ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Стрипови и „пишувани“ рото романчиња

4 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Стрипови и „пишувани“ рото романчиња - Page 2 Empty Re: Стрипови и „пишувани“ рото романчиња

Пишување by concrete Пет Јун 20 2014, 14:58

concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Стрипови и „пишувани“ рото романчиња - Page 2 Empty Re: Стрипови и „пишувани“ рото романчиња

Пишување by concrete Пет Јун 20 2014, 16:42

....а после на http://www.cdisplayex.com/ има cbr ридер
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Стрипови и „пишувани“ рото романчиња - Page 2 Empty Re: Стрипови и „пишувани“ рото романчиња

Пишување by king Пон Сеп 15 2014, 10:48

Alan Ford ... kvalitetot na videoto za zal e ocaen ...
i

king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Стрипови и „пишувани“ рото романчиња - Page 2 Empty Re: Стрипови и „пишувани“ рото романчиња

Пишување by Laba Нед Фед 01 2015, 22:53

дреднот.. си читал стрипoви со поморски авантури,нели Wink
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Стрипови и „пишувани“ рото романчиња - Page 2 Empty Re: Стрипови и „пишувани“ рото романчиња

Пишување by concrete Нед Фед 01 2015, 23:12

Laba напиша:дреднот.. си читал стрипoви со поморски авантури,нели Wink
...поморски авантури????.., не бе јас повеќе бев по авантурите на Ден Дери.... Smile
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Стрипови и „пишувани“ рото романчиња - Page 2 Empty Стрип муабет

Пишување by Laba Нед Фед 01 2015, 23:15

за дреднот мислев.. не знаеш што е?
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Стрипови и „пишувани“ рото романчиња - Page 2 Empty Re: Стрипови и „пишувани“ рото романчиња

Пишување by concrete Пон Фед 02 2015, 00:00

Laba напиша:за дреднот мислев.. не знаеш што е?
....хе...ти некако уште не сваташ ???? Wink
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Стрипови и „пишувани“ рото романчиња - Page 2 Empty Re: Стрипови и „пишувани“ рото романчиња

Пишување by Laba Пон Фед 02 2015, 00:22

па изглеа ти не сваќаш ама не ми се прави муабет овде, не премести чучлулига , под ПМС изгледа беше,
Laba
Laba

Posts : 424
Join date : 2015-01-13

Вратете се на почетокот Go down

Стрипови и „пишувани“ рото романчиња - Page 2 Empty Re: Стрипови и „пишувани“ рото романчиња

Пишување by concrete Пон Фед 02 2015, 00:24

Laba напиша:па изглеа ти не сваќаш ама не ми се прави муабет овде, не премести чучлулига , под ПМС изгледа беше,
ШТО Е ПА СЕА ПМС??? Very Happy Пак некој боен брод???  А Чучулига изглеа се поише ја зафаќа Чентосиндромот Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Стрипови и „пишувани“ рото романчиња - Page 2 Empty Re: Стрипови и „пишувани“ рото романчиња

Пишување by чучулига Пон Фед 02 2015, 00:28

Еве почестена сум од вниманието, фала.

Сега терајте си муабет за мастодонти, поморски авантури и слични стрипчиња.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Стрипови и „пишувани“ рото романчиња - Page 2 Empty Re: Стрипови и „пишувани“ рото романчиња

Пишување by concrete Пон Фед 02 2015, 01:02

А цк....камо цк??  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Стрипови и „пишувани“ рото романчиња - Page 2 Empty Re: Стрипови и „пишувани“ рото романчиња

Пишување by чучулига Пон Фед 02 2015, 01:13

Еве:

цк... чентосиндром ме зафаќал мене.....цк!

Пфффф!
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Стрипови и „пишувани“ рото романчиња - Page 2 Empty Re: Стрипови и „пишувани“ рото романчиња

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот