ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Референдумот...

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by чучулига Пон Окт 08 2018, 23:04

Зошто о зошто објективноста ни е непостоечка во општествово наше...

шо е работата, од кај ни е оваа бољка и чаре има ли некој?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by VOL Пон Окт 08 2018, 23:05

ima be.
se meri u kilotoni
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by concrete Вто Окт 09 2018, 19:58

VOL напиша:ima be.
se meri u kilotoni
Зошто бе килотони. Тоа се решава со маса, двајца судии, записничари и два вода посебно психички припремени + неколку сандаци муниција. И доволно индентификациони плочки за у зуби . Ах да ..и три четири тони негасена вар. Wink
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by VOL Вто Окт 09 2018, 21:24

uu bre. mnogu morbidno...!


tuku kaj mi e cuculidzevo , ..? so ubavo si mantrase za idealen svet 
em objektivnost....


cuculidze?
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by king Вто Окт 09 2018, 22:50


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by чучулига Сре Окт 10 2018, 19:48

Suspect Suspect Suspect

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by concrete Сре Окт 10 2018, 21:45

.....аааа.., тука било ѕирка само и си трае ..мудрицата..Wink
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by king Сре Окт 10 2018, 23:38


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by king Пет Окт 12 2018, 23:37

се јави ...благонадежниот...

https://telma.com.mk/georgievski-izborite-se-rizik-koj-mozhe-da-go-zakopa-dogovorot/

... подобро да молчи зошто и тој беше премиер ...
..па ај да не му ги бараме изјавите од тоа време у врска со преговорите/разговорите ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by VOL Пет Окт 12 2018, 23:45

bugaromanite ko nego i onoj kolev, se podmocuvaat od srekja za da se turka vo ovoj pravec , kade sto odi zajakot.
znaat deka (na)majka im bugaristan podmolno ceka so novi baranja, intervencii vo istorijata, ucebnicite a i novi zakani , uslovi, baranja.

a ke se poserat od srekja sto zajakot im igra po nivno, im obekja deka ke im gi ostvari bugaromanskite vlazni snista koi blagonadezniot nikogas ne gi ostvari iako bese i premier, i ja imase celata vlast.

ovie sustetstva se raduvaat koga Makedonija e vo tesno, zatoa sto sekogas , napagjaat koga zemjata e vo nevolja, od zad grb.

zatoa i crvot petar kolev i ova bugaromongolsko blagonadezno sustestvo se tolku zapenjaveni za referendumi, evropi, itn.

jasno e koj bese LjuBGco . a vo sto e pretvoren... 
ni psihijatar ne go zema za ozbilno vekje...
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by concrete Саб Окт 13 2018, 14:35

Љубчо е комедија жива, на ништо не личи. Си беше будалетинка си остана будалетинка.Најсмешно е што си се замислува бизнисмен. Ист материјал ко кловнон  Трипун. Приземна будала.. која случајот го стави на позиција каде можеше да влезе у Македонската историја, ама како многу пред него и многу после него излезе од говнаст материјал принаправен... Wink
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by king Нед Окт 14 2018, 00:44

https://ako.mk/%d1%86%d0%b8%d0%bf%d1%80%d0%b0%d1%81-%d0%bd%d0%b5%d0%bc%d0%b0-%d0%b0%d0%bb%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%bd%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%b2%d0%bd%d0%b8-%d1%80%d0%b5%d1%88%d0%b5%d0%bd%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d0%b7%d0%b0/

овој едвај чека да ние го одбиеме да не мора тие да го одбијат у нивниот парламент а со тоа и падне од власт ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by king Нед Окт 14 2018, 15:10

Упсссс .... некој наши и не биле наши.... или чиповите откажале....

https://republika.mk/969881

... или некој си праел рачун без крчмар ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by king Чет Окт 18 2018, 01:31


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by кнез Саб Окт 20 2018, 17:37

кнез напиша:Референдумот го решија мајсторски.Мора да се признае
Прво Мицко "остана "патриостката линија и не го подржа референдумот.Второ од тие што ќе гласаат сигурно дека повеќето ќе одговорат за на референдумското прашање,ако успее(што е тешко веројатно)тогаш ќе речат дека и цел народ е за тоа,ако не успее(има помалку од 50 проценти) што е најверојатно,тогаш ќе речат дека имало мнооогу повеќе кои гласале за а и онака не е референдумот успешен ама како советодавен е добар совет за тоа како треба да постљапат.
Мицко е "непоразен"и сега може со дигната патриотска глава да ги повика македонските патриоти да му се придружат.
Ова второво е исто така важно зошто се појави вакум во кој патриотските македонски сили се истргнаа од американска контрола(од капата на ВМРО) и не му веруваа на раководството на ВМРОпа првпат се почувствува реална опасност да се појави некоја нова сила неконтролирана од Американците која би ги повела Македонците.
Сега голем дел од Македонците ќе наседнат на тоа дека Мицко е патриот и уште ќе чекаат ВМРО да ги поведе.Така да се е фино решено за американските партии во Македонија.Американскиот амбасадор заедно со СДСМ и ВМРО БУЛУМЕНТИТЕ МОЖАТ ДА СПИЈАТ МИРНО И ЗАДОВОЛНО.
Го разбија вакумот на недоверба кој се создаде кај македонскиот народ и во кој лесно можеше да се развие некоја вистинска македонска татковинска сила.
Ова како денес да сум го пишувал.Не би додал ништо.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by king Вто Окт 23 2018, 15:30

Што стана ... сегде кај да отвориш и што да пуштиш,  само  вмро ова па вмро она...

.... нигде веќе не се ни спомнува она гласање за пет-шест секунди ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Референдумот... - Page 4 Empty Re: Референдумот...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот