ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонска политика - општо

+8
трендафил
Пеколно момче
кнез
чучулига
Spray
concrete
king
VOL
12 posters

Страна 3 of 14 Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Spray Вто Дек 05 2017, 22:07

http://novatv.mk/bejli-slushnav-deka-chlenovite-na-dik-si-podelile-bonusi-za-izborite/

не знам дали е свесен Бејли до каде се загазил и се меша во секоја пора на политиката и општеството, ниту од како се најде повикан да истраќува и објавува некои работи кои ги чул како вели и самиот. Иницира истраги, појавува особен интерес и желба за многу работи кои се надвор од обврските и должностите на еден амбасадор.
Но, сепак, ако размислиме подобро, како спонзор на политички опции, можеби се заинтересирал каде му се трошат парите, или спонзорашите му се опуштиле многу па сега бара нешто назад?


Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Spray Саб Дек 09 2017, 22:28

Во очекување на новиот лидер на ВМРО ДПМНЕ, бевме сведоци на прогнози и понуди.
генералот Стојанче Ангелов го нуди Љубчо Георгиевски од НП за лидер на ВМРО ДПМНЕ.
каква врска има Стојанче Ангелов со ВМРО ДПМНЕ? а каква врска има да речеме, Љубчо со ВМРО ДПМНЕ кога тој веќе си има партија, ВМРО-НП?
Интересни се и ставовите на професорот Јове Кекеновски, кој е редовен критичар не само на Груевски туку и на ВМРО ДПМНЕ.
Се на се, луѓе кои не се ни членови во таа партија нудат „решенија“ кои се во најмала рака- чудни.
дали влогот - ќарот е преголем па секој сака да црпне од длабокото грне азно, наречено ВМРО ДПМНЕ?
богатата и збогатената партиска каса нуди многу поволности за идниот лидер. Со празна каса партија не се води.Кој и да биде ќе има добра основа . Верувам дека имаат и добри извори на финансирање. Впрочем , најбројна македонска партија се.
Можеби затоа и се нудат вакви решенија за лидер.
А симптоматично е тоа што кандидати кои не се ни членови, или предлагачи кои не се ни членови, се пикаат во тоа грне.

Слушнавме за Филип Петровски, нескромно, иако со скормен тон но нескромни намери, се самопонуди за претседател на партијата. Тој излезе од партијата, си направи своја, ( демократска десница..) а потоа се врати во партијата. На ТВ се жалеше за тоа дека не му бил омилен на Груевски- а како би бил, кога откажа лојалност на партијата, од надвор критикуваше а потоа пак се врати. Привлекува моќта? откако се изнаигра, се „врати дома“? дали Филип Петровски е соодветен дури и за помала партија која не би дала премиер, а сигурно не за партија која можеби во иднина треба да даде премиер, а тогаш, тој би бил тоа?

Стојанче Ангелов го „нуди“ Љубчо. Бугаринот со бугарски пасош.
Многу разочара Стојанче, прво за него. Во „опозиција“ апелираше и критикуваше, делуваше искрено и патриотски. А сега , кога му дадоа функција, замолкна, се ухлеби, не му сметаат ниту “шиптарските терористи“ од кои носи жици на ребрата?
За Љубчо, па тој е веќе виден. Ризичен кога има власт. Затоа и го сменија, и истераа од партијата.Си направи своја , НП. Какви се неговите дела, заслуги, во ДПМНЕ, за да биде , дури и претседател на ВМРО ДПМНЕ?

Ако Љубчо, Кекеновски, или други кои никаде ги немало деценија и повеќе и ја имале ВМРО ДПМНЕ на „нишан“ што поради несогласувањето со Груевски,а што поради фактот дека не можат да заграбат поголем дел од колачот и не се фактор во најголемата и најмоќната партија, тогаш која е поентата да се „увезува“ некој од страна ?
Можеби треба да се покажат и докажат како членови. Не знам како би се осеќале членовите на ИК кои си ја чекаат својата шанса , да им се увезе некој од страна.
Увоз на Кекеновци или Љубчовци и слични, е во интерес и на СДСМ и на сите оние кои сакаат да ја „оладат“ ВМРО ДПМНЕ.Да се разбуца малце, да се направат поделби , да се исфрлат “груевистите“ кои , ги има многу , а со тоа да се ослабне партијата, и да се увезе “бугарофилна крв“ во врвот, за да нема кој да се буни против политиките на Заев ( МПЦ/БПЦ, менување на историјата, договорите со бугарите итн)

ВМРО предводена до Љубчо ќе му дојде ко кец на десетка на Заев и бугароманите.
Затоа, читаме , повеќе се секираат за тоа кој ќе биде претседател и дали ќе останел Груевски, сите кои се надвор од кругот на партијата, отколку партиските кругови.

Ако партијата сака да опстане и да го задржи интензитетот, ќе избегнува кандидати како Филип Петровски, или понуди како Љубчо. А контраверзите околу Груевски треба да му се остават на Груевски и на судството. Нема потреба да се надева дека ќе го молат да остане, затоа што не и треба на партијата таков каков што е сега, осомничен, победен,замолкнат.

Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Вто Дек 26 2017, 18:23

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов во годишното обраќање во Собранието истакна дека во изминатите три години, повеќе од 30% од идентитетите на нашите разузнавачи се откриени.
– Со тоа се предизвикани штетни последици од пропаднати операции во земјата и странство, загрозени се животи и уништена е агентурна мрежа за собирање на податоци, истакна Иванов.
Иванов порача дека е време да се врати јавната пристојност во јавната дебата.
– Нема посоодветно и подобро место за тој процес да започне од овој дом на демократијата. Пример треба да дадат и медиумите. На Република Македонија и е потребно слободно, независно и професионално новинарство, а не медиуми кои функционираат како експонати на политичките партии и пласираат лажни вести, рече Иванов.
Иванов во обраќањето се осврна и на потребата од борба против корупцијата и организираниот криминал и реформите во судството.
– Во тек се реформите во судството кои треба да се спроведуваат со еминентни, објективни и независни експерти, врз кои нема да се вршат партиски влијанија и притисоци. Само така ќе изградиме независно судство што ќе овозможи вистинско владеење на правото. Без сузбивање на криминалот и на корупцијата, на паразитската бирократија и клиентелизмот ние не можеме да градиме иднина за Република Македонија, порача Претседателот во обраќањето пред пратениците.
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Сре Дек 27 2017, 08:45

Порача и си отиде дома.... Sad
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Сре Дек 27 2017, 19:59

Pa, da pocnese po kukji da odi, da deli paketcinja, mesto doma da si odi, a?
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Сре Дек 27 2017, 21:56

VOL напиша:Pa, da pocnese po kukji da odi, da deli paketcinja, mesto doma da si odi, a?
Треба ,а и капа од ДедоМраз нема да му е на одмет. Бар дечињата ќе го запаметат полседниот Македонец Претседател. Понатка извесно е, ќе бидат шипатари. Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Сре Дек 27 2017, 22:07

nema sansi.
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Чет Дек 28 2017, 00:34

VOL напиша:nema sansi.
Да биде Џоле дедо Мраз или да биде шипатар претседател??? Не заебаај некои имиња веќе ги вртат... Smile Smile Smile
Да беше ..нема шанси уште пред 15 години аљи и таљат ќе мирисаа травки одоздола... Smile Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Чет Дек 28 2017, 13:15

http://plusinfo.mk/vest/138606/zaev-ako-vmro-dpmne-utre-ne-se-vrati-nema-da-odgovaram-na-prashanja-na-mnozinstvoto

Опаааа ... ова значи дека неговите не смееат ништо да прашуваат... уште еден, во низата,  политички гаф  на заев
.. и што стана со она ... дека пратениците се народни избраници т.е. нивни претставници и дека ги застапуваат граѓаните и нивните проблеми....

.... се некако ми се чини дека за нас е најдобро да си воведеме класична монархија без парламент и влада... кога веќе стигнавме до таму да одредуваме кој смее а кој не смее да прашува....
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Пет Дек 29 2017, 18:36

uUUpss..
dupat rusive masovno Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Laughing Laughing Laughing Laughing


Амбасада на Руската Федерација во Република Македонија во петокот објави шеговите твите на својот профил во кој коментирајќи изјави на западни но и македонски политичари дека во земајава има наводно силно руско влијание, порачува дека за новогодишните и божикните празници во Македонија „се очекува зголемено руско влијание“.
 
Во прилог амбасадата објави фотографија од руска салата.
„Внимание.Во претстојните денови се прогнозира забележително зголемување на руско влијание на целата територија на Македонија и пошироко.Руска салата-нашишаа од амбасадата.
Македонска политика - општо - Page 3 Ruska-salata-450x480

i?
ke prajte li ruska salata? Laughing Laughing Laughing

tuuu, sega Mazgila Sekerinska ke mora da prasuva po gosti dali :"salatava da ne e ruska, slucajno..?"
da ne kasne slucajno, automatski ke se samozapali od rusko vlijanie  t.e sastojci ruski, u ruska salata...oti ne im ide so americki sos injektiran zguzativno , ke im nastane mesanje na hemii i boom! implozija..

ps: sds-ovci begajte ko ludaci od ...zuto kombe ako ve napadat so ruska salata , onli americka da jadete.
zguzativno.
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Spray Вто Јан 09 2018, 12:20

Христијан Мицковски веќе зазема официјале став, свесен или не

http://makfax.com.mk/daily-news/мицкоски-вмро-дпмне-е-против-промена-н/

..ВМРО-ДПМНЕ е против промена на Уставот и промена на уставното име Република Македонија, а тоа е и мој став како Христијан Мицкоски, како и на ВМРО-ДПМНЕ, која е против промена на идентитетот и нацијата на Република Македонија. Ние како партија сме против секое решение кое ќе подразбира промена на Уставот и промена на уставното име“, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, во отвореното студио на МТВ...“

Политички маневар или став?
во секој случај дополнително му ги мрси конците на Заев, кој неговите потези за името и јазикот ги правдаше како лошо сватени или лошо прераскажани.
Сепак по се изгледа дека ќе испадне и многу полошо одошто тој најавуваше, ако се земат во предвид грчките апетити и подготвеноста на Заев да им излезе во пресрет.

Мицковски во рацете има моќен инструмент за реметење на обидот на СДСМ да се постигне катарза и партиска нирвана, после деценија во опозициски мрак.
Има моќна партија која е најбројна македонска партија зад која стојат најголем дел од македонскиот народ. Токму за тој народ се работи, за менување на неговите карактеристики.Останатите малцинства во Македонија не се засегнати многу со ова, дури и македонците муслимани, во најлош случај би прибегнале кон други нации- албанци, труци или едноставно како во Босна, муслимани.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Spray Вто Јан 09 2018, 12:42

Заев е премногу кај своите грчки пријатели- пријатно изненадени од Заев и негите ставови, а премалку дома.

Имајќи на ум дека на власт е со тенка коалиција која по се изгледа нема да се прошири и ојача, како што наближуваат моментите за промена на името , законот за јазици, и другите дистурбирачки политички сонди на СДСМ.

ВМРО ДПМНЕ според нивниот лидер, засега најави дека е против промена на името.

Има еден феномен тука на кој политичарите од СДСМ не сметаа

- членството на СДСМ е помало од она на ВМРО ДПМНЕ. процентуално, помал број граѓани од македноска националност стојат зад СДСМ одошто зад соперничката партија.

- ВМРО ДПМНЕ вработи голем број на свои симпатизери и членови, кои се сеуште на работа, затоа што СДСМ овојпат, како власт, не може да ги избрка сите затоа што тоа се македонци, а ќе немаат кого да донесат на местото на „вмровците“.
тоа значи, дека , иако о раководните функции се тргнати сите кои ги сметаат за блиски на ВМРО, сепак огромен број на вработени во образованието, здравството, внатрешни работи, општи служби итн, можат да и направат голем проблем на сегашната власт.

на пример, ако според договорот на Заев со бугарите, минстерството за образование ќе треба брише делови од историјата , на пример 1941-1945 од бугарска окупација а бугарите да не се спомнуваат како фашисти, можеби ќе им се заканат на наставниците во основно и средно но што со униветзитетот и историските науки?

и ако голем дел од наставниот кадар реши да предава реална историја а не да прикрива делови од историјата „на дугме“ како што замислиле политичариве?
плус, потенцијална граѓанска непослушност. Колку и да е мала и не-бројна, можна е и е проблем.

тоа ќе му ги поремети односите со бугарите или пак грците, на премиерот, ќе го земат за несериозен и неспособен , ветил а не исполнува.

исто и со грците:
дали премиерот со инспекција ќе оди од село во село да забранува имиња „Александар“ или да забрани селска кафана кој некој од инает ја именувал „Александар Македонски“?

сме виделе и сеуште ги има-забрани за македонски јазик, за националност , за нација- сме имале од сите „пријатели“ на Заев во соседството. Што со нивните права, дали Заев ќе побара почитување на нивните основни права, за сметка на овие негови отстапки?

- Дали политиките на Заев ги закопува стремежите за одржување на коренот, на македонците во Пирин, Егеј и Мала Преспа?

-
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Spray Вто Јан 09 2018, 13:03

Бидејќи почнав со Мицковски , еве да завршам со него.
Може да биде win-win за него
Заев веќе предалеку отиде за да се врати.
Груевски отиде, ама во историјата. Сега нема по кого канти да тропаат.
Мицковски е засега, чист. Но, можно е Заев да му направи мечкина услуга,
За влез во НАТО под некоја референца, не се имуни ни во ВМРО.
Лесно е да кажеш, ние не сакаме никаква промена на името , ако твојот противник запнап за смена, а народот тоа не го сака. Се ставаш од страна на - народот, бар на хартија.

Заев дополнително му олеснува на тазе претседателот на опозицијата- Мицковски да донесе став, свој прв официјален став откако стана претседател на партијата.
Потезите на Заев не се прифалтиви за македонците, и лесно е секој да каќе - и јас сум против.

Но , веќе спомнато, ни Мицковски не е против НАТО или ЕУ, напротив.
Десничарите во Македонија секогаш биле за западните организации подалеку од соц-комунистичкото минато, а левичароте како СДСМ токму на тоа минато се потпираа! но сега нештата благодарение на Заев, се испревртеа! Тешко дека некој денес во Македонија ќе ја препознае СДСМ под Заев како наследничка на СКМ-ПДП од деведесетите, кои ги држеа бугароманите и нивните апетити на долг стап.
Многу слушавме и читавме дека ВМРО ДПМНЕ требало да се забрани а името да се заштити да не се користело. Се изнародија еден куп парии со предзнак ВМРО, штое во вистина

Но по се изгледа дека токму Заев ќе мора да го смени името на својата партија токму поради праксата која ја спроведува - а е во секој поглед контрадикторна со основните принципи врз кои е формирана партијата, заложбите и односите кон државата.

Знаат во ВМРО ДПМНЕ дека ќе мора нешто да се направи, најблиску до НАТО бевме во Букурешт 2008.
инаку ќе бидат обвинети дека не сакаат евроинтеграции и членство во НАТО.
затоа многу им е важно како ќе изигра Заев, ем да се зафркне да го замрази народ и партијата ем да влеземе бар во НАТО, да нема заслуги кој да си припишува ( Заев на пример) туку само виновници и предавници ( СДСМ на пример)


Мицковски, ако го преживееме законот за јазици, промена на името и федерализацијата во режија на СДСМ, би излегол како победник: пирова победа, но ако не учествува во тие настани, би бил барем изземен од срамот кои ќе треба да го јадат другарите од СДСМ, за век навек.

а политика е политика, убаво е да си на власт, парите не се секогаш отепувачка, па ако нема кој- нели, ете го Мицковски и ВМРО ДПМНЕ на власт после Заев.кои „не ја продадоа Македонија како СДСМ“ ,

само што ни значи нас тоа , кој би бил на власт ако се отиде у ...таму???
таква пирова победа не смеат да си дозволат.
Spray
Spray

Posts : 237
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Сре Јан 10 2018, 13:44

Според „ЕУ Обсервер“ Македонија бадијала ќе го смени името, Србија и ЦГ во ЕУ до 2025 година, Македонија ја нема никаде


http://republika.mk/868836
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Сре Јан 10 2018, 17:07

do 2025 dali EU ke postoi...
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Сре Јан 10 2018, 20:31

VOL напиша:do 2025 dali EU ke postoi...
Веројатно е да ја нема , ама нема да ја има Македонија до крајот на 2019. Вака со шипатарска влада и шипатар у секоја фиока веројатно и порано.
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Сре Јан 10 2018, 21:09

ma.. poslozeno e , konkrit, odosto i mozeme da pretpostavime
ima nekolku faktori koi zaebavaat rabota vo taa EU a se odnesuvaat na albancite .
albancite,t.e Albanija saka vo EU ama EU ne saka preku Albanija da se prosvercuva na mala vrata i Kosovo , i Turcija i koj stigne od muslimanskiot svet. Lesno ke bide preku Albanija da se izvlecat kosovarite, (primer: grcija-kipar!) ili pak da se
Ne se mutavi vo evropa ali ne mozat i mnogu da se koprcaat. Evropskata politika odamna ne im se vodi vo evropa tuku vo pentagon, a Berlin samo misli deka e eden od liderite vo EU..

lesno e Erdoganovite agi i begovi da izvadat albanski pasos, pa da stanat preku nokj eu citizens. za kosovarite da ne zborime- a bogami i za dobar del od domasnive ovde.

toa ne e bas vizijata na EU.. ke vidime.
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Чет Јан 11 2018, 08:54

VOL напиша:ma.. poslozeno e , konkrit, odosto i mozeme da pretpostavime
ima nekolku faktori koi zaebavaat rabota vo taa EU a se odnesuvaat na albancite .
albancite,t.e Albanija saka vo EU ama EU ne saka preku Albanija da se prosvercuva na mala vrata i Kosovo , i Turcija i koj stigne od muslimanskiot svet. Lesno ke bide preku Albanija da se izvlecat kosovarite, (primer: grcija-kipar!) ili pak da se
Ne se mutavi vo evropa ali ne mozat i mnogu da se koprcaat. Evropskata politika odamna ne im se vodi vo evropa tuku vo pentagon, a Berlin samo misli deka e eden od liderite vo EU..

lesno e Erdoganovite agi i begovi da izvadat albanski pasos, pa da stanat preku nokj eu citizens. za kosovarite da ne zborime- a bogami i za dobar del od domasnive ovde.

toa ne e bas vizijata na EU.. ke vidime.
Пааа , не сум баш многу сигурен дека ме боли онаквоото за нивната визијата,сложената ситуација во Европа и нивната мака со шипо-синдромот, кога не гледам дека Македонија уопште некаде ја има у таа папазјанија. Мојот проблем е неслагањето со фактот дека педерлаана се изнареди на позицијата премиер и председател на Македонија , па ние сега сме таму каде сме..т.е. у графата : за никаде ,т.е отидени у красни курац ( приметуеш многу ми се пцуе)....................
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Чет Јан 11 2018, 09:27

pa dobro, generalno, koj e normalen vo ovaa zemja, bi trebalo gore dole taka da se osekja. a za psuenjeto, moze samo da dodadam, deka masovno se pcue nesto u posledno vreme, primetuvam deka duri i lugje koi pred toa ne sum gi slusnal da opickaraat, sega skromni ama zabelezlivi obidi za psuenje pravat... Smile
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Нед Јан 14 2018, 16:31

http://sitel.com.mk/kje-pomogne-li-dogovorot-so-bugarija-za-zabrzuvanje-na-integracijata-na-Makedonija

...ќе помогне, жими таквото ќе помогне ... бугарите си го постигнаа своето и сега ...„кој ве ебе“....
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Пон Јан 15 2018, 09:21

se POSRA i stana sareniov "junak" Laughing Laughing Laughing

izdvoeno- samo poslednite 7 minuti  , liglevo ednostavno zaneme, ostana bez zborovi,ja pomisliv nesto blokiralo, internetot zaprel ili neko malfanksn... koga- sarenovo liglence sase tasevski, ednostavno se blokira!
..i- izbega Laughing Laughing Laughing 
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Пон Јан 15 2018, 09:26

ne e loso da se pogledne i celo intervju, ovoj ligaviov vo vtoriot del, otkako sareniot Sasence  Tasence, skoro da zaplace od nemokj, se blokira i bez zborovi mu ja duvna..

..SAH-MAT za negovata mediumska kariera, sto ja gradese so psovki kon bivsata vlast i Gruevski.

najverojatno NE BESE ni svesen deka postojat eden kup dokazi i napisi i videa kako nastapuva i pisuva...
na klipot se' e objasneto i se gleda sto toj pravi i kako deluval, a nesvesen deka toa video site ke go vidat, majmunov govnarski, onaka komotno , na pocetokot, objasnuiva deka ne bil del od sarenata revolucija, i kako dobil direktorsko mesto itn..
isuse..
ovie kopilinja sareni NE SE NORMALNI bre lugje..
mozebi taka i treba da se tretiraat ....
VOL
VOL

Posts : 17144
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Пон Јан 15 2018, 10:43

VOL напиша:ne e loso da se pogledne i celo intervju, ovoj ligaviov vo vtoriot del, otkako sareniot Sasence  Tasence, skoro da zaplace od nemokj, se blokira i bez zborovi mu ja duvna..

..SAH-MAT za negovata mediumska kariera, sto ja gradese so psovki kon bivsata vlast i Gruevski.

najverojatno NE BESE ni svesen deka postojat eden kup dokazi i napisi i videa kako nastapuva i pisuva...
na klipot se' e objasneto i se gleda sto toj pravi i kako deluval, a nesvesen deka toa video site ke go vidat, majmunov govnarski, onaka komotno , na pocetokot, objasnuiva deka ne bil del od sarenata revolucija, i kako dobil direktorsko mesto itn..
isuse..
ovie kopilinja sareni NE SE NORMALNI bre lugje..
mozebi taka i treba da se tretiraat ....
....по фаца бе и она што се вика behaviour од авион се гледа. Почнува да ме фаќа јанза дека баткиве ќе избегнат секира на таа финта...ќе тврдат дека биле неурачунливи, а еу педофилистичарине ќе им дадат за тоа тесќере. Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Пон Јан 15 2018, 17:28

VOL напиша:se POSRA i stana sareniov "junak" Laughing Laughing Laughing

izdvoeno- samo poslednite 7 minuti  , liglevo ednostavno zaneme, ostana bez zborovi,ja pomisliv nesto blokiralo, internetot zaprel ili neko malfanksn... koga- sarenovo liglence sase tasevski, ednostavno se blokira!
..i- izbega Laughing Laughing Laughing 

Е, е, еее, бањати, бањати.... ропак до ропак ... Twisted Evil Twisted Evil albino albino jocolor

....а, бе занесување ко у 48/49  во 21 век едноставно не иде .... секој може да бележи, снима и објавува ...

а тек ако си јавна личност маме ќе ти расплачат и за најмал гаф .... elephant rendeer
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига Пон Јан 15 2018, 19:39

king напиша:
VOL напиша:se POSRA i stana sareniov "junak" Laughing Laughing Laughing

izdvoeno- samo poslednite 7 minuti  , liglevo ednostavno zaneme, ostana bez zborovi,ja pomisliv nesto blokiralo, internetot zaprel ili neko malfanksn... koga- sarenovo liglence sase tasevski, ednostavno se blokira!
..i- izbega Laughing Laughing Laughing 

Е, е, еее, бањати, бањати.... ропак до ропак ... Twisted Evil Twisted Evil albino albino jocolor

....а, бе занесување ко у 48/49  во 21 век едноставно не иде .... секој може да бележи, снима и објавува ...

а тек ако си јавна личност маме ќе ти расплачат и за најмал гаф .... elephant rendeer
Го уби, со негови сопствени камења го уби прописно
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 3 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 14 Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот