ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Македонска политика - општо

Страна 9 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Сре Јун 13 2018, 17:59

mozebi i ste.

ama i toa ne e ubavo. zosto da bidete....?
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Сре Јун 13 2018, 19:22

Ivanov gi sutnal ovie dve kopilinja,
ne go razbiram!


CРЕДБА ОД 120 СЕКУНДИ

Скандал во вилата на Водно, Иванов ги избркал Заев и Димитров

120 секунди траела средбата меѓу претседателот Ѓорге Иванов и премиерот Зоран Заев и министерот за надворешни работи Никола Димитров. Иванов ги прашал Заев и Димитров дали ја имаат на писмено спогодбата со Грција. Откако добил потврден одговор, претседателот на премиерот и шефот на дипломатијата само им рекол дека нема потреба да го продолжат состанокот, дознаваме од извори во претседателскиот кабинет.


..zosto voopsto gi primil.....
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Сре Јун 13 2018, 22:06

кнез напиша:Кој и зошто  ми ја избришал последната реченица од претходниот пост?
Зарем и тука е проблем човек да напише што мисли?
Еве додека не ми се објасни да ја повторам.
Нашата генерација Македонци се најголемите гниди лингури и педери .
Ние сме најголемите гомна што ги изродила една Македонка

vidi, makedoncive ne se pederi gnidi i linguri.
ako si TI, toa e tvoj licen problem, zalam za toa.

a MAKEDONCITE ako ne ti se dopagjaat,  toa e tvoe, ama navredi, "erga omnes" ne minuvaat.
barem NIE ,  Македонска политика - општо - Page 9 1DCEBA37-2B50-4C06-AAAD-03E4E359C705_w1023_r1_s   Makedoncite, ne dozvoluvame.
ovde se Makedoncite, i ne se ni gejevi, ni linguri ni slicni kategorii koi nekako, NE SE VOZDRZA da izdrzis
....
sredi se, presmetaj se,  harmoniziraj si gi mislite, pa razmisli sto glupost si tresnal, na kade odis i do kade ke stignes.
SEKOJ MAKEDONEC e potreben vo ovie zaebani vreminja,

KOJ saka neka se mnozi so nula.
neka si pisuva za sebe deka e peder, lingur itn. apsolutno !
no nema potreba da se PLUKA na Makedonskiot narod, 

ne e kulturno.
ete, nit si brisan, nit koregiran. veruvaj poloso e da se citas sto si napisal odosto se premislis
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез Саб Јун 16 2018, 18:06

Да не остане недокажано тоа што сум го напишал.
Педерите се перверзни луѓе кои се однесуваат неприродно и кои не се тоа што се,туку се прават нешто друго и со тоа ги кршат природните закони.Дали тоа не сме ние?
Гниди се сите оние "македонски елитисти"кои како гниди ја цицаа крвта за возврат да не дадат ништо на тој што им ја дава крвта.
Лингури зошто не направија дека не знаеме кој сме и што сме.
Сите ние кој не направивме ништо да го спречиме сево ова заслужуваме да бидеме сето тоа плус кукавици кои пишуваат и критикуваат што не чини како "поштени курвичиња" ама никако да мрднат од својот комфор.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by кнез Пон Јун 18 2018, 09:09

Дали е можно Комитите да започнат нешто кое ќе почне да се ваља и ќе ни дадат шанса да се измиеме од целиот наш кукавичлук претходно.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Пон Јун 18 2018, 10:19

кнез напиша:Дали е можно Комитите да започнат нешто кое ќе почне да се ваља и ќе ни дадат шанса да се измиеме од целиот наш кукавичлук претходно.
.."комитите" може само да се изглупираат и да сјебат работа исти како  што многу народ беше наместен и направен мајмун на 27 март и му беше симулиран државен удар со кој е устоличен шипатарски злочинец за председател на собрание со сите други окупациони игранки после. Прво да знаеш кнеже дека си немаме работа со аматери , туку во позадина седат мајстори за вакви срање. Не препуштаат ама ништо на спонтаност и импровизација. И имаат огромни ресурси.Нашиот основен проблем е што сме расцепкани (пак резултат на вештините на погоре спомнатите)практично до ниво на поединец и секој води некаква своја борба за национално ослободување. А всушност уште немаме ни нација ни јасен манифест што ја дефинира и неа и нашите историски и идни цели. За сега полека сваќаме дека сме пичкин дим , ној со глава у песок од илузии. Прво и основно е тактичко повлекување во длабока илегала и воспоставување на подземна недопирлива интернет  комуникација. Ама јас тука ни во тоа ни во било што можам да помогнам. Моето време поминало. Незнам во каква позиција си ти, дај боже да си во подобра и да можеш да ја искористиш шансата која ја посакуваш..
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Пон Јун 18 2018, 18:14

a be ajde.
se glupirale komitite.

ne se glupiraat komitite ama ic,
tie se sekoja nedela pred istite stitovi pendreci i solzavci. znaat navivacite sto pravat . 


ona sto bode oci se 
"komitoidite"

sto QR bara onoj navienion Janko Bacev, so RUSKO ZNAME?

so baraat likovi kako Vankovska, Grceva, onaa -ebe li ja kako se vikaseama ja vikaat Joci.. i drugi "wanna be komitoidi?"

prvo NIV , nikoj nema da im se pridruzi,na site tie profesoroidi, novinaroidi, politicaroidi i slicno.

zatoa i se "butaat" kade sto se slucuva narod- e bas narod nema da gi ebe dva posto, pa se nacukale u tajfana na komitine....\
pa sto ne ide onaa Joci da vristi za "Vardar" sekoja nedela na stadion?

ili Vankovska mozebi?

da se razbereme: site makedonci treba da se izjasnat- kako sto treba da se izjasnat NE SAKAM da insinuiram, sugeriram ili slicno..
Македонска политика - општо - Page 9 Bacev-rusko-zname
slikata sama govori se'..a vaka sega VOL ke govori: KOGA bre vo nasava macna istorija, Makedonecot maftal so - rusko zname?!?

koga voopsto , maftal so americko? englesko, gemansko? sviripicinsko??

a be TROJANSKI ( ZIV, ne iskovan) KONJU eden , MAKEDONCITE ne se ni srbi (ih, kako oni se podmocuvaat na ruski "zastavi" ) ni bugaristanci, ni sitparistanci.. pa da maftaat so TUGJI znaminja!


nIKOGAS NE SE SLUCILO nema ni da se sluci , osven ako ne eubace KONJ "trojanski" ko ovoj tikvarov!


neka se dzitne u "lasta stil" vrz tolpana dzandari i neka pocne da gi grize, ali so nametka od SAMO makedonsko zname i toa ona sesnaes krakoto, i neka gi grize za noze dodeka ne go onesvesta-osvestat --i pak onesvestat od kjutek....

e togas bi mu dozvolil da se DOBLIZI voopsto , u blizina na protestite. ama samo so vrzana tabica oklu vrat "Pantent Pending" a odzadi registarska tablica "Proba".

znaminja ic nikakvi, 


Vankovska samo ako se SAMOZAPALI u znak na protest za toa sto zali deka se prodavalo imeto

a onaa Joci... ako u nedela se pojavi na zapadna,  na Gradski, 
... bez gakji, razbira se. ke i tekne .


mnogu "zagrizeni" likovi, koi NIKAKO ne se sovpagjaat vo tolpata,ali ok, e, prozirni se ko staklo.. 

stoo NAPRAVIJA t.e koi se nivnite DELA za pamtenje , protiv zajackoto predavstvo?
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Саб Јун 30 2018, 07:55

ovde , seuste ne e zabraneto da gi rasklopime do krvni zrnca.


Академикот лингвист Илија Чашуле најавува повлекување од Македонската Академија на науките и уметностите доколку таа согласно договорот со Грција биде преименувана во Академија на Северна Македонија.
https://markukule.mk/%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D0%B4%D0%B5%D0%BC%D0%B8%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D0%B5-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%B0%D0%B6%D1%83%D0%B2%D0%B0%D0%B0%D1%82-%D0%BE%D0%B4-%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%83-%D0%B0%D0%BA%D0%B0/

dobroo...
zvuci za.... pofalba? aplauz? "bravo - svaka cast"?
ne.
zvuci za... potsmev.

AKADEMIK.
naucnik. a zgora na se', lingvist, tokmu takov kako sto e najpotreben , pokraj istoricati i eksperti za megjunarodo em domasno pravo, so isklucok na razni frfulkovci, ruznini, i slicni paraziti.

e pa akademiku, 
od Makedonija NE SE POVLEKUVAME. 
tuku JA BRANIME.
a ti ako si odlucil da ja NAPUSTIS SVOJATA POZICIJA si napravil steta.
si ne oslabnal. barem onie koi ostanuvaat i ne se povlekuvaat.

NEMAVTE "njuh" za ovaa poplava zajacka sto dojde, ne reagiravte, mlako i bledo ja ostavivte Makedonija da vi klizne niz zajacki race.
a sega "hrabro" i za primer- "povlacenje:"?

nee, batka ne ide toa taka.
ODRABOTI SI GO SVOJOT DOLG kon tatkovinata, KOGA E TESKO!
a ne koga nikoj ne ve cepka, vireete tamu ko bezglasni bukvi, sigurna plata em velika, uhlebeni vo zagarantirana "intelektualna fela na drzavna cicka"..

kaj ke begas bre Casule, a? od STO ke begas? od sto se povlekuvas?
na KOGO ja otsapuvas MANU? 

ee, mojata cudesna zemja Makedonija.
i ni trebase vakov filter, da vidime da se prebroime.
vakvi ke ima i ponatamu zatoa sto otsekogas gi imalo.
ne gi osuduvam , toa e nivna karakteristika i nivna odluka.
ama, OBVRSKITE i DOLGOVITE prema zaednicata se univerzalni za sekoj od nas.
akademikov- padna na ispit. 
se nadevam deka ke se seti da otide na "popraven". ne go osuduvame samo mu davame sansa, sepak, Makedonci sme nie, imame dusa..
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Пон Jул 02 2018, 18:03

opaa..
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Вто Jул 03 2018, 11:43

...така треба, пемпере да се праат ко што квислинзи и заслужуваат. Следна фаза е што на кол, што за канделабра, што на камења кршење. А пошто сме фини.., женските квислинзи у манастир..попои да се сладат и да ги скубат...додека не ги напраат богуугодни...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Вто Jул 03 2018, 23:06

Ахахааааа.... доајен во македонската политика .....
.... а, бе ајде....
...вечито во сенка, никогаш во првите редови увек напред гура други за не дај боже да нешто тргне наопаку, стално паметен генерал после битка ....

https://kanal5.com.mk/articles/340561/vo-sreda-gostin-vo-samo-vistina-kje-bide-tito-petkovski

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Пон Jул 09 2018, 11:07

https://www.alsat-m.tv/mk/%d0%bd%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d0%bb%d0%b0%d0%b2%d0%b0-%d0%bc%d0%b0%d0%ba%d0%b5%d0%b4%d0%be%d0%bd%d0%b8%d1%98%d0%b0-%d0%be%d1%87%d0%b5%d0%ba%d1%83%d0%b2%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d0%b0-%d0%b7/


Ајдеее!
Сега услов е референдумот......
... па нели услов од Букурешт беше само јужниве ни...  да изјават дека нема проблем веќе...

... ај, по „референдумот“ ќе најдат и нови услови...
...исто како и за ЕУ .... нема пречки условите се исполнети, само името е проблем.... а ваму, ни турија уште еден куп услови...

.... нема бе ништо од ЕУ...
...може само во НАТО како така да не бутнат... бидејки на америте само НАТО ги интересира, ги боли нив таквото за некоја си ЕУ.... просто и едноставно нив и на нивната  политика никаква ЕУ која нема да биде нивни послушен вазал не им одговара

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Пет Jул 13 2018, 22:10

https://tv21.tv/mk/?p=184144

пофалби од ваму, пофалби од таму, пофалби од сегде... уште фанфари ни фалат....
.... саде пофалби а всушност нешто конкретно од нигде ...

.... абе од пофалби, самофалби и тапшање по рамо не се живее....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Сре Jул 18 2018, 00:36

https://republika.mk/939889

Не бе чоек ... не во режимот, тоа ни во комунистичкото едноумие го немаше....

Македонско собрание веќе како и да не постои, тоа е претворено во беспоговорна гласачка машина .....

.... не би ме чудело да „утре“ ако не обезбедат 61 глас ... си изгласаат да, се може да се смени и со просто мнозинство од потребниот кворум за рзбота ...

... само јбг... демократијата е заебана работа, денес си на власт утре можеби не, што знајш како народ ќе гласа, па да не биде после со свој камен по своја глава...

... овие многу брзо заборавија дека до неодамна беа опозиција и што се правеа и велеа за начинот на кој треба да се одлучува во парламентот....
... на гујо му беа потребни неколку години пред да почне да се занесува дека е семоќен а овие бе уште одма ... не ќе да е на арно ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Саб Jул 21 2018, 22:47

ММЕ.... ќе се роди ли македонец кој нема да живее бар во три разноимени држави на иста територија!?! Twisted Evil

СФРЈ, Р. Македонија и на пат е С. Македонија

некои се се уште живи од Кралството Југославија па Царска Бугарија па СФРЈ па Р.Македонија итн ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Spray Пет Сеп 07 2018, 19:45

Од силна еуфорија најверојатно возбудени од посетата на разни гости,
владиниве служби и владата пред се, прават глупости на квадрат:
излезе на површина претераната сервилност кон надворешниот фактор, а никакво посветено внимание на внатрешните, државни работи, обврски итн.
велат „ѓаволот е во деталите“

а овој детал не смееја да си го дозволат, плус повеќе што не им е првпат.
да се опне знаме на трета држава, наместо на знамето на гостинот - во случајот Австрија, е несериозно и говори многу за власта која ја претставува земјава.

да се опне знаме на Латвија наместо знамето на Австрија, пред канцеларот Себастијан Курц, е трагикомедија од поголем калибар, не само по себе што е утка, туку баш заради потребата на Заев од странци да бидам попрецизен- поплава од странци деновиве, и тоа од висок ранг, за да ја убедуваат македонската јавност дека референдумот морал да успее.

тоа е наша работа, а гласањето за/против или воопшто неизлегувањето е работа на секој член на оваа заедница загарантирано со Устав.
Никој не може во тој процес, и не смее да тера на сила.

Ваква кампања и притисок немало никогаш во поновата ( самостојна) историја на Македонија. Но , повеќе од ова не можат. Никој не може а и не смее на сила да вади граѓани да оделе на гласање. Па марар Заев со Меркел и Курц од врата на врата ко коледари виселе..
и онака веќе виси над нас референдумската измама, никој не е сигурен дека се ќе биде по правила и прописи.

Сомнежот во однапред испланираната измама е дотолку поголем заради напливот и притисоците од странците.

од каде ли само изникнаа ликови кои ни на карта не можеле да не најдат?
Врвни лидери во нато, белосветски канцелари и премиери..
пресомнително, превалкано, прозирно, скоро и насилнички изведено.ѓ

Но тоа не е гтев, иако не е фер. Нека идат, треба и Меркел да научи каде е таа Македонија каде што веќе, Заев и гради мигрантски кампови.
Нејзе тоа ја интересира како и Курц, а не колку сме убави.

Но еве доаѓаат а и без претходно да не виделе, знаат кој ги чека овде.

Фелдмаршал Радмила Шекеринска, никогаш не се приближила до македонски војник, ниту пак верува во нив, ама се кези и е редовна бижутерија на секој јавен настап каде има странски воени аташеа, нато претсавници и други душегрижници.
Ја памтиме пре некој месец со искривен шлем од американската армија како се возеше во Хамер,исто така на американската армија кога ја озрачуваа пошироката околина на Неготино, односно полигонот Криволак.
На фотографиите, имаше израз како конечно да го доживеала она што никогаш не го доживеала, клинички оргазам.

http://expres.mk/shekerinska-nema-bombi-so-osiromashen-uranium-na-krivolak/

За жал, иако е и образувана и интелигентна, тотално е нелогична во нејзината кариера, посебно на позиции од каде што може да одлучува, како на пример -министер. како дошепнувач, советник, соработник, заменик, можеше да помине. Тотално политичко фијаско. Нјаверојатно како таква, им одговара на странците, за да без мака си ги остваруваат военополитичките цели, за кои пред тоа требало да дигнат барем два прста да прашаат, а вака сега си имаат, подмочано сервилно воодушевено пекинезерче што скока околу нив, само затоа што не се од Македонија!
за гафовите во нејзиниот ресор, не вреди ни да се набројува, самата по себе е гаф. а се се врти околи тоа НАТО, па затоа е спомната..

ова е глупост не- невидена, тоа кај нас секако може да се види, но е доволен индикатор дека со власта нешто навистина не е во ред. и групно и индивидуално.

https://republika.mk/957003
https://republika.mk/957150
„Академија за протокол: Погрешното знаме е еден од пострашните протоколарни гафови на нашите служби„

но не е само тоа.
еуфоријата измешана со ридско-планинскиот степско овчарски менталитет како и плодно рамничарски зарзаватчиско бавчанџиски темперамент на многумина во власта и нивните служби и сервиси, не престанува да не “фасцинира“ со нивната способност и спремност да внимаваат и на најситниот детаљ во меѓународните многу важми за нас деновивие, односи.

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/poradi-greshkata-na-vladata-na-zaev-cel-balkan-se-potsmeva-na-Makedonija-poglednete-shto-pishuvaat-mediumite-od-regionot-foto/


на пример, еве како премиерот објавува, кој ќе ни дошол:заев објавил ( па потоа е повлечено, !) дека ни доаѓала австраЛИСКАТА премиерка Меркел (??) а канал 5 пак ја најави како американската канцеларка Меркел.


„Нема крај на географските грешки денеска. По грешката на владиниот протокол и знамето, преку „австралискиот“ на кралот на гафовите Заев, се до оваа во вестите на „Канал 5“. Утре во посета доаѓа кој??„
https://republika.mk/957175


Spray
Spray

Posts : 220
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by king Саб Окт 06 2018, 11:23

Дали некој од нашиве политиканти ја разгледувал можноста што ќе биде ако ....
... ние уставно и законски ги примениме сите точки па и тоа со мали букви во „договорот“ со јужните а тие јужните, познати по измами, во нивниот парламент не го усвојат „договорот и си продолжат по старо со уцените и блокадите...

.... што ќе праиме, пак референдум за промена на името, пак уставни и законски измени ???????
... абе цел свет ќе ни се смее (ако веќе и не ни се смее), со прстот у уста има да останеме, ќе ни викаат... абе сами се преименувавте, сами си ги сменивте учебниците,  никој не ве тераше....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10772
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига Пон Окт 08 2018, 23:11

Шо ми текна дека прочитав денојве - Ц Е Н З У Р А!!!!

Да бе... најсериозно. Не ми се верваше шо читнав

https://fokus.mk/drzhavniot-pravobranitel-pobaral-od-osnoven-sud-skopje-2-privremena-zabrana-za-emituvane-na-rugane-na-hristos/

Како бе забрана за емитување??!! Добро бе, најнавистински, шо се случва овде!!??

Го има некој гледано филмов?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Пон Окт 08 2018, 23:15

ne- posto neli, zabranet e  Laughing

povekje mu se kreva "cenata" ako go cenzuiraat, a toa e tokmu toa sto go pravat, pa ke posaka sekoj,da vidi so film e toa sto e tolku zabranuvan... razumes?

 izgubiv sekakva nadez deka ovaa vlast voopsto razmisluva i imam siguren vpecatok deka se motivirani samo za toa sto im e naredeno, slepo, ocajno, do kraj i po sekoja cena...
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by чучулига Пон Окт 08 2018, 23:23

Ама мислам дека филмов е меѓународно награден... чек да проверам..

Мхм

ене, иновејшн ауорд

http://www.ffm-montreal.org/en/press-releases/225-42nd-montreal-s-world-film-festival-awards.html
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Пон Окт 08 2018, 23:28

pa ok. ako e nagraden , poen povekje.
plus zabranet, interesot raste.
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Вто Окт 09 2018, 18:04

https://republika.mk/968253


logikava na hermafroditnovo zamasteno gnojavo sustestvo ukaxuva na nekoi raboti sto uporno se obiduvaat da gi prikrijat.
zatoa se krieja ko peecki pod kosuli koga gi povikaa na referendum-nekje stoka da se prebroi, pa nekje.

ali gnojavovo homoseksualno sustestvo izdade nekoi raboti:

on veli 260 000 siptarski glasovi:
a mu izlegle cirka 200 000 . pa kvici oti ne mu izlegle dovolno...
ama toa e NEBITNO.

drugo e indikator.

ako so site napnuvanja, kolku sto gi imalo po spisok- 260 000 glasaci a toa ne e daleku od tocnata brojka, +/- 5 pa i deset iljadi od mene neka se....

matematikata e slednava>

ako se prijaveni 1.8 milioni glasaci vo Makedonija.
a od niv 260 000 bile siptari.

Makedonija e zemja so ( trebase nad dva a mozebi i e, no eve ke zememe, radi iseluvanjeto deka e 2!) 2 milioni ziteli.


prosto.

matematikata , na 2 milioni ziteli, za 1.8 milioni glasaci  a od koi 2.6 maksimum iscedeni siptarski glasaci, dava deka vo drzavava ima 288 000 albanci!

ne, ne se 300 000.. tuku 288 888 ziteli. po formula.

ajde ,neka se 290 000, da zaokruzime, so "2 od karti" son sonuvan na zajacite. da gi "naIMA" povekje, za da mu glasaat.

ajde neka se 300 000 more kakvi 300- eve od mene mesto 10 ke im dodadam 30 iljadi pa od 290 neka bidat 320 iljadi! 

ova, posto se "nebesen narod" so poekje deca , de. 

da ne se PRECENILE malce optpovekje?

zatoa begaa od POPIS?

svakjam deka se nacukaa vo administracii kade sto moze da stancaat licni karti i na nerezidentni kosovari, za da se prikazuvaat povekje em za izbori em za kauza.

ama ako mu se ispenjavile maksimum 200 000 glasaci ( spored niv samite ni tolku!) 

toa e nekoj maksimum sto moze da se izvlece od niv 
ne e za potcenuvanje , kako moneta za potkusuruvanje
ama IC ne e nekoj resavacki faktor.
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by concrete Вто Окт 09 2018, 19:50

VOL ич не е битно , како е , туку како ќе тврдат , а ЕУ педофили и други во хор ќе викаат ТАКААА Е. Трагедијата е во тоа што изумреа оние кои можеа да кажат : знам дека не ебете , ама руката наша е дугааааачка , не заборава и безмилосна е. За да нема дилеми... Имаш бе ситуација каде шиптарски сецесионистички злочинц ти е спикер на собрание и мува не го лази, а луѓе кои гласно се бунеле се у затвор. Премиер заедно со министер осуден за влијание во набавка на автомобил кој све у шест го користат , а спомнатите бомби и милијарди веќе никој не ги спомиња. И што да се каже на таа ситуација..??
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Вто Окт 09 2018, 21:14

..tivka voda breg roni.
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by VOL Вто Окт 09 2018, 23:17

[size=32]Борјан Јовановски утре ќе пуши џоинт пред ОЈО во знак на протест[/size]

ne gleam nisto novo, nekoja promena. osven sto banjative samo menjaat lokacija za duvanje...
ke protestiraat, kako toa da im se narusi nirvanata na upotreba na drogi...
https://republika.mk/968542
Македонска политика - општо - Page 9 40194203_10160670233240109_542818668610846720_n

app-facebook

Borjan Jovanovski
4 hours ago

Драги пријатели, сите кои конзумирате канабис ве повикувам утре на пладне секој со својот џоинт да се собереме пред ОЈО. Притворот за луѓето кои уживаат канабис е недопустлив во ова време когс цел цивилизиран свет го легализира уживањето на марихуаната! Притвор за криминалци Слобода за слободољубци. Правда за ...

Boki Trtka si najde pricina plus da si ja izduva dnevnata doza javno....
VOL
VOL

Posts : 16888
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Македонска политика - општо - Page 9 Empty Re: Македонска политика - општо

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 9 of 13 Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот