ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ВНИМАНИЕ...

Go down

ВНИМАНИЕ... Empty ВНИМАНИЕ...

Пишување by VOL Саб Дек 23 2017, 09:10

Ne deka nikoj ne pomislil na vakvo nesto kaj nas, mozebi nikoj ne mu dal na znacenje..
veruvam deka sekoj se somneva vo vakvi "akcii" posebno kaj nas, vo Makedonija, zemja koja e lesna za sverc na se i sesto, ne e clenka na EU , pazari na otvoreno, stoka so somnitelen kvalitet, ili prepakuvana koj -kaj -stigne.

ako OVA ne ve osvesti...

ziva, cijanid, otrovi, kiselini, se e mozno so spric. ednostavno, site sakaat da iscezneme, neli, poznata floskula.
bar decata zastitete si gi.

https://off.net.mk/vesti/balkan/grchkite-anarhisti-se-poseben-vid-na-chovechki-gjubrinja?utm_source=mkd.mk&utm_medium=block-sidebar&utm_campaign=vo-komshii


ВНИМАНИЕ... Lg.php?bannerid=0&campaignid=0&zoneid=4&loc=https%3A%2F%2Foff.net.mk%2Fvesti%2Fbalkan%2Fgrchkite-anarhisti-se-poseben-vid-na-chovechki-gjubrinja%3Futm_source%3Dmkd.mk%26utm_medium%3Dblock-sidebar%26utm_campaign%3Dvo-komshii&referer=https%3A%2F%2Fwww.mkd


Грчките анархисти се посебен вид на човечки ѓубриња
За да покажат колку е штетно да се купува храна од познати глобални и национални брендови припадници на грчка анархистичка група почнаа во храната по супермаркети да вшприцуваат солна киселина.
  

ВНИМАНИЕ... 216486-grchkite-anarhisti-se-poseben-vid-na-chovechki-gjubrinja

Групата Зелено-црни командоси на 19-ти декември на анархистичкиот блог Индимедиа објавија соопштение и фотографии од својата акција. Тие тврдат дека во некои од најкупуваните прехранбени производи од супермаркетите во Атина и Солун, вбризгале сулфурна киселина и истите планираат незабележано да ги вратат на полиците од супермаркетите во периодот од 20-ти до 24-ти декември, периодот кога Грците го славата православниот Божиќ.
Од „практични причини“ групата ги идентификува и производите во кои додава отров: Кока-кола и Кока-кола лајт од 1,5 литар, салама Ифантис од 350 и 500 грама, и млеко Делта од 3,2% масленост.
„Деновиве илјадници и илјадници христијани ќе станат од своите каучи за да отидат во неопходниот шопинг за нивните Божиќни трпези, за да ги исполнат нивните празни животи со ѓубре за јадење покриено во убаво и светкаво пакување. Жртвите на оваа гозба се милиони живи суштества кои се заклани за да стигнат на трпезите на живите, исцедени до последната капка крв за да го задоволат нивниот вкус,“ порачуваат анархистите во своето соопштение.
Киселината што ја имаат избрано е крајно корозивна, и уште при самото внесување може да предизвика сериозна болка во грлото, шок и повраќање крв.
Загадувањето на храната во политички и економски цели, е посебно популарно во 70-те и 80-те години од минатиот век. Во 1978, групата наречена Арапска револуционерна армија вбризгува жива во портокалите увезени од Израел. Во 1984, религиозен култ во намера да ги попречи локалните избори во САД, ги загадува пултовите со салати во американските ресторани со салмонела. Во 1989, чилеанско грозје е загадено со цијанид, што доведува до банкрот на над 100 чилеански лозари. Ова е прва ваква акција во Грција.
ВНИМАНИЕ... 216483-grchkite-anarhisti-se-poseben-vid-na-chovechki-gjubrinja
ВНИМАНИЕ... 216482-grchkite-anarhisti-se-poseben-vid-na-chovechki-gjubrinja
ВНИМАНИЕ... 216484-grchkite-anarhisti-se-poseben-vid-na-chovechki-gjubrinja
ВНИМАНИЕ... 216485-grchkite-anarhisti-se-poseben-vid-na-chovechki-gjubrinja
 


ova NAJVEROJATNO se slucuva.
pa komu ide,e rabotava. ama koga "ke dojde" , najverojaten ishod e - "na zdravje", nema ni da znaete zosto glavobolka, stomak, proliv, rak itn.

ne e loso sekoja plastika koja se kupuva  da se pregleda ,  da se STISNE - ke protece ako e spricana...
loso zatvoreni kapacinja, loso zatvoreni kesi, nesto sto treba da e vakuumirano a NE E..
salami, virsli, itn itn..
a posebno so "juznoto ovosje" od juznite sosedi ili preprodavacite na takvoto, po pazarine..
super prilika da istrujat narod , posebno pred praznici koga se kupuva masovno, a i poeftino!

deka ima MNOGU stoki vo sosedstvoto, znaeme, i deka ima MNOGU stoki so teroristicki nameri kaj nas, i toa treba da go znaeme.


slikive dovolno kazuvaat.
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот