ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Страна 8 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Пон Дек 02 2019, 18:56

https://kurir.mk/republika/skopje/pred-faktite-i-bogovite-molchat-velimir-smilevski-i-haosot-shto-go-napravi-vo-butel/

... а да некој го сликаше кванташкиот пазар на паркингот пред општинската зграда!!!!!

... да го сликаа руинираниот детски дневен престој кој е претворен во депонија, нит го рушат нит го обновуваат!!!!!

... чоекон освен три четири музички теревенки по кој знае кој поводи ништо друго нема направено ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Пон Дек 02 2019, 19:02

Фушерај ...

https://republika.mk/vesti/skopje/ne-go-prezivea-vikendot-goli-zici-i-skrsheni-plochki-na-zeleniot-pokriv-na-gtc/


... само не ми е јасно кој таков тоа го направија на кровот ... да не на некого му спремаат „летна бавча“...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Пон Дек 02 2019, 19:08

https://skopjeinfo.mk/shilegov-za-istechenata-solna-kiselina-firmata-rabotela-bez-reshenie

Е да, де ... сега откако се напраи беља...
... а каде досега дремаа инспекциските служби да ги проверат дозволите?????????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Пон Дек 02 2019, 19:33

Stiroporot bar bese vodootporen....
Nejse..
Idiotive kje go urnat GTC , onoj istiot koj go guskaa pred nekolku godini, kako i drvata koi gi isekoa istite koi gi guskaa....

Nekoj ovde preteral so komova... 

Next level- da instalira vodopadi od Stokovna i  plostadot da go poplavi za da si imaat banjatite i ezero....mozda kje se spasat od "vpvedivanje na ekoloski trolejbus" pa namesto da "go resele zagadeniot soobrakjaj" lugjevo ke gi prevezuvaat na traktorski gumi kako splavovi i gumeni camci...
VOL
VOL

Posts : 16759
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Пон Дек 02 2019, 22:54

VOL напиша:Stiroporot bar bese vodootporen....
Nejse..
Idiotive kje go urnat GTC , onoj istiot koj go guskaa pred nekolku godini, kako i drvata koi gi isekoa istite koi gi guskaa....

Nekoj ovde preteral so komova... 

Next level- da instalira vodopadi od Stokovna i  plostadot da go poplavi za da si imaat banjatite i ezero....mozda kje se spasat od "vpvedivanje na ekoloski trolejbus" pa namesto da "go resele zagadeniot soobrakjaj" lugjevo ke gi prevezuvaat na traktorski gumi kako splavovi i gumeni camci...

Ај па ти ... тракторски гуми и гумени чамци ... тоа само у Охрид може да пројде ко туристичка атракција?????
... тие бе ... фино лепо ќе си распишат тендер за гондоли од Венеција ... и виолинисти за на увце.... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Вто Дек 03 2019, 09:43

https://lokalno.mk/smilevski-kon-vmro-dpmne-znam-deka-ve-boli-shto-butel-se-gradi-dodeka-vie-ja-unishtuvavte-i-nazaduvavte-opshtinata/

Ахахааааааа.... нек оди да се скрие и покрие... нека не се непотребно бламира... овој ти е ко поповите ....„не ме гледај што правам, слушај што ти кажувам“ ... и овој ти е ист ко оној Миленковски од ВМРО  кој ги преспа мандатите и си го товареше магарето...
... тоа што пред него Латиновски го напраи само за една недела  овој  outlander-от ни за три години не успеа....
...факт е, овој дојденецот и уште многу други по него тешко да ќе го достигнат Латиновски...... не знам само со кој памет и сдсоФци гласаа за човек кој не живее во нивната општина.... зар во Бутел нема ниеден локален сдсовец достоен за градоначелник, ова во најмала рака е потценување на бутелчани...
...ама јбг, на чипирани ( или ко што „уважената“ нереализирана балерина Најчевска милува да каже ... простиот и неписмен народ) ако за кандидат им стаиш и било која улична џукела со жолта етикета на увото ... ќе ја изгласаат... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Саб Дек 07 2019, 08:13

https://vecer.mk/node/464280
Povekje citam povici i kritiki kon Smilevski koj e opstinonacalnik na ovaa opstina odosto vo KAKVA sostojba e detevo so e izbodeno..
..i bitno e KOJ e kukavicata, pizdata koja posegnala po noz da resava dilemi so dete.
Zasega nikakvi informacii? 
https://vesnik.com/node/56467

Вечерва, пред 21 часот, во Бутел кај аптеката на Зегин непозанти помлади лица нападнале со нож две малолетни деца, Македонци од Бутел, при што на едното дете на возраст од 13 години му е забоден нож во грбот а другото дете н слична возраст поминало со скината јакна од ножот во обид и тоа да биде прободено.
VOL
VOL

Posts : 16759
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Саб Дек 07 2019, 11:31Последната промена е направена од king на Саб Дек 07 2019, 11:50. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Саб Дек 07 2019, 11:38

А и ова ...

https://www.magazin.mk/%d0%be%d0%b4-%d0%bc%d0%b5%d1%81%d0%b5%d1%86-%d0%bd%d0%be%d0%b5%d0%bc%d0%b2%d1%80%d0%b8-%d0%b2%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%b0-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b0-%d0%b4%d0%b0%d0%b2%d0%b0%d1%87%d0%ba/

Ова бе е ...мижи, бутај... ќутејки ко лопови ни ја набутаа давачката во сметките...

алчни и дрчни за пари .. а ваму се утепаа од фалење за радиодифузната такса... и попладневната „ефтина“ струја ...
... абе камо да не ја укинеа таксата и вратија ефтината струја...

20% ????????   За кој таков 20%... зошто процент а не фиксна сума ??????????... лоповска работа...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Саб Дек 07 2019, 11:48

Vidi vidi....
PetLe Siselegov, dezurniot selski manijak , maalski šut i javna greota,
Vo novi pohodi i avanturi- ke go menuva pravoslavniot Božic/ Badnik i ke go preoblikuva po negov ukus....? 
Da se slavi koga nemu mu e keif, koga e na odmor, ili koga ke im zatreba nemu i partijata odnosno , da moze da na finta soberat narod za skroz druga pricina ( kako onojpat koga pivo fest sakaa da go prikazat kako natofest ), pa da " se sobere narod na plostad" okolu elkana so ja zakacil Petle demek ko za "meri krismas" a nekoja nivna budala u pozadina da lovi kaj ina najmnogu minuvaci i da "obavesti euforicno" deka ete narod se sobral srekjen i blagodaren na blagodetite so licno Petle gi zdenal a vlasta gi blagoslovila a voedno da obavestat deka narodot u stvari se sobral  na podrska na partijata na vlast.....?


Pretpostavuvam deka Petle koj kaj i da odi mu ja plukaat visti ata vo lice- NE saka da se sooci so vistinskiot narod na Božic /Badnik , kako " gradonacalnik" zatoa sto ima MNOGU neu avi iskystva od proslavata na sampionskata titula ma Vardar na plostad...


Tuku...


Vaka preporacuvajki na MPC da go prefrela pravoslavniot praznik na 25 dekemvri (?)
 Da ne se sooci Petle glistata so IGNORiRANJE od crkovnite vlasti , da ne mu padne "malo neygodno" ko khe ide u crkva svekja da pali...?
..moze i u katolicka da otide, tamu nema da go gledaat so prezir i da go ismevaat kako odrod.


https://www.magazin.mk/мпц-распали-по-шилегов-слави-го-божиќ-н/
Не ми е јасно како може да има божиќен пост, а да се слави Нова година“, изјави Шилегов.
Ne mu e jasno zatoa sto e naviknat na krkanje, ne znae za vera i post ne znae i nema ni elementarno custvo ni najmala pocit kon hristijanskite vernici covek koj cel zivot e na "gezme". 
Ne mu e jasno kako mozelo da se slavi nova godina a da ne se krkalo.
Mu smeta bozicniot post.
No, toa e verata na severdzanskive nevernici. 
Ni vo socijalizmot nemase vakvi "krkadzii" .  Naviknat na azno i mazno na tugj grb i so tugji pari vrz tugja maka cel zivot...so da se ocekuva od "perjanicava reprezentativna" na vlasta?
VOL
VOL

Posts : 16759
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Нед Дек 22 2019, 17:32

https://makfax.com.mk/Makedonija/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d0%bc%d0%b8%d1%82%d1%80%d0%be%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d1%93%d0%be%d1%80%d1%87%d0%b5-%d0%bf%d0%b5%d1%82%d1%80%d0%be%d0%b2-%d0%b4%d0%be%d0%b1%d0%b8-%d0%bc%d0%be%d0%b4/

Овие бе одлепиле, се фалат со сијалици ко онаа во одбрана со чизмите за војниците...

... а оние што ги читаат ваквите соопштенија зошто бе прво во себе не ги прочитаат и малку подразмислат што глупости им подметнуваат.... туку и нив толку им сече...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Сре Дек 25 2019, 22:10

Ауууууууу..... бањати, бањати... избањати у мозок...

https://expres.mk/velimir-i-bratuchedot-albanec-chija-zhena-ja-vrabotil-vo-opshtina-butel-video/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Сре Дек 25 2019, 22:12

Ovoj e tolku GLUP sto i na novinarov ne mu se verue deka nisto ne svakja so tropa ova sustetsvo koe bi trebalo da bide gradonacalnik.
VOL
VOL

Posts : 16759
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Вто Јан 07 2020, 17:54

https://skopje1.mk/archives/78503

Тој што го напишал ова појма нема од работите... јбг, општа карактеристика на стручњаците по сваштологија... такозвани новинари...

Не се викаше те чекам „кај чичко Стоилко“  туку  „пред Ванила“... ова колку работите да бидат појасни ... па и Тост сенвич не пееја  песна за ...кај чичко Стоилко туку ... Пред Ванила...

... од пред Ванила па потоа во едно од петте Диска, во едно од  дваесетината кина, Теферич,  Скала, Кај Чоче, Пивница, Бристол, Јадран, Маџо, Ани и Бони, панкерите си имаа свој кафич на кој му го заборавив името.. и ред други места... летно време... Кермез, Опатија, Кампинг, Луна парк, Езерце итн....

... а оние тогаш „постарите“  велеа ... се наоѓаме кај ... ВПШ (ваша последна шанса.. во надеж дека конечно ќе го пронајдат својот животен сопатник Twisted Evil Twisted Evil ) т.е.  „старото корзо“ одма позади сега споменикот на Воинот на коњ...


како и да е ... се имаше дружење во вистински смисол на зборот ...
....сега бе, седат на иста маса и не разговараат, само буљат у мобилките....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Пет Јан 17 2020, 13:38

https://alfa.mk/tepachot-dudush-dobi-samo-opomena-od-sudot-ismail-kje-bara-oshteta/

Браво за судот!!!!!! ... а колку доби оној што шекерната ја потегна за коса????????

За тепање граѓанин, обичен смртник,  од страна на градоначалник  само судска опомена а за влечење за коса на светата крава ... неколку години затвор!!!!!!!!

А овој  тепачот се уште е градоначалник?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Нед Јан 19 2020, 22:47

https://press24.mk/shilegov-ovaa-godina-poradi-merkite-imame-pomalku-zagadeni-denovi

А, бе, ај ... тресе глупости и мисли некој ќе му поверува...
... помалку загадени денови имаше само кога врнеше и дуваше ветер...

... а кога ќе има дожд и ветер ама ич не зависи од него и некои негови имагинарни мерки ....

... спомнува „оваа година“  а од оваа година има едвај 19 дена....очигледно ги побркал лончињата...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Пон Јан 20 2020, 07:30

King, toa e soglasno partiskata direktiva, 
koja ovde za opstonarodna upotreba kje ja uprostime 
i nareceme "spasavaj sta se moze"
nalozeno im e da zapocnat brutalna predkampanja za perenje mozoci
da se potenciraat "upesite" na sekoj resor, sekoj minstAr .
maka macat da najdat takvi uspesni prikazni
pa ovoj LUPA gluposti ko maksim po divizija, 
ne gleas deka samo dva trojca se traskaat od zemja
-carovska tuku si snima dokumentarci kolku bila "mila" pustata, a od so e "ko so treba" ja trgnaa od "najuspesnoto" ministerstvo
( kako bese ona, "tim koji pobedjuje se ne menja"? a nesto ja smenija)
sekerinska redovno se kezi po nosaci na avioni, prazni nato kancelarii,  i ona se obide nesto so tie "30" prasanja, pustata ama sme se smeele u drustvo koga ja fali armijata dodusa se poretko, koga na onaa nivna pred kampanja izleze nesto kao vojnik a u pozadina se bori za uniformi, pokacuvanja, dodeka komsija koj e vojnik , kazuva
"a be ova NE E UNIFORMA na ARM!" gledajki go toj na video spotot ( samo policijata imala takvi) i deka laze susi, nema nikakvi uniformi tuku partali. rabotele na kocka, parno celi nedeli nemalo, struja ako bides srekjen, vozila nemalem hranata za nikade. Ova e od blizok komsija vojnik po dogovor so 20 godini staz.
Petre Silegov NEMA so sto da pumpa pred-kampanja soglasno partiskata direktiva "lazi, ali susi",
zatoa sirot, se fati za tie 19 dena, kade sto krsti-moli boga duvna veter  i sega Petre ke zeme da go fali Veterot so mu pomognal vo merkite za cistenje na vozdyh, koi licno na petre mu teknale, veterot do pred toa ne znael...


cuvaj Boze, i daj im um. 
da ne preteraat.odamna preteraa dodusa, ama pokazaa deka sekogas mozat- povekje  Laughing
VOL
VOL

Posts : 16759
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by Spray on Пон Јан 20 2020, 21:22

Се што треба е да се одржува барем хигиената во градот.
Загадувањето нема да се реши оваа зима, доцна е за тоа секако.
Може да се бавиме со аерозагадувањето но тоа е тоа. Шилегов подобро да не дава изјави,
нема потреба , нема ни ефект. Отиден е возот за оваа година, а ако нешто не се смени во 2020 отиден е и за 2021 година.
Spray
Spray

Posts : 220
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by concrete on Сре Јан 22 2020, 15:30

На основа на увезениот и изгорен канцероген отпад, а секоја пластика кога гори е канцерогена...нема што повеќе да се разговара. Сите инволвирани , а се знаат или лесно се наоѓаат од документација и со малку ќутек каде треба, па да се уапсат, судат и после доказот за било каква вмешаност и финансиска добивка од тој злочин да се утепаат..., а целокупниот имот на фамилијата да им се конфискува.
concrete
concrete

Posts : 7012
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Сре Јан 22 2020, 16:02

Упссс ... оваа „нивната“ ги закопа...

https://www.slobodenpecat.mk/popovska-Makedonija-nema-drzhavna-laboratorija-za-proverka-na-otpadot-koj-se-uvezuva/

т.е. увезуваме со на жими мајка напишани декларации... кои овде никој не може (или не сака) да ги провери

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Пет Јан 24 2020, 17:08


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Пон Фед 03 2020, 18:42

https://www.vecer.press/%d1%87%d1%83%d0%bb%d0%b5%d0%b2-%d0%b5-%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%bd-%d0%b7%d0%b0-%d0%b3%d1%83%d0%b6%d0%b2%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d1%81%d1%80%d0%b5%d0%b4%d0%bd%d0%be-%d0%b2%d0%be/Скопскиот градоначалник Петре Шилегов, смета дека за сообраќајниот метеж поради несоодветно паркираните автомобили покрај патот на средно Водно, иако има паркинг, е виновен техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев.
Прашан може ли Градот и како ќе се справи со непрописно паркираните возила на средно Водно кои во изминатиот викенд ги имало во голем број, поради топлото време и зошто не е пуштена пајак-службата на градското јавно претпријатие „Градски паркинг“, Шилегов одговори дека претпријатието не може самоиницијативно да реагира, туку тоа мора да биде во присуство на полицаец.
– Република Северна Македонија има технички министер за внатрешни работи кој не умее да изврши една обична техничка работа – да ги отстрани непрописно паркираните возила. Откога дојде на чело на ова министерство, не може да се види униформирано лице, сообраќаец кој ќе казнува и за ситни прекршоци, а не, пак, за друго – изјави Шилегов.
Тој не одговори на тоа дали би можело да се пуштат повеќе автобуси кон средно Водно, бидејќи луѓето се жалат оти ги немало во доволен број, со оглед на тоа што Градот се залага што повеќе да се користи јавниот превоз, а да се остават автомобилите, како една од мерките за намалување на аерозагадувањето.


a be GLUP.
ti bese toj so zabrani pristap do sredno vodno za site smrtnici a pustase samo limuzini ogromni na tvoi sopartijci i so stranski tabli?
ti bese toj so trebase da organizira avtobusi do Vodno a gi nema vo dovoen broj?
parkingot so go opna 100 denara saat,pa da ne moze cetvorocleno semejstvo da podise cist vozduh ni 15 minuti na krston, 10 min kacuenje,pola saat simnuenje, 10 min vozenje....i plus 100 + za parking posto seto toa vo vikend vo spic nema sansi za saat vreme da se sluci?!
abe budalo spirtosana.... po CIJA nadleznost e patot do sredno vodno? pdo cija nadleznost e JSP???
i za kraj... so ne dojde da maftas so racete ko plasilo vo smrdeni mokasini bez carapi kako koga im se zakanuvase na parkiranite vozila pred City Mall, teteravejki se vo osmici po dupla polna lenta, ?!
kade se sega magicnite sposobnosti na semogukji Petle Siselegov, da doleta so maska na njuska ( recidiv od revoucionarni dani koga glduvavte za vlast) na sredno Vodno, pa da prereduvas vozila, da maftas i se deres po lugjeto, so zadah od 50% etanol???
tuku, pred Siti Mol, si donese tajfa da ti go cuva gazenceto, policija da pazi da ne te digne nekoj na hauba... kameri da te videl svetot so faca si..

..ama na Vodno, malce jeza ti e, da se kurcis, da ne te odvlecka nekoj MEDVED u toa borovite., pomegju sisarkite, kurtonite i upotrebenite vlazni maramcinja.. Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16759
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Пон Фед 03 2020, 21:16


https://www.vecer.press/%d1%87%d1%83%d0%bb%d0%b5%d0%b2-%d0%b5-%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b5%d0%bd-%d0%b7%d0%b0-%d0%b3%d1%83%d0%b6%d0%b2%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d1%81%d1%80%d0%b5%d0%b4%d0%bd%d0%be-%d0%b2%d0%be/

Република Северна Македонија има технички министер за внатрешни работи кој не умее да изврши една обична техничка работа – да ги отстрани непрописно паркираните возила. Откога дојде на чело на ова министерство, не може да се види униформирано лице, сообраќаец кој ќе казнува и за ситни прекршоци, а не, пак, за друго – изјави Шилегов.

Поглупа изјава тешко....

Ако е дојдено до тоа да у мвр министерот отстранува возила, регулира кога и каде ќе има контроли и  пишува сообраќајни казни ... туримукурооо на цело мвр..... а додека оливер беше во мвр не бекна а иста беше ситуацијата...
... по оваа аналогија и петре шишелегов треба да излезе и да го издува загадениот воздух ... под услов да има толкав белодробен капацитет.... Twisted Evil Twisted Evil... да провери зошто во пропишан ден и час не прошол камионот за ѓубре, да излезе и да ги провери во кое маало не светат уличните светилки, да ги расчисти еден куп мини депониите за ѓубре по Скопје, да ги расчисти узурпираните тротоари од по кои не може да се пројде од тезги и маси итн, итн, итн.... у уште милион итн...

... а тоа што изигравал збеснат паљачо пред ситимол најверојатно некој му го фатил паркингот (оли не му го расчистил) пред кафич за да мавне некоја..и збеснал ... Twisted Evil Twisted Evil

... тој ти  е бе ноторен пример за погрешен чоек на погрешно место...

... ова бе северџаните просто се натпреваруваат по кого да биде именуван еталонот за единица мерка за глупоќа...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by VOL on Нед Фед 09 2020, 14:27

https://republika.mk/vesti/skopje/ilievski-do-shilegov-za-da-stavish-zashtitna-klauzula-i-da-ne-plakjash-dzabe-ako-nema-sneg-ne-treba-da-si-nobelovec-tuku-pismen-pravnik/
Dzabe ne svakja.
Mozda ima sansa , koga e pomalku pijan, zosto vo negovata terminologija poimot trezen ne postoi.
No on taka kako meksicki kaktus , ednas u 25 godini...
VOL
VOL

Posts : 16759
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by king on Пет Фед 28 2020, 13:22

https://www.vecer.press/%d1%88%d0%b8%d0%bb%d0%b5%d0%b3%d0%be%d0%b2-%d0%bd%d0%b5%d0%bc%d0%b0-%d0%bc%d0%b5%d1%81%d1%82%d0%be-%d0%b7%d0%b0-%d0%bf%d0%b0%d0%bd%d0%b8%d0%ba%d0%b0-%d0%b3%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%be%d1%82-%d0%b5/

... сапуни во школите требаше и треба да има стално.... ако не за друго бар за лична хигиена...
... друго, кој таков ќе се сапуни по школските санитарии кога истите се бетер и од свинска кочина...

... а антибактериски сапун и платнена маска дека штити од вируси е тешка глупост  лупната од „неписмени“...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Град Скопје, скопски општини и градоначелници - Page 8 Empty Re: Град Скопје, скопски општини и градоначелници

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 8 of 11 Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот