ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шпанија.... се распаѓа?!?

5 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Шпанија.... се распаѓа?!? - Page 2 Empty Re: Шпанија.... се распаѓа?!?

Пишување by VOL Нед Окт 29 2017, 18:45

a be ne smee Francija zatoa sto si ima slicen problem-Korzika.
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Шпанија.... се распаѓа?!? - Page 2 Empty Re: Шпанија.... се распаѓа?!?

Пишување by чучулига Нед Окт 29 2017, 18:48

Етеееее... 

скоро сите си го имат истиот проблем. Зато не е за чудење шо поимите самоопределување, демократија и ним сродни, селективно се употребуват и те имат те немат значење. По потреба.
чучулига
чучулига

Posts : 13527
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Шпанија.... се распаѓа?!? - Page 2 Empty Re: Шпанија.... се распаѓа?!?

Пишување by king Сре Ное 01 2017, 00:52

Каталонската приказна заврши уште пред и да почне ....
.... абе што почнуваш нешто кога неќеш да го завршиш??????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Шпанија.... се распаѓа?!? - Page 2 Empty Re: Шпанија.... се распаѓа?!?

Пишување by Spray Саб Ное 04 2017, 08:25

Приказната заврши можеби за каталонскиот несуден кадифен самопрокламиран принц- Пучдемон.
за да стекнат независност денес, потребни се три работи
чудо, плус сценарио во кое само шпанија ќе потоне во океанот, од некоја катастрофа, а каталонија ќе остане на суво и ќе граничи со океанот.
чудо, подгреано со жесток однос на шпанците кон каталонците кои би им прекипело
чудо, и двете точки погоре плус - да се вклучат и баскијците во овие процеси!

ЕТА беше многу посериозен противник на Мадрид одошто кадифениов Пучдемон. Му се заканија со затвор- тој избега во Белгија.
Баскијците се многу посериозни во борбата за независност од каталонциве.
Spray
Spray

Posts : 235
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Шпанија.... се распаѓа?!? - Page 2 Empty Re: Шпанија.... се распаѓа?!?

Пишување by VOL Сре Ное 08 2017, 22:24

Pucdemon, na strana. rano e seuste da se stavi kapak na ovaa katalonska avantura.. tuku gledajte pak sega ova:

http://faktor.mk/video-novi-problemi-del-od-francija-saka-da-i-se-pridruzi-na-katalonija

НОВИ ПРОБЛЕМИ: Дел од Франција сака да и се придружи на Каталонија?

opaaa....
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Шпанија.... се распаѓа?!? - Page 2 Empty Re: Шпанија.... се распаѓа?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот