ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Локални избори 2017

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by king on Вто Сеп 12 2017, 01:53

чучулига напиша:зошто неосетно?

поефтинувањето на струјата е првенствено насочено кон почувствителните категории граѓнаи. Тие сигурно ќе осетат. Ќе осетат и тие шо ќе ги програмират машините да работат во периодот на поефтина струја.
Какво бе поефтинување на струјата ... ????
... воведување на два часа „ефтина“ струја не е поефтинување ... тоа е давање повластица ... од која може а и не мора да имаме корист... се зависи кој, како, на што и кога има потреба од користење на струја ...

... поефтинување ... абе, може и тоа ... не мора да поефтини киловатот нек го симнат само процентот на ДДВ-то за струјата ...
...еве де нек го напраат ко за компјутерите...  6%... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by чучулига on Вто Сеп 12 2017, 21:58

И го преспав ама баш.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by VOL on Вто Сеп 12 2017, 22:08

Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16587
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by чучулига on Вто Сеп 12 2017, 22:15

Ооооо... пардооооон, ќе попрам
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by чучулига on Вто Сеп 12 2017, 22:16

king напиша:
чучулига напиша:навистина.

ветиле сдсм плата од 500 евра и некој повервал???
 и ветувачот и тој шо повервал не се токму ако е така. 

Од каде пари бе? Долгој има, кредити има за враќање бе, пара нема да има ехехееееееее освен ако не најдат рецепт за злато праење. Аман бе, ко од марс паднати брееееее
Ти ко да си го преспала предизборниот период ... па имаше „онолкави“ паноа низ градот со натписи ...30 000 денари плата ... Twisted Evil Twisted Evil
И го преспав ама баш.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by VOL on Вто Сеп 12 2017, 22:16

so bre?
VOL
VOL

Posts : 16587
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by чучулига on Вто Сеп 12 2017, 22:17

Попраено!

cheerscheerscheers
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by VOL on Вто Сеп 12 2017, 22:20

scratch
so prais bre?
VOL
VOL

Posts : 16587
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by чучулига on Вто Сеп 12 2017, 22:21

Си бркам работа. Ти?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by VOL on Вто Сеп 12 2017, 22:22

se obiduvam da svatam so prais scratch
VOL
VOL

Posts : 16587
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by чучулига on Вто Сеп 12 2017, 23:33

Шо вака м?

http://24vesti.com.mk/andrej-zhernovski-se-povlekuva-od-trkata-za-gradonachalnik

Шо ли па овде има во позадина?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by VOL on Вто Сеп 12 2017, 23:35

ima u pozadina,nekoj nov pulen.
ne znam sto Zernovski uspea da naravi od vetenoto, znam samo deka ne zema racvasta devetnaeska da odsrafuva spomenici.

mozda tokmat nekoj poerbap od nego, a?
VOL
VOL

Posts : 16587
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by king on Сре Сеп 13 2017, 03:52

VOL напиша:ima u pozadina,nekoj nov pulen.
ne znam sto Zernovski uspea da naravi od vetenoto, znam samo deka ne zema racvasta devetnaeska da odsrafuva spomenici.

mozda tokmat nekoj poerbap od nego, a?
Што напраи ...НИШТО ...
...отпрвин се само калимеросуваше (сега и овие што се уште се нарекуваат ..нова влада ... само тоа го прават) ... потоа заќута и скроз-наскроз се изгуби од видикот ... го преспа мандатот...

... а тоа што кобајаги се откажал ... е изговор ... абе никој го неќе .. ниту му дава подршка ...

...терасана се уште стои ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by king on Пет Сеп 15 2017, 23:52

упссс...

http://www.libertas.mk/zaev-ako-ne-pobedi-vo-gostivar-taravar-bi-go-vratil-kako-minister-za-zdravstvo/

... демек... иако овој се откажува од министер сепак ако не стане општински кмет, зајко ќе го враќал за министер ....
...шијем ти га Ѓуро е работата а народот нафта пие ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by king on Пон Сеп 18 2017, 14:02

И тоа го дочекавме ...
...вчера на тиме.мк .. имаше вест ...

...во Ѓорче Петров листата за советници на Левица од изборната комисија била одбиена со бизарно образложение ... т.е. на листата имало премногу жени
...која ли глупост и брука, па нели полот не е битен, кај се сега оние салонски здруженија за заштита на правата на жените
..па  таа одлука  е класично полово дискриминирање.

...ааааа....

еве ја веста..

https://www.mkd.mk/Makedonija/partii/listata-na-levica-za-gjorche-petrov-imala-povekje-zheni-od-mazhi-kje-mora-da-se

...па добро бе ... пишува НАЈМАЛКУ % 

... некој сериозно треба да размисли за критериумите по кои се именуваат членовите на општинските изборни комисии како не би се случувале вакви идиотизми ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by king on Чет Сеп 28 2017, 01:36


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by king on Чет Сеп 28 2017, 01:46

Ај, а, ај ... слушам ова партииве ... ова де кампањава за локалниве ...  ветуваат се и сешто ...

.. па добро бе ... не ни се први локални избори ..и досега сме ги слушале истите памфлети ...
... пред локални малку ќе се растрчаат кобајаги нешто праат ко да немале време од 4 години пред тоа ..или рачунаат на кратко памтење и уште побрзо заборавање ....

... ама ич не ги верувам ни едните, ни другите, ни третите, ни ... се тоа е борба за фотеља и привилегија а обврските и дадените ветувања ... на мачка на опаш  до следната кампања кога пак ќе се сетат  да ги раскопаат улиците ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by king on Чет Сеп 28 2017, 02:05

Упсс...

http://republika.mk/826309

... стварно кај се изгубија фантомите а и оние што ги ловеа ... а најповеќе оние што велеа дена немаме повеќе од 1,5 милион гласачи Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by concrete on Чет Сеп 28 2017, 11:56

Не да се педери , туку и мајките би ги продале во бордел. Прљави џукели се сдс, тие е секој кој ги поддржува,ако не гласно тогаш курвински на гласачко ливче.Тоа се треба да се собере, запали и правот да се растури.Би додал претходно да се полие со хлороводородна киселина , за секој случај.. Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by чучулига on Чет Сеп 28 2017, 22:20

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by VOL on Чет Сеп 28 2017, 22:21

da.
mu go pucal u ledZa.
VOL
VOL

Posts : 16587
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by чучулига on Чет Сеп 28 2017, 22:23

ама дали се знај зошто?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by VOL on Чет Сеп 28 2017, 22:28

pa ovaj sto mu go primal metak u ledza, go gljedal malce ko da bil frajer , na ovoj sto mu go pucal, i ovoj sto mu go pucal-mu go pucal u ledja za da ne go gljeda ovoj sto go primal metak u ledja, vise, na krivo...

...pa , sto go gljedal taka loso be?
VOL
VOL

Posts : 16587
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by чучулига on Пон Окт 02 2017, 23:07

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 2 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот