ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Локални избори 2017

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Локални избори 2017 - Page 7 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by VOL Нед Окт 29 2017, 22:45

a be, toj voopsto NE E BITEN vo ovoj film, kolku i da se koncentriras na nego.

mislam,.,i za muabetov: ako imas nesto da muabetis, kazi, gleam nemas,
izlivi na sitenje, ok, taka si sakas, taka praj si. ama drug muabet i nemas.

povtoruvam toj ne e biten.

a , FOKUSIRANJETO na nego, za da se defokusirame od RAZNEBITUVANJE, barem kaj mene ne minuva.


mislam, ne mi e vazno dali ke lezi ili ne, kuzis?
gledam opasnost od opasna bagra, koja se obiduva da protne, nesto sto ne smee.
toa me grizi, Grujo, ne.
VOL
VOL

Posts : 16796
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 7 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by чучулига Нед Окт 29 2017, 22:48

VOL напиша:a be, toj voopsto NE E BITEN vo ovoj film, kolku i da se koncentriras na nego.

mislam,.,i za muabetov: ako imas nesto da muabetis, kazi, gleam nemas,
izlivi na sitenje, ok, taka si sakas, taka praj si. ama drug muabet i nemas.

povtoruvam toj ne e biten.

a , FOKUSIRANJETO na nego, za da se defokusirame od RAZNEBITUVANJE, barem kaj mene ne minuva.


mislam, ne mi e vazno dali ke lezi ili ne, kuzis?
gledam opasnost od opasna bagra, koja se obiduva da protne, nesto sto ne smee.
toa me grizi, Grujo, ne.
а бе, ко ќе сфатиш дека тој ти е најодговорен за тековната ситуација е тогаш друг муабет ќе тераме.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 7 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by VOL Нед Окт 29 2017, 22:51

za koja tocno, cuculige bre, cuculige?

ti snemuva topla voda od bojler-grujo ti ja pie?
ti snemuva voda u kazance, ne moz' da pocistis posle kakenje, vmrvcite ti zavrkjat ventili?
vazduh da ne ti snema za disanje-vmrovcive site slozni usisavaat so otvoreni usti, za da ti snema?

za sto- tocno , ziti mladoS?
VOL
VOL

Posts : 16796
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 7 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by чучулига Нед Окт 29 2017, 22:56

VOL напиша:za koja tocno, cuculige bre, cuculige?

ti snemuva topla voda od bojler-grujo ti ja pie?
ti snemuva voda u kazance, ne moz' da pocistis posle kakenje, vmrvcite ti zavrkjat ventili?
vazduh da ne ti snema za disanje-vmrovcive site slozni usisavaat so otvoreni usti, za da ti snema?

za sto- tocno , ziti mladoS?
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

за се' шо ти имаш забелешки Вол.

никој друг не е виновен освен груевски.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 7 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by VOL Нед Окт 29 2017, 23:00

kako sakas..

so da ti kazam.
ja rezoniram prilicno trezveno.
kaj politicarive ne gleam dobro.
a losoto go potenciram,( i toa kako.)
emocii tuka nema: zajko ne e zamena za grujo. ama ic.
VOL
VOL

Posts : 16796
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 7 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by чучулига Нед Окт 29 2017, 23:12

хмммм

не е ич транспарентна владата. Многу затворено ја терат работата за да можам да доловам билокаква информација за да створам дефинитивна слика
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 7 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by VOL Нед Окт 29 2017, 23:13

ajde de.
a maksim blagonadezniot, dovolno transparenten bese?
VOL
VOL

Posts : 16796
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 7 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by чучулига Нед Окт 29 2017, 23:17

ама немаше никаква реакција.

то ми е многу матно.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 7 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by king Пон Окт 30 2017, 01:03

чучулига напиша:хмммм

не е ич транспарентна владата. Многу затворено ја терат работата за да можам да доловам билокаква информација за да створам дефинитивна слика
... хехехе .... ако досега не ти станало јасно дека тие, кој  фаќаат пена на уста дека ќе работат, јавно, транспарентно, отворено.... да кога ќе добијат прилика да покажат што знаат ....се затвараат у простории со гумени ѕидови ... Twisted Evil Twisted Evil

.... а гујо ...вечерва беше ко покиснат пацов .... сите возови му пројдоа кога по она ко што вика волот ... талатисувањето ко на сточен пазар.... сите до еден 51 пратеник не ги напуштија пратеничките функции и сите преостанати од листите им не се откажаа, јбг слатка им е фотељата макар и опозициска ..... ова сега е само завивање на месечина .... во вмро-дпмне има премногу комформисти ..
... а барањето за нови вонредни парламентарни избори е избрзано и непромислено и може ко бумеранг да им се по глава врати ... треба да играат на картата време и ко секоја опозиција ја ловат власта на грешки, афери, недоследности...  абе да наоѓаат грешки и таму кај што ги нема,  со давање огромен публицитет на таквите работи.... 

... а овие власта, сега после 11 години опозиција се занесуваат и понашаат ко пијани кокошки несвесни дека времето на мандатот брзо одминува .... една четвртина веќе истекува а тие сеуште се нарекуваат ... нови ...

... за избориве .... и Битпазар комплет со кванташки вода може да им носи.... вакво пазарење, патем кое не е нелегално а за морално е сосема друга приказна, досега не е видено ...
.... кој викаше дека у љубовта и војната се е дозволено ... може лајна да јаде.... политиката и политичарите се врвот ...

..... во секој случај .... вмро-оФци се осеќаат за измамени и изиграни а не и за поштено поразени... така да ... ќе биде интересно ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 7 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by concrete Пон Окт 30 2017, 08:19

...нема што да биде интересно , прошо воз...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 7 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by king Пон Окт 30 2017, 11:43

http://netpress.com.mk/policijata-gi-zaplasuvase-graganite-i-se-kupuvaa-glasovi-video/

... па со нив се у коалиција во влада ... што па се буни сега .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 7 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by king Вто Ное 07 2017, 02:50

http://24vesti.com.mk/preglasuvanje-vo-chair


... да не биде дека некој џабе потроши онолку муниција ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10683
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 7 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Spray Пон Ное 27 2017, 22:52

Петре, во ред, е, кажа се што сите знаевме .
можеби е подобро да одмориш од интервјуа, да имаш повеќе време да му се посветиш на градот. Чистење на градот не е сензација за јавно шоу, туку редовна обврска.
Не ќе е лошо да размислиш за реаноста и проблемите на градот.
Катните гаражи ти се кец на десетка од претходната влада , не ќе мораш да се секираш за решенија за гужвите. Убаво беше решението да не се плаќа на отворен паркинг, како во Карпош.Најефикасен потег за задоволни граѓани.

http://telma.com.mk/vesti/od-ponedelnik-kje-se-znae-dali-sedishteto-na-vmro-dpmne-ostanuva-bez-terasa
Spray
Spray

Posts : 220
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 7 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by concrete Вто Ное 28 2017, 16:29

Spray напиша:Петре, во ред, е, кажа се што сите знаевме .
можеби е подобро да одмориш од интервјуа, да имаш повеќе време да му се посветиш на градот. Чистење на градот не е  сензација за јавно шоу, туку редовна обврска.
Не ќе е лошо да размислиш за реаноста и проблемите на градот.
Катните гаражи ти се кец на десетка од претходната влада , не ќе мораш да се секираш за решенија за гужвите.  Убаво беше решението да не се плаќа на отворен паркинг, како во Карпош.Најефикасен потег за задоволни  граѓани.

http://telma.com.mk/vesti/od-ponedelnik-kje-se-znae-dali-sedishteto-na-vmro-dpmne-ostanuva-bez-terasa
За сигурно ја рушат терасата на ВМРО, големата пресметка на комуњарите со тие кои мислат дека се Македонци или барем тврдат така, е веќе почната. Ај ќе бидам и јас ко Нострадамус па ќе предвидам иднина: крв во потоци ќе тече по улиците на Македонија следните 10 години, се додека не се сруши мрачната западна империја,Европа не се разбуди од опседнатоста на демонот и на Исток пак не изгрее Сонцето... Sad
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Локални избори 2017 - Page 7 Empty Re: Локални избори 2017

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот