ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

+9
concrete
Shtefica Mimicovska
Пеколно момче
чучулига
Spray
кнез
Прч
VOL
king
13 posters

Страна 26 of 28 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28  Next

Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Вто Јун 16 2020, 02:48

Eve predlozi u sdsovcji terk, za promocija ( citaj eftini propagandi, so narodni pari, plagijayorstvo!)

Gi iskina narod od zaebancii Laughing Laughing Laughing , 


Prezemeno od 
https://republika.mk/dvogled/zaev-mojata-chudesna-zemja-severdzanska/

PS: moj favorit se hienčeno ušlesto so predlog da bilo predstaveno ko "makedonski ris" i  onoj del od kremlj,Moskva, ko "šarena džamija", 
Mada i "Bigorski" ne zaostanuva so "ohridskana pastrmka"  Arrow Laughing Laughing bounce cheers cheers albino jocolor 
Ne moz da se iznasmeam. Ebate zajacite ebate 


Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Ubavin11
Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Ubavin10
Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Ubavin12
Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Tetovo10
Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Ubavin13
Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Ubavin14
Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Ubavin15
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Сре Јун 17 2020, 16:41


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Чет Јун 18 2020, 10:57

king напиша:Упссссс... ај да видиме што ќе излезе од тоа подоле...

https://republika.mk/vesti/Makedonija/vo-petok-na-lider-dokumenti-koi-otkrivaat-kako-farmacevtskata-mafija-i-vlasta-napravile-mega-kriminal/
..тоа е само гребење по површина , а лидер  само неколку.....  т.е. еден самобендисан пиципевец на јасли... Smile
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Пон Окт 12 2020, 10:43

Ништо ново...
... и оваа старо нова влада пак по старо ... секој ден нова афера...
.. и после зошто ни се тренери за магариња.... а магарињата се тренираат само за едно... да навикнат на самарот и товарењето... Twisted Evil Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Вто Окт 13 2020, 06:39

Hit im e Kenjko Filipče..
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Нед Окт 25 2020, 14:52

nova himna na severdzlžanite
https://youtu.be/USLNDMWH9g8

I na EvroVizija da si ja ispratite.
So pesnava.

A onaa Tambura Todevska da i bide pratilja..
E pa , severni, so se mučite so Goce, Jane, Dame...
Eve vi izmislena himna taman skroena da stoite mirno em gordi...
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Саб Окт 31 2020, 06:38

Se' izlažaa novokomponiranive severdžanci
zar im e prečka da go šitnat i identitetot..?
Helou? Severdzancinjaa  ?
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Саб Окт 31 2020, 20:04

VOL напиша:Se' izlažaa novokomponiranive severdžanci
zar im e prečka da go šitnat i identitetot..?
Helou? Severdzancinjaa  ?

Ако веќе и не го шитнале што и нема да биде за изненадување!
... никако поинаку не може да се протолкува нашето ќутење на се поотворените и побрутални напади“ од бугаристан...
... абе на секое бугарско и еу јадење гурабии  треба  се да отераат у пичку матер... само така можеби ќе не сфатат за озбилно....
... а овие нашиве нека не се надеваат на подршка и разбирање од ЕУ, ЕУ ко и со случајот со јужните овој пат пак беспоговорно ќе застане на страната на нејзина членка...
... турцине после сите опструкции јасно и гласно  им рекоа на ЕУ ... не се откажуваме од ЕУ ама и не запињаме, ако ви требаме знаете кај сме...
...крајно време е за план Б   Т.Е. со уцена за приклонување и отпочнување на поголема соработка со друга страна од која нема такви срамни и геноцидни  уцени... на крај од краевите светот не се состои само од ЕУ (еу  признале или не, се наоѓа во процес на распаѓање, многу знаци идат во прилог на тоа) ... ама  У ОВАА ДРЖАВА  НЕМА „МАЖИ“ ни во  власта ни во  опозицијата, се само некои бескичмењаци...

...некои овде треба да се запрашаат зошто една Норвешка неќе ни да чуе за во ЕУ!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Саб Окт 31 2020, 20:22

https://republika.mk/vesti/Makedonija/retushiranje-na-istorijata-vlasta-ne-saka-da-se-vidi-bugarski-okupator-na-tablite/

Jurišnicive na severdžanive revnosni sdsOvci?
Dzabe vi e....
Moze i "B" od bulgaristan da si tetovirate na praznite tikvi
Za da se dokazete pogolemi bugaristanci od samite bugariatanci
U duh na dogovorot na zaev so borisov za klavanje na betonska ploca na makedobizmot...
Ama dzabe vi e.
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Пет Ное 27 2020, 13:00

https://sitel.com.mk/koalicionite-partneri-baraat-sredba-so-zaev-po-intervjuto-za-bg-nes

Ајдеееее!!!!!
... и овие од паразит партиите седат на две столици, каква бе средба?
... после она што вчера теткица лиле го изјави ја не знам што уште бараат во коалицијата... одма бе под итно треба да ја напуштат... ама, ама ... слатки се фотељите и привилегиите.... и тендерчињата....
... ако се толку загрижени за Македонија баш тие на најлесен начин можат да го урнат ова владеечко мнозинство... доволна им е само изјава дека веќе нивните пратеници не се дел од сдс коалицијата.... но за тоа треба да имаат мадиња...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Саб Ное 28 2020, 17:10

https://plusinfo.mk/vnimava-te-shto-pishuvate-na-fe-sbuk-za-bugari-a-mvr-go-sledi-i-go-kaznuva-govor-na-omraza/

Што е следно... камери и микрофони во секој дом ...
Вербалниот деликт се враќа на голема врата!
... дали се враќаме на она од 50-те, 60-те години од минатиот век да кога некој ќе почнел да кажува виц на политичка тема обавезно се наоѓал некој кој предупредувал „еј, потивко да не некој не чуе“
... тоа е вовед во тоталиризам...тоа ли се ЕУ вредности...
... кој тоа одлучува што е говор на омраза...
... по што се разликува напишаното од тоа што се збори во друштва дома, на улица, во кафана ...и насекаде...
... а што се официјалните настапи на бугарија за нашето негирање?
... во физиката одамна е дефиниран третиот њутнов закон... секоја акција предизвикува соодветна реакција...
... и конечно нека министерот биде искрен и каже дали имаше вакви напливи на бес кон бугарија пред таа да почне со својата антимакедонска хистерија

... па на крај од краиштата, од пцуење ниедна мајка не останала трудна....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Вто Дек 01 2020, 22:31

https://mk.tv21.tv/vozilata-so-stranski-tablitsi-ke-se-registriraat-so-50-pomali-davachki/?utm_source=projectagora&utm_medium=contentdiscovery

Зошто дискриминација, зошто само тие да бидат привелигирани, чесно и поштено е сите да една година добијат 50% попуст

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Сре Дек 02 2020, 10:14

king напиша:https://mk.tv21.tv/vozilata-so-stranski-tablitsi-ke-se-registriraat-so-50-pomali-davachki/?utm_source=projectagora&utm_medium=contentdiscovery

Зошто дискриминација, зошто само тие да бидат привелигирани, чесно и поштено е сите да една година добијат 50% попуст
..затоа што си глуп и туп, со кубурата и гаќи скриена  ко сите ние //// Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Сре Дек 02 2020, 10:19

A be konkrit...
Ne kupuem kola so bugaristanski dokumenti pa dzabe da mi ja davaat.
Ebemti 50 posto popust na bugaristanski koli. U gz da si gi napikaat so se registarski tablicki.
Ic ne e od inat. Ednostavno, mi se moze lol! rendeer geek alien njtu im skeniram smetki nitu "uzivam" u "vauceri".
Toj film od mnogumina od nas, ne gl gledaat.
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Сре Дек 02 2020, 10:52

VOL напиша:A be konkrit...
Ne kupuem kola so bugaristanski dokumenti pa dzabe da mi ja davaat.
Ebemti 50 posto popust na bugaristanski koli. U gz da si gi napikaat so se registarski tablicki.
Ic ne e od inat. Ednostavno, mi se moze lol! rendeer geek alien  njtu im skeniram smetki nitu "uzivam" u "vauceri".
Toj film od mnogumina od nas, ne gl gledaat.
Не е вицот у тоа, ни јас не купувам ни у сон....Самиот факт на 50% под цена , па уште со посебна одлука...е круминал. Доста што стар еу отпад примаш , дури и го субвенционираш . Како оној со пластика кој го горат овде за дообра надокнада.  За ваучери и фондови не збори , тоа е посебна приказна. Проблемот е што никад нема за то и буквално , некоја глава да се стркала. Ко секогаш ебаниот е ебан, тепаниот тепан, а караванот си врви... Mad
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Сре Дек 02 2020, 11:33

Vaka sea...
Ona so se mora mora se. Wink
A toa e da moras da imas lična karta, i da si gi plakjas smetkite.
Iako za ova vtorovo sekogas ke se najde i "rupa" ili bypass..
Ama ne mora keif da im praam na maloumnici so 30 godini ja potcenuvaat ne samo kolektivnata tuku i individualnata svest, inteligencija, dostoinstvo.
Deka nekoja Nina Grupnjak ke me ubedi vo BILO sto, od pozicija na minister, direktoritutka , šibicarka, konobarica šro i da e..malo morgen.
Ili Svinjola Dimitroff.. ili taze nasadeniot osudenik Bučkovski ( nadimak doprva ke mu se skuva..) ...

Taka da, i ova ludilo vo ludilo so site nivni merki, e predmet za potsmev, brutalen cinizam, omalovazuvanje zatoa sto nemaat nikakva vaznost-vrednost. So bi rekle nekoi " lets make them famous"
I vaistina bi.


VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Пон Дек 07 2020, 14:32

https://republika.mk/vesti/Makedonija/crvenkovski-moze-da-se-otkaze-od-se-samo-ne-od-Makedonija-i-sdsm/

Pa , ja ne mislam bas taka.
Kade beše toj "državnik" 7-8 godini..?
Šo, taka kukurikna odednaš, od koe dupče izleze, šo taka se isprovicura, sirot, da ne mu zastude , da ne mu snema od zalihite..kahmm..?
Kaj beše efendijava koga se peeše himna vo sred sobranie na tugja država, kaj beše papa Branko da izreagira za upadot vo sobranie na 27-mi, kaj beše dotičniot koga se prodavaše imeto, kaj beše koga se potpišuvaa platformi, dogovorot so bugaristanija...sega stana od kvačilo, koga kopilevo zajačko se' rasprodalo?
I? " se javi branko- vaistina se javi" ..uuuuu..jaka muda.
I što?
Se smeni nešto?
Organizira nešto?
Mrdna milimetar povekje od " ja sum vi ljut u partija"?
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Пон Дек 07 2020, 16:37

VOL напиша:
Mrdna  milimetar povekje od " ja sum vi ljut u partija"?
А тие му одговорија .... не здоболе стојко што си љут... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Пон Дек 07 2020, 17:25

E! Baš taka .
Soliden materijal..imaše edna.."rapsodija u sino".." boemska rapsodija"..
Ova vekje e solidna mega sapunica, "severdzganska raSPROdija"..
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Чет Дек 10 2020, 22:51


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Пон Дек 14 2020, 21:01

Ама ја изрезилил .... уф, уф, уф ....
... до вчера ни 2% не ги ....
... а сега со цел капацитет на малиот мозок (зошто друг и немаат)  ...ај дојдете кај нас на прием ... т.е. да ги злоупотребат и ловат ситни политички поени.... и ги напраат крпи за еднократна употреба
... ама мајчините, фино лепо ја одјебале... Twisted Evil Twisted Evil
..е јбг... Twisted Evil

 https://expres.mk/kako-da-im-doverish-na-prostitutki-da-uchat-deca-na-moral-svetski-nauchnik-so-bojkot-za-carovska/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Чет Дек 17 2020, 07:02

https://republika.mk/vesti/Makedonija/se-ukinuva-predmetot-istorija-carovska-pravi-skandalozna-reforma-na-obrazovanieto/

next level:
da zapocnat da egzekutiraat lugje po  uliic posto nikako ne uspevaat da go unistat makedonskoto vo makedonecot.

da zapocne ovaa orospija licno po skolive da odi i od dete na dete da prasuva i rasprasuva pa so ne i e po bugaristanski keif da go frla niz prozor.
drugo fajde nema , za poludenive zombirni sdsOVCI, drogirani se da si ja zavrsat platenata zadaca.

samo, 
se zaebale.
gadno.
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Чет Дек 17 2020, 12:49

VOL напиша:https://republika.mk/vesti/Makedonija/se-ukinuva-predmetot-istorija-carovska-pravi-skandalozna-reforma-na-obrazovanieto/

next level:
da zapocnat da egzekutiraat lugje po  uliic posto nikako ne uspevaat da go unistat makedonskoto vo makedonecot.


Па ... next level... изглеа започна....

https://republika.mk/vesti/Makedonija/gradonachalnikot-na-krushevo-istepal-momche-i-mu-se-zakanuval-ropak-eden-cela-familija-kje-ti-ja-sotram/

https://vecer.mk/node/545328

... вакво нешто да се случи кај „јужните“ опозицијата и граѓаните има хаос да напраат ... многу пати досега сме виделе како реагираат во вакви случаи...
... и фрчко беше снимен како шамара и пцуе дете ... и што стана од тоа ... ништо ... сдсоФци уште и го величеа.... арно му напраил на вмровското копиле....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10882
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Нед Дек 20 2020, 08:40

Mnogu rizikuva voajer- seksualniov manijak...

Ovoj stvor, samo so nagazi na vlast, pod zakrilom tamne noći,
kako nindza, more kakov nindza- kao Mister No, Marty Misteria i Zagor zaedno- i slični prvenci od Lunov Magnus i Zlatna Serija, tiho bezšumno se prikraduvaše do ljuljajući Opel Askoni, Ladi Rivi-karavan, Puntovci, Jugovci i slicni ikoni na čelo so brzopotezniot Stojadin ( ko zna-zna, za sedištata mislam Wink  nenadjebiv!)..

Da dzirka, niz dzamoi zamagleni u zaljuljanite ljubavni gnezda, pod izgovor deka e borec za "pravda i mir , i nema pravda nema mir i.." 
t.e da njuška po kruševskite jebodromi, 
ali sea , naoružan so ..funkcija!  Laughing

Pa ako go upeca retko vidjana životinjka- kruševski dzandar, kako drk.motri i vardi od nekoj dzbun , gradonačalnikot iako so spušteni pantoloni i zapoten od manijač osmatranje, na zandarot ke moze da mu se predstavi kao 
" kolega, zdravo, načalnik Tome, u akcija.. GRADO načalnik..!"


[size=41]„[/size]
[size=41]Дали Томе Христоски преминува во манијак?![/size]
[size=41]Недоличното и несовесно однесување, на градоначалникот на Општина Крушево, достигна комлуминација.[/size]
[size=41]Избрка од работа жена активистка, жена симпатизерка на ВМРО ДПМНЕ, уцени неколку млади девојки за работа но, не го задоволи своето его. Тој , почна и да ги следи, да ги манијачи и да се грижи за нивниот сексуален живот. Градоначалникот среди се друго, па му остана уште ноќе по колите низ шумите да запишува регистрации од коли, да проверува дали се во сопственост на Македонци, Албанци или Турци и да ги омаловажува жените, судејќи за нивниот љубовен живот! [/size]

PS:
Od neoficijalni čaršiski  izvori, našiov iskompleksiran junak pominal vaka, nekolkupati..
- ednaš moral da kukurika kako tetreb  za da se sokrie u nekoja grmuška koga nekoj baegi nervozen jebač-presretač , izletal od vozilo nasetuvajki deka nekoj gi manijači, so repetiranje na "the Gun"!
- go imaat osvetleno so farovi na auto , ko klen na suvo izvaen , trčal ko zajak namesto da izbega od snopot begal vo nasoka na farovite .. ne
e utvrden identitetot

na trči-sopni-zapletkaj se, junakot od ovaa dešavka. 

- popil vaspitno popravna  opomena ( model: stisnata pesnica za stomatoška upotreba) od ljut jebonačalnik, koj go načekal kako manijači , kao opomena pred pulp fiction scenario. Ko zna - zna 😎 .. identitetot na stomatološkiot pacient i u ovaa dešavka "ne miže da se utvrdi".. 

Ne e utvrdeno dali e lično osobata koja e predmet na načalnikuvanje, pošto jebivnite parovi idat u šumite za tucanje a ne za lov na manijaci ali od razni čaršiski muabeti, stigaat vakvi priči.
Nekoj tamu u toj kraj i cical auspuh, pred dve godini, koga go izvlekle od grmlje, ali kuznaj šo se ke iznaredi narod... Laughing
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Нед Дек 20 2020, 08:55

AUF!
Belja..
Ami šo prajme sea?

Zamisljam scenario, kao, eve  Gnasimir Karakurčanov, mu naredue na zoќе,   " ako iskas v evropeiskio sojuz, da go meniš srBskio kmet vSkopie, Bogdanovič, s blgarin, kato LjuBGčo!"
..i vsicki srbi da gi menis od funkciite si! I da gi nakaraš v Belgrad!

E pa SRBČE, srekjen ti Zajkovden.


[size=37]Не можам да се согласам во тој дел баш од причина што во таа Југославија сите сме живееле заедно. Имате добар дел, посебно во Македонија кои што работеле во заедничките државни компании и останале тука да живеат. Баш заради тоа ние сме се зближиле во таа Југославија како посебности кои што сме ги имале, така да во тој дел не можам да се согласам бидејќи јас како претставник на српската заедница можам да кажам дека баш таа Југославија не направила да бидеме блиски[/size]
https://libertas.mk/bogdanovi-ne-se-soglasuvam-so-zaev-ugoslavi-a-ne-zblizhuvashe/
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 26 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 26 of 28 Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27, 28  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот