ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Страна 25 of 27 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27  Next

Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Пон Апр 06 2020, 20:57

https://republika.mk/vesti/Makedonija/zgolemuvanjeto-na-policiskiot-chas-e-bidejkji-gragjanite-ne-gi-pochituvaa-dosegashnite-merki/

.... па нема да почитуваат, толку се способни да го спроведат....
... малку но сепак се уште има живи сведоци кои добро знаат што значи полициски час и како се спроведува....

... туку што фајде од полицискиот час кога после него пак на улиците и сегде е гужва.... така да тангенсот на линијата (пошто филипче рече дека имаме линиски раст на заразени) на пораст на откриени заразени постојано расте...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Чет Апр 09 2020, 11:32

Вработените кои ќе останат дома поради кризата, нема да добијат плата од 14.500 денари, туку 9 илјади денари!?

https://republika.mk/vesti/ekonomija/vrabotenite-koi-kje-ostanat-doma-poradi-krizata-nema-da-dobijat-plata-od-14-500-denari-tuku-9-iljadi-denari/

Nina grupnjak.ZaeB.
Arno rece murtinskava crpka kje jadel zivi..
Prvo da gi izeat parive 
Posle ko ke dojde do lugjeto
Ke fati karantin negde..u Argentina
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Нед Апр 12 2020, 22:26

Кога сме кај нина... пробав денес да ја слушам ама јок не иде ... одамна не била на логопед, завива и завлекува на секој збор.... Twisted Evil Twisted Evil

... стварно ја жалам, и таа ја има улогата на крпа за една употреба... покрај толку „силни“ имиња во сдсnmk баш нејзе ја зедоа такаречи од улица, од нигде,  и ја устоличија за министер.... чудно....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Сре Апр 15 2020, 19:58

https://www.24.mk/details/vkupnite-prikhodi-vo-budzetot-vo-april-namaleni-za-38-15

А, бе.... Ниночка ја нема на пресот?
... кај киднала..
... или на министрите им се забрането да брифираат за катастрофи... па на прва линија фрлаат од вториот ешалон...


и ова.... ахахааааааааа... чоколино.... во рубрика „хумор и сатира“....

https://denesen.mk/video-kostadinov-sdsm-od-koronavirusot-spasi-250-000-rabotni-mesta-i-nad-35-000-kompanii-a-vo-vmro-dpmne-se-neodgovorni/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Сре Апр 15 2020, 20:52

ovoj mora da bil zaklucen u karatnin so Ljuba Manijak u soba....
....edno mesec dena...
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Пет Апр 17 2020, 00:28

https://telma.com.mk/dimitrievski-ne-dobivme-preporaki-za-domashna-izolatsija-ni-beshe-kazhano-deka-toa-e-preventivno-testirane/

Превентивно, непревентивно тестирањето дава само два резултата... позитивен или негативен ...
... на тие што не им кажале да одма одат во самоизолација бар додека не се добијат резултатите од тестот под итно да им се одземат леркарските дипломи, таков јавашлук не смее да се прости...
... ааааааааа... дури пет дена се чекало на резултати ... а господата непредупредени плус и самите тотално неодговорни и несовесни дека тестот може да е и позитивен се шеткале наоколу...


 ...и ова...

https://telma.com.mk/ministrite-ne-znaele-deka-kumanovskiot-gradonachalnik-se-testiral-i-cheka-da-doznae-dali-nosi-kovid-19/

... не е за изненадување... а,бе дали тие воопшто нешто знаат.... како раштимуван оркестар изгледаат, секој по свое си работи

... и трето ... околу војската и нејзината употреба...
... добро бе постои ли таму некој команден синџир,  кој за што е надлежен,  кој за што одлучува и како и каде се употребува војската, тој врховниот командант и генералите ќе и кажат ли на министерката и некои градоначелници до каде им се ингеренциите?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Пет Апр 17 2020, 07:55

king напиша:https://telma.com.mk/dimitrievski-ne-dobivme-preporaki-za-domashna-izolatsija-ni-beshe-kazhano-deka-toa-e-preventivno-testirane/

Превентивно, непревентивно тестирањето дава само два резултата... позитивен или негативен ...
... на тие што не им кажале да одма одат во самоизолација бар додека не се добијат резултатите од тестот под итно да им се одземат леркарските дипломи, таков јавашлук не смее да се прости...
... ааааааааа... дури пет дена се чекало на резултати ... а господата непредупредени плус и самите тотално неодговорни и несовесни дека тестот може да е и позитивен се шеткале наоколу...


 ...и ова...

https://telma.com.mk/ministrite-ne-znaele-deka-kumanovskiot-gradonachalnik-se-testiral-i-cheka-da-doznae-dali-nosi-kovid-19/

... не е за изненадување... а,бе дали тие воопшто нешто знаат.... како раштимуван оркестар изгледаат, секој по свое си работи

... и трето ... околу војската и нејзината употреба...
... добро бе постои ли таму некој команден синџир,  кој за што е надлежен,  кој за што одлучува и како и каде се употребува војската, тој врховниот командант и генералите ќе и кажат ли на министерката и некои градоначелници до каде им се ингеренциите?
...не , одамна е тоа певачко друштво... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7021
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Пон Апр 27 2020, 18:55

хихихи

https://netpress.com.mk/kafe-bar-vlada-apetisani-da-vi-se-kreva-shto-e-bitno-ko-se-bori-za-zhivot/

ајздисале... стрвност и малограѓанштина... додека по фирмите на вработените или им е забрането пиење кафе, или сами вработените си го купуваат кафето и варат на плински боцички за да не им трошат струја на газдите или им имаат поставено автомати за кафе...


... многу ќе им се крева од апетисаните па ќе им фали и тендер за оние работничкине за расположение... Twisted Evil Twisted Evil

... шала на страна ... тие таму нешто работат или цел ден тепаат време со кафе и грицки????
...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Пон Апр 27 2020, 19:27

Najarno da se pocnat da se naviknuvaat na napolitanki i smoki i sokce u tetrapak.
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Вто Апр 28 2020, 05:34

...kako ova sustetstvo:
https://infomax.mk/wp/скандалозна-изјава-на-малески-mакедон/

Nema potreba od nikakov komentar...
SDS samite ke si go pokazat suratot 
I koj za cii pari odrabotuval.

Lizigazovci bez kicma bez obraz. Se' e jasno denes. Navistina , nwma potreba od nikakov komentar za nieden psihicki nestabilen od ovoh tabor...
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Вто Апр 28 2020, 05:54

1.
 
Денко Малески, прв министер за надворешни работи е син нa Владо Малески, прононсиран комунист.Мајката на Денко т.е. првата жена нa Владо Малевски е етничка Бугарка со која тој се разведува пo налог нa Партијата. Таа подоцна се мажи за пирински Македонец, емигрант во Македонија, фудбалер вo ФК Вардар, и заедно емигрираат во Белгија каде што Денко има две полусестри близначки. Денко Малески го зачува заветот на својот татко со зборовите дека 'во самостојна Македонија ќе одите без мене.' Татко мy бил близок соработник нa Киро Глигоров, партиски авторитет во култyрата кој учествувал во прогонството нa Венко Марковски. Владо Малески е инаку и автор нa зборовите нa новата македонска химна. Првото заседание на АСНОМ било отворено со старата BMPОвска химна 'Изгрејзора нa слободата', химна што нe им се допаѓала нa комунистичките авторитети.


2.https://expres.mk/jordan-petrovski-shto-zboruval-akademik-ristevski-za-denko-maleski/

Shocked ?
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Нед Мај 03 2020, 12:28

Citat na Borjanco delija... : 

„За сите оние душегрижници, на кои ова им претставува и партиски симбол, треба да ја прелистаат книгата на Герамос Каравангелис, Македонската борба, во која што ќе прочита дека токму под овој симбол, под овој превез најмногу Македонци ги изгубиле животите во Егејска Македонија. Дали се свесни за тоа, каква историја величат и што величат?“, вели градоначалникот на Крива Паланка.
Junakov najverojatno pati od glavobolka od testiranjava na  5-џи.
1. Ova NE e partiski simbol kako sto aludira ova navistina dlaboko ozračeno sustetsvo .. lavot im e partiskiot simbol na omrazenite mu vemerovci. Ne sonceto od kutles.
Sedi, sustestvo, KEC bez pravo na polaganje u avgust...oti ako prepolagas u avgust i avgust kje go pretvoris u "glupi avgust". 
Aj pogodi zasto.

(1.5: simbolot e simbol na makedoncite vo USA,Kanada, Avstralija, Evropa, sosednite zemji kade ina makedonci, bese DRZAVNO zname na Republika Makedonija itn itn i vakvi lupanja na gluposti se ramni na obid na ameba da resi ravenka so edna nepoznata)

2. Navistina da se naezi covek kako toa se zagrizilo ova krivopalanacko sustetsvo za toa kako makedoncite stradale pod karavangelis  u ljubenata mu grcija ..
..koga i on i negovata partija NE priznavaat makedonci : vo Makedonija se obiduvaat da gi pretopat vo severdzani a vo grcija VOOPSTO ne gi priznavaat ! perverzija luping ...da go cue N.Dimitrov deka se "zagrizil" za makedoncite vo egejska, koi ne gi priznavaat, ke go izbrusi so brusalka prvo nego od sram.
I sega koj e ovde lud: 
Ovoj Borjanco , sto lupa gluposti kako korona da mu go izela mozokot ( i gladna pak ostanala ) ili onoj so mu go napisal ova stihotvorbice nabrzinka da go izrecitira navistina " potfateniov" vo umot, delija Borjanco....?

A be lugje....
...da ne im se lutime... za grevoj se...
Nie sami treba da se lutime so eden kup psiholozi , psihijatri  i  slicni ne im davavme na znacenje, namesto da gi nabieme vo sekoja institucija da vrsat konstanten nadzor i da gi sledat vakvite pojavi za da gi sprecat navremeno da ne dojdat do mokj i vlast...


Последната промена е направена од VOL на Нед Мај 03 2020, 15:54. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Нед Мај 03 2020, 14:11

....за вродениот кретенизам на некои индивидуи не се зборува.Тој е резултат на затворената средина и блискоста по род на родителите.Позната појава во некои краеви до пред неколку децении.Тешко се елиминира и на подолги патрки... Cool
concrete
concrete

Posts : 7021
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Чет Мај 14 2020, 21:13

https://centar.mk/blog/2020/05/14/kako-shto-objavi-centar-pred-edna-nedela-makedonskata-drzhava-ke-deli-pari-direktno-na-graganite/

1. на студентите за  купување е-уреди (што и да значи тоа Twisted Evil)... е директно протежирање на само две три трговски фирми

2. 100-150 евра ... за трошење по кафани ..... lol! lol!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Нед Мај 17 2020, 22:38

Упссс.... тонч....

https://republika.mk/vesti/Makedonija/da-vi-dadam-6-000-denari-i-da-vi-kazam-eve-ti-za-odmor-nema-da-mi-viknete-psihijatar/

.... а и на тие што ќе им даваат за на „одмор“....  одење на одмор со години ни на крај памет не им е, ниту ќе им биде...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Сре Јун 03 2020, 22:19


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Пет Јун 05 2020, 19:44

https://www.slobodnaevropa.mk/a/30655190.html

оваа нели беше у самоизолација?
... од кај сеа на прес конференција?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Саб Јун 06 2020, 14:24

https://iportal.mk/Makedonija/shekerinska-armijata-e-institucijata-vo-koja-gragjanite-imaat-najgolema-doverba-chestitam-na-site-pripadnici/

Некој треба да и каже дека армијата и министерката се две различни работи... Twisted Evil

... а на тоа графиците, некако преовладуваат лилјаковите бои ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Саб Јун 06 2020, 16:41

Poludena za funkcija, slava, azno.
So ne naprai anketa NEA kolku ja običat, i u firmata i i civilive, ...
Ke pošandrca od rezultatite,
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Нед Јун 07 2020, 11:00

Aj so " srekja " kandidaturava za "kruetar"  na sizofrenikov ahmeti , so potvrdena dijagnoza 

Izglea pak "Vol patent pending.."


Има забрана за влез во САДШвајцарија и други европски земји, бидејќи се смета за закана по општата безбедност.[1]

Zasega tolku.

Ako nedostasuvaat idioti vo ovaa severna karantinija,
Eve kandidati za Ginis.
Na pat se za Nobel..samo uste da se utvrdi koja kategorija...
Na crni listi odamna se izborija.

https://alfa.mk/ahmeti-vreme-e-za-prv-albanski-premier-vo-Makedonija-zaev-jas-kje-bidam-premier-na-drzavata/

Ovie dvajca moze samo od medicinski aspekt da gi posmatrame.

Ps: sami utvrdete koj e koj.
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Нед Јун 07 2020, 17:36

Додека главниот град Скопје е под полициски час, министерката за одбрана Радмила Шекеринска со друштво се забавува во луксузна викендичка во Маврово, објави “Лидер”.


Минатата недела владата одлучи Скопје да биде ставен под карантин од четвртокот во 21:00 часот до утре изутрина во 05:00 часот.


Радмила Шекеринска гласаше за оваа одлука, а веднаш штом ја донесе, замина во Маврово заедно со пријателите.


Екипата на “Лидер” го фотографираше нејзиниот автомобил заедно со уште неколку други автомобили на пријатели со кои Шекеринска организира карантин забава во Мавровo

https://press24.mk/shekerinska-vo-mavrovo-pobegna-od-karantinot-koj-samata-go-glasashe-foto


https://republika.mk/vesti/skopje/dodeka-skopjani-se-vo-karantin-nivniot-gradonachalnik-petre-shilegov-so-drushtvo-vo-mavrovo/
Додека скопјани се во карантин нивниот градоначалник, Петре Шилегов, организира групна собиранка во својата викендица во Маврово – покажуваат фотографиите кои ги објави порталот “Лидер”.


На фотографиите се забелележува дека неколку автомобили се паркирани во дворот на викендоцата на Шилегов, што значи дека освен што градоначалникот избегал од мерките на владата, со себе си понел и друштво со кое ужива во својата викендица

https://vesti.mk/read/article/https%3A%2F%2Freporter.mk%2Fnashi-faci%2F222lupcho-nikolovski-dade-kurazh-od-berovsko-ezero-da-se-izdrzhi-karantinov%2F
Граѓаните затворени, ген- секот на СДСМ си шета- од Беровското езеро порачува сите да останеме дома
Граѓаните затворени, ген- секот на СДСМ си шета- од Беровското езеро порачува сите да останеме дома


 I taka nataka....


Neka vi KRKAAT i LOKAAT sega odkako ve nabija po stanovi vo KUKJEN PRITVOR ..
Katica janeva ima pomalce kukjen pritvor i povekje luksuziranje ..

Vazno , Micko dzvakal i kafance.
A grujo e kriv.
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Нед Јун 07 2020, 21:21

Аљи бара албанец премиер, Груби го потсетува зајко како се дочепал до власт без изборна победа.....
..а ни кај баба нема за џабе...
... да не дојдено времето да се вратат кредитот и каматите?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10797
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Вто Јун 16 2020, 02:43

...ama pamet NE IM DOAGJA .


Ако мислите дека дното власта го достигна со фотографијата од езерото Кенигсе во Германија, сте се излажале!!!
„Дома си е дома“ овојпат е езерото Анси во Франција


https://republika.mk/tvitovi/doma-si-e-doma-ovojpat-e-ezeroto-ansi-vo-francija/

Dobro be , zajkovci, bleskavi sdsOvci, jes da ste bez obraz , sram i sovest, za da moze da bleskate  neli... ama cel svet vo se smee vekje...
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 25 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 25 of 27 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26, 27  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот