ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Страна 24 of 27 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27  Next

Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Чет Мар 19 2020, 22:04

VOL напиша:Nakje Culev i stegnal prijava na ovaa CUCA, CICA, CICI, CACA....
E jebiga... od sds ja zastitija maksimalno... ali ne im tekna deka se zaebaa so Nakje ne go liznaa kako Mizrahi i ne go smenija,
Pa sega ke se koorcaat sooceni so pravda...

Да, ама не е прифатена ... божем немало елементи на кривично дело....
... како бе немало ... баш дека е докторка требало сама да ги преземе мерките на претпазливост, да се самоизолира а не да шетка ваму-таму ... тоа дека е докторка треба да и е дополнителна отежителна околност ...
... а ваму за на некој кој се уште не е болен а е во самоизолација (овој поим не е баш  расчистен ... дали е еднаков со карантин или е чин на добра воља) а тркнал по пиво фрчат казни до 5000 еура...
... ама не ..тие се обични смртници не се самопрогласените сдс богови...

----------------------------

https://alfa.mk/rasipan-telefon-osmani-veli-dobivme-datum-shilegov-slavi-dimitrov-i-rot-velat-da-pochekame/

.... а кој е датумот за почеток... 01.01.2030година...???? Twisted Evil
... а за крај на преговорите.... можда негде околу 2100 година... albino albino

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Чет Мар 19 2020, 22:48

Zdivea so zloupotreba na se'.
Lekarkava nemalo elementi..
Ne znae coek koj e za pogolema kazna, picajzlodanana "doktorka" ili  "obvinitelot" koj gi "procenil" dokazite...
VOL
VOL

Posts : 16759
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Чет Мар 19 2020, 23:18

АУУУУУУУ.... НА АЈФА ТВ ...Каракамишева ги растура, ги раштрафува на составни делови ... lol!

... утре читај коментари по сдс гласилата како дотичната бељегазгарела и бладала по налог од БудимпештаTwisted Evil Twisted Evil


...и ова....

https://tv21.tv/mk/zaev-ne-gi-otpushtajte-rabotnitsite-ke-dademe-pari/

Добро бе, имаме ли ние премиер и влада или тој без кој не се може ќе одлучува и дели државни пари... ова е класично деградирање и прескокнување на Оливерчо и остали во влада...
... уствари... никој не му брани да дава пари ... ама свои...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Пет Мар 20 2020, 07:04

Neka se sekira privremeniot gragjanin na sloboda " zajak" za negivte firmi, plantazi za droga, biznisi so marihuani i biznisite na mufljuzon narecen Vic(e) .

Go vidovme sto kataklizma e i on i negovite
VOL
VOL

Posts : 16759
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Пет Мар 20 2020, 22:56

Упсссс....

https://republika.mk/vesti/Makedonija/i-sega-koga-se-e-jasno-ministre-filipche-vikash-lazni-vesti-a-aj-bash-da-vidime/

п.с  ММЕ само во оваа држава се што не доаѓа од властите е лажна вест.... добро утро Орвел...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Саб Мар 21 2020, 19:09

C c c c....
Aj i toa cudo da go vidime
od narod NE se izbrani 
Edinstveno so represii mozat da si gi setkaat gazinjata po ulici bez da bidat psueni i plukani od narod.

https://telma.com.mk/politsiski-chas-od-21-do-6-chasot-nautro-preporachuva-komisijata-za-zarazni-bolesti/
VOL
VOL

Posts : 16759
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Нед Мар 22 2020, 00:10

VOL напиша:C c c c....
Aj i toa cudo da go vidime
od narod NE se izbrani 
Edinstveno so represii mozat da si gi setkaat gazinjata po ulici bez da bidat psueni i plukani od narod.

https://telma.com.mk/politsiski-chas-od-21-do-6-chasot-nautro-preporachuva-komisijata-za-zarazni-bolesti/

Од денес од 21 часот ќе го гледаме!

п.с. а викаат собориле режим... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Нед Мар 22 2020, 22:38

хихихи

https://republika.mk/vesti/Makedonija/ivor-mickovski-zoshto-be-vo-vreme-na-kriza-ni-treba-vladejachkata-partija-da-izlaga-posebno-i-da-nudi-merki/


алооооо... има ли пилот во авионот?
..на кој канал да завртиш ете ти го зајко на екранот... дели, крати, мерки воведува, ....
... тој бе бетер од грујо со камераманијата...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Пон Мар 23 2020, 22:05

https://fokus.mk/spasovski-ne-saka-da-dade-lichno-mislene-za-predlogot-na-zaev-za-kratene-na-platite-ke-gi-razgledame-na-vlada/


 одговорот му е ко ... да се спрема за у дипломатија...

Па добро бе... и разгледувањето во влада се базира врз основа на лични мислења....
... абе што има потреба од лично мислење кога го имаат тој без кој не се може .... Very Happy Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Пон Мар 23 2020, 22:43

Spasovski... mislenje ...pa uste svoe?
To e ko korona da se prijavi za evrovizija .
VOL
VOL

Posts : 16759
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Пон Мар 23 2020, 23:56

Околу платите...
... ние бе најпаметни, како на другите не им текна...

https://alfa.mk/Makedonija-edinstvena-zemja-vo-regionot-koja-predlaga-namaluvanje-na-platite-na-administrativcite/

... и пази сдсоФците викаат ... сите иста ситуација ќе имаат ....
... е жими таквото сите исто ... е па немаат сите исто конто на трансакциските, на поголем број граѓани СО ГОДИНИ пред први им е НУЛА-КОМПИР... кабриолети само на сликички виделе

...ММЕ ...  дома имаат возен парк ко  некој шеик ... а за другите минималец...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Вто Мар 24 2020, 18:47

https://kanal5.com.mk/shekerinska-vmro-dpmne-prodolzhuva-namesto-so-pomosh-namesto-so-pofalbi-da-raboti-samo-so-lagi/a414694

Деветта минута од видеото .... како ќе го отварале дополнителниот влез за инфективната клиника ако не ги набавеле грендерите.... (ич да не го коментирам тонот на кажувањето, просто се сити, целата злоба избива...)
... па, ако не и е познато... во Македонија има куп градежни фирми кои имаат секаква механизација...
... така да ... бледо и провидно и е правдањето ...

п.с.  кога овие од сдс ќе се ослободат од патолошката омраза кон политичките противници ... просто со секој изговорен збор зрачи од нив...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Вто Мар 24 2020, 19:37

Ovaa ima patoloska omraza kon ogledaloto...zasto koga i da se pogledne gleda cuden stvor , poaroganten od samiot lik..
Prvo tie " masini" so gi "nabavila za armijata" nebare ona birala ko u soping a Bobo i plakjal so dajners karticki na tezga...

Ne gi nabavyva ona tuku gragjanite na Republika Makedonija.

Drugo nabaveni se PRED ovaa avantura so Koronava koga ni svetot BLAGE VEZE nemase deka ke se sluci pandemija a ne pak 
RAD(NE)MILA sekerinska da gata na kugla pa da pogodi deka ete bas  taa treba da nabavi dva grejdera so koi nekogas vo idninata ke " se bori protiv koronata so rusenje na vlez kade sto nikad ne bil planiran"..
( namesto da se zafatea so gradenje na bolnicata koja usta im zapenjavi dodeka ja obekjaa..)
I treto , tie masini nabaveni koga K od Korona nemase, za DUPLO poskapa cena znaci krknala po stotici iljadi evra Rada a sega OP! Eve eve zatoa gi zemavme da otvarame vlezoi preku studentski baraki


I taka e toa, Krazbata e pu pu ne vazi oti ona se proglasila za Vidovita Rada, fajter protiv korona, prv grejder u Makedonija, prorocica i bombona biznismenka koja za dva grejderi kjarue stotici iljadi...?

Ovaa NE E pri sebe. Nacekana e ko KRAVA i bavča pa zatoa ne moze da se kontrolira vekje ni od sto se brani.

Ona NE svakja deka ako stavila milioni sa patuvanja kako stavka i ako nekoj toa go procital, deka samo se povekje se lizga i se mesti so toa " ja ne sum patuvala aerodromite zatvoteni "
Pa ako ne si patuvala  togas...za KoJ DICk si potrosila milioni za patuvanje? 
Kaj se parite mori ?
VOL
VOL

Posts : 16759
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Вто Мар 24 2020, 21:27

https://makfax.com.mk/ekonomija/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d0%b3%d0%b8-%d1%87%d1%83%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d0%b5-%d0%bb%d0%b8%d0%bc%d0%be%d0%bd%d0%b8%d1%82%d0%b5-%d0%b7%d0%b0-%d0%b4%d0%b0-%d0%b3%d0%b8-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b4/

Бла, бла, бла ... дрн, дрн....

Четири пет фирми .... абе кои се тие фирми, со име и презиме, колку да се знае кои се „воените“ профитери!!!!!!

Замрзнати се цените .... конечно ќе дознаеме ли на кој износ се замрзнати?????????????... абе мамето нивно, од пеесет-шеесет денари преку ноќ отидоа на 180!!!!!!!!

... уф, како добро им легна кризава на трговците... а влада ко влада што ќе се буни, поголеми цени поише собрано од  ддв....

.... трговците збеснуваат а сдс сака минималец за сите...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Вто Мар 24 2020, 22:07

Sega minimalec...
Ali ko ke projde ova, da im dademe nie, maksimalec..
Ama ovde, u Idrizovo
VOL
VOL

Posts : 16759
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Сре Мар 25 2020, 00:39

VOL напиша:

Ona NE svakja deka ako stavila milioni sa patuvanja kako stavka i ako nekoj toa go procital, deka samo se povekje se lizga i se mesti so toa " ja ne sum patuvala aerodromite zatvoteni "
Pa ako ne si patuvala  togas...za KoJ DICk si potrosila milioni za patuvanje? 
Kaj se parite mori ?
И, што вика додтичната .... видете на фејсбук ... ?????!!!!!!????? Twisted Evil Twisted Evil
... а на фејсбук највеќе се лаже.... таму сите се претставуваат дека се којзнае што ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Чет Мар 26 2020, 14:34

Uste visi banjatata logika u vazduh, da sasecat prosecni i potprosecnii primanja i da gi dovedat do 235 evra ( 14500 denari)
Murtinskono sustetsvo vozi motor od 30 000 evra a toa se 
Okolu 130 plati po zaeva logika od 14500 denari.

A ako mu se ispolni zelbata, da makar edno od ergelata Porche-injata( 911-kata na brat mu Cice, PanAmerata...itn)  go pretvori vo pomos, 
Posto, neli, familijata zajaci prosto gorat od zelba i potreba da pomagaat, dodusa zasega samo  so mudruvanje na steta na posiroki narodni masi....toa bi izgledalo vaka..: najeftinoto mu porche mu e 150 000 evra a toa se preku 630 plati, po 14500 denari..

Kako ke se iznapomaga, m m m..
VOL
VOL

Posts : 16759
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Нед Мар 29 2020, 11:15

ima li "pilot" vo avion.... partijata  Shocked???


Градоначалникот на Новаци ќе потроши 25 милиони за општинска зграда додека Македонија се бори со коронавирусот
[size=44]
https://lider.com.mk/Makedonija/gradonachalnikot-na-novaci-kje-potroshi-25-milioni-za-opshtinska-zgrada-dodeka-Makedonija-se-bori-so-koronavirusot/
[/size]
VOL
VOL

Posts : 16759
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Пон Мар 30 2020, 18:02

https://plusinfo.mk/goshev-za-nova-tv-ne-znam-dali-e-ova-delo-na-slavnite-sovetnici-na-zaev-ama-drsko-e-i-bezobrazno/

Ај, ај, ај ..... и тој ги испосра сдсоФци...
.... ни вмровци не употребиле толку тешки зборови во една реченица... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Вто Мар 31 2020, 18:18

Tolku se iskenjani od svoite sto oFcive vekje se naviknaa  na kenjavicata pa moze da se divat i gizdavat deka toa e ustvari komplinenten moden dodatok.
Nejse.
Koga  dojde red Pepi da im drzi lekcii i da r'zi....epten se iskenjavile
VOL
VOL

Posts : 16759
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Пет Апр 03 2020, 11:48

Чим министрите ни нон-стоп висат на пресови очигледно е дека работата ни е за нигде.

Како беше она .... што поеќе информации дотолку поеќе сме збунети,  дезинформирани и ништо не знаеме....
...ова вака од основите на информатиката... Twisted Evil

..... и вчера оној бисер на премиерот ни ... не чул дека има отпуштања од работа
... па само бившиот му министер анѓушев избрка 120-тина од работа, ваму брка од работа а таму донира за болница ај фати му го крајот...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Нед Апр 05 2020, 11:17

Ајдеееееее... дават плати во нешто што не постои!!!!!!

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/skandal-za-lekarite-i-policajcite-nema-pari-za-zashtita-no-vladata-so-itna-uredba-prenameni-pari-za-isplata-na-plati-vo-sjo/

... а додатоци за поверливост ќе им бидат ли исплатени... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Нед Апр 05 2020, 18:44

https://360stepeni.mk/vlada-podobro-sega-otkolu-po-sudski-pat-so-kamati-da-gi-platime-troshotsite-za-sjo/

Стварноооо .... а за кого бе постојат тие стручни служби?????
.... кого тие опслужуваат???????????????????????

.... како Катето ги собра од улица и таму напика и ко глувци намножи така фино лепо ко и за секој друг работник во приватниот сектор од кој веќе не постои потреба ( по примерот на Анѓушев Twisted Evil)  , ќе им се заблагодари за соработката и секој по свој пат...

----------------------------
------------------------------

упссссссс...

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/inspektor-ilievski-do-pendarovski-vednash-kako-vrhoven-komandant-da-pobarate-da-se-povleche-skandaloznata-vladina-odluka-za-sjo/

.... ама, врховниот командант е на друго место..... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Пон Апр 06 2020, 13:24

king напиша:https://360stepeni.mk/vlada-podobro-sega-otkolu-po-sudski-pat-so-kamati-da-gi-platime-troshotsite-za-sjo/

Стварноооо .... а за кого бе постојат тие стручни служби?????
.... кого тие опслужуваат???????????????????????

.... како Катето ги собра од улица и таму напика и ко глувци намножи така фино лепо ко и за секој друг работник во приватниот сектор од кој веќе не постои потреба ( по примерот на Анѓушев Twisted Evil)  , ќе им се заблагодари за соработката и секој по свој пат...

----------------------------
------------------------------

упссссссс...

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/inspektor-ilievski-do-pendarovski-vednash-kako-vrhoven-komandant-da-pobarate-da-se-povleche-skandaloznata-vladina-odluka-za-sjo/

.... ама, врховниот командант е на друго место..... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
....го бутнаа ли у установа на крај ???
concrete
concrete

Posts : 7012
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Пон Апр 06 2020, 20:26


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10654
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 24 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 24 of 27 Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25, 26, 27  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот