Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Страна 21 of 25 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Next

Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Пет Окт 04 2019, 21:16

А, бе ... тие се на прав пат ... но за каде?

.... за у ќорава улица!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Пет Окт 04 2019, 21:44

..ali Silegov da go vodi.... Cool Laughing...
Da vidime dali ke bide prav 
..
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Нед Окт 06 2019, 01:08

VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Нед Окт 06 2019, 10:12

Проблемот е VOL мнооогу едноставен. Сите тие црвено-бели, црвено-црни, жуто_зелени и лихт розе па на штрафти имаат папочни врси директно у матката на Кале. Сите се тие близнаци, малтене сијамски близнаци. Што па тогаш очекуваш некаква инвентивност , желба и порив за Македонија. Сите поразлични , а имавме скоро пример , или ги купуваат па користат како кловнови за за забава на бирачи како партии предгрупи на изборните театра,или ги хапсат у транзит на аеродром се "екстрадициони" барања за приведување на сведок за должничка парница од 2500 евра и завршуваат во Гвантанамо Smile Smile  И ни чуо ни видео, нестао у види ластиног репа. Cool
concrete
concrete

Posts : 6968
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Нед Окт 06 2019, 12:15

Covece...
Ne ni znaev deka taka e...
Pa ne e ni bitno toa , so se veli, jaka muda...
Ali "devil is in the details" i toa e bas fino objasneto u nivniov slucaj...
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Нед Окт 06 2019, 12:46

...na prav pat... so bi rekol Cokolino Kostadinov  Laughing
Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 20191010
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Нед Окт 06 2019, 12:51

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 20191011
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by трендафил on Нед Окт 06 2019, 13:57

concrete напиша:
Проблемот е VOL мнооогу едноставен. Сите тие црвено-бели, црвено-црни, жуто_зелени и лихт розе па на штрафти имаат папочни врси директно у матката на Кале. Сите се тие близнаци, малтене сијамски близнаци. Што па тогаш очекуваш некаква инвентивност , желба и порив за Македонија. Сите поразлични , а имавме скоро пример , или ги купуваат па користат како кловнови за за забава на бирачи како партии предгрупи на изборните театра,или ги хапсат у транзит на аеродром се "екстрадициони" барања за приведување на сведок за должничка парница од 2500 евра и завршуваат во Гвантанамо Smile Smile  И ни чуо ни видео, нестао у види ластиног репа. Cool
Ако Трамп смета дека Груевски се инаетел за името и идентитетот со Обама, а не со САД, може и Груевски да го вратат. Дури тогаш ќе гледаме вистински циркус во Македонија. За жал кога ги гледаме кловновите не ни е до смеење. Напротив.

Во врска со правиот пат видов еден интересен коментар на социјалните мрежи дека и Титаник се движел по прав пат.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Нед Окт 06 2019, 14:19

Aj опозицијата што се шетка лево-десно, горе-доле .... таа друга работа и нема.....
... ама пак власта да го прави истото и наместо да работи тоа што треба да го работи таа на големо се расфрла со ветувања и не убедува дека ептен ни е добро и ќе ни биде уште подобро, рози на сите страни ни цветаат, блескаме (јбг... само политичар може да се дрзне да те убедува дека ти тече мед и млеко додека се давиш у гомна).... да не случајно се распишани избори а ние не знаеме?????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by трендафил on Пон Окт 07 2019, 16:44

Може „видовитиот“ Метју Палмер знае. Тој пред два месеца ги погоди резултатите на вчерашните косовски избори.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Нед Окт 20 2019, 23:51

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Hqdefa11
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Пон Окт 21 2019, 13:37

хихихи...

сликата...

... што прави зајакот?
... единственото што го знае!
.... бега .... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Окт 23 2019, 00:03

Mnogu mi e merak za ovaa..
Kako ja vikaa .. Carovska ,Ministerkava...
Se si mislam deka e malo-maalo ama tehnicarce.


So se veli u mali sisinja otrov se cuva.

Ja bi rekol - .malo ali golemi gluposti moze da naprai.

Cool Wink

Da ne se iznenadi nekoj.....
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Саб Окт 26 2019, 13:54


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Пон Ное 04 2019, 19:07

Koooooки!!!!!!!!
.... пак тресе зелени ....!!!!!

https://365.com.mk/306957/kostadinov-kade-mu-se-protestite-na-mitskoski-neli-24-chasa-ke-bea-na-ulitsite

А што ќе му се на Мицковски протести ... тој си ја постигна целта .... по нова година зајко оди во аут а во Април има избори... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Ное 20 2019, 17:46

1.  na Zenski pritvorenicki im sleduva minimum dzandarka u najblisko okruzenje dodeka ja sproveduvaat.

Toae neobjasnivo zasega za Gica.

Ponatamu , duri i nebitno e.......  2. Samo so jaknana koja celosno ja pokriva , bez torbba, bez licni stvari ...?
3..zasto e skroz pokriena?
4.. zosto kombeto ne zastanuva pred vlezot tuku podaleku- da se vidi sprovodot (slika,snima...) a u stvari pokriena ko bula? 
5...koi se " novinarite"a koi novinarite , vo odborov za precek..

Hmm.
too gud to be...
I da e ona,so bese poentata......
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Ное 20 2019, 17:49

Mislam deka Ruskovska nasekja deka na pizdariite na SDS nema granica i deka vekje glea naebuvanje do jaja koga bi se smenila garniturata..
...zatoa i reagira.
Nekou raboti , ne mozat da se opravdaat i pokrijat so nisto
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Сре Ное 20 2019, 18:13

VOL напиша:1.  na Zenski pritvorenicki im sleduva minimum dzandarka u najblisko okruzenje dodeka ja sproveduvaat.

Toae neobjasnivo zasega za Gica.

Ponatamu , duri i nebitno e.......  2. Samo so jaknana koja celosno ja pokriva , bez torbba, bez licni stvari ...?
3..zasto e skroz pokriena?
4.. zosto kombeto ne zastanuva pred vlezot tuku podaleku- da se vidi sprovodot (slika,snima...) a u stvari pokriena ko bula? 
5...koi se " novinarite"a koi novinarite , vo odborov za precek..

Hmm.
too gud to be...
I da e ona,so bese poentata......
..тоа колку да формализираат , еве сеа е дома у ДОМАШЕН  притвор со алка на нога. Таа бе одамна си грее гузицу на југ , на југ деца мили... каде студот нема сили... Smile Smile  Ова се мора да дојде во фаза на гротеска , па да пукне чирот. А има уште да се дуе со години...
concrete
concrete

Posts : 6968
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Ное 20 2019, 19:18

Vidi pa ovaa ZABEZEKNUTA faca , za  milion $$$
Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 49651410

Imase edna pesna od K-15, malce podzaboravena  ali nasekjam deka ke bide Golem Hit...
" So mislese so mislesee, ka se onadeese"
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Чет Ное 21 2019, 01:41

concrete напиша:
VOL напиша:1.  na Zenski pritvorenicki im sleduva minimum dzandarka u najblisko okruzenje dodeka ja sproveduvaat.

Toae neobjasnivo zasega za Gica.

Ponatamu , duri i nebitno e.......  2. Samo so jaknana koja celosno ja pokriva , bez torbba, bez licni stvari ...?
3..zasto e skroz pokriena?
4.. zosto kombeto ne zastanuva pred vlezot tuku podaleku- da se vidi sprovodot (slika,snima...) a u stvari pokriena ko bula? 
5...koi se " novinarite"a koi novinarite , vo odborov za precek..

Hmm.
too gud to be...
I da e ona,so bese poentata......
..тоа колку да формализираат , еве сеа е дома у ДОМАШЕН  притвор со алка на нога. Таа бе одамна си грее гузицу на југ , на југ деца мили... каде студот нема сили... Smile Smile  Ова се мора да дојде во фаза на гротеска , па да пукне чирот. А има уште да се дуе со години...


СМРДИИИИ, КОРНЕ, ТРУЕ .... работата....

... личи на крајно аматерски режирано ... режисерот смета дека народ нафта пие....

... што има бе да ја покриваат преку глава...
..кој ги известил  „новинарите“ кога и каде ќе ја носат ... нели има три стана у Скопје?????
... зошто е правен овој циркуз... ???????

... е ај да видиме дали,  ми се чини за десетина дена треба да почне судењето, ќе се појави во судница??????... или ќе одложуваат рочишта во недоглед....??????

СМРДИИИИ, КОРНЕ, ТРУЕ .... работата....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Чет Ное 21 2019, 11:31

..не е битно Кинг , заради  смрдеава од горење на увозен медицински отпад и други срања , ова не се ни приметуе. Кога санаториумот Шутка од  госпожава јавна обвинитељица напраи Твиги, сеа ќе почнат пари да млатат со тој бизнис.Ко  Џејн Фонда со Аеробикот...
concrete
concrete

Posts : 6968
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Саб Ное 23 2019, 18:52

https://24info.mk/%d0%bb%d1%83%d0%ba%d0%b0%d1%80%d0%b5%d0%b2%d1%81%d0%ba%d0%b0-%d0%b2%d0%be-%d0%b3%d0%be%d1%81%d1%82%d0%b8%d0%b2%d0%b0%d1%80-%d0%be%d0%b4-1-%d0%b4%d0%b5%d0%ba%d0%b5%d0%bc%d0%b2%d1%80%d0%b8-3-%d0%bc/

за враќање 3 милиони евра од 38 милиони сметки ....
... тоа е негде 0,078 евра или приближно 4.8 денари поврат на ддв по фискална.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

... а може и поинаку ... во просек се потребни 13 скенирани сметки за 1 евро поврат..... Twisted Evil Twisted Evil
... не се исплати ни времето изгубено за скенирање на сметките....

... овој „проект“ е гола вода.... и чист популизам без никаков финансиски ефект за граѓанинот...добро де можда фазла кутија цигари месечно... Twisted Evil Twisted Evil
... за најголемите месечни трошкови каде и ддв-то е со најголема стапка од 18% немеме ама баш никаков поврат... фискални сметки нема   за струја, вода, ѓубре, кабелски телевизии, интернет, телефони..... зелените пазари каде се купува буквално се...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Spray on Сре Ное 27 2019, 11:55

Кога Врховниот Командант и Претседател на една земја изјавува дека ако не добил функција ништо помалку од Претседател -ќе ја напуштел земјата, ќе заминел во странатво, како тој Врховен ќе се однесува во случај на општа криза или војна каде многу работи нема да му се погодат? 
Ќе избега ако само уште еднаш затресе земјотрес и му го поремети раатот?
Ќе остави се' и ќе замине надвор и пред мандат ако му соопштат дека претседателски избори редовни мора да се одржат а тој не мпже понатаму без реизбор?
Ќе им  се налути на вооружените сили ако со одбрана на земјата некако му го нарушат претседателскиит раат да мора да командува...?

Претседателе. 
И гафот има две страни.
Но Ти не размислуваш на нивото на функцијата. Не си чиновник ни заштитен партиски службеник
Spray
Spray

Posts : 216
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Саб Дек 07 2019, 13:34

Упсссс... дали е на повидок нова афера....

https://sitel.com.mk/vmro-dpmne-filipche-izgorel-insulin-od-15-milion-evra

..ништо чудно, чудно ќе беше, да со секој нов ден нема нова афера...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Дек 11 2019, 16:19

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 79698510
Dobro be....
Raz iram frigidnost, odsustvo od emocii pri polov odnos, frustriranost od maski pol  , odsustvo na orgazam...
... ama vaka da  se podmocuvas po brodovi, bunkeri, strelista, da se kezis ko spoulaven od histericna radost pa da te vrzat okolu polovince ko prase , da ne slucajno skakajki od paranoicna veselba ne klapnes od paluba u voda ili da ne te izgubat po brodov...
Vaka izvrzani so sidzimi, ortomi, sajli, krpcinja, kaisi, pojasi i gumi za spasuvanje....
I na kraj od euforija da pocnes da lupas glyposti po fejsbuk ko nepismen, pa oznakite na avionite  na americkata mornarica da ti se vidat ko makedonsko zname.....ili si lud ili nesto postrasno od lud.
Da ti zalicat, prividat e edno, ama da si ubeden u toa uste da treskas....
Boze gospode.

...kuznaj so praela vakva ko so e, koga gi videla avionive, zatoa gi podvrzale amerikancive so starite modeli na pojasi, im.se dzitnala da gi guska, bacuva, da gi lize da im pee pesnicki....
...crpnatiov nema potreba da se komentira....
Voopsto...
Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 79388010
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 21 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 25 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот