ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Страна 3 of 27 Previous  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 27  Next

Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Нед Jул 02 2017, 08:14

docna e vekje da se smee covek,

prvo, kako minister za zemjodelie treba da gi znaes PRIORITETITE vo zemjodelieto.
koj te sekerdisuva deka "LJUBENIC.." se strateski  zemjodelski proizvod?
ako vaka se gubis, ministAre poljodelski, si ibalo majkata zemjodelievo I so tebe (za zal ) na celo.

toa li e najbitno, lubenicite...?? ne ke imaat bulite na Kosovo od ssto da brkaat muvi I osi na sofra..?
http://24vesti.com.mk/nikolovski-ochekuva-cenata-na-bostanot-da-se-stabilizira

Очекуваме стабилизација на цената на бостанот, изјави министерот за земјоделство Љупчо Николовски по проценките за слаб пласман на лубениците и за ниската цена од три денари која не им ги покрива трошоци на земјоделците


..tuku koalicionive partneri go drzat vo skut, pa =plukni-zalepi "zemjodelcive" koi na drzavni nivi za brza zarabotuvacka pocnaa masovno da sadat nekakvi hibridni ljubenic- pred se za izvoz na Kosovo, mu se pozalile na ministArov nivni deka "ne im ide prihodot" pa sega on kako edna od prvive predizvici vo negovovo ministAruvanje seriozno ke se zanimaval so lubenicive.. da im trgnelo na ljockive biznisot, mala im bila cenata.
zemjo indijo..
pamuk prozveduvavme..
zito
afion.. pa I na GRBOT ni se!?
a ovoj se fatil za- lubenicive..

ps: ako bese ovoj pribran vo umot, ke se koncentrirase na eden mnogu pogolem problem odosto od "makava na ljubeniC".
sekna rodot jabolk vo Prespa od mrazot. a toa e eden od "strateskite izvozni zemjodelski proizvodi"!
toa e DRVO, koe e na isto mesto 5-1--15 godini, vo ovostarnik a ne na nekoja ledinka, iskopale 5-6 buli trap, nafrlale semki od lubenici I op po dva meseci - ljubenic- da ti lazat muvi po usta..
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Нед Jул 02 2017, 17:35

VOL напиша:docna e vekje da se smee covek,

........
.........

Како бе да не се смее човек ...
... зар конкретните ни проблеми бараат целодневно висење по странските амбасади и сликање со разно разни белосветски протуви?

... и цело време .... судови и медиуми, па пак судови и медиуми, ко да се двете најважни работи у животот ... зар тие судови и медиуми по домовите ќе им ги наполнат масите на луѓето?

...јес да се и тие работи важни ... но за обичниот човек се ствар со приоритет „0“
... а медиумите (во светот па и кај нас) веќе одамна не се тоа што треба да бидат... од известување и коментирање на настани се претворија во произведувачи т.е. фабриканти на настани ( и реални и за жал се повеќе и повеќе фиктивни, лажни  настани и вести)

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Вто Jул 04 2017, 22:53

Упсс...

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=121890#.WVv_sjsq6Uk

...јбг ... мора да се ухлебат „плакатолепачите“ ... и фрлачите на боја .... Twisted Evil


..а, бе ... Курто и Мурто е работата .... треќе нема ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Вто Jул 04 2017, 23:03

Ахахахаааааа..... голем успех на реформаторите ....

http://telma.com.mk/vesti/rashkovski-go-ischisti-podrumot-na-vladata

...... па уште и на сите фанфари се фалат ....со „сработеното“ Twisted Evil Twisted Evil
... комедии ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Сре Jул 05 2017, 10:39

секогаш кога ќе назначеа неспособен политички октроисан директор на некоја компанија , прво што почнуваше беше ...чистење дворови...и стоење на капија за да фаќа кој задоцнил... Smile Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Сре Jул 05 2017, 15:00

http://novamakedonija.com.mk/NewsDetail?title=%D0%97%D0%B0%D0%B5%D0%B2-%D0%A0%D0%B5%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%BE%D1%82-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D0%BD-369-%D0%B7%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D0%B2-%D0%BA%D0%BE%D0%BD-%D0%B5%D0%B2%D1%80%D0%BE%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D0%B3%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8%D1%82%D0%B5&id=bcf833b5-7298-40b4-8229-4faca7f0983c


Само уште еден гол политилки памфлет ..... ч
...само ЕУ  и НАТО ... а граѓанинот нигде го нема ....
...ко да ЕУ и НАТО ќе ни ги решат сите проблеми и подобрат квалитетот на животот ....
...исто ко што им ги решија на бугарите, романците, хрватите и други .... Twisted Evil

... абе кој го кажа она за цвекето, растењето и туѓата рака ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Сре Jул 05 2017, 15:10

загатка...: колку шипатарес процентуално има на сликата???
Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 05072017143337_web_zaev-_369
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Сре Jул 05 2017, 15:18

апсолутно 28%
релативно ...  100% Twisted Evil Twisted Evil

..уствари ... има 14% кумановци ... кумановец е кумановец,  14% влечат кон бугарија, 14% викаат ние и бугарите сме едн народ, 14% е прада комуњарски елитен интернационалист ... а за останатите 14% појма неам ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Нед Jул 09 2017, 21:40

Упссс.....

http://telma.com.mk/vesti/sela-kje-ja-napushtime-vladata-ako-ne-se-usvoi-zakonot-za-jazicite

.... рок на трајност ... 100 дена .... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Пон Jул 10 2017, 07:51

king напиша:Упссс.....

http://telma.com.mk/vesti/sela-kje-ja-napushtime-vladata-ako-ne-se-usvoi-zakonot-za-jazicite

.... рок на трајност ... 100 дена .... Twisted Evil
..зијадин села е изгледа само обична дрогирана карикатура од политичар. Појма немам по кои патишта божји дошол таму , каде е. А може е и криптонец , од табањето, хематомите , исеченици и што друго незнам, го носеа ко изваден од ров во Верден, волшебно се излечи додека трепнеш... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Spray Пон Jул 10 2017, 14:49

можеби така е програмиран, со далечинско управување?
Spray
Spray

Posts : 220
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Пон Jул 10 2017, 15:24

Spray напиша:можеби така е програмиран, со далечинско управување?
дрон???..со бомба у себе која ќе ја дрмнат кога ќе треба???  Shocked
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Нед Jул 16 2017, 09:50

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Papa-c10
MKD владата во сенка ...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Нед Jул 16 2017, 21:45

Tecat prvite sto dena.
Ke more da se prikazat rezultati od vetuvanjata .
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Нед Jул 16 2017, 22:48

VOL напиша:Tecat prvite sto dena.
Ke more da se prikazat rezultati od vetuvanjata .
..покажуваат , веќе сме  пола метри  подлабоко у говната Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by кнез Пон Jул 17 2017, 09:37

Па резултатите кон тие што ги доведоа на власт се прикажуваат, а на 2-ри август ќе се обелоденат.
После ќе доје на ред шиптарската платформа,па грчкото име за тоа што ќе остане од Македонија.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Пон Jул 17 2017, 13:32

кнез напиша:Па резултатите кон тие што ги доведоа на власт се прикажуваат, а на 2-ри август ќе се обелоденат.
После ќе доје на ред шиптарската платформа,па грчкото име за тоа што ќе остане од Македонија.
....интересен текст на темата , гледам го снема следниот момент..:

Зошто се самоубива ВМРО-ДПМНЕ
Објавено на 16 јули 2017 од Стефан Влахов- Мицов

Надвор од своето самоуништување, таа партија индиректно дејствува и за уништуване на македонската држава, на македонското име (идентитет) и на македонскиот народ. Во самоуништувањето на ВМРО-ДПМНЕ нема нормална логика.

Денешната состојба во ВМРО-ДПМНЕ наликува на една бугарска анегдота од времето на социјализмот: била донесена одлука народот да биде обесен и лугето имале само едно прашање. Дали сами да си купат јаже или ќе го добијат како подарок? Во последниве три години ВМРО-ДПМНЕ активно работи да се самоуништи и за жал, тоа не е анегдота. Надвор од своето самоуништување, таа партија индиректно дејствува и за уништуване на македонската држава, на македонското име (идентитет) и на македонскиот народ. Во самоуништувањето на ВМРО-ДПМНЕ нема нормална логика.

Нема логика да управуваш 11 години, да го направиш Скопје европска метропола, да го потврдиш преку градби и споменици континуитетот на македонскиот идентитет од три милениуми наваму и потоа да го зацрташ сето тоа, како да не било. Членовите на таа партија се нормални луѓе и никој од нив не сака да се самоубие партијата. А, уште помалку да биде уништена државата. Не сакат самоуништување и сите нормални, чесни македонци.

ЈАЗОТ Е СЕ ПОГОЛЕМ МЕЃУ МАКЕДОНСКИОТ НАРОД И ОВДЕШНИТЕ ПОЛИТИЧАРИ, КАКО И МЕЃУ ЧЛЕНОВИТЕ НА ВМРО-ДПМНЕ И НЕЈЗИНИТЕ ЛИДЕРИ. Во прашање е зошто тие лидери на чело со Груевски сакат да ја уништат својата партија и преку тоа македонската држава? Истото прашање важи и за СДСМ, но таму работите се јасни. Во изминатите 27 години таа партија никогаш не е работела за македонските национални интереси. Сум слушал многу приказни дека раководството на ВМРО-ДПМНЕ попуштило и ја дало доброволно власта, затоа што многу украле. Знам влади паднале заради очигледен или наводен криминал, НО НИКОГАШ ТОА НЕ Е ДОБРОВОЛНО.

Точно е дека во последниве шест години САД директно и преку нивната марионета ЕУ сакат да ја уништат Македонија во корист на „Голема Албанија“. Затоа и пред три години организираа вештачка политичка криза. НО ТОГАШ, СЕКОЈА НОРМАЛНА УПРАВУВАЧКА ПАРТИЈА КОЈА УЖИВА ДОВЕРБА КАЈ НАРОДОТ, НЕЗАВИСНО ДАЛИ И КОЛКУ УКРАЛА, ДАВА ЖЕСТОК ОТПОР. ДУРИ АКО КРАДЕЛА ДАВА УШТЕ ПОЖЕСТОК ОТПОР. ВО МИНАТОТО И ДЕНЕС САД УНИШТИЈА МНОГУ СУВЕРЕНИ ДРЖАВИ, НО ТОА СЕ СЛУЧИ ПРЕКУ ПРОВОЦИРАНА ГРАЃАНСКА ВОЈНА ИЛИ ВОЕНА ИНТЕРВЕНЦИЈА. НО НЕКАДЕ, НА ПРИМЕР ВО ВЕНЕЦУЕЛА И СИРИЈА, НЕ УСПЕАЈА. Во нашиот случај тоа стана мирно и тивко, ако ги исклучиме вербалните закани на Груевски и другите. Нема друг случај во светот кога една држава упорно се пика кај непријателите кои сакат да ја уништат. Раководството на ВМРО-ДПМНЕ плус претседателот Иванов барат прием во НАТО и ЕУ, иако тие одамна направиле планови за распарчување на Македонија.

При нашата средба со Иванов во февруари годинава, тој ни покажа мапа изготвена од амбасадорот на Велика Британија Гарет, во која Македонија е поделена на 7 кантони. Новите информации се дека тие меѓувремено се зголемени на 4. Да го знаеш тоа и да дадеш мандат за влада, која ќе го реализира тој план, е ДАЛЕКУ ОД ЗДРАВИОТ ЧОВЕЧКИ РАЗУМ. ДА НЕ ЗБОРУВАМЕ ЗА ДРЖАВНИЧКИ РАЗУМ. За мене како обичен човек е ненормално претседател или премиер на Македонија (Црвенковски, Георгиевски, Трајковски, Груевски, Иванов и.т.н.) да се продава или пак да попушта пред закани, без оглед какви и да се тие. Па дури да те убијат, со тоа директно те праќаат во македонските легенди и народната меморија. ПАРАДОКСАЛНО Е ДЕКА ОД 2001 ГОДИНА ДО ДЕНЕС САД ДОБИВАТ ОД МАКЕДОНСКИОТ ДРЖАВЕН ВРВ СЕ САМО ПРЕКУ ВЕРБАЛНИ УЦЕНИ. УЦЕНИ ЗА ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАДИ, ЗА ЕКОНОМСКИ БЛОКАДИ И.Т.Н. ГЛУПА И ЖАЛНА СЛИКА. СЕТО ТОА ПОКАЖУВА ПСИХОЛОШКИ, МЕНТАЛЕН ПРОБЛЕМ КАЈ МАКЕДОНСКИТЕ ЛИДЕРИ. ОД ДРУГА СТРАНА, ПРОБЛЕМ Е ДЕКА МАКЕДОНСКИОТ НАРОД И ВО МИНАТОТО И ДЕНЕС ДОПУШТА НА НАЈВИСОКИ ФУНКЦИИ ЛУЃЕ СО ПСИХОЛОШКА ОПТОВАРЕНОСТ. ШТО СОДРЖИ ТАА ОПТОВАРЕНОСТ?

Прво, не достасува индивидуална самодоверба – затоа се додворуваат на странците, затоа барат покровители. Второ, така наречен стокхолмски синдром – респект, приврзаност и дури и љубов кон оние кои те киднапираат или силуваат.
Трето, недоверба кон народот, кон неговите желби. Третирање на македонскиот народ како маса за гласање, а не како СУВЕРЕН КОЈ НОСИ ОДЛУКИ, А ПОЛИТИЧАРИТЕ МОРА САМО ДА ГИ СПРОВЕДУВААТ АДЕКВАТНО.
Четврто, недостасува концепт за македонската историја, непознавање на македонската психа, трансформирање на сопствениот страв врз народот („да не се закрвиме“), создавање поделби меѓу народот за да се владее, недостасување на јасни критериуми за Македонец според делата, а не само по потекло. На тон начин се уништува границата меѓу патриоти и предавници, меѓу херои и одродници („сите сме Македонци“), се уништува концептот за нација. Сличен синдром, како македонски лидерски генетски код демонстрираат и повеќето од лидерите на Македонската Револуционерна Организација дури и во времето на Гоце Делчев. Практично, револуционерната мрежа тогаш не е изградена од ЦК, а по модел на Делчев (Четничката институција) е реализирана од „обичните“ граѓански и селски комитети. „Придонесот“ на ЦК воден од бугарскиот врховист Гарванов е избрзаното Илинденско востание против волјата на Делчев.

И пак македонскиот народ беше тој, кој по зборовите на поетот Вапцаров „во Илинден внесовме наша содржина“. Содржина македонска, а не бугарска. Каде се денес лидерите на ВМРО-ДПМНЕ да го спречат погубниот договор со Бугарија и заедничкото славење на македонскиот свет празник Илинден? Таму каде што беа при глсањето на Тиранската влада на Заев – неми сведоци и дури соучесници. Да се потсетиме дека точно лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Георгиевски ја потпиша Декларацијата со Бугарија во 1999 година.

Каде се лидерите на ВМРО-ДПМНЕ кога премиерите на Грција, Бугарија и Србија се собрја во Солун, ЗА ДА ГИ ДОГОВОРАТ ИДНИТЕ КАНТОНИ ВО МАКЕДОНИЈА? ЗАТОА ШТО СУШТИНСКИОТ ДЕЛ ОД СРЕДБАТА БИЛ ТОКМУ ЗА ТОА. И малите деца знаат дека ако вистински сакаш нешто, никој не може да те спречи. Затоа и впрочем секогаш децата го добиват тоа што го сакаат. АКО ВМРО-ДПМНЕ САКА ДА ЈА СПРЕЧИ ТИРАНСКАТА ПЛАТФОРМА МОЖЕ ТОА ДА ГО НАПРАВИ. АКО САКА ДА ГО СПРЕЧИ ДОГОВОРОТ СО БУГАРИЈА И ЗАЕДНИЧКОТО СЛАВЕЊЕ ИСТО ТАКА МОЖЕ. МОЖЕ ДА СПРЕЧИ И МЕНУВАЊЕТО НА МАКЕДОНСКОТО ИМЕ (ИДЕНТИТЕТ). ПРОБЛЕМОТ Е ДЕКА НЕ САКАШЕ ДА СЕ НАПРАВИ СЕТО ТОА И КАКО УПРАВУВАЧКА ПАРТИЈА, И ДЕНЕС КАКО ОПОЗИЦИЈА.

Се разбира, тоа спречување не може да се случи во Собранието, со разни процедури, реплики и дуплики, туку СО ПОТКРЕПАТА НА НАРОДОТ. СО ТАА ПОТКРЕПА МОЖЕ ДА СЕ ДОБИЈАТ И НОВИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ. Само што: Прво, лидерите на ВМРО-ДПМНЕ ја трошат народната енергија само за калкулански, партиски цели. Затоа и ги запоставија бранителите од 2001, а ги згрижија терористите во своите влади. Второ, лидерите на ВМРО-ДПМНЕ се оградиа и ги осудија граѓаните патриоти кои влегоа во Собранието на 27 април да ја бранат Македонија, која тие ја предадоа. Претседателот Иванов пак одби да ги аболицира патриотите, иако минатата година ги аболицираше политичарите за криминал. Исто така терористите од 2001 беа аболицирани.

Значи за криминал може, за патриотизам не може дури аболиција, да не зборуваме за државно одликување. За каква историска меморија и достоинство станува збор КОГА Е СУДЕН ЗА ВЛЕЗ ВО СОБРАНИЕТО ЈАНЕ ЧЕНТО, ВНУКОТ НА ПРВИОТ ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МАКЕДОНИЈА, НА КОЈ ВМРО-ДПМНЕ МУ ПОДИГНА СПОМЕНИК. СПОМЕНИЦИТЕ НЕ КОМПЕНЗИРААТ ПРЕДАВНИШТВО. ЈАНЕ ВЛЕЗЕ ВО СОБРАНИЕТО ЗА ДА СЕ БОРИ НА ИСТИОТ НАЧИН НА КОЈ СЕ БОРЕШЕ ДЕДО МУ И Е ОСУДЕН ОД ИСТИ ПАРТИСКИ ПРЕДАВНИЦИ, КОИ ГО ОСУДИЈА МЕТОДИЈА ЧЕНТО. НО, СЕ БЛИЖИ ДЕНОТ ЗА НОВА ВИСТИНСКА МАКЕДОНСКА ПАТРИОТСКА ПАРТИЈА КОЈА ЌЕ РАСЧИСТИ СО МАРИОНЕТИТЕ НА САД И ЕУ ОД СИТЕ ПАРТИСКИ БОИ.Стефан Влахов-Мицов
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by кнез Пон Jул 17 2017, 18:43

Алал да му е Влахов-Мицов.
Тој,Никоски,Клетников  и уште неколкумина мора да се обидат да формираат движење  за да се спаси постоењето на македонскиот народ и македонската држава.
Се досега видено во македонската политика порано или подоцна сепак на крајот игра по американски ноти,а тоа знаеме каде води.
Ако не е така за 10 години ова сега што го пишуваме ќе се окарактеризира како забрането и ќе се санкционира.Ние сите овде ќе одговараме за кривично дело македонизам и ќе лежиме по зандани.
Ако некој во кафана каже дека е Македонец ќе лежи во затвор.
Дали тоа ќе го дочекаме или ќе се побуниме против тоа?

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Вто Jул 18 2017, 10:07

кнез напиша:Алал да му е Влахов-Мицов.
Тој,Никоски,Клетников  и уште неколкумина мора да се обидат да формираат движење  за да се спаси постоењето на македонскиот народ и македонската држава.
Се досега видено во македонската политика порано или подоцна сепак на крајот игра по американски ноти,а тоа знаеме каде води.
Ако не е така за 10 години ова сега што го пишуваме ќе се окарактеризира како забрането и ќе се санкционира.Ние сите овде ќе одговараме за кривично дело македонизам и ќе лежиме по зандани.
Ако некој во кафана каже дека е Македонец ќе лежи во затвор.
Дали тоа ќе го дочекаме или ќе се побуниме против тоа?
10 години ???? јас очекувам секој момент... Sad
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by кнез Чет Jул 20 2017, 20:13

Ја видов сликата од затворената седница во Собранието за договорот со Бугарија.
Ниеден Македонец во македонско Собрание!
С е тоа треба со говњива мотка да се разбуца.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Чет Jул 20 2017, 21:27

кнез напиша:Ја видов сликата од затворената седница во Собранието за договорот со Бугарија.
Ниеден Македонец во македонско Собрание!
С е тоа треба со говњива мотка да се разбуца.
..тие во Собрание и дезертерот и воен злосторник во столчето на председател  и се јасни и не ги кријат своите намери... Говњавата мотка е по соодветна за вмро врхушката која полека , со својата неактивност , млитавост, калкулантсво и путер на глава станува главен кривец  за нашата Македонска трагедија Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Сре Aвг 02 2017, 23:01

Бидна и Илинден....

.... кога само ќе ми текне како сдсоФци фрлаа дрва и камење по вмро ради Прохор Пчински и заебанциите околу тоа дали таму ќе се слави или не во зависност од тоа како ќе му се дигне на некој си таму срБски владика ....
... еве сега се  тие на власт ... а манастирот не го ни видоа , беа уште предвреме одјебани ко последни пацери....

..ееееее... лесно е од опозиција да јадеш гурабии за се и сешто... е сега цврц им е работата...

а, бе каква спц не дозволува, тие се само изговор на српските власти кои во последно време многу нешта проголтаа од сдсмоФци ..

..нека ни е на здравје „заедничката“ прослава на Илинден со бугаристанците ... сигурно сега многу наши дејци се превртуваат во гробовите ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL Сре Aвг 02 2017, 23:44

Ma tie se "banjatite" Wink
Moron do moron.
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king Чет Aвг 03 2017, 10:01

A бе ... се повеќе и повеќе од обичните бањати викаат ....
.... што прават бе овие „горе“ ... дали го изгубиле разумот ...
... а, бе освен што работат за живот ко бугари ништо друго не гледаме ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete Чет Aвг 03 2017, 10:18

...колку, што и како викаат бањатите , а и другите небањати појма немам, ама од она што гледам на ТВ  и слушам на радио и едните и другите многу меко и мазно го примија бугарскиот патлак  после шипатарскиот , а во радосно исчекување на американскиот и со тивка прикриена надеж за мигрантскиот. Неможам да се начудам на народецов. Всушност јасно е ко бел ден: народ со ваква младина нема иднина..
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 3 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 27 Previous  1, 2, 3, 4 ... 15 ... 27  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот