Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Страна 20 of 25 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Next

Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Сре Jул 03 2019, 08:46

au.

so belja naprail ovoj vazduho-disakji stvor
so go tucaat do klikeri tolku koj stigne?

https://expres.mk/advokat-do-rashkovski-faten-si-vo-zhiva-kal-koga-pretash-povekje-tonesh/


Се извинува „до небо“, но оставка не поднесува, вака Драги Рашковски денеска на долга прес конференција се бранеше откако во јавноста протече аудио снимка за која што се тврди дека докажува како Драги Рашковски е вклучен во нелегегални активностии врзани за тендер на италијанската фирма „Леонардо“ за опрема за модернизација на М-НАВ. Најави тужби за новинари и опозицијата, а на прес конференцијата жестоко се бранеше и расправаше со присутните новинари. Но, Драги Рашковски го следат скандали од самиот старт на неговата кариера во владата.
https://irl.mk/razuzdaniot-prv-administrativets-istoria-na-ne-odgovornosta/

GDU
https://www.biznisvesti.mk/gdu-zoshto-rashkovski-se-izvinuvashe-do-nebo-a-ne-se-povleche-od-funktsijata/
( hu d fak bea gdu.... scratch)

...opaaa...

e bas sme omilena clanica za kandida-t clanica za mozen nekogasen upad u EU, a?
tuu, da ne bea "kletite dusmani", nemase koj da "kvari srecu devojacku" ( Dragica Rashkovska) i nebesnata idila od koja opieni ne moze da se svestat do kade potonale od vlasta, ke traese "odavde do vecnosti"

Корупцијата на Владата блесна и во италијанските медиуми! Ла Верита со наслов СКАНДАЛ ВО СКОПЈЕ- „ТЕНДЕР ЗА ЛЕОНАРДО: ЦИГАНИ КАКО НАС“
https://kurir.mk/Makedonija/vesti/korupcijata-na-vladata-blesna-i-vo-italijanskite-mediumi-la-verita-so-naslov-skandal-vo-skopje-tender-za-leonardo-cigani-kako-nas/


i sea, nekoj saka nekogo da ubedi deka sere uveliko a MAMA's strumica treba seto toa da go upakuva u tegla pod nazivom "Prvoklasan marmalad- mejd in...".. muda marjanovi, ?

a be cak i ne e ni interesen ovoj skandal, ne znam sto tolku se upenjavile ovie od opozicijava da dokazuvaat.

jasno e, nema potreba da se filuva i dodava, opoziciski portali da dodavaat zacini u mandzava na vlasta.

edno samo ke kazam, jebes, se' u EU ke vlezeme na sveti NIKAD, a mozda ni togas, 
so vakvi vlasti

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 E4109a159ec18b06dba47cefbfc8e21c

ne znam zasto ali vaa slicica strasno me potsekja na eden bledoliki, koj nonsalantno-arogantno denovive izglea i  spizdel nesto pa pocnaa da go prozivaat za rasist...
kojzna kaj ima dim tamu ima i peeckin dim ...upsss pardon... vatra , de.. 
( a kaj ima vatra, gori vatra , topi se vazelin, svasta moze da se desi  jocolor)
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Саб Jул 06 2019, 17:13

https://www.slobodenpecat.mk/rashkovski-na-fejsbuk-dade-ednostaven-odgovor-na-site-obvinuvana/

Да, да, да .... јавете се кај швалерот на жената и тој одма ќе ви каже дека ја работел ... Twisted Evil Twisted Evil

.... ова, бомбиве, убава работа додека пукаат таму негде далеку ама многу незгодна работа кога ти пукаат под нос ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Пон Jул 15 2019, 07:59

https://republika.mk/vesti/Makedonija/nekrofilot-na-vlast-raznesen-od-sopstvenite-bombi/

Au, banjatiiii... 
Auuu...
Znaci za SE lazevte, samo do vlast...a?!?
"Suprajme" sega?

Nisto nema da pravime.
Ve cekam vo "idriz-beg" na  profesionala terapija.
Se "gradi novo krilo"
Kako bese ona floskuline za vreme na posrata vi sarenogovnesta "revolucija"
Strogo po zakon.samo po zakon, I so dokazi.
Nisto "a-la swarowski" ili "a-la katzarszka"😃

.....ups, pardon, zaboraiv: i procenka na ukradeno, so adekvatna protivmerka, kao vo supermarket:
"Ukradenata roba se naplakja desetkratno".
Da vidime sto od tender-tajkunive ke ostane...

A za prodadenata nacija I okupacija, nema zakon I sud..
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Чет Jул 18 2019, 09:24

Si se pozdravijam sam sa samim sobom , da mi krene dan


Samo uste VIP SDS Boki 13 ne znam kako da go kvalifikuvam, u koja strofa....
Malce mi poremetija koncept ovie banjative  ali ke se sredat, ako bil travestit ke vleze u stih so pederi, ako bil reketar  moze u stih so "bolesnici ili manijaci", a teletabisov definitivno ke go poklopi "ponavljaci djaci" 😂

Sarena revolucija....jes, hau nou. Ebave toa kurtonite. Laughing
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Чет Jул 18 2019, 15:57

Najaven partiski sastanak na SDSS , za tunajt.
Glavna tacka na rasprava :
Na rasporedot e promenata u kalendarot za glasanje od sad pa nadalje i u budukje za
elitata na partijata da se adaptira za glasanje u sabota namesto vo nedela .
I bez potreba da idat do glasacki mesta-gasackite mesta ke dat do niv....od sledni te izbori pa i narednite 15 -20 godini a  moz i podolgo.
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Spray on Саб Jул 20 2019, 13:20

ЗЛоупотребата на службени позиции , возење со службени возила на шопинг во Грција , покрија со непотистичкото финансирање на синови и ќерки на елитни факултети по Европа, на видни функционери од власта, со народни пари.
Кога тој скандал дојде до точка на топење, го покрија со друг скандал, со непотизмот.

Од напикување на , повторно, синови и ќерки, мајки, швалерки, фризерки, во државни фирми,преку Мира Дизел до Кирацовски и назад.

а тој скандал го покрија со небзезбедното, незаконски напикување и размножување на советници на премиерот, со лица кои учествувале во терористички организации, УЧК, дигнале рака против државата.

Тој скандал го „покрија„ со продажбата на Гоце Делчев, македонската историја ја ставија на тезга.
Кога тоа стана жешка тема, на ред дојде Филипче Венко, со редовната емисија на скандали.

па дознавме дека пратеникот сега веќе бивш Павле Богоевски набавувал незаконски, психотропни материи, во меѓувреме
а пратениците и воопшто власта бега ко нечесниот од крст од проверка дали консумираат дроги.

За да не биде досаден во константното нелегално работење, Венко од време на време е заменет со сомнителните тендери на КоЧо Анѓушев.

Ајде нив двајцата и слични ќе ги спаси најавата за метла, се занимававме малце со тој поим, кој ништо не изрроди.
а потоа од некаде се случи арогантниот Рашковски, очигледно самоуверен и арогантен , па во исто време се извинуваше на прес конференција и паралелно се закануваше.СО цел памет, покрај навредите кој Италијанцита, Ромите, итн, за што низ заби процеди извинување, за да ржи со закани , од друга страна.
Како крадец фатен како краде зелка па во исто време се извинува фатен зацапан до коленици и се заканува што е разоткриен, небаре не требало да се обзнани и фати, што убаво му идело до тој момент.

А Рашковски скандалот го покрија со Боки 13.
за да се занимаваме сега со Боки 13?
ама клопчето се одмотува па дојде и до Катица Јанева.
каде е госпоѓа Јанева?
за пошироката јавност е јасно, не се одзема еден мобилен, а другиот да се скрие- изгуби, како да е најсветото нешто на светот, не се зема болеување баш во овие моменти, тек така, не се изчезнува од јавноста без траг, кога над глава виси истражна постапка.

во меѓу време, сите овие последователни скандали, требаше да ги покријат скандалите и неуспесите,
како дивеењето на албанските партнери на Заев, во Охрид- незаконското отварање на пицерија во сред центар кај чинарот, и онаа платформа на езерото Матка исто така дело на коалициски партнер од албанскит табор, на кои министерот Спасовски не смее ни да им се јави телефонски да ги праша дали сакаат послатко или средно кафе.

Или недобивањето на толку извиканиот датум за преговори со ЕУ, за кој дури и славеа јавно.
ако влез во ЕУ нарајно за 15-20 години.Тоа ЕУ го кажа, голема работа и ако уште вчера ни кажале датум за преговори. Сепак тоа е само почеток на преговори!

колку да не заборавиме, ние како држава сеуште не сме ни членка на НАТО.
де јуре и де факто, ниту ме членка, ниту нато не смета за дел од нив,ни на хартија ни надвор од хартија.
ништо практично не е сменето како и досега, членка сме само на партнерство за мир
дали е свесна , на пример, Шеќеринска, и да шета во маскирни бермуди со маица со натпис ај лов НАТО, како што шетаа со маици СЈО, реалноста е дека ние сеуште не сме членка на НАТО? наспроти чудната надувана еуфорија и убедување дека ни е супер и топло а надвор снег.

Или можеби треба да се заборави трагикомичниот скандал на премиерот Заев кој скоро година руските пранкери си го вртеа како што сакаат, за да се дознае дека Заев навистина се насанкал, навистина оддавал податоци кои не би требало, и нанел штета на оваа држава каква таква.
треба ли тоа да се заборави со најновиот скандал со рекетот?

и за се, погоре набројано, каравнот си врви а кучињата лаат.
никој не е осуден, никој не е сменет.
признаваат дека се фатени на дело, дека зафркнале нешто, а Вилма Руссковска треба да ни ја сервираат како наследничка на Катица, како професионален независен обвинител кој не гледа партија, власт опозиција туку суди према закон.

Русковска е во длабока кал, од која последново со Боки 13 не може да се извади.
Имаше прилика за се да реагира, но играше по потреба и интерес.


еден сосед професор, има интересна теза, дека
Заев и СДСМ воопшто не се интересираат за одржување на државата, економски, политички , научно - образовно, социјално итн.

некој им ветил влез во НАТО и тоа им е сигурна карта, за која не мораат никакви напори да прават , туку се целосно посветени на уништување и укинување на партијата ВМРО ДПМНЕ.
Вели, дека сите овие најнови најави за уцени, криминали и рекети се дел од планот за да се искастрат функционерите и богатите луѓе од опозицијата, па затоа се концентрирале на уцени на Мијалков, Камчев, удриле на имотот на партијата ( замрзнат) и гонат судски секого кој има некое влијание во партија.
Така, смета човекот, дека Катица слепо одработува за каузата да се уценуваат бизнисмени блиски или од опозицијата , да се земат што повеќе пари, и да им се секне еднаш за секогаш секаков извор за финансирање.

Можеби и е во право, сепак криминал си е криминал, без разлика на мотивите.
Заев, како директнор на МКЦ, градоначаалник на Струга и Охрид, министер за финансии,премиер и не знаеме уште која се титула не ја носи,
треба да се освести конечно, дека на ниеден начин не успеа да добие подршка од поголемиот дел од народот етнички македонци.

до сега, имавме два типа на гласање
референдумот, кој пропадна
и претседателските избори, каде зад кандидатот на СДСМ застанаа и абанците па така и доби.

но следат парламентарни, каде што секоја партија ќе си ги ангажира своите гласачи
албанските гласачи за албанските партии, ромските, српските, бошњачките, турските итн.
тоа е опасна ситуација за СДСМ, затоа што можеби со сервилност и удоволување да придобие дел од ромските, албанските или другите етнички заедници но тоа е сепак недодоволно , бидејќи македонците (етнички) мнозинството се за сегашната опозиција.

затоа во морето скандали, Заев ќе мора за помалку од година да направи чуда,
посебно за најпогодениот- македонски народ.
А абер нема за тоа, не 500 евра просек- туку 500 евра минимална плата ќе треба да постигне, иако не е сигурно дека и тогаш ќе успее да смени нешто до пред избори.
Spray
Spray

Posts : 216
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Пон Jул 22 2019, 21:36


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Пон Jул 22 2019, 22:18

concrete
concrete

Posts : 6968
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Сре Jул 31 2019, 22:57

Што видовме од оваа власт до сега...

... влегување  од афера во афера и невешти,  поглупави од глупави обиди да се извадат од истите.

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Чет Aвг 01 2019, 06:15

okupacija so site karatkeristiki kako onaa vo 1941.
od asimilacija do progon i apsenja


no,tie okupacii traele 4 godini. znam, deka posle oslobofuvanjeto, od bugaromongolskite fasisti, (za QR ke mi se fatite, moze da gi brisete fasistickite gnidi od spomenici, ama nema od memorijata i istorijata ebate banjatite kopilinja) prvite reakcii na narodot bea malce pozaebani, pravdata pobrza, izvrsitelite nemilosrdni.

sekoj koj se nafrlil na NARODOT vo Makedonija treba da razmisli, deka nicija "svekja ne gorela do sabajle" , negde pred zori ke mu se ugasi.

toa Friki, Dziki, Dzuki, Crki,Kiki, Kviki.... 
ne znam. ne sum pameten, ama...

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Images?q=tbn:ANd9GcQsbOZ9ZcJ1KswjrQl5Qv37votQcz2WIrCbD2oSjUT8SqqCF7CY
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Нед Aвг 04 2019, 19:12

Се си дадоа ... на јужните антиката, на бугарите средновековието и до и по балканските војни...
... следно ... кој ќе го земе периодот меѓу двете светски војни, втората светска војна и по неа????
...србите!!!!!!????? .... тие засега ќутат бидејки нема со што да уценуваат....
... ја направија државава ни на небо ни на земја, и ги исекоа сите корани...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Пон Aвг 05 2019, 11:47

king напиша:Се си дадоа ... на јужните антиката, на бугарите средновековието и до и по балканските војни...
... следно ... кој ќе го земе периодот меѓу двете светски војни, втората светска војна и по неа????
...србите!!!!!!????? .... тие засега ќутат бидејки нема со што да уценуваат....
... ја направија државава ни на небо ни на земја, и ги исекоа сите корани...
....не бригај , со еден потпис и се си е пак наше...., ако не има. Опасноста е на друга страна. Wink
concrete
concrete

Posts : 6968
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Lutenica on Пет Aвг 30 2019, 07:15

sepak se planira pokachuvanje na platite https://sdk.mk/index.php/naslovna/za-zgolemuvane-do-100-evra-na-platite-pridonesite-ke-gi-plaka-drzhavata/
sto evra ne se malce a ke bidat i povekje
Lutenica
Lutenica

Posts : 5
Join date : 2019-08-22

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Пет Aвг 30 2019, 14:32

^^^
Чист популизам!
т.е. товарот паѓа врз даночните обврзници додека газдите и понатаму си ги калапат парите.

... во суштина придонесите се заработени пари, тие се дел од бруто платата... кој таков сега тие да им се бакшиш оставаат на газдите?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Lutenica on Пет Aвг 30 2019, 16:57

privatnicite ako pokachuvaat plata, toa e nivna politika,zatoa se privatnici. Pokachuvanjeto od nivna strana e nivno pravo. Ovde pokachuvanjeto go vrshi drzhavata zatoa i se objavuva.
Ova e chin na drzhavata a ne na privatnicite.
Lutenica
Lutenica

Posts : 5
Join date : 2019-08-22

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Пет Aвг 30 2019, 20:31

Си ставил линк а не си го добро разбрал ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Саб Aвг 31 2019, 08:22

Boki trinaeska e.
sega vekje -racvasta trinaeska. i toa od onie "drop and forget"
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Саб Aвг 31 2019, 11:23

УПСССС.... блескаме!

https://www.dw.com/mk/%D0%BA%D1%83%D0%BB%D0%BC%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BD%D0%B5%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%B2%D0%BE-%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BE%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE/a-50237826?maca=maz-rss-maz-pol_makedonija_timemk-4727-xml-mrss


.... уште ова ... сдс и покрај толкавото членство предлага за министри луѓе собрани од улица.... Twisted Evil Twisted Evil 
..изглеа никој од сдсоФци неќе да се нафати да министерува.... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Саб Aвг 31 2019, 13:04

ali kako bre king.
pa pred ovaj izbor t.e lov za funkcionasi od redovite na SDS, imale partiski sastanak,
eve glej
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Spray on Вто Сеп 17 2019, 07:09

Ги нема голем број политичари и политичарки од власта а спомнати во скандалот со Бојан Јовановски

Радмила Шеќеринска моќе да се види само на Гугл ако се напише нејзиното име
Ременска како во земја да пропаднала Кирацовски никаде го нема, а и добар дел на познати од СДСМ како да никогаш не постоеле.Дури и градоначалникот Шилегов познат по својата дрскост и ароганција, не се вози со електрични скутери по градот и не регулира сообраќај .
Што ли им се случува на овие луѓе, и дали се освестија од еуфоријата од загработ на власт- опијанети од победата конечно се отрезнија и сватија до каде зацапале во криминал?

Друга работа, не знам зошто но нема дебатни емисии на интернет односно најверојатно и на телевизиите во Македонија. Јас ги следам на интернет.

Имаше на ТВ Алфа пикантни емисии каде се повикуваа политичари, потоа онаа само вистина на канал 5, мислам дека Коле Чашуле водеше една еднап седмично, потоа на Телма имаше интересни дебатни и политички емисии, 1ТВ исто така но нив гледам ги нема, ги затвориле?
Spray
Spray

Posts : 216
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by concrete on Вто Сеп 17 2019, 12:44

Spray напиша:Ги нема голем број политичари и политичарки од власта а спомнати во скандалот со Бојан Јовановски

Радмила Шеќеринска моќе да се види само на Гугл ако се напише нејзиното име
Ременска како во земја да пропаднала  Кирацовски никаде го нема, а и добар дел на познати од СДСМ како да никогаш не постоеле.Дури и градоначалникот Шилегов познат по својата дрскост и ароганција, не се вози со електрични скутери по градот и не регулира сообраќај .
Што ли им се случува на овие луѓе, и дали се освестија од еуфоријата од загработ на власт- опијанети од победата конечно се отрезнија и сватија до каде зацапале во криминал?

Друга работа, не знам зошто но нема дебатни емисии на интернет односно најверојатно и на телевизиите во Македонија. Јас ги следам на интернет.

Имаше на ТВ Алфа пикантни емисии каде се повикуваа политичари, потоа онаа само вистина на канал 5, мислам дека Коле Чашуле водеше една еднап седмично, потоа на Телма имаше интересни дебатни и политички емисии, 1ТВ исто така но нив гледам ги нема, ги затвориле?
Папала маца , веројатно се селат со заработената пара надвор од Голема Албанија...  Shocked  Интересно и оној Палчо испари ни трага ни глас после приведувањето на Сурчин...
concrete
concrete

Posts : 6968
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Вто Сеп 17 2019, 14:31


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by king on Вто Окт 01 2019, 14:05

https://centar.mk/blog/2019/10/01/sdsm-kvotite-za-lekovi-na-retsept-od-deneska-zaminuvaat-vo-istorijata/

Како прво ... проблемот не е децениски ... проблем настана откако сдс изнасилено дојде на власт!

... второ ... ебати решението кога сега во аптека ти прават бетер контрола него ли на граница!

... трето ... за рецепти  најголема гужва прават оние кои доаѓаат кај докторот  секој месец по рецепт за хронични болести ... а такви ги има мнооогу и никако да се реши да на таквите им се олесни малку и непотребно да не прават гужви пред матичните лекари ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by VOL on Пет Окт 04 2019, 19:42

Pazi slogan, "na prav pat"  Laughing
Uste teniski REKET za amblem da stavat, na sloganot
I slikata ke bide potpolna.
Sekoja asocijacija na teniskiot REKET , pod sloganot, e slycajna .
Ps: patentiram dopuna na sloganot " na prav pat"  Cool, so teniski REKET
Poso pretpostavljam deka nekoj moze da go prezeme ovoj moj intelektualen proekt za dekoriranje na SDS sloganot....
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто - Page 20 Empty Re: Влада СДСМ & ДУИ плус ситно друго нешто

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 25 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот