ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Што по изборите 2016

Go down

Што по изборите 2016 Empty Re: Што по изборите 2016

Пишување by concrete on Вто Дек 27 2016, 13:20

.....која ли постизборна тишина, чудо едно..
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Што по изборите 2016 Empty Што по изборите 2016

Пишување by king on Вто Дек 27 2016, 13:36

Која бе тишина!?!
Зар не глеаш дека сите се разгракале дека баш тие ќе праеле влада .... Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што по изборите 2016 Empty Re: Што по изборите 2016

Пишување by concrete on Вто Дек 27 2016, 13:41

Кога бе онаа заебанција од председател  ќе го даде мандатот на Грујо???
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Што по изборите 2016 Empty Re: Што по изборите 2016

Пишување by king on Вто Дек 27 2016, 13:47

Најверојатно задутре ...ако не забораи.... Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што по изборите 2016 Empty Re: Што по изборите 2016

Пишување by king on Вто Дек 27 2016, 13:48


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Што по изборите 2016 Empty Re: Што по изборите 2016

Пишување by concrete on Вто Дек 27 2016, 14:28

..мислам дека е сега правиот момент дел од сдсм на кои чавките не им го испиле мозокот да се одметнат во фракција која ќе коалицира со вмро...имаат и добро оправдување  ...зајко тотално забега , а шипатарес изгубија компас у своите фантазии и се понашаат ко  мали џокици у замишљањето праење голема албанија.
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Што по изборите 2016 Empty Re: Што по изборите 2016

Пишување by кнез on Вто Дек 27 2016, 16:20

ВМРО не смее да влезе во влада и не смее да дозволи да се формира влада без нив.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Што по изборите 2016 Empty Re: Што по изборите 2016

Пишување by concrete on Вто Дек 27 2016, 20:17

кнез напиша:ВМРО не смее да влезе во влада и не смее да дозволи да се формира влада без нив.
нешто не сум  многу сигурен дека овие баткиве од вмро те разбираат што им кажуваш.....
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Што по изборите 2016 Empty Re: Што по изборите 2016

Пишување by кнез on Вто Дек 27 2016, 22:43

Ако влезат во влада тогаш сигурно ги прифатиле Америко-албанските услови кои ги знаеме.Од друга страна не смее да се дозволи да дојдат на власт квислинзите и фашистите.Значи да не се влезе во влада,и во исто време да де завземат институциите и да не се дозволи најголемата македонска партија да остане надвор од власта.Чаре?Да се предложи македонска патриотска платформа  и фа се понуди на ДУИ .Тие во овој момент сигурно нема да ја прифатат.После тоа ќе дојде на ред СДСМ  кој ќе ја прифати нивната заедничка платформа.Тогаш мора да се тргне да се завземат институциите и да не се дозволи формирање на влада.Чаре од сето тоа?Нови избори во рок од 100 дена или поради неможност од состанување на Собранието и владата прогласување на вонредна состојба од страна на Хорхе.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Што по изборите 2016 Empty Re: Што по изборите 2016

Пишување by VOL on Сре Дек 28 2016, 03:04

od dvete buri, birajte ....

vremenskata prognoza I ne e bitna, koga e-bura..
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што по изборите 2016 Empty Re: Што по изборите 2016

Пишување by concrete on Сре Дек 28 2016, 08:22

..кога ве читам и двајцата ми стануе јасно зошто сме ние македонците губитнички говеда........, а шипатариве не сјебаа ко бели лали....
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Што по изборите 2016 Empty Re: Што по изборите 2016

Пишување by VOL on Сре Дек 28 2016, 17:05

concrete напиша:..кога ве читам и двајцата ми стануе јасно зошто сме ние македонците губитнички говеда........, а шипатариве не сјебаа ко бели лали....
vidi, sega, makedoncite, ne se goveda, a koj  kogo sjebale ko bela lala, e toa... Cool
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што по изборите 2016 Empty Re: Што по изборите 2016

Пишување by concrete on Сре Дек 28 2016, 19:18

...формата е ко говеда, но се работи за  последни мутави папкари, да  не бевме такви барем ќе замукавме , ако веќе не знаеме да рикнеме. А Грујо ко мало дете се правда качен гајба, каснејќи минимум две години , веројатно због путерот на глава .........јаре и паре не бидува , изгледа не го научиле како мал...
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Што по изборите 2016 Empty Re: Што по изборите 2016

Пишување by VOL on Сре Дек 28 2016, 19:27

a be znam ja za sto mislis, ama citaj nad tebe, prognozata e taa, pa sega, dali ke e Grujo na gajba, ili puterot na glava, nit na cija glava ke e bitno, ni od kakvo pivo ke e gajbata e bitno, a pak, nitu e bitno koj ke e kacen na gajba...
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Што по изборите 2016 Empty Re: Што по изборите 2016

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот