ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Избори 2016

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Go down

Избори 2016 - Page 5 Empty Re: Избори 2016

Пишување by concrete on Сре Дек 21 2016, 19:08

Мислам дека шипатариве почнуат полека да ни го начукуат со придржување од рачето на зајко и кохортите кретени кои се кажуваат соросоидни сдсм овци. Би сакал некој од шаренине глупаци да излезе и да ни објасни зошто не би требеле па ние во следниот чекор да им  начукаме  глогов колец  у грло.., онака ритуално...и масовно????/
http://dnevnik.mk/?ItemID=CDA09850CF58C541A150BDABEE9BB388
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Избори 2016 - Page 5 Empty Re: Избори 2016

Пишување by кнез on Сре Дек 21 2016, 19:56

Пва е само отворената фаза на американско-албанскиот фашистички проект.
Тоа ти е исто како на пример 
Ти носиш одлука да градиш куќа па потоа собираш пари со години па одиш да гледаш плацови и останато.....се е тоа затворена фаза која ја знаете и зборите само вие дома,ама кога ќе купиш плац па купиш песок и цемент,донесш цигли тогаш започнува отворената фаза која не можеш да ја сокриеш.
Тие се сега во отворена фаза и веќе не можат да кријат и се прават дека не ги купиле циглите.
Сега мораат да ја променат реториката која беше до пред отворенава фаза и тоа се случува.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Избори 2016 - Page 5 Empty Re: Избори 2016

Пишување by Прч on Пет Дек 23 2016, 11:01

кнез напиша:Тие се сега во отворена фаза и веќе не можат да кријат и се прават дека не ги купиле циглите.
Никогаш не ги ни криеле намерите, а реториката си е нешто сосема друго.

Проектот го остваруваат со два наизменични методи: 
А) директно етничко чистење, како што е на пример Егејска Македонија 1948-49, Книн 1995, Ерменија 1915, Косово 1999.
Б) Создавање на долгорочен хаос преку уништување на поредокот и правниот систем на цивилизирана држава и стимулирање на владеењето на криминалот и мафијата. пример - Бугарија 1919 - 1933, Ирак, Авганистан и Либија 2003 - 2016, и Македонија 2006-2016.

Првиот метод е можеби поефективен, ама е многу скап како по потребите за ужасна пропаганда така и по бројот на непријатели што ги создава;
Вториот метод е веќе испробан, специјално резултатите од бугарскиот експеримент се- опустошена држава, пропадната и бесперспективна економија, постепено, но сигурно одумирање на бројот на населението. 

Во Македонија Грујо им е совршено соодветен играч, беспрекорно го спроведува бугарскиот модел уште од првиот ден кога е дојден на власт.
Ич да не му береш гајле, и понатаму верно ќе им служи.
Ова сега е само да му ги притегнат јајцата за да не почне да се занесува и да мисли дека може да лета.сам, без да му ги држат крилата.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Избори 2016 - Page 5 Empty Re: Избори 2016

Пишување by king on Нед Дек 25 2016, 22:10


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Избори 2016 - Page 5 Empty Re: Избори 2016

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 5 of 5 Previous  1, 2, 3, 4, 5

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот