ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Протести или нешто друго?

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Go down

Протести или нешто друго? - Page 6 Empty Re: Протести или нешто друго?

Пишување by king on Вто Јун 21 2016, 16:25

Абе што му се толку окомија на Прометеј ...
... да не ги интересира што има под, под притисок, поставените гаќи ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Протести или нешто друго? - Page 6 Empty Re: Протести или нешто друго?

Пишување by king on Сре Јун 22 2016, 00:16

хихихи ... лом се напраиле ... ни и многу работи се разоткриваат ...

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/debaklot-na-huliganskiot-protest-na-sdsm-gi-raskara-nivnite-novinari/

... „газда“ геросопапуљас го карал зајко .... ахахааааааааааа ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Протести или нешто друго? - Page 6 Empty Re: Протести или нешто друго?

Пишување by king on Сре Јун 22 2016, 00:34

http://novatv.mk/levitsa-nokeska-po-protestot-beshe-napadnata-nasha-chlenka/

Да, да, да .... заборавија да кажат дека и ја силувале ....

.... овие си влегле у филм ...  не ми е јасно кај само ја најдоа темната уличка у Скопје .... па цел град блешти така да ако ти се примоча нема шанса да некој не те види ....

..пази ова ... нашата „другарка“ .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil .... абе копуци, брзо заборавија дека „другарите“ и „другарките“ беа најголемите лопужи и сатрапи на овој народ ....

туку туриимтаквото ... и овие ко и многу други, од сдсм се наменети за еднократна употреба,  брзо брзо ќе си ја чукаат главата откако сдсм ќе ги отфрли ко стар партал после оваков или онаков исход на целава калакурница ... на сдсм не првпат ќе му биде ... „употреби и фрли“ ...

..сдсм сака сам да владее ..по можност без опозиција ... комуњар и плурализам ... ајде бе ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Протести или нешто друго? - Page 6 Empty Re: Протести или нешто друго?

Пишување by concrete on Сре Јун 22 2016, 08:23

king напиша:хихихи ... лом се напраиле ... ни и многу работи се разоткриваат ...

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/debaklot-na-huliganskiot-protest-na-sdsm-gi-raskara-nivnite-novinari/

... „газда“ геросопапуљас го карал зајко .... ахахааааааааааа ....
..ова е веќе загрижувачка појава...., америговнава како фино ги дефинира VOL ,значи дека дефинитивно не смачкуваат..ова се веќе очигледно последни потези кичицом , пред обелоденување на ГОЛЕМАТА СЛИКА Shocked
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Протести или нешто друго? - Page 6 Empty Re: Протести или нешто друго?

Пишување by concrete on Пет Јун 24 2016, 08:52

.....белла чао!!!!  изгледа и кажаа енглези на ЕУ , јес да ќе им требаат две години да се искобељаат, ама лавината почна. Треба дефинитивно да се спремаат даските за сурфање...бранот на новото делење на карти може и да почне и порано од што си мислиме. Немој сеа пак да останеме со тараби од карта у рука па после пак да цицаме прсти и скакитаме околу ко ова смешниве фарбари на фасади и споменици.....
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Протести или нешто друго? - Page 6 Empty Re: Протести или нешто друго?

Пишување by king on Пет Јун 24 2016, 21:17

Абе на тие фарбари дома да им даеш ваљак и боја у раце има одма гитла да фатат .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Протести или нешто друго? - Page 6 Empty Re: Протести или нешто друго?

Пишување by VOL on Пет Јун 24 2016, 23:22

Pa kako trgnalo, britancite si ibaa majkata- od EU, a sega im visi na glava raspad ( SKotska , Irska..) ja sistemot- na red ke d a se i amerismrdljivcite..
ako, ako, neka tera em so red, em  sto pobrzo.
pa da vidam posle od kade ke se polnat dzebovite na sarenive, kaj i da e i soros ke treba da rikne.. "slucajno".. Wink
VOL
VOL

Posts : 16554
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести или нешто друго? - Page 6 Empty Re: Протести или нешто друго?

Пишување by VOL on Нед Jул 10 2016, 09:01

prva smena se vrati od odmor.
sega imaat kvorum Laughing
http://sdk.mk/index.php/Makedonija/sharena-revolutsija-so-protest-v-ponedelnik-protiv-zadolzhuvaneto/
do vtora smena odmor-ke se protestira izgleda pak.
posle pak za grcija ..
VOL
VOL

Posts : 16554
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести или нешто друго? - Page 6 Empty Re: Протести или нешто друго?

Пишување by king on Нед Jул 10 2016, 12:39

Абе уште малку ќе почнат да протестираат против „големата“ количина на вода во WC казанчињата ....
... ако тие и воопшто знаат зошто протестираат ... се водат по тоа дека е cool  да бидеш протестант  да лепиш слики на фејсбук и собираш лајкови ...

 ... една мала група шарени во умот (не знам од кај се повикуваат на народот кој очигледно не ги ни 2% ебе) од време на време т.е. кога се расположени протестираат веќе неколку месеци ... ебате протестите, гола вода и смешки се..
... ако некој не им кажал на шарениве... се протестира нон-стоп 24 часа на ден секој ден, а не вака кога ќе ти текне фрли боја тук и таму и правење од себе будала со таканаречени “герила“ акции ... ако воопшто и знаат што е герила ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Протести или нешто друго? - Page 6 Empty Re: Протести или нешто друго?

Пишување by VOL on Сре Jул 13 2016, 21:09

Обука за полициски службеници на ОБСЕ
13.07.2016 | 19:48
Македонија
Прочитано: 2275

Срам и бламажа за ОБСЕ, кои подмолно се обидоа на полициски службеници да подметнат како предавач лице кое неколкукратно е пријавувано за нарушувања на јавниот ред и мир. Полицајците демонстративно ја напуштиле обуката.
http://24vesti.mk/obuka-za-policiski-sluzhbenici-na-obse

koja parodija idiotska..
ebati "rabotilnicata" I platenicite nivni.
VOL
VOL

Posts : 16554
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Протести или нешто друго? - Page 6 Empty Re: Протести или нешто друго?

Пишување by concrete on Сре Jул 13 2016, 22:18

VOL напиша:
Обука за полициски службеници на ОБСЕ
13.07.2016 | 19:48
Македонија
Прочитано: 2275

Срам и бламажа за ОБСЕ, кои подмолно се обидоа на полициски службеници да подметнат како предавач лице кое неколкукратно е пријавувано за нарушувања на јавниот ред и мир. Полицајците демонстративно ја напуштиле обуката.
http://24vesti.mk/obuka-za-policiski-sluzhbenici-na-obse

koja parodija idiotska..
ebati "rabotilnicata" I platenicite nivni.
...ебате полицајците правоверни , наместо да станат и да си одат..., послушно ги излижале ОБСЕ  раката , откако им шепнале дека таа ги храни.... Shocked


Меѓутоа од мисијата на ОБСЕ во Скопје, за 24 Вести велат дека никој од присутните не го напуштил предавањето во знак на револт, меѓутоа еден од учесниците јавно искажал забележки за Богоевски. -Потоа, работилницата продолжи согласно планираното и заврши во предвиденото време.
??????
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Протести или нешто друго? - Page 6 Empty Re: Протести или нешто друго?

Пишување by king on Пон Сеп 26 2016, 20:23

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=113870#.V-lnVuGHyUk

Интересно ќе биде да се види кој ги платил, фактурите за превозот .... Very Happy Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Протести или нешто друго? - Page 6 Empty Re: Протести или нешто друго?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 6 of 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот