ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Страна 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by concrete on Сре Апр 13 2016, 09:48

Хорхе пријатно изненади. Долгогодишната инвестиција најпосле донесе плод.. Човекот секако покажа муда кои ни извиканиот грујо очигледно ја нема...
ЕУ педофилистичарите и оној американскион сатрап назначен во Македонија останаа без текст и сега им останува само едно: отворено да ги покажат своите касапски намери во однос на Македонскиот народ...без она лигаво фемкање и убијање на сантим..., или да се посолат со пепел и отстапат таму од каде дошле за да не направат свинско корито.
Незнам само дали ќе има некој сега кој ќе знае да ги валоризира придобивките на моментот за конечно забетонирање , во Македонска корист.., на Македонското Прашање... Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 12:22

http://www.dw.com/mk/одлуката-на-иванов-била-детално-договарана/a-19182899

Уууууу!!!

Shocked Shocked Shocked

ама што кажувате брееееее.... е баш сум изненадена.... просто, просто фрапирана сум!!! Мхм, да, баш фрапирана!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 12:26

чучулига напиша:
king напиша:
чучулига напиша:Браво хорхе, браво дфрикингпмне

http://24vesti.mk/demonstranti-pred-sedishteto-na-sdsm

браво, само така се оди напред!!!

ах бееееее!
А што ...зар вмровци немаат право да протестираат зошто некој е еве веќе четири кратно аболициран?
а шо пред сдсм, шо не му ојдоја на хорхе?
А ха...

Ашо па другине бараа пред зградата на ВМРО и пред влада, таму не е  Ѓоле ...
..или имаа намера на сила и јуриш да преземат власт, ама бе се прерачунале .... во Македонија никој нема критична маса за такво нешто  да направи и го тоа одржи без да воведе тотална полициска држава на подоооолг рок

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 12:31

чучулига напиша:http://www.dw.com/mk/одлуката-на-иванов-била-детално-договарана/a-19182899

Уууууу!!!

Shocked Shocked Shocked

ама што кажувате брееееее.... е баш сум изненадена.... просто, просто фрапирана сум!!! Мхм, да, баш фрапирана!
Е аууууууу ... а што очекуваше  дојче веле да напише?

...и тие одамна дуваат во сорос шупакот ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 12:50

king напиша:
чучулига напиша:
king напиша:
чучулига напиша:Браво хорхе, браво дфрикингпмне

http://24vesti.mk/demonstranti-pred-sedishteto-na-sdsm

браво, само така се оди напред!!!

ах бееееее!
А што ...зар вмровци немаат право да протестираат зошто некој е еве веќе четири кратно аболициран?
а шо пред сдсм, шо не му ојдоја на хорхе?
А ха...

Ашо па другине бараа пред зградата на ВМРО и пред влада, таму не е  Ѓоле ...
..или имаа намера на сила и јуриш да преземат власт, ама бе се прерачунале .... во Македонија никој нема критична маса за такво нешто  да направи и го тоа одржи без да воведе тотална полициска држава на подоооолг рок
Хорхе е дфрикпмнеовски пулен, тие го кандидираа и поддржаја на избори, зато. 
king напиша:
чучулига напиша:http://www.dw.com/mk/одлуката-на-иванов-била-детално-договарана/a-19182899

Уууууу!!!

Shocked Shocked Shocked

ама што кажувате брееееее.... е баш сум изненадена.... просто, просто фрапирана сум!!! Мхм, да, баш фрапирана!
Е аууууууу ... а што очекуваше  дојче веле да напише?

...и тие одамна дуваат во сорос шупакот ...
ништо не очекував, 

супер ми дојде за ироничен коментар шо го вкучува зборот "фрапиран"
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 12:58

хорхр го помилува и бранко... чеј, ова е бранко црвенковски, екс претседател, премиер и лидер на сдсм? или некој друг? каков процес се водеше против црвенковски, знај некој?

http://telma.com.mk/vesti/ivanov-gi-pomiluva-gruevski-i-crvenovski
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 13:01

чучулига напиша:
Хорхе е дфрикпмнеовски пулен, тие го кандидираа и поддржаја на избори, зато. 
Абе .... па и тие  ... протестираат против него .... но пред седиштето на четирикатното аболицирано лице .... и седиштето чиј пулен е Верушевски .... Very Happy Very Happy Very Happy

... како и да вртиш ...чим сите се бунат значи Ѓоле ја погодил работата .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 13:05

king напиша:
чучулига напиша:
Хорхе е дфрикпмнеовски пулен, тие го кандидираа и поддржаја на избори, зато. 
Абе .... па и тие  ... протестираат против него .... но пред седиштето на четирикатното аболицирано лице .... и седиштето чиј пулен е Верушевски .... Very Happy Very Happy Very Happy

... како и да вртиш ...чим сите се бунат значи Ѓоле ја погодил работата .... Twisted Evil Twisted Evil
а, ова на некој друг да пробаш да му кажиш? остај ме ти мене.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 13:05

хихихи

http://telma.com.mk/vesti/pomiluvani-i-specijalnite-obvinitelki

а ха хааааааааа, бухахааааааааааааа

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 13:08

king напиша:хихихи

http://telma.com.mk/vesti/pomiluvani-i-specijalnite-obvinitelki

а ха хааааааааа, бухахааааааааааааа
како те забавува то дека фикус напрај попара од државата? шо поточно ти е смешно?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 13:13

кинг....

http://telma.com.mk/vesti/mile-janakieski-i-gordana-jankulovska-rekorderi-na-spisokot-za-pomiluvanje-na-ivanov

ништо сега... заев не води по број на дела.

тажен си сега?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 13:22

http://fokus.mk/ldp-pomina-vremeto-za-politichka-borba-vreme-e-za-ulitsa/

.... Ѓоле .... ги натера болните гниди кои немаат подршка од народот да конечно ги отворат картите ...
... веќе и не кријат дека кога не можат по демократски пат сакаат на власт преку  „крв“ ....

.... ама .... ама ... секогаш има две страни .... а во моментот многу поголемата страна не е нивната ....
... и најбитното што не го разбираат.... ја немаат ни подршката на најголемата страна... таа  што кур ја боли за партии и власт


... секако да не ги заборавиме ни заштитените ни бели мечки, борците за људске правице ... кои сега навелико ( додека си таму некои славомакедонци се џавтаат меѓу себе)  ловат у матно исклучиво за нивната кауза ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 13:25

чучулига напиша:кинг....

http://telma.com.mk/vesti/mile-janakieski-i-gordana-jankulovska-rekorderi-na-spisokot-za-pomiluvanje-na-ivanov

ништо сега... заев не води по број на дела.

тажен си сега?
Јок!

... си терам невиден сеир ..... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
.... и бројам колку неспособњаковичи и маникијално умно болни кандидати за власт по секоја цена сме имале ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 13:31

Аиииии ... па и овој, своевремено  најголемиот удбаш ....соли памет за демократија...

http://plusinfo.mk/vest/66192/trajanov-Makedonija-e-blisku-do-vonredna-sostojba-

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 14:29

http://plusinfo.mk/vest/66198/odlukata-na-ivanov-objavena-vo-sluzben-vesnik-galerija

Бог да чува и брани!!!... 

и? до колку пати вака можиш бе хорхе м?

за шо, за кои дела ги помилуваш?

така е то, само ќе си напишиш го помилувам фиљан и толку, то е то м?

Ц Ц Ц!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by кнез on Сре Апр 13 2016, 15:25

Тоа е работата.Нема да додржи па после ќе лиже кај што плукал.Сега македонските сатрапи за кого навива Чучулига ќе одговорат жестоко.
concrete напиша:Хорхе пријатно изненади. Долгогодишната инвестиција најпосле донесе плод.. Човекот секако покажа муда кои ни извиканиот грујо очигледно ја нема...
ЕУ педофилистичарите и оној американскион сатрап назначен во Македонија останаа без текст и сега им останува само едно: отворено да ги покажат своите касапски намери во однос на Македонскиот народ...без она лигаво фемкање и убијање на сантим..., или да се посолат со пепел и отстапат таму од каде дошле за да не направат свинско корито.
Незнам само дали ќе има некој сега кој ќе знае да ги валоризира придобивките на моментот за конечно забетонирање , во Македонска корист.., на Македонското Прашање... Cool

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 15:57

кнез напиша:Тоа е работата.Нема да додржи па после ќе лиже кај што плукал.Сега македонските сатрапи за кого навива Чучулига ќе одговорат жестоко.
еднаш засекогаш да се разбериме:

навивам за Република Македонија; и

најдобриот интерес за и на Република Македонија е (и) мој интерес и го сфаќам лично.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 16:06


[ltr]@dimitarcho[/ltr]

#Хорхе штотуку откри јавно и кој стои зад прислушувањето (Израелец, директор и ајти техника у Телеком) 
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by VOL on Сре Апр 13 2016, 16:42

king напиша:хихихи

http://telma.com.mk/vesti/pomiluvani-i-specijalnite-obvinitelki

а ха хааааааааа, бухахааааааааааааа

vidi sea, specijalnite obvinitelKI I treba da se pomiluvaat, ovaa Fati-ME prosto pLACE da ja pomiluva nekoj I love you
I od mene moze da dobie pomiluvanje, kaj saka za sto saka da ja pomiluvam, ..I to..
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 16:45

Слушам на тв и се чудам до каде може да оди лудилото и болната желба за власт

..имено ..зајкото повикува да граѓаните ја земат правдата во свои раце на улица??????????????????

... ебемлига ... знае ли тој дека таквата правда, т.е. стапот има два краја ....
.... што ако некој спроведувајки таква улична правда реши да него му ја симне главата ... дали тогаш правдата ќе биде задоволена????

...тој човек дефинитивно не е у ред .... премногу јако го печело Сонцето  пред господ да го црпне од нивата.

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 16:58

VOL напиша:
king напиша:хихихи

http://telma.com.mk/vesti/pomiluvani-i-specijalnite-obvinitelki

а ха хааааааааа, бухахааааааааааааа

vidi sea, specijalnite obvinitelKI I treba da se pomiluvaat, ovaa Fati-ME prosto pLACE da ja pomiluva nekoj I love you
I od mene moze da dobie pomiluvanje, kaj saka za sto saka da ja pomiluvam, ..I to..
Ја де .... еве ти ги , како паднати од Марс се ...


http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/nie-rabotime-sjo-zakazha-pres-konferencija-za-utre-vo-1330


... а што работат ...кој ќе ги знае ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 17:01

хехехе...

http://mk.voanews.com/content/three-presidents-border-/3283832.html


... и после некој ќе рече Ѓоле  сам решил за аболициите .... овие бе неслучајно се тука и го дружат ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by concrete on Сре Апр 13 2016, 18:17

king напиша:
VOL напиша:
king напиша:хихихи

http://telma.com.mk/vesti/pomiluvani-i-specijalnite-obvinitelki

а ха хааааааааа, бухахааааааааааааа

vidi sea, specijalnite obvinitelKI I treba da se pomiluvaat, ovaa Fati-ME prosto pLACE da ja pomiluva nekoj I love you
I od mene moze da dobie pomiluvanje, kaj saka za sto saka da ja pomiluvam, ..I to..
Ја де .... еве ти ги , како паднати од Марс се ...


http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/nie-rabotime-sjo-zakazha-pres-konferencija-za-utre-vo-1330


... а што работат ...кој ќе ги знае ....
...незнам зошто уште им е активна сметката.., колку знам ниедна од тоа циците околу гиевгелиска гица не работи за џабе..т.е. од љубав кон Македонија, правдата и добросостојбата на народот,тие колку знам од муабети  се само скупи курви....
..ако нема пари , од одма ќе си отидат кај други муштерии... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by чучулига on Сре Апр 13 2016, 22:07

http://plusinfo.mk/vest/66267/iljadnici-kontraprotestanti-trgnaa-kon-bihakjka-galerija--video

Барам некој попаметен да ми објасни шо е поената на протестирање пред СДСМ кога и заев и црвенковски одбија да бидат аболирани?

е, верушевски не одбил...

оти не се протестира против аболирачот?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by king on Сре Апр 13 2016, 22:28

A нешто да напишеше за црпнатите хулигани ...

http://kurir.mk/Makedonija/vesti/foto-galerija-desetina-huligani-na-sdsm-privedeni-vecherva/

... па и селфија си прават....

... а утре ќе кукаат ... полиција ги тепала ....


... за разлика од тие хулигани ... од контрапроестантите (како што милуваш да ги нарекуваш, а всушност и тие протестираат против аболицирањето) не видовме ни Н од насилие ....

... ама јбг ... кога негде во светот комуњар дошол на власт без насилие и крв ....

... а што мисли зајкото и соросоидите ... дека мирно би уживале во евентуално на тој начин стекната власт ....
...не, тек тогаш ќе ни почне кошмарот што е секојдневие по улиците на блискиот исток...  или што знам ..можда  тоа и им е целта ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција - Page 2 Empty Re: Ѓорге Иванов ... Пресече... Општа аболиција

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 9 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот