ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Разни вести, онака без врска - 3

Страна 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Пон Aвг 29 2016, 00:50

На Шкендија со некој белгиски ли тим беше ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Пон Aвг 29 2016, 00:51


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Пон Aвг 29 2016, 00:55

Еве ја и скапаницата .... изиграва адвокат ...

http://puls24.mk/mk/vesti/remenski-vo-odbrana-na-zaev-balistite-uck-demo-hasa-adem-jasari-i-ilirida

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Пон Aвг 29 2016, 00:57


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL Пон Aвг 29 2016, 01:24

Koja BUDALA e Zaev. Shocked
vakvite ko nego nemaat ni oset za realnost.
dobro be, go leci li nekoj, ovega , ili e ispusten od nekoja institucija..
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete Пон Aвг 29 2016, 09:00

VOL напиша:Koja BUDALA e Zaev. Shocked
vakvite ko nego nemaat ni oset za realnost.
dobro be, go leci li nekoj, ovega , ili e ispusten od nekoja institucija..
....кога па уште ќе ги видиш клингтонка и трамп се прашуеш кој ли светски заговор е у игра Shocked
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by кнез Пон Aвг 29 2016, 09:16

Мора да проценката на господарот од Кале е таква да Зајо мора да оди и да се слика на натпреварот
Е сега човек ќе праша па која е логиката за тоа ако се знае што ние мислиме за тоа.
Мора логиката да е во тоа да се бараат шиптарски гласови за СДСМ.
Тие увидоа после година и пол жестока кампања дека Зајко не може да добие мнозинство кај македонците па затоа мора да се прелее кај него албанската компонента.
Второто е да се тој и неговите советници сосема глупави.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete Пон Aвг 29 2016, 19:24

кнез напиша:Мора да проценката на господарот од Кале е таква да Зајо мора да оди и да се слика на натпреварот
Е сега човек ќе праша па која е логиката за тоа ако се знае што ние мислиме за тоа.
Мора логиката да е во тоа да се бараат шиптарски гласови за СДСМ.
Тие увидоа после година и пол жестока кампања дека Зајко не може да добие мнозинство кај македонците па затоа мора да се прелее кај него албанската компонента.
Второто е да се тој и неговите советници сосема глупави.
Трето е..... да не нешто се ваља нешто иза чошка , а овие кловнови сега се само предгрупа за замајавање на народ...да не начули уши па слушне и пред време заземе гард.... Shocked
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by кнез Пон Aвг 29 2016, 22:42

Третото е целта на првите две.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL Вто Aвг 30 2016, 06:52

se valja ete ova:
federalizacija I rasparcuvanje.
"san letne noci".
malo morgen.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete Вто Aвг 30 2016, 11:15

VOL напиша:se valja ete ova:
federalizacija I rasparcuvanje.
"san letne noci".
malo morgen.
.зависи чив е тој сонот Very Happy Very Happy
....ние нашиот го сонуваме најчесто потпивнати по кафани со : Делете ја-парчете ја...., додека некој ја табачи.
Проблемот е што Македонија е дефинитивно поделена пред 100 години , а неа сите наши препелкања ги праиме во делот на Србија, т.е. Вардарска Бановина. Бидејќи Бугарија и Грција се уште у милоште на ЕУ курвите и УСА кошерите нивните парчиња не се спорни и мислам дека веќе се дефинитивно преобликувани до ниво на мали мозак кај Македонците таму. Интермецото звано Југославија , погоре спомнатите педери не го ни есапат, зошто и неа ја спичкаа како беба звечку...
Сеа остануе да се намират новосоздадените од Австријците "албанци" како ручка за повлекување у случају опасности.., за ако словениве се опаметат.. , а  тоа што ќе преостане , ако преостане ..какви се овие дрчни...да се подели на нивните сегашни пулени. Србија за казна што многу знае и шуруе со кого не треба си остануе без Косово и пленот од парчењето на Македонија и веројатно и Прешевската долина, за да ептен се отсече од море... Тоа е тоа , иако делува како средновековен план , тоа е реалноста. Некои кретени у свет уште се на ниво на средновековните барони на Пипин Малиот.....така да заеби мало морген , да не биде гутморген работава.... Wink
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete Вто Aвг 30 2016, 11:35

Погорната состојба и ја детерминира нашата сосотојба на умот, надежи и можности за делување. Ние сега сме скоро смачкани под штиклата на уса кошерите и еу предерлааната и тука нема што да се праи многу циле-миле муабет..не дробат како народ, веќе најнасилно ни ја зедоа државата и преостанатите македонци се само кираџии во неа , дури и со помали права од сите други. Излажани  перфидено т.е. ем те маам,  ем мора возвишени оди да ми пееш, со т'нок глас на евнух...Спасот, дал наивно , дал со причина го гледаме во следниот светски судар  и тоа е тоа..и евентуалното ново делење на карти, па ако имаме среќа да ни поделат подобри од досегашните....
Нормално , ако до тогаш остане некој кому ќе му се игра...., а плус и да знае како , а не само да мисли или кажува дека знае....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL Вто Aвг 30 2016, 14:12

Vidi , toa sto si go napisal e licno viduvanje, koe ete- eve, javno go delis.
Realno, site tie sto si go nabrojal si imaat realni problemi m
nogu pogolemi od nasite.
Albanija be e srekna so kosovarite. Albanskite momi se mazat za makedonci, srbi i ostali. Masovno.
Toa e indikator za "nesto ne e vo red"..
Kosovarite ne mozat da izbegaat od kandzite na radikalizmot.
Sami si go zakuvaa i sega im e mal kazanot.
Presevo nema teorija da bide oddeleno od Srbija. Ne e badijala 4 brigada smestena tamu, nitu rusite vo Nis.
Sekoj obid da krenat glava albancite vo presevskata dolina, da sadat spomenici itn
Sleduva reakcija od dobroobucenata, dobroopremenata i najvaznoto- dobroplatenata zandarmerija.
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete Вто Aвг 30 2016, 23:28

VOL напиша:Vidi , toa sto si go napisal e licno viduvanje, koe ete- eve, javno go delis.
Realno, site tie sto si go nabrojal si imaat realni problemi m
nogu pogolemi od nasite.
Albanija  be e srekna so kosovarite. Albanskite momi se mazat za makedonci,  srbi i ostali.  Masovno.
Toa e indikator za "nesto ne e vo red"..
Kosovarite ne mozat da izbegaat od kandzite na radikalizmot.
Sami si go zakuvaa i sega im e mal kazanot.
Presevo nema teorija da bide oddeleno od Srbija. Ne e badijala 4 brigada smestena tamu, nitu rusite vo Nis.
Sekoj obid da krenat glava albancite vo presevskata dolina, da sadat spomenici itn
Sleduva reakcija od dobroobucenata, dobroopremenata i najvaznoto- dobroplatenata zandarmerija.
Могуќе, дај боже да е така..., но искуство ме учи дека не е баш така, сум се изнагледал јас у животу реакции на дообро обучена , дообро опремена , доообро платена, мазена и пазена џандармерија..колку да сакаш , па уште слушам по кафани делете ја парчете ја, а и срби како си ги гледаат манастирите со дурбини од подалеку Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Сре Aвг 31 2016, 10:08

Ахахахааааа.....


ПРОСТИТУТКА МОЖЕ ДА СЕ БАРА ПРЕКУ АГЕНЦИЈАТА ЗА ВРАБОТУВАЊЕ, АМА НЕ СМЕЕ ДА СЕ ВРАБОТИ

http://sdk.mk/index.php/naslovna/prostitutka-mozhe-da-se-bara-preku-agentsijata-za-vrabotuvane-ama-ne-smee-da-se-vraboti/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Сре Aвг 31 2016, 23:22

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=113074#.V8dKT9YVKUk

...ете се исполни желбата на цвркутавата птичка .... макар бил и само почесен конзулат .... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete Нед Сеп 04 2016, 14:37

....старо е ова можеби 20 и кусур години. Имаше многу муабети на времето, во пештерата мислам дека дотекува некаква понорница и после многу мозгање , бидејќи черепите се дефинитивно стари повеќе стотини години некој набаци дека во тој простор турците со доаѓање овде ликвидирале некој манастир..( не ме прашај кој) кога се утепани мнооогу преку 200 калуѓери и други кои се собрале во мансатирот пред наездата. Се е тоа џитнато у некаква природна карстна јама, од каде изгледа понорницата , черепите како погодни за носење ги натрупала таму каде се најдени веќе зацементирани во варовникот. И тоа само мал број од оној кој се матка по старите анали за тој случај... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Нед Сеп 04 2016, 16:44

Оф леле ..... чоекон е ......... „феномен“ Twisted Evil Twisted Evil

http://vecer.mk/Makedonija/foto-zaev-i-vo-vatikan-se-obruka-gi-prekrshi-strogite-protokoli

.... на такви и слични настани ..појавување по кошула е како да гол си излегол од дома на улица .....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Сре Сеп 07 2016, 09:50


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete Сре Сеп 07 2016, 10:17

се догаџа кинг, јеби га..
..но секако ќе треба сдсм да стаи у програма рамнење на брдото кое смета..и да објасни од каде  у нивно време се досели тој народ меѓу светлосната сигнализација пред почетокот на пистата  кога на клоци се иссели со се парталите од селото уште на времето на нови локации, а сегашните жители , кои патем се размножија енормно,  не зборат македонски ..ко исселените..што се го прави аеродромот единствен у свет...  Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Сре Сеп 07 2016, 15:17

http://www.slobodnaevropa.mk/a/27972094.html

абе нит се тераат нит се водат .... кога има прослава на цел глас урлаат дека непотребно се трошат пари, а кога не се прават спектакли ...зошто не се прават ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king Нед Сеп 11 2016, 00:09


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига Пон Сеп 12 2016, 20:49

На твитер за земјотресите:

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 CsJlSzVWEAAYS_u
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 21 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 40 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот