Разни вести, онака без врска - 3

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Чет Фед 25 2016, 08:50

абе , ако добро разбирам бунаџиите против крстот се албанци-муслимани???  Занимливо , изгледа кога клањаат у тоа МНОГУБРОЈНИТЕ, повеќе него у Мека џамии на м2. чавки им ги пијат мозоците, па ич не им текнуе дека без никаква документација дигаат двоглави орли и минариња каде ќе стигнат , без ич да помислат на соживот и при фактот дека не се ни една петтина во тој соживот. Тоа за нив не важи...не џабе народната мудрост на овие простори рекла..: шиптар-будала... Very Happy Very Happy Very Happy
И упорно и упорно  се трудат да го потврдат тоа...
concrete
concrete

Posts : 6968
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пет Фед 26 2016, 17:41

Laughing

26.02.2016, 15:51
Ванхауте оди во Брисел да го разјасни статусот, ама пак се враќа в среда
http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=6C42478CD9849B499923842BFF209290

..e bas sme "srekljii"..
Laughing
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Пон Фед 29 2016, 12:13

Абе шо било ова, шо не кажуваат вакви работи Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

http://infomax.mk/wp/?p=50213#

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пон Фед 29 2016, 12:34

king напиша:Абе шо било ова, шо не кажуваат вакви работи Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

http://infomax.mk/wp/?p=50213#
...нема блага веза,  ова ти доаѓа ко зборот на едните против зборот на другите, денес е 21 век не признаам ништо освен квалитетна видео снимка и звук без грешка и монтирања.... тоа е бар сега лесно , опремата ја собира во табакера. Ама изгледа противниците на заев изгледа за к..р не ги бива во таа област............... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6968
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Мар 02 2016, 08:32

...синоќа ми кажуваат дека шипатарес ќе дигаат џиновско албанско знаме у Сарај на јарбол од 50 метра..
...некој од влада сигурно ќе изјави дека немаат дозвола за тоа.., што ќе биде чиста заебанција пошто познато е.... дотичните не јебат жива сила , башка полиција и војска се зафатени со фундаменталистичка закана на север и југ и нема кој федералесиве да ги дотера на ум и соживот... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 
...има само шанса оној лепотанот, трговец со уље, со преседнички афинитети.. да се појави на телма и со изјава на мекамлиски македонски да каже дека се тоа не е ништо, па  оној немуштиот наш претседател не ќе мора да кажуе ништо...ни со прсти , ни со мимики. Грујо и онака више није одавде...до даљег.... Cool
concrete
concrete

Posts : 6968
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Сре Мар 02 2016, 12:04

Imase po novini za toa.
Inicijativa na opstina Saraj.
Sepak se kosi Epten so Zakonot za znaminja.
Ne znam dali vlasta ke moze da go ignorira ova.
Albancive pokazuvaat drskost na kvadrat: prvo onoj uck spomenik, vlasta gluva i slepa.. Pa parce zelezo za nekakvi osnovi za mozen krst- drzok poteg, se sobraa da protestiraat?!?..pa nasilie i fizicko nasilstvo..
A sega "50 metri jarboli"....
Vlasta ke mora da najde solidni- nevozmozni odgovori za svoeto clenstvo..a takvi se- nevozmozni...
Nema alibi za ova.
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мар 02 2016, 15:50

VOL напиша:
Vlasta ke mora da najde solidni- nevozmozni odgovori za svoeto clenstvo..a takvi se- nevozmozni...
Nema alibi za ova.
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

абе аааааај..

ќе морала шоооо??? 

демек некој му бара??!!

абе аааааааај!!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Мар 02 2016, 16:36

VOL напиша:Imase po novini za toa.
Inicijativa na opstina Saraj.
Sepak se kosi Epten  so  Zakonot za znaminja.
Ne znam dali vlasta ke moze da go ignorira ova.
Albancive pokazuvaat drskost na kvadrat: prvo onoj uck spomenik, vlasta gluva i slepa.. Pa parce zelezo za nekakvi osnovi za mozen krst- drzok poteg, se sobraa da protestiraat?!?..pa nasilie i fizicko nasilstvo..
A sega "50 metri jarboli"....
Vlasta ke mora da najde solidni- nevozmozni odgovori za svoeto clenstvo..a takvi se- nevozmozni...
Nema alibi za ova.
...нема.., полека стануе јасно дека власта не праи многу поразлично од опозицијата.. Вторава од одма се пупи да и го пернат, додека власта трча  некое кругче за да не рече петелот дека е курва... Very Happy
Ни едните ни другите немаат муда да му кажат на македонскиот народ дека е капут, оставен да биде шипатарска илити со букви исламистичка прчија , ако со време не се сели...у лепу пизду материну....
concrete
concrete

Posts : 6968
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мар 02 2016, 16:41

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Мар 02 2016, 16:51

concrete
concrete

Posts : 6968
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by чучулига on Сре Мар 02 2016, 16:57

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Сре Мар 02 2016, 17:02

concrete
concrete

Posts : 6968
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Чет Мар 03 2016, 17:50

Членовите на владејачката партија ДУИ, Ермира Мехмети, Талат Џафери, Рафиз Алити, Абдулаким Адеми и градоначалникот на Чаир, Изет Меџити, фатени рака под рака со останатите демонстранти во моментов се движат од улиците во Чаир кон Бутел, каде што неодамна беше поставен темелникот за изградба на 55-метарски крст,
http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=27656

pred dvaesettina minuti...
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Пет Мар 04 2016, 10:08

..до каде дојде најновата побуна на дроновите , пардон шипатарите???
concrete
concrete

Posts : 6968
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пет Мар 04 2016, 11:52

Otvorile cajdzilnica - u satorot vo barok stil....
..Na okupiranata treva..
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by кнез on Пет Мар 04 2016, 17:36

Ќе рушат и ќе кршат се додека не бидат скршени.Тоа е принципот кој секогаш важел низ историјата.Во политиката на правото се повикува послабиот.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by VOL on Пет Мар 04 2016, 18:13

Taka nekako...
Ojde volot..
VOL
VOL

Posts : 16490
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Spray on Саб Мар 05 2016, 07:37

ајде вака.
не се битни изворите, дали е курир или плус инфо,  само да видиме како се нижеа настаните па можеби ке извлечеме нештопрво следеше најавата

23.02 ( Курир)
Во Бутел ќе се гради крст висок 55 метри
http://kurir.mk/republika/skopje/vo-butel-ke-se-gradi-krst-visok-55-metri/следуваше „акција“ на Стефан и компанија

Поставен камен-темелникот на крстот во Бутел
http://daily.mk/vesti/todor-petrov-pretepan-govorot-butelведнаш потоа се случи
Претепан Тодор Петров по поставувањето на крстот – на ургентен е
Објавено: 27/02/2016 15:06
http://mkd-news.com/pretepan-todor-petrov-po-postavuvaneto-na-krstot-na-urgenten-e/потоа :


..па се собраа македонците од  УМС и Комитетот  во Бутел со цел да ги прегазат овие со шаториве.. но дали навистина...?
ова пак е интереснен тек на настаните кој многумина ќе се замислат што всусшност ни приредија „обете страни“

Прекинат на протестот во Бутел – ќе се бара решение „преку демократски форми“, интервенирала меѓународната заедница
04.03.2016 | 23:07
Македонија
http://24vesti.mk/prekinat-na-protestot-vo-butel-%E2%80%93-kje-se-bara-reshenie-%E2%80%9Epreku-demokratski-formi%E2%80%9C-intervenirala-megjun
а ова е последната вест.. од „нашата“ влада


КОАЛИЦИЈАТА ГО РЕШАВА СЛУЧАЈОТ „КРСТ“
Владата ја анулира одлуката за изградба на крст во Бутел!
Владата вечерва на седница донесе одлука со која се анулира одлуката на Советот на општина Бутел за изградба на крст на кружниот тек на влезот во општината. OБСЕ
посредува во надминување на проблемите.
http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/vladata-ja-anulira-odlukata-za-izgradba-na-krst-vo-butel
за паметните, и ова е доволно.
само што паметните во оваа држава се уценети. во секој поглед.
дефинивно треба чистка во самите ни партии, врхушките кои сега владеат се манипулативни, корумпирани, искусни во продавање ветер и магла.
Spray
Spray

Posts : 216
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Саб Мар 05 2016, 08:49

...врхушките кои сега владеат се добро избрани и педантно издресирани мајмуни на познатите манипулативни, корумпирани, искусни во продавање ветер и магла кошер-американци...некаде познати и како глобалистички свињи.....
...интересно е што веќе подолго време не се ни трудат да го прикријат фактот дека едноставно се заебаваат и си праат ладеж ...
..единствената надеж ни е дека некој на поширок план ќе им скрши врат пред потполно да не истребат, зошто нас ни останува само трпеливоста да го чекаме тој момент, друго нешто , реално не ни можеме ниту имаме капацитет да направиме. Се надевам исто дека до тогаш ќе има останато некој кој ќе се чувствува Македонски Македонец...за маја!!! Cool
concrete
concrete

Posts : 6968
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Саб Мар 05 2016, 12:34

concrete напиша:...врхушките кои сега владеат се добро избрани и педантно издресирани мајмуни на познатите манипулативни, корумпирани, искусни во продавање ветер и магла кошер-американци...некаде познати и како глобалистички свињи.....
...интересно е што веќе подолго време не се ни трудат да го прикријат фактот дека едноставно се заебаваат и си праат ладеж ...
..единствената надеж ни е дека некој на поширок план ќе им скрши врат пред потполно да не истребат, зошто нас ни останува само трпеливоста да го чекаме тој момент, друго нешто , реално не ни можеме ниту имаме капацитет да направиме. Се надевам исто дека до тогаш ќе има останато некој кој ќе се чувствува Македонски Македонец...за маја!!! Cool
Па на пиширок план ..... веќе е започната партијата, фигурите се наместени а отворањето е започнато ... на далечниот исток се трупаат флотите, кореецот е на готовс, на блискиот исток веќе се е во руски раце, турцине се копрцаат, јужна америка пополека се свестува .... еу не знае кај и е главата...
.... јблг ... изгледа е дојдено времето да му се стави крај на овој корпорациски неоколонијализам и дивеењето на неговиот послушен слуга, шерифот од преку барата...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Саб Мар 05 2016, 14:35

Spray напиша:а ова е последната вест.. од „нашата“ влада


КОАЛИЦИЈАТА ГО РЕШАВА СЛУЧАЈОТ „КРСТ“
Владата ја анулира одлуката за изградба на крст во Бутел!
Владата вечерва на седница донесе одлука со која се анулира одлуката на Советот на општина Бутел за изградба на крст на кружниот тек на влезот во општината. OБСЕ
посредува во надминување на проблемите.
http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/vladata-ja-anulira-odlukata-za-izgradba-na-krst-vo-butel
Тоа е демантирано ...
... некој пуштил бува ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by concrete on Саб Мар 05 2016, 14:41

....мора да е бува, од одма се гледаше...да беше вистина владата  на вмро можеше да си стаи крст без многу многу објаснување...зошто и како... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6968
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Саб Мар 05 2016, 16:16

Упссс ... му се случи народ .... на министерот

http://lokalno.mk/video-na-protestot-pred-mvr-pobarana-odgovornost-od-spasovski-i-najaveni-novi-inicijativi-na-smk/

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=27695


.... абе ... еден скапан Т.Петров му собра толку народ ...  и тоа без Лада, гајба, тупи бургии  и рецитатори на поезија

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Мар 08 2016, 14:50

хихихи

по „господине заев“ сега ...

http://republika.mk/?p=565166

..јблг ... боље небањат него ли црпнат .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by king on Вто Мар 08 2016, 14:53


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10380
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Разни вести, онака без врска - 3 - Page 2 Empty Re: Разни вести, онака без врска - 3

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот