ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Убиството на Гоце Делчев

Go down

Убиството на Гоце Делчев Empty Убиството на Гоце Делчев

Пишување by king Пет Фед 05 2016, 13:14

Околу тоа се плетат разни верзии главно две ...издајство или случаен настан

...околу издајството  најверојатна е бугаристанската местенка (ни прва ни последна врз значајни лилности од мк историјата)  додека онаа за издајсво од страна на локалец е просто неверојатна...
...има интересен напис околу ова на

http://puls24.mk/zanimlivosti/zanimlivosti/misterioznata-smrt-na-goce-delcev

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот