ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 37 of 42 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 42  Next

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Саб Окт 05 2019, 13:28

https://www.magazin.mk/%d0%b3%d0%b5%d1%80%d0%be%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%b4%d1%80%d1%83%d0%b3%d0%b0%d1%80%d1%87%d0%b8%d1%9a%d0%b0-%d0%bd%d0%b0-%d0%b3%d0%be%d1%82%d0%be%d0%b2%d1%81-%d0%b4%d0%b5%d0%bd%d0%b5%d1%81/

Овој па...
... пак се чатали дека ќе ова,она... за на крај пак уцвика и  испадне издишан балон....

...прочитан е ко селски буквар ... „неговите“ го исфрлија ко последен партал (види тема https://veternica.macedonianforum.net/t379-topic  ... последен пост) а оние другите не го ебат ни 2% ...

... ја, ене му го Велија ... нека пак му се залепи ко крлеж....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10481
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Окт 05 2019, 21:22

"Prav pat"......???? WTF ....?!?

Koj bre prav pat......
..............
Dali toa istite na koi eden izraziti antimakedonski cinik, makedonomrazac, perjanica na SDS, eden Branko Trickovski im e moralen i eticki etalon za sdsovcji mentalen sklop....???
Toj NE E pipnat od vlasta....povikuva na ubistva, pluka i urinira vrz makedoncite, nacijata... a im ja polni dusata na sopartijcite so ke go odele praviot im pat,  so antinakedonski izjavi, najgrubi navredi i omaloazuvanja koj makedinskata nacija.

Na prav pat?!? So Sranko Pickovski koj e pogolem navreduvac na makedoncite od bilo koj antimakedonski nacionalost  vo zemjava ili vo sosedstvoto! 
Pa najokoreli grkonacionalisti, kUCKi, cetnici ili tataromongoli provokatori i nacionalosti nemaat izreceno onolku gnasni raboti kako perjanicana na SDS Branko Trickovski!
I ni vlakno od tikva ne mu fali! Toj e "Pera Lozac" na lokomotivata na ovie od "praviot pat". Im odrzava "vatra" da se palat i da piruvaat 
..
So Glistoslav Grcev, uste edna "ikona" na banjatite, koj se podsmeva na makedonskata nacija, ja proglasuva za nepostoecka, izjavuva deka sme bolest, virus, deka ne treba da ne ima.... so Frfuljkovski , so Gerovski, so Ordanovski i plejada na "vrvni istaknati clanovi partije" site do eden javno povrakjaat od makedonizmot i VO KONTINUITET go negiraat....?

So takva li kontinuirana i nikogas neprekinata antimakedonska filosofija ke terale prav pat????

Osvesti se narode.

Pokazi im go patot.


A potoa ke se zanimavame so onie koi na smetka na patriotskite custva ke go praele Skopje kako Blagoevgrad.
Od ist tabor se , inaku, denes

.
VOL
VOL

Posts : 16583
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by трендафил on Пон Окт 07 2019, 09:40

За да не отворам нова тема овде ќе напишам дека Венецијанската комисија со дипломатски зборови во врска со законот за јазици според Тиранската платформа изгледа дека ќе има извештај дека само будала може да предложи двојазичност на целата територија на Македонија, и таму кај што нема ниту еден Албанец, а уште поголема будала може тоа да го прифати. Забелешките се од повеќе причини, меѓу другите дека е глупаво пред да се обезбедат луѓе што знаат албански имаат квалификации да работат како судии или нешто во јавните претпријатија или министерствата, во Делчево, на пример, да се донесе закон дека мора да го има нешто што го нема. Одозгора за тоа да постојат драстични казни. Се работи за прескапа „реформа“ која е невозможно да се исполни. Веројатно се ќе се сведе на двојазични табли како начин за обележување на територија од страна на најголемото малцинство во Македонија. Да не кажам како што некои други живи битија одбележуваат територија со сопствената течност. (Не споменувам поподробни податоци кој и со што да не ме обвини некој за национална омраза).

https://plusinfo.mk/ексклузивно-венецијанската-комисија/

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Окт 09 2019, 22:27

Фрики!!!!??? Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10481
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Чет Окт 10 2019, 14:56

https://iportal.mk/stav/najchevska-reagira-za-rebrendiranjeto-na-imeto-na-holandija-eve-ushte-edni-severdzhani/

Aјде бе ....
... за холандија и досега некои го користеа името ниска земја т.е. низоземска ...
... нивното своеволно ребрендирање нема никаква ама баш никаква врска со нашето под невиден притисок изнудено преименување...
... несудената „балерина“ по којзнае пат само јаде гурабии... се обидува да праи пируети но стално со трескот задникот и завршува на даските...

... сега да очекуваме да реди уште низа такви примери по Африка и Азија за држави кои по стекнувањето на независност од колонијалното ропство со гнасење го отфрлиле наметнатото име од колонијалистите ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10481
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Чет Окт 10 2019, 22:59

Najcevska ne mora da pizdi ni koga ke evoluira pa od guska  prerasne u cavka...
 isto e , a razlicno isto ko nizozemska i holandija, isto ama ne e bas...
VOL
VOL

Posts : 16583
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by трендафил on Пет Окт 11 2019, 12:19

Веројатно во чест на 11 октомври некои вандали ја искршиле спомен плочата на споменикот на децата бегалци во геноцидот извршен врз Македонците во граѓанската војна во Грција.
https://kurir.mk/Makedonija/vesti/vmro-dpmne-demoliranjeto-na-spomenikot-na-decata-begalci-e-akt-na-najgolem-vandalizam/
Во вторник Македонија се задолжува со нови 53,6 милиони евра, а многу малку се гради. Веројатно парите се за школување на 300 пилоти од Арачиново и непознат број на стјуардеси од Матејче, потребни за превоз во еден смер на младите Албанци кои се иселуваат со несмалено темпо и покрај тоа што во земјава таблите се двојазични.
Специјалната обвинителка Катица Јанева е сместена во приватната болница на Жан Митрев. Дали е таму на своја или на наша сметка?

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete on Пет Окт 11 2019, 12:42

трендафил напиша:Веројатно во чест на 11 октомври некои вандали ја искршиле спомен плочата на споменикот на децата бегалци во геноцидот извршен врз Македонците во граѓанската војна во Грција.
https://kurir.mk/Makedonija/vesti/vmro-dpmne-demoliranjeto-na-spomenikot-na-decata-begalci-e-akt-na-najgolem-vandalizam/
Во вторник Македонија се задолжува со нови 53,6 милиони евра, а многу малку се гради. Веројатно парите се за школување на 300 пилоти од Арачиново и непознат број на стјуардеси од Матејче, потребни за превоз во еден смер на младите Албанци кои се иселуваат со несмалено темпо и покрај тоа што во земјава таблите се двојазични.
Специјалната обвинителка Катица Јанева е сместена во приватната болница на Жан Митрев. Дали е таму на своја или на наша сметка?
Исселувањето на Шипрарите од Македонија ствара вакум , па Северозападната комора бара увоз на "работници" од Косово и Албанија. Да пополни со дај-шта-даш шкартот што остана таму.... Мора на попис да бидат бар 20%.. Wink
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by трендафил on Саб Окт 12 2019, 11:31

Кај најголемото малцинство проблем е и тоа што се иселува само машката популација. Женските ќе збеснат. Нема ваљда јас и ти concrete да се активираме на нашите години за да ги смируваме.

Кога сме кај спомениците пред истоименото училиште во општина Карпош по втор пат за неколку дена е оштетен споменикот на Вера Циривири - Трена. 

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Vera-ciriviri-statua

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Чет Ное 07 2019, 06:53

Imase edna rubrika " ..verovali ili ne.." mislam deka bese u politikin ili mikijev, nebitno, mozda e i od "drugarce" ili "razvigor" seedno.

E pa , veryvale ili ne, samo vo SDS 
Moze da se sluci da " 

Спасовски: Да не шпекулираме за бегството на Спасов, истрагата нека ја утврди одговорноста

A be pajakoglav.. a be tarantulo edna zalizana..
A be i za Gruevski ko ti kidna " da ne spekulirame, neka utvrdu istragata"...

A be MULE edno nesposobno.  A be TI si toj na koj nekoj tteba da se povikuva a ne ti so izraz na MULE so klapnati usi da se prais " ja nisam odavde , ja neam pojma"..

A be premierot ti go dupea dvajca prankeri cela godina ko mlad majmun
A ti i togas ko mule ama aknato zguzativno od magare , te snema nigde nitu spreci dupenje nitu fati nitu zastiti a ustavno zakonska obrvska ti e.

Ima EDEN kup incidenti koi ti predizvikale da se kries, da begas od odgovornost, da muuuukas kako nisi odavde i cekas istragata da istrazi i da pokaze.... so da pokaze bre konju eden? 
Edna Katica nitu ja nasetivte nitu ja nacekavte edvaj i ja uapsivte ama ja zastituvavte i velicavte....

Pa vas vi ostanuva uste ruskive pranksteri da dojdat da ve DO-DUPAT
Sami dobrovolno da bi vlezat u stanica da si se prijavat i uapsat za dupenje na prajministerot, sami da si odrzat sudski proces da glumat sudii i sami da vi se vovlecat u nekoj zatvor!
A koga pak sami ke si izlezat, popat da te grabnat i tebe konju eden, da te odnesat nekade u Sibir pa da te dupat deka si dobil nagradna igra " Tko zeli biti kosmonaut" i da te ostavat u nekoja tundra ubeden deka si pocesten kako prviot covek na Mars.

...veruvam deka ako nekogas se vratis , najverojatno ke izjavis " nie pojma nemame zasega nisto ama istragata neka pokaze ".

Silovanjeto od strana na beli medvedi za koi mozda pomislis deka se domicilni marsovski formi na zivot nema da gi spomnuvas, sekako...
VOL
VOL

Posts : 16583
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Ное 13 2019, 23:15

Еве го....

https://lokalno.mk/angelov-dokolku-mitskoski-beshe-protiv-prespanskiot-dogovor-ke-izvadeshe-luge-na-ulitsa/

да, да, да... па потоа на властите да им се даде алиби за уште којзнае колку апсења под изговор за тероризам ....
..е па јбг... не им се исполни желбата....

...а генералисимусот не си ја гледа својата двајца без тројца партија туку на прсти преку тарабите ѕирка во туѓиот двор ... а, бе што го боли што прават или не прават други партии....
... а тој како „лидер“ на безначајна лилипутанска партија нашол да си го мери со една гигантска партија (гигантска за македонски услови)... ајде бе...
... нека се на колена моли да сдс (на своја штета, зошто овие од сателит-паразит партиите се рискантни, често ги менуваат гнездата ко птици преселници) му даде едно од добитните места на листите... инаку, у заборав...сами не ги бива ни за.......Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10481
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Ное 18 2019, 18:23

Etalon za DZUKELA.
Edinica merka za temava.
Banjata dzukela bez obraz i troska sram.

Ova sustetsvo kako i plejada banjati dzukeli od negovoto pleme 
sposobni se i na sopstveniot tatko kozata od grbot da mu ja prodadat za tapan.
Seljacaana bez sovest .

Kade e sega ova pateticno i mizerno sustetstvo rodeno bez sram ???
VOL
VOL

Posts : 16583
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Ное 18 2019, 18:35

Vidi vidi ova pederceno so leptir masna na TV okezeno ko da ima krastavica u gz , so vodi emisija na tv 24... Vatren li bese , ognen li..
Pri kraj na klipot.

So taka si maska na njuska , da ne mu snemalo vazduh pred 4 godini..da ne snemozel da dise? 
A sea vo sampionsko i vicesampionsko Skopje , vi svetska liga u zagadeni gradovi, moze da dise.....?  
Da ne lapnal u usta cevka - so dve boci od stranite, dlaboko u grlo pa povlekol do krajnici, ko nurkac... od onie so nurkaat pod jorgan ..?Au , vidi sareni funkcionasi na skrgi disele ama izgleda evoluirale vo gmizavci pomazani od  vlasta a na foteljite koi im gi dale izgleda masiven drven KOL ima centralno postaven a tie dlaboko sednati...
Pa od foteljata masovna amnezija gi fakja u trans pagjjaat ne se sekjavaat na nisto, ne mrdaat od fotelja ni na mocanje ni na serenje so se veli kolot vgaz ke si go poserat pobrzo odosto da si gi odlepat masivnite guzici od fotelja..
VOL
VOL

Posts : 16583
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Ное 18 2019, 18:47

... ona koga svetata krava pocne da penjavi niz mucki  od bes, da rie po doma da vristi i da se prevrtuva od bolki u stomak i da povrakja od maka ali ne zbog radi trudnjoca nego zaradi potreba od fotelja , vlast...Kako li mafta so brojki, revnosno, cinis sekoe krvno zrnce go izbrojala, sekoj den maftala so krpa ko spoulavena po skopjevo da go izmafta izishka zagadenion vazduh i kako ekstremno zagrizena za zdravjevo na gragjanive idela od coek na coek i im gi zatnuvala nosot i ustata za da ne gi vdisat tie 10 miligrami so bile fatalni i famozni ....
... a se bilo samo zaradi VLAST i FoTELJA!

A be ne ja zabole muvlosanata nejze za zivi lugje.
Ako treba ke laze pak samo da ne i go odlepat banjatiot supak od kozna fotelja. 

..isuse, na sto spadnavme.....
VOL
VOL

Posts : 16583
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Ное 18 2019, 20:32

Vidi ja glistava be!

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/komisija-za-sport-na-vmro-dpmne-skandalozna-laga-na-darko-kaevski-preku-koja-vo-dzeb-stavil-1-641-evro-od-drzavnata-kasa-za-12-dena/

Aj majkata....1600 evra... 8 plati.. 10 penzii..  160 solidni drvca za pocist vozduh... .. minimum  20 socijalna pomos... 
... 90-100 mesecni karti za decinja na bazen... i mnogu skolki pribor...
... a ova e najtragicnoto... vo tie 1600 evra za debelava glista da si go seta pederskiot gaz  po svetot- samo za nego 1600... vo niv ima 1000 ( iljada) obroci za siromasni,bezdomni, ili za ucenici.
Ama neka se cepati ovoj crv so nasi pari, neli?

Gryjo e kriv.
VOL
VOL

Posts : 16583
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пон Ное 18 2019, 20:57

VOL напиша:Etalon za DZUKELA.
Edinica merka za temava.
Banjata dzukela bez obraz i troska sram.

Ova sustetsvo kako i plejada banjati dzukeli od negovoto pleme 
sposobni se i na sopstveniot tatko kozata od grbot da mu ja prodadat za tapan.
Seljacaana bez sovest .

Kade e sega ova pateticno i mizerno sustetstvo rodeno bez sram ???


Се скрил и покрил ... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10481
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пон Ное 18 2019, 21:03

VOL напиша:Vidi vidi ova pederceno so leptir masna na TV okezeno ko da ima krastavica u gz , so vodi emisija na tv 24... Vatren li bese , ognen li..
Pri kraj na klipot.

So taka si maska na njuska , da ne mu snemalo vazduh pred 4 godini..da ne snemozel da dise? 
A sea vo sampionsko i vicesampionsko Skopje , vi svetska liga u zagadeni gradovi, moze da dise.....?  
Da ne lapnal u usta cevka - so dve boci od stranite, dlaboko u grlo pa povlekol do krajnici, ko nurkac... od onie so nurkaat pod jorgan ..?Au , vidi sareni funkcionasi na skrgi disele ama izgleda evoluirale vo gmizavci pomazani od  vlasta a na foteljite koi im gi dale izgleda masiven drven KOL ima centralno postaven a tie dlaboko sednati...
Pa od foteljata masovna amnezija gi fakja u trans pagjjaat ne se sekjavaat na nisto, ne mrdaat od fotelja ni na mocanje ni na serenje so se veli kolot vgaz ke si go poserat pobrzo odosto da si gi odlepat masivnite guzici od fotelja..

Доживеале ретардација (обратно од еволуција) во анеоробни бактерии ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10481
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пон Ное 18 2019, 21:12

VOL напиша:... ona koga svetata krava pocne da penjavi niz mucki  od bes, da rie po doma da vristi i da se prevrtuva od bolki u stomak i da povrakja od maka ali ne zbog radi trudnjoca nego zaradi potreba od fotelja , vlast...Kako li mafta so brojki, revnosno, cinis sekoe krvno zrnce go izbrojala, sekoj den maftala so krpa ko spoulavena po skopjevo da go izmafta izishka zagadenion vazduh i kako ekstremno zagrizena za zdravjevo na gragjanive idela od coek na coek i im gi zatnuvala nosot i ustata za da ne gi vdisat tie 10 miligrami so bile fatalni i famozni ....
... a se bilo samo zaradi VLAST i FoTELJA!

A be ne ja zabole muvlosanata nejze za zivi lugje.
Ako treba ke laze pak samo da ne i go odlepat banjatiot supak od kozna fotelja. 

..isuse, na sto spadnavme.....

Оваа па...
..освен дрн, дрн ... ништо друго у живот нема напраено... не е вредна за внимание...


A be ne ja zabole muvlosanata nejze za zivi lugje.


нејзе ја жуљаат само фотељите па само се сели од една во друга... и не дај да и закаснат кириите, мртва болна ќе падне...
...а тек некој и навлече некое парче гардероба од залено пазарче (бутикот во кој се облекуваат најголемиот број граѓани)..... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10481
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пон Ное 18 2019, 21:20

VOL напиша:Vidi ja glistava be!

https://kurir.mk/Makedonija/vesti/komisija-za-sport-na-vmro-dpmne-skandalozna-laga-na-darko-kaevski-preku-koja-vo-dzeb-stavil-1-641-evro-od-drzavnata-kasa-za-12-dena/

Aj majkata....1600 evra... 8 plati.. 10 penzii..  160 solidni drvca za pocist vozduh... .. minimum  20 socijalna pomos... 
... 90-100 mesecni karti za decinja na bazen... i mnogu skolki pribor...
... a ova e najtragicnoto... vo tie 1600 evra za debelava glista da si go seta pederskiot gaz  po svetot- samo za nego 1600... vo niv ima 1000 ( iljada) obroci za siromasni,bezdomni, ili za ucenici.
Ama neka se cepati ovoj crv so nasi pari, neli?

Gryjo e kriv.

Ќе има ли истрага по допрен глас?????
... ова е бе злоупотреба на службата и можда проневера на буџетски пари ...  нека кажат правниците што е!

... или пак ќе биде ... кучињата лаат карванот си врви...

... но веќе и се навикнавме да оваа власт е  „нов ден, нова афера“ ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10481
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Саб Ное 23 2019, 10:41

Еве го пак паметува...

https://365.com.mk/308633/bogoevski-gakite-se-najmalata-rabota-shto-treba-da-im-se-istrese-na-sudiite

... па кога е веќе дојдено до тресење на гаќи и ние како граѓани треба да прашаме до кај му е работата со тоа „пола“....
...или чека да времето наталожи доволно прашина и пајажина на тој негов случај?

... п.с.   тој напраи ли тест за наркотични средства?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10481
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Дек 02 2019, 16:31

https://infomax.mk/wp/се-натпреварува-со-заев-нов-бисер-на-пе/

Ovoj skroz odlepil.
Kako miluvaa , onoj predhodnion da go narekuvaat fikus..( a im izleze kaktus?) Ovie , banjative?
E pa ovoj bugarofilov kako ke gi narecat sega?
VOL
VOL

Posts : 16583
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пон Дек 02 2019, 18:45

Овие па ... не гледаат дека се веќе политички мртовци (откако употребната вредност ќе им пројде издаиците веќе  никој ги неќе ... еднаш издајник стално издајник) ќе барале оставка од лидер на партија во која не членуваат... која ли глупост... им се испомешале лончињата...
... тие може да бараат оставки од министри, премиери, председатели, председател на собрание и други државни функционери а не да се мешаат во внатрешните работи на други партии...
... па и вмровци не бараат да зајко ја напушти лидерската позиција во сдсnmk туку напорите им се да го симнат од премиерската функција...


https://360stepeni.mk/nezavisnite-od-vmro-dpmne-baraat-ostavka-od-mitskoski/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10481
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пон Дек 02 2019, 18:46

VOL напиша:https://infomax.mk/wp/се-натпреварува-со-заев-нов-бисер-на-пе/

Ovoj skroz odlepil.
Kako miluvaa , onoj predhodnion da go narekuvaat fikus..( a im izleze kaktus?) Ovie , banjative?
E pa ovoj bugarofilov kako ke gi narecat sega?
Немој така ... таму му е љубовта... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10481
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Дек 02 2019, 18:52

Zar do tamu stignaa....
SdS i Stevo da se pokazat i toa bez nikoj da gi nabeduva, da gi mesti, da im prai fejk njuz, da gi ogovara....da ispadne deka sami si se otkrivaat za najgolemi bugarofili ? 
Boze boze....
VOL
VOL

Posts : 16583
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 37 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 37 of 42 Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 42  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот