ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 4 of 44 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 24 ... 44  Next

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Пет Апр 22 2016, 00:06

king напиша:Остај тоа види линков

http://vecer.mk/Makedonija/skandal-geroski-i-edmond-ademi-so-isti-kolumni-made-by-sdsm

аааааа... хахааааааааааа, буууухахааааааа... веќе и не знааат кој на кого му подметнува текстови за објавување ......
..хорски творби на сорос Very Happy Very Happy 
..башка божиновски ич џелати не го чекаат...туку симфониски оркестар , а тој ќе биде примадоната....барем 5 сезони...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пет Апр 22 2016, 15:29

Ај, ај, ај ...


Над 2000 „бомби" од ВМРО ДПМНЕ и ДУИ пронајдени во станот на Божиновски?

http://vecer.mk/Makedonija/nad-2000-bombi-od-vmro-VMRO-VMRO-VMRO-DPMNE-i-dui-pronajdeni-vo-stanot-na-bozhinovski

Упсссс .... 2000 „разговори“  ....
.... абе нели кај специјалката се сите??????????

..... што прајме сега со овие 2000 што србите ги пронајдоа ... ...дали и сега зајкото ќе тврди дека вмро ги подметнал?????

.... очигледно некој имал намера да „тероризира“ поедини личности ...

.... и за крај ... или заецот не ја зборел вистината дека само тој располага со снимките.... или „ играчот“ кој ги има од прва рака „снимките“  ги шитка на кого стигне?

...но како и да е ....по се  излегува дека  некој со зајкото си игра ко со последна наивчина ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Пет Апр 22 2016, 18:29

..зајко е глупава џукела со скорни , марионета која мисли дека ќе стане калиф наместо калифот..., остануе да видиме што е Грујо, веќе подолго време ко да није одавде....., а ние сакаме нејќеле пиеме воду из шиши...
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Пет Апр 22 2016, 19:44

Онај Пандов... од ГНОЈ ГДОМ шоидае...

тој е мој непријател!!!

цк... уствари... јас за прв пат се наоѓам во ситуација да имам крајно непријателски чувства кон некој....

па да...

ти! Пандов!, јас Ј. М. ќе ја бранам Македонија од тебе.


Последната промена е направена од чучулига на Пет Апр 22 2016, 21:14. Мислењето е променето 1 пати
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Пет Апр 22 2016, 19:50

чучулига напиша:Онај Пандов... од ГНОЈ ГДОМ шоидае...

тој е мој непријател!!!

цк... уствари... јас за прв пат се наоѓам во ситуација да имам крајно непријателски чувства кон некој....

па да...

ти! Пандов!, јас Ј. М. ќе ја бранам Македонија од тебе.
..што праи тој Пандов???  шурува со американската и другите амбасадорски гњиди и сорос родените невладини или само малку погрлато вика иш на таквите??? Shocked
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Пет Апр 22 2016, 19:58

цк... 

бугарска работа...

по изјавата на фикусот за гушкање од бугарија и немање јазични бариери, па она борисов со изјавите за немање скроз калимера со гру, па ги имаш курировци кај шо пишат за душмани од грција, албанија и србија во протестите против аболицијата... има празнина на спомување бугари.... зјаи и вришти! то празнината и го имаш љубчо со појава кај шо сфатил кој прислушувал и плус се појавува во улога на жртва оти еве сега нема да мож да гради хотел ради впишан мост....


мааааа ааааај!!!!!

Смрт на фашизмот, слобода на народот!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Пет Апр 22 2016, 20:06

чучулига напиша:цк... 

бугарска работа...

по изјавата на фикусот за гушкање од бугарија и немање јазични бариери, па она борисов со изјавите за немање скроз калимера со гру, па ги имаш курировци кај шо пишат за душмани од грција, албанија и србија во протестите против аболицијата... има празнина на спомување бугари.... зјаи и вришти! то празнината и го имаш љубчо со појава кај шо сфатил кој прислушувал и плус се појавува во улога на жртва оти еве сега нема да мож да гради хотел ради впишан мост....


мааааа ааааај!!!!!

Смрт на фашизмот, слобода на народот!!!
..добра си??? Shocked
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Пет Апр 22 2016, 20:09

чеј да видам...

да.

а шо?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пет Апр 22 2016, 20:45

concrete напиша:
чучулига напиша:


мааааа ааааај!!!!!

Смрт на фашизмот, слобода на народот!!!
..добра си??? Shocked
Добра е таа .... само касни едно едно 70 години ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Пет Апр 22 2016, 20:48

Ех па ти!!!

партизанката Јагода - риборн

па?

Laughing Razz Razz Razz Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Пет Апр 22 2016, 22:08

чучулига напиша:Ех па ти!!!

партизанката Јагода - риборн

па?

Laughing Razz Razz Razz Laughing
..море и тоа подобро од професорица по математика Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Пон Апр 25 2016, 18:03

Добро сега, не баш џукела туку мечка и не баш мечка туку џукела...

http://www.plusinfo.mk/vest/67668/ivona-taleska-mu-se-zablagodari-na-vucikj-za-isporacuvanjeto-na-bozinovski-toj-i-rece-da-ne-pravi-propaganda-video
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Апр 25 2016, 22:22

Slivona Talevska
vrv
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Апр 25 2016, 23:04

tuku..
koja e ovaa bezmozocna dzukela samo da znam..?
http://www.mkd.mk/kolumni/canvaskanvas

dobro sto se obiduva ovoj idiot da objasnuva, da advokatira, da "pojasnuva"??
dali idiotov ( nekoj si Venko-venci od gaz da mu rastat) toa se obiduva da ja zapoznae makedonskata javnost so ovie zlostornici??da gi prikaze vo humana demokratska forma za polesno prifakjanje?

uau
vidi bogati. vidi za sto se fatil ovoj Venko
"
CANVAS/КАНВАС

Во своите изборни активности и симболи во 2006-та година, В-Д ja зема портокаловата боја како синоним на портокаловата револуција во Украина во 2004-та година.

Во повеќе наврати се спомнува ова име КАНВАС како нешто лошо и штетно. Во негативна конотација. Велат протестите се организирани од КАНВАС - демек ќе се извршело дестабилизација на државата.

Веднаш да појаснам дека на протести одам заради одлуката на Иванов за аболиција на криминалот и измамите кои ги слушавме во „бомбите" на опозицијата. Се приклучив на јавниот повик преку социјалните мрежи за протест како граѓанин. Не сум организатор и не сум запознаен со тоа дали граѓанските организации или опозицијата користат методи од КАНВАС. Сепак ме заинтересира да видам што е тоа КАНВАС на што се накострешуваат некои медиуми и лица блиски на власта.

На интернет има повеќе извори на информации, а има и документарни емисии на Јутјуб. Во основа КАНВАС е непрофитна, невладина и образовна организација која нашла начин како да ги пренесе искуствата од уривањето на режимот на Милошевиќ во 2000-та година. Како што ни е познато, Милошевиќ падна, а Србија не се распадна. Напротив, земјата сега е кандидат за членство во ЕУ иако во 1999 година беше бомбардирана од НАТО и меѓународно беше изолирана. Повеќето мислеа дека Србија нема никогаш да се крене. Слоганот за отпорот кон Милошевиќ бил Отпор!

"...Инаку КАНВАС е формирана во Белград и е кратенка за Центар за применета ненасилна акција и стратегии. Главниот стожер на стратегиите е силата на граѓаните за ненасилно постигнување на слобода, демократија и човечки права.

Ако е точно дека е ангажиран КАНВАС во Македонија тогаш верувам организаторот, било граѓанските организации било опозицијата, проценил дека во Македонија има режим сличен како на Милошевиќ во Србија. Бидејќи режимот на Милошевиќ успешно е совладан на ИЗБОРИ со претходни масовни долготрајни граѓански ненасилни активности, што е основата на КАНВАС, има смисол да се користат услугите на оваа организација...."

dobro be IDIOTE, treba da ti nacrta nekoj deka ovie krajno podmolni organizacii kako KANVAS sekade kade deluvaat ostavaat KRV?
i deka ova tvoe povikuvanje na prifakjanje na "asistencija od strana" e povikuvanje na -STRANCI da ni se mesaat vo VNATRESNITE raboti, vo ureduvanjeto, vo zakonite....???

ti li bre se najde najpameten da gi "zapakuvas" CANVAS za da moze prosecniot makedonec da gi progolta kako, " pa ne se tie tolku losi, dzabe gi zborrat, oni samo malce ke pobognat, nevladini se tie, demokraticni.. bla bla???"
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Апр 25 2016, 23:37

ja da ti pojasnam ona sto cel svet go znae za KANVAS a ti dzukelo, se obiduva da go protnes na najmala vrata.
______________________________________________________________________________
" Nedugo posle "6. april" je stigao u Srbiju, gde ga je obučavao CANVAS, ranije NVO "Otpor", koji finansira SAD i koji je učestvovao u zbacivanju režima sa vlasti u Srbiji 2000. godine. „Otpor je“, kako navodi Njujork tajms "dobro podmazan pokret, koji su Sjedinjene Države podržale sa nekoliko miliona dolara." Nakon uspeha, promenio je ime u CANVAS i počeo da obučava aktiviste koji učestvuju u operacijama promene drugih režima uz podršku SAD."
http://www.nspm.rs/savremeni-svet/ko-stoji-iza-arapskog-proleca.html?alphabet=l
_______________________________________________________________________________

americka filijala za simnuvanje od vlast na vlast-koja ne im se dopagja na amerigovnata...

odeme ponatamu:
-----------------------------------------------------------------------------------------------
sto QR baral ovoj opean KANVAS vo edna ultramuslimanska zemja, kako Emiratite , ne mi e jasno, ama jasno e deka to najmalku od se im e interes na tamu nekoi srbi od Belgrad, da se grizat za slobodata em demoNkratijata vo tamu nekoj arabistan!
neli se im e sredeno, doma, pa sega so nekakvi si emirati ke se zanimavale po svetov

"CRNA LISTA Emirati svrstali CANVAS Srđe Popovića u teroriste "
http://www.blic.rs/vesti/drustvo/crna-lista-emirati-svrstali-canvas-srde-popovica-u-teroriste/cvhrngc

a be ajde !! kopilinja amerigovnarski
_____________________________________________________________________

KADE IMA KANVAS IMA KRV I SMRT!

KANVAS VO UKRAINA?
http://www.srbijadanas.net/vikiliks-srdja-popovic-stoji-iza-haosa-u-ukrajini
http://www.naslovi.net/2014-01-02/pravda/otpor-opet-u-ukrajini-ko-su-psi-nenasilnog-rata/8428377

kanvas ...vo sekoja MANDZA, i da e i da ne e vmesan...direktno..
http://www.intermagazin.rs/canvas-stoji-iza-ubistva-njemcova-i-teroristickog-napada-u-harkovu/

trenirani od CIA
KANVAS ( porano se vikase Otpor, samo smenija ime, celite se isti)
Otpor members were trained by CIA

""Otpor members were trained by CIA officials, through a network of NGOs. Retired Army Col. Robert Helvey, CIA's highest-ranking official in Burma between 1982­1984, was the principal lecturer to Otpor trainees in Budapest and Montenegro (where Neda Arneric also lectures on behalf of the Center for Modern Skills)."


OTPOR=KANVAS=CIA

"Canvas and country of operations

Currently Canvas maintains training programs for dissidents in :Egypt, Palestine, Western Sahara, Libya, Lebanon, Columbia, West Papua, Sudan, Eritrea, Belarus, Burma, Bahrain, Azerbaijan, Venezuela, Tonga, China, Burma and Zimbabwe , apart from those mentioned above. Otpor activists have set up the Centre for Non-Violent Resistance. After having helped youth movements from Tbilisi in 2003, they got in contact with Pora, the biggest Ukrainian youth opposition movement in the spring of 2004. In April there were even some eighteen young people that traveled to Serbia for a course on organizational and negotiation skills, street protest tactics, and how to monitor the elections to be able to fight possible fraud. Some of OTPORs members tried to travel to Kiev to join in the protest, yet they were stopped at the airport. Still, their experiences have helped youth groups to act, both in Tbilisi and Kiev. Although attempts to do the same in Belarus and Ghana failed, Otpor believes it was because the time was not right for it, but that in the future the same familiar images will arise again...:
http://kps.rs/red-line/item/539-canvas-center-for-applied-non-violent-action-and-strategies
___________________________________________________________________________

pa ovie amerigovnarski kopilinja se ednostavno prodolzena raka na "centralata "koja go disturbira svetot preku demonstracii, protesti, gragjanska vojna, krv.,

ete toa e KANVAS sto ovoj idiot vo svojata "kolumna" se obidel da go priblizi do narodot, za da mu bide polesno, koga KANVAS -sorosoidite ke raskrvarat nekogo na ulica.
]kako sto toa go predizvikaa i napravija vo Egipet. LIbija. Ukraina. Ermenija. Azerbejdzan. Srbija.. Afrika. sekade. a sega nekoj gi dobredojduva i vo ...Makedonija?????
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Вто Апр 26 2016, 00:44

VOL напиша:

ete toa e KANVAS sto ovoj idiot vo svojata "kolumna" se obidel da go priblizi do narodot, za da mu bide polesno, koga KANVAS -sorosoidite ke raskrvarat nekogo na  ulica.
]kako sto toa go predizvikaa i napravija vo Egipet. LIbija. Ukraina. Ermenija. Azerbejdzan. Srbija.. Afrika. sekade. a sega nekoj gi dobredojduva i vo ...Makedonija?????
A сега  тие држави,  се така добро средени,  царува демократијата и народот си задоволно и среќно живее ...... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Вто Апр 26 2016, 20:45

...добро бе народе , каде е она славно ВМРО???? Мутираше у цица-маца певачко друштво или нешто некаде не сум забележал???
Каков канвас, какви черги , какви пердиња..., тие заебанции одамна требаше да попијат метак или кама без пардон.Некои батки од Музејот на Македонската Борба дефинитивно се превртуат у гроб ..неможат мир да најдат , раат да уживаат у убавините на пеколот....кога гледаат у какви мамини синчиња се претвориле оние за кого го дале животот....
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by кнез Сре Апр 27 2016, 19:26

Никако не ми е јасно зошто ги викаат Сорос КАНВАС ,Фридом Хаос,Амнести интернешнл...... и тука застануваат не одејќи до центарот на сите нив Вашингтон.
Зошто немаме повеќе Мирки во Македонија,апропо муабетот на Конкрете зошто немаме такви вмровци какви што сме имале некогаш.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Пет Апр 29 2016, 18:20

кнез напиша:Никако не ми е јасно зошто ги викаат Сорос КАНВАС ,Фридом Хаос,Амнести интернешнл...... и тука застануваат не одејќи до центарот на сите нив Вашингтон.
Зошто немаме повеќе Мирки во Македонија,апропо муабетот на Конкрете зошто немаме такви вмровци какви што сме имале некогаш.
Неаме кнеже , неаме  ни за лек. Сеа се бусаат у груди и се буткаат на чело параде самобендисани претежно мивки и дрчни за пара медиокритети , на кои единствен начин за брза пара им е бавење со политика....
А нормален , домољубив Македонец не може ни у салата да влезе , а не па да каже нешто од говорница....Дури, ако е многу настојчив и добар ..оние од погоре спомнати со лакти ќе го избуткаат назад, во случај  ако пред тоа кошерите и педофилистичарите не го утепаат ко еребица.... Very Happy
Денес нема некој кој видел Нагант и права кама , а не па да се заколнал над нив... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Саб Мај 07 2016, 09:30

http://www.libertas.mk/guslari-na-ekumenizmot/

Што се не изнапиша за солачите на памет а тој самиот се испосра солејки памет, сите тие од него набројаните ни вода не можат да му носат во „солењето“ памет .... просто низ уши му тече „паметот“ .. тој ти е најубавиот и најпаметниот на мајка ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Саб Мај 07 2016, 09:44

king напиша:http://www.libertas.mk/guslari-na-ekumenizmot/

Што се не изнапиша за солачите на памет а тој самиот се испосра солејки памет, сите тие од него набројаните ни вода не можат да му носат во „солењето“ памет .... просто низ уши му тече „паметот“ .. тој ти е најубавиот и најпаметниот на мајка ...
...треба да си стави жута сорос плочка на уво.., незнам зошто куцовите улични мораат да ги имаат , а оваа архи-џукела се шета неозначена. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Прч Саб Мај 07 2016, 17:29

кнез напиша:Зошто немаме повеќе Мирки во Македонија
Ги има колку сакаш.

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Dela-nedela-2
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Сре Јун 01 2016, 17:24

Еве уште една џукела... во еден здив си го изрецитира памфлетот...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

http://www.libertas.mk/video-jajoska-odgovornost-mora-da-ima-po-priznanieto-na-gorchev-za-neprijavenite-prihodi-od-1-200-evra/

... а да прво сама си го прочиташе напишаното и да го уклучеше мозокот и бар две секунди со своја глава подразмислеше што глупости и подметнуваат ..тешко да ќе  ја рецитираше песничката ...

... ама ... јебг ... чипирање е у прашање ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Пет Јун 03 2016, 10:27

king напиша:Еве уште една џукела... во еден здив си го изрецитира памфлетот...  Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

http://www.libertas.mk/video-jajoska-odgovornost-mora-da-ima-po-priznanieto-na-gorchev-za-neprijavenite-prihodi-od-1-200-evra/

... а да прво сама си го прочиташе напишаното и да го уклучеше мозокот и бар две секунди со своја глава подразмислеше што глупости и подметнуваат ..тешко да ќе  ја рецитираше песничката ...

... ама ... јебг ... чипирање е у прашање ...
.се евидентираат и категоризираат, па архивираат...за да еден ден п л а т а т ...ваквите пичурајки и слични на нив гњиди...
Барем се надевам , зошто во спротивно на Грујо му се џабе  херојските мурали....ќе биде запамтен у иста класа со ваквите спободи.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Саб Јун 04 2016, 06:27

tivka voda breg roni..
se si mislam dea se klucot e vo izborite.
se izkeze li na izbori i se pobedi li, molerite ima da dobivaat pokani za sekoj minat kilometar na cas lus, za frleno hartivce, za nenosenje pojas.. ima da ja isplatat stetata do posleden denar - najkulturno i najdemokratski sto moze, bez nikakva povreda na "covecki prava" ili bilo kakva osnova za somnez deka,. se na pik na vlasta, Wink
ako pak vmro VMRO-DPMNE , izgubi - zatoa sto taka ke naredi nekoj si sponzor od strana a ne zatoa sto narodot taka glasal , VMRO-DPMNE bi izvadile svoj "narod" da organizira "farbanje, molerisuvanje i slicni aktivnosti" kako sto satenive sega od "nezadovolstvo " pravat... bas da vidam kako ke vladeat sarenive togas imajki vo ptedvif kolku se organizirani , invebtivni i do kade mozat da odat clenovite na UMS, omladincive em vernite clenovi plus - otsekogas imale nladinata na nivna strana bez potreba nekoj soros da gi plakja.! a pogotovo ako se zaigra na patriotska karta...
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 4 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 44 Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 24 ... 44  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот