ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 3 of 43 Previous  1, 2, 3, 4 ... 23 ... 43  Next

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 23:11

VOL напиша:seriozno, daj be link, stvarno ne znam povekje od ova sto ti go nafiluvas vrz ovie dve recenici od 24?
е да измислам друг линк... не знам дали сител извести за настанот  Twisted Evil
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Апр 12 2016, 23:12

ne be, ne mora od sitel?
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 23:21

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Апр 12 2016, 23:29

super
e sega, prvo, Kolinda i Pahor se dojdeni za DRUGO, a ne za Gruevski Laughing
Претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов денеска оствари средба со претседателите на Словенија и Хрватска, Борут Пахор, и Колинда Грабар Китаровиќ, кои престојуваат во работна посета на Македонија.
Pahor i Kolinda se dojdeni NE za Gruevski tuku za sosema drugi  poseriozni  pricini od nivni interese a VIP od druga drzava sekogas e precekuvan so ekvivalent od zemjata domakjin, toa bi trebalo da e povekje od jasno, mislam, ne vredi da se objasnuva od ovde ponatamu.

motivite na Pahor i Kolinda se krizata,Makedonija kako klucen igrac vo celata situacija so migrantive a ne - politickite partii

duri i na ovoj link koj go postavi a vodi do Libertas Smile 
NEMA povekje od prethodniot
za da nema MAGLA eve sto ima na toj link

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, не се појавил на закажаната средба со хрватската претседателка Колинда Грабар Китановиќ и словенечкиот претседател Борут Пахор.
Хрватската претседателка по подолго чекање си заминала.

2(DVE !) recenici.
a be , ajdeeee SmileSmileSmile
mozat i podobro, neli?

UAU.. Gruevski ,leleiii.. ne dosol? Smile
strasna rabotaaa..  hahah!
a be AJDE.
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Сре Апр 13 2016, 01:31

Од кај па тие џукелите од 24-ка ја знаат агендата на Грујо ...?????????
.... да не му се случајно лична секретарка??????


.... во тие сорос медиумите после онаа бламажа со известувањето за Зајко во Израел и демантите што потоа ги добија веќе никаква доверба не треба да се има ....
.... а и не им ер првпат да лажат и фабрикуваат ....

... ај малце размисли ... дошле два председатели на држави  ... па таман работа да си губат време со таму некакви си лидери на  локални партии, па и нашиве званичници ко негде одат не се гледаат со се и секој ... се знае протоколот кој е ...

... е сега ако одат во посета во својство по партиска линија а не по државничка  тогаш е друга приказна ... но тоа спаѓа во доменот на неофицијални приватни патувања ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Сре Апр 13 2016, 07:10

a be.. I aj posle citaj gi.
izbrzaa pak:

Иванов вечерва одбил да ги прими амбасадорите Бејли и Алтхаузер                    
            

normalno, koj drug nego PLJUK-Info  http://plusinfo.mk/vest/66106/ivanov-vecerva-odbil-da-gi-primi-ambasadorite-bejli-i-althauzer

....

za posle , otkako "dignaa prasina" ideoloskite rodnini od
http://www.libertas.mk/ivanov-nokva-sepak-gi-primil-ambasadorite-belji-i-althauzer/

..iako vo nivni manir, kako I Pljuk-Info, se obiduvaat da nametnat "stravotii em sramotii" sepak se baftaat so seenje na veter I magla, pa na kraj, sakale nekjele moraat da napisat makar nesto vistinito, pobivajki se sebe si.
Bечерва еден час пред полноќ претседателот Ѓорге Иванов сепак во резиденцијата на Водно ги примил амбасадорот на САД, Џес Бејли и на Германија, Кристине Алтхаузер,

Althauzer I Bejli vekje bile vo rezidencijata koga pljuk-info ja izbaci "senzacionalnata vest".
I aj sega..?
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Вто Апр 19 2016, 20:02

....чучулига, баш сега на телма слушам една џукела која на крај потврди , дека затоа што не го правеле професор у штип, а веќе бил гладен па затоа ги мрази грујо и вмро....како причина за својата неспособност.. Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Вто Апр 19 2016, 21:39

Абе остај тоа ... вчера у она либертето или пљусдезинфото прочитав дека онаа сорос гнида тричковски бара да се сопре со изведувањето на македонската химна во училиште блиску до кај што живее бидејки кутрето  му добивало уплав од химната ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Апр 19 2016, 23:35

king напиша:Абе остај тоа ... вчера у она либертето или пљусдезинфото прочитав дека онаа сорос гнида тричковски бара да се сопре со изведувањето на македонската химна во училиште блиску до кај што живее бидејки кутрето  му добивало уплав од химната ....
Golum Pickovski se zali od makedonskata himna..
kuceto mu se plaselo.... scratch
kucinja od gazot da mu izleguvaat , gaz  eden.
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Вто Апр 19 2016, 23:47

VOL напиша:
king напиша:Абе остај тоа ... вчера у она либертето или пљусдезинфото прочитав дека онаа сорос гнида тричковски бара да се сопре со изведувањето на македонската химна во училиште блиску до кај што живее бидејки кутрето  му добивало уплав од химната ....
Golum Pickovski se zali od makedonskata himna..
kuceto mu se plaselo.... scratch
kucinja od gazot da mu izleguvaat , gaz  eden.
Еве ти го ..пак ...
... споулавениот педер.... стоката глави ќе кинел ... 
... таа сподоба веќе и не е ни вредна да органите на прогонот се бават со него ... жуто комбе под итно треба да му се прати ..

http://www.libertas.mk/skinete-mu-ja-glavata-i-chuvajte-si-ja-vo-viena/


... уствари што има да се многу, многу објаснува .... целата комуњарска историја е само глави кинење ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Сре Апр 20 2016, 00:03

ooOOoo Laughing Laughing Laughing
ne moze da se pomiri so zagubata na "negoviot sakan dzip" od 2.7 kubika sirotiot..
neka vnimava samo, da ne se priblizi do nekoj od onie za koi povikuvase lincuvanje, vo Kumanovo, da zaginele dzandarive, deka trebalo da umrat, itn..
..nekoj na primer, vo kordonot policiski sto ete, seuste nosi shrapnel, vo sebe a mora da stoi so stit pred vakvi idioti..
oti imaat DILDO  od pola metro , za negoviot supak, nemaat od obicnine pendreci ko obicnine dzandari. Twisted Evil
kujznae, pa mozda I zatoa ide, sirotiot, moz da mu se "usrekji:?
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Сре Апр 20 2016, 19:15

Џукелата Herr Бране се јавила , со пишано соопштение : време е да се случи народ... Very Happy  Која стока неваспитана е тој Herr Бране, добро е што се јави.., ќе заврши на јуженце...., ме фати страв едно време дека е доволно паметен да не се јави, па ќе успее да пројде под тупан....
Ептен ми е ќејф што сум се излажал...
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Сре Апр 20 2016, 19:16

daj be staj go, kaj se javil? scratch
VOL
VOL

Posts : 16792
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Сре Апр 20 2016, 23:51

concrete напиша:Џукелата Herr Бране се јавила , со пишано соопштение : време е да се случи народ... Very Happy  Која стока неваспитана е тој Herr Бране, добро е што се јави.., ќе заврши на јуженце...., ме фати страв едно време дека е доволно паметен да не се јави, па ќе успее да пројде под тупан....
Ептен ми е ќејф што сум се излажал...
Па и не се излажал многу ....
... како што најавуваат уште утре вечер  ЌЕ му се случи народ .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Сре Апр 20 2016, 23:57

king напиша:
concrete напиша:Џукелата Herr Бране се јавила , со пишано соопштение : време е да се случи народ... Very Happy  Која стока неваспитана е тој Herr Бране, добро е што се јави.., ќе заврши на јуженце...., ме фати страв едно време дека е доволно паметен да не се јави, па ќе успее да пројде под тупан....
Ептен ми е ќејф што сум се излажал...
Па и не се излажал многу ....
... како што најавуваат уште утре вечер  ЌЕ му се случи народ .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
шо ќе му се случи бе?

абе свесни сте вие од то гдом и дфрикингпмне дека вашите закани се ГЛУПИ ко прво а и доста бе, кој го убедвате дека сте биле за државата кога сте спремни да како рече онај греотата да палите и се пресметувате со неистомисленици... извини, како ќе го прајте то нешто м? ќе делите цвеќиња и благо? баш сте другари!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Чет Апр 21 2016, 00:08

чучулига напиша:
шо ќе му се случи бе?

абе свесни сте вие од то гдом и дфрикингпмне дека вашите закани се ГЛУПИ ко прво а и доста бе, кој го убедвате дека сте биле за државата кога сте спремни да како рече онај греотата да палите и се пресметувате со неистомисленици... извини, како ќе го прајте то нешто м? ќе делите цвеќиња и благо? баш сте другари!
Тие такво нешто не спомнале, тоа се спинови на сорос гнидите .... единствено што спомнале е само најавувањето на огромна масовност на собирот .... колку да се пребројат и едните и другите и се види кој има стварна и реално поголема подршка од народот ...

... а тоа ..кој пали и крши видовме деновиве ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Чет Апр 21 2016, 00:10

king напиша:
чучулига напиша:
шо ќе му се случи бе?

абе свесни сте вие од то гдом и дфрикингпмне дека вашите закани се ГЛУПИ ко прво а и доста бе, кој го убедвате дека сте биле за државата кога сте спремни да како рече онај греотата да палите и се пресметувате со неистомисленици... извини, како ќе го прајте то нешто м? ќе делите цвеќиња и благо? баш сте другари!
Тие такво нешто не спомнале, тоа се спинови на сорос гнидите .... единствено што спомнале е само најавувањето на огромна масовност на собирот .... колку да се пребројат и едните и другите и се види кој има стварна и реално поголема подршка од народот ...
ма немооој...

а шо, мислиш дека освен од дфрикспмне има друг некој шо со сила ќе биди влечкан наваму на таму м?

цк.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Чет Апр 21 2016, 00:12

king напиша:... а тоа ..кој пали и крши видовме деновиве ...
видовте то шо сакавте да видите... селективни, ништо изненадувачки, пф!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Чет Апр 21 2016, 00:16

чучулига напиша:
king напиша:... а тоа ..кој пали и крши видовме деновиве ...
видовте то шо сакавте да видите... селективни, ништо изненадувачки, пф!
И тебе те има фатено слепилоно ко на оние во жирито за избор на мис .... Twisted Evil Razz

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Чет Апр 21 2016, 00:23

немаше жири за неја некој да ја избери разбери еднаш!

шо ќе речи, врска ти нема муабетот Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Чет Апр 21 2016, 19:35

..некоја поетска џукела кај онаа архи џукела звана чом , тврди дека мартин нешковски му е соборец , без да објасни во која борба...
..а чом пее ли пее за некоај сорос револуција..... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Чет Апр 21 2016, 23:43

Па само такви ... деликвенти и наркомани им се соборци ....

..а чом ко чом ... глуп сом невиден ....

провокација ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

...и после новинарите не биле експерти по сваштологија ... ебале ги експерти ..
_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Чет Апр 21 2016, 23:49

Упсссс ....

http://24vesti.mk/zoran-bozhinovski-ekstradiran-vo-Makedonija

.... бурето му пропушти вода ....

...а сиротичкиот ... за малкуцка парички  се ќе си ко попче признае ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Чет Апр 21 2016, 23:56

king напиша:Упсссс ....

http://24vesti.mk/zoran-bozhinovski-ekstradiran-vo-Makedonija

.... бурето му пропушти вода ....

...а сиротичкиот ... за малкуцка парички  се ќе си ко попче признае ....
..аууу, сеа со т'нко гласче возвишено ќе пее и пропее... Shocked
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Чет Апр 21 2016, 23:59

Остај тоа види линков

http://vecer.mk/Makedonija/skandal-geroski-i-edmond-ademi-so-isti-kolumni-made-by-sdsm

аааааа... хахааааааааааа, буууухахааааааа... веќе и не знааат кој на кого му подметнува текстови за објавување ......

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 3 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 3 of 43 Previous  1, 2, 3, 4 ... 23 ... 43  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот