ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 12 of 40 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Вто Мар 07 2017, 08:25

...право да си кажам.., .....неам нерви ко бетменов, кога налетам на лајави џукели, добијам исто ко оној Џекил...Фрчков синдром..., затоа не сум за дебати....ич не ни одам , за да не мора да си одам.. ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 1f642 ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 1f642
concrete
concrete

Posts : 7021
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Мар 07 2017, 21:34

concrete напиша:
чучулига напиша:
concrete напиша:Фрчко е само болен егзибиционист. Ги има разни...некои си ги покажуат малите куриња , некои шамараат жени и деца по паркизи. Но битно е кој си, ако си соросоиден фрчко некои дури и те фалат и даваат за пример како треба.. Smile Smile
За децата напаѓачи и нивните покровители, фрчковски е ѕвезда. 

Очигледно е. 

Шо мислиш, оти него му ојдоја а не на пример мене м?
фрко е бубашваба која треба да се згази.., со такви инсекти не се прави муабет.... Cool
Laughing Laughing Laughing

Љубоморен м?

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Мар 07 2017, 21:37

Чеј да видиме зошто плачел Иванов по по... могерени, бла бла бла блаааа

епа Иванов ја разнабити државата.

Уставниот поредок ни е во суспензија заради фикусот!

Иванов, преЦедатолот ја уби и убива Републиката!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Мар 07 2017, 21:39

Ебаго!!!

За да преживеј Републиката, ПреЦедателот и ДПМНЕ мора да одговарат!

То е то
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Мар 07 2017, 21:42

a be ajde.
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Мар 07 2017, 21:43

napamet ko navieni, Horhe-fikus itnitn.
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Мар 07 2017, 21:47

VOL напиша:napamet ko navieni, Horhe-fikus itnitn.
ко она двојазичност а ич не му чуе дека дфрикингпмне изгласа двојазичност во 2008
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Мар 07 2017, 21:48

a, nikako obete strani ne gi osuduvas , samo ednata - sekogas?
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Мар 07 2017, 21:52

VOL напиша:a, nikako obete strani ne gi osuduvas , samo ednata - sekogas?
Јок!!

Јас сум левичар, комунист. То никогаш не сум го криела.
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Мар 07 2017, 21:53

koga ti toa si bila clan KPM/KPJ, ? komunist - ne moze I ne bese sekoj.
ne se bidnuvase taka -komunist..
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Мар 07 2017, 22:00

VOL напиша:koga ti toa si bila clan KPM/KPJ, ? komunist - ne moze I ne bese sekoj.
ne se bidnuvase taka -komunist..
Е то да видиш.

За разлика од поклонетите пред пиштол и кама или срп и чекан за верноС и бла бла бла...

моето е просто.

Јас сум комунист.

И постам.
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Мар 07 2017, 22:01

aham..
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Мар 07 2017, 22:04

inaku, za razlika od tie koi DALE zakletva I se DRZAT do taa zakletva, bilo da e pre srp I cekan ili revolver I kama ( a ne pistol , togas nemalo pistol, ama tolku od poznavanjeto na sopstvenata istorija..)
, koi se kolnat, po CENA NA ZIVOTOT,i del od niv vo ime na taa zakletva-  go davaat..
.. samoproglasuvanjeto od tipot na  " jas sum betmen, ja sum Rambo, ja sum so znam so sum," e na rangot na .. "aham..kako ke kazes.. "
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Мар 07 2017, 22:04

Да, се согласувам одвратен е мојот муабет дека постам. То вистински верник само онака го спомнува, за другите да знат дека треба да го чуват од соблазнувања.

Епа бато, јас не сум од тие.
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Мар 07 2017, 22:05

nema vrska , postenjeto...
mozes da bides I "komunist" ( a sto e u stvari toa..?) I da si postis...
kompromis.
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Мар 07 2017, 22:11

VOL напиша:inaku, za razlika od tie koi DALE zakletva I se DRZAT do taa zakletva, bilo da e pre srp I cekan ili revolver I kama ( a ne pistol , togas nemalo pistol, ama tolku od poznavanjeto na sopstvenata istorija..)
, koi se kolnat, po CENA NA ZIVOTOT,i del od niv vo ime na taa zakletva-  go davaat..
.. samoproglasuvanjeto od tipot na  " jas sum betmen, ja sum Rambo, ja sum so znam so sum," e na rangot na .. "aham..kako ke kazes.. "
Уф џе ме наџе....

Да му се сневиди читам Рамбо  и фамилијата му биле познати....

Па да, од 90' наваму сигурно. Не од бабандан.

Тој и брат му не се рекатарите од ВМРО. То се инсталирачите и добавувачите и шпиуните и кодошите за целокупниот промет и производство на дрога во Битола. Претодно го љубеа сдсм.

Така станаја познати, од таму му се парите, Јес има нешо во приказната дека татко му бил во легија на странци, ама то е името. Парите го кажват дополнителното.
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Мар 07 2017, 22:15

go ljubele sdsm... dilale droga.. reketari... spiuni, kodosi.. sdsm..

ete.
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Мар 07 2017, 22:26

Да.

Апсолутно да. Како инаку би прнебегнале едночудо напади кон инспектори на пр. ... онака, на сред бел ден ги претпват до смрт во центарот на градот и остават за мртви... и никој ништо не му можи...

и то ова сега, под дпмне.
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Мар 07 2017, 22:28

Му зажежи ли на дфрикнпмне па го предупредува зоки а го апси драги (телето и братот) рамбо м?
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Мар 07 2017, 22:29

obicno, ne se mnogu bitni, za da nekoj se zamara so niv, I da im "mozi",
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Мар 07 2017, 22:31

чучулига напиша:Му зажежи ли на дфрикнпмне па го предупредува зоки а го апси драги (телето и братот) рамбо м?

izesuvas detail koi samo ti gi znaes, zasto- gi znaes. koj na kogo, zosto, kako ( tele?) brakja sestri, ramobvci, pa uste bitAlski ( tuka mevot me zdobole ..) toa..
sitni mafijaski presmetki.
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Мар 07 2017, 22:31

Паааа...

ова е голем чекор шо вели дека се битни.

bounce bounce bounce

Гоу драма гоу!!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Мар 07 2017, 22:34

VOL напиша:
чучулига напиша:Му зажежи ли на дфрикнпмне па го предупредува зоки а го апси драги (телето и братот) рамбо м?

izesuvas detail koi samo ti gi znaes, zasto- gi znaes. koj na kogo, zosto, kako ( tele?) brakja sestri, ramobvci, pa uste bitAlski ( tuka mevot me zdobole ..) toa..
sitni mafijaski presmetki.
Мммм да....

ако драги прогоори, има да од ис вмроа ништа да вас не буде бре!!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

пијте само пелистерку!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Мар 07 2017, 22:35

so pelisterka ni kuce ne trujam
VOL
VOL

Posts : 16915
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Мар 07 2017, 22:35

VOL напиша:so pelisterka ni kuce ne trujam
Веома вррло добро.
чучулига
чучулига

Posts : 13503
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 12 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 12 of 40 Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот