ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

+6
king
Spray
defo
кнез
VOL
concrete
10 posters

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Чет Мар 17 2016, 18:25

...забележувам на телма у таа емисијата за јадење бурек  се едни исти шипатари и неколку други протуви се вртат јадејќи ли јадејќи бурек и пиејќи ладна вода...од соросова чешма.... Very Happy
.....им се истн'чија резервите на бурекојадачи....definitivno
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Мар 20 2016, 23:58

auuu..
poludel GOLUMov, skroz na skroz Laughing Laughing Laughing

Golum Pickovs.. Trickovski, de
u nova ofanziva. scratch ne znam dali toa on se obiduva da menja istorija,
ili navistina saka nekoj da go naguzi

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 12072810_10209358396744680_7870353073666824161_n

a be... "centovci".... pa Chenti, Metodija Andonov,znaeme I koj bese I sto bese..
.... do tamu li dojde bre Golum, i Cento li da go navreduvas i "centovci"?

mora da si nenormalen, nemam sto drugo da kazam, za alcohol si nekako premnogu pickest, za drogi, ne veruvam, coek u godini si..]
hmm..
nekoj definitivno treba da se pozabavi so Golumov.
kiznaj so ke naprai sledno,ke zbesne nekoj so nema razboiranje za lugje kako Golum Trickovski so se veli, "tolku mu e dadeno",
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пон Мар 21 2016, 00:24

А бе, пушти го  ... нека само тропа .... море нека лупа ко манијак и тоа што повеќе....
..и нека има се повеќе голуми ... и нека само лупаат ....
... што поише лупаат што поголема мечкина услуга на сдсм му прават .... а народ им се кине од смеење ....
.... оној сорос ... неговите пулени овде изглеа ги од Бардовци има регрутирано .... Twisted Evil Twisted Evil


Последната промена е направена од king на Пон Мар 21 2016, 00:36. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пон Мар 21 2016, 00:32

pusten e toj, zavali, odamna.
se' razbiram ama ova "centovci" kako da se sledbenicite na Chento, nekoi vrhovisi, vancovisti,ili ne znam kakov se olosh, e toa, vekje jasno govori deka ovoj klen e e odlepen- za zalenje.
samo mu ja iskoristuvaat psihockata sostojba, kako "topovsko meso", bolje " da izgori on -kofa e vekje lud" odosto da se stavaat vo rizik onie koi go iskoristuvaat.
greota.I sramota.
nikomu ne mu koristi. kondom.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Сре Мар 23 2016, 18:23

.....ја слушам најавата за онаа говнојадачката емисија на телма и разбрав дека илија димовски вечерва е јадачот...од најавата на менито што и како ...човек незнае дал да се смее , дал да плаче..... Very Happy Sad
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пет Мар 25 2016, 16:16

http://telma.com.mk/vesti/gem-ustavniot-sud-sudi-nenadlezhno

... манија ни стана да се некој се прави најпаметен и се става над сите ....

.... се намножија џукелите а шинтерите нигде ги нема ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Пет Мар 25 2016, 16:18

ааааааа ... еве и други дујачи на балони ....
..кој друг ако не соросоидчињата ....

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=28079

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Саб Мар 26 2016, 07:53

..партија која држи до себе и својата репутција , мора да има предвидено во своите предизборни ветувања, дека веднаш штом биде оперативна на власт , формирање и интензивно користење на шинтерска служба за регулирање на кучињата скитници и другите четвороножни и двоножни џукели.., посебно оние  довлечканите од некаква фламанска вукојебина...., инаку нема шанса ни да припири , а камо ли да дојде на власт ....
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Чет Мар 31 2016, 19:31

..џукелине од телма упорно , посебно она архихохштаплерот чом посветено форсираат говнојадачка програма канејќи и оркестрирајќи гњиди невидени...
..ќе биде интересно кај ќе фаќаат ќушиња и дупки кога народ ќе дојде да ги праша кој курац им е....по избори...кога тогаш... Cool
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Чет Мар 31 2016, 19:51

Зар губиш време на таа будала?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Чет Мар 31 2016, 20:09

king напиша:Зар губиш време на таа будала?
..праам научен труд за прагот на максимална глупоќа на забегани соросоидни-сдсм-овци... посебно на некој како тортевски и неговите сцаенс-фикшен балезгарења како мали џокица замишља злосторничко здружување, меѓународен и домашен бизнис, преземање на компании.., право и неправо...влажните соништа за ќалиф наместо ќалифа и јадењето сопствена муда заради сознанието дека никогаш нема да биде ништо поише од ѓњида... Cool
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Чет Мар 31 2016, 20:19

кој беше тој тортевски ...
... оној на кој му пропадна партијата, оној со неостварениот сон да е пратеник....
... ааааааааа ... адвокат бил ... епа туримутаквото ... од адвокати поголеми лажови нема ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by concrete Чет Мар 31 2016, 21:23

king напиша:кој беше тој тортевски ...
... оној на кој му пропадна партијата, оној со неостварениот сон да е пратеник....
... ааааааааа ... адвокат бил ... епа туримутаквото ... од адвокати поголеми лажови нема ...
..тој бе .., неговите " погледи на работите"  ме заинтересираа... Laughing Laughing Laughing
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Чет Мар 31 2016, 21:55

advokat koj moze da odbrani samo voda na sporet da ne se zapali..
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Апр 12 2016, 19:49

PLJUK-Info......  :

       ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Mimi%20Suslevska        Мими Шушлеска
Во последниот период се почесто на небото, особено во главниот град, се забележува дека прелетуваат хеликоптери. Кај луѓето се јавува дилема зошто ова се случува, каква е реалната потреба над населените места да прелетуваат воени или полициски хеликоптери, дали постојат некакви безбедносни ризици или само се шири психоза и страв. Од МВР и од Армијата не даваат целосно објаснување за оваа пракса. Според одговорите што ги добивме полициските хеликоптери летаат само кога има судење, а армиските само кога има инциденти на јужната граница. Кој и зошто лета во другите денови останува дилема.
- Вака често прелетуваа хеликоптерите за време на војната во 2001 година. Кога ќе го слушнев преку ден нивниот звук веднаш на телевизија ќе кажеа дека имало некој поголем инцидент со жртви. Но што се случува сега, имаме ли повторно некакви безбедносни ризици, зошто летаат над населените места - прашува наша читателка.
Читателите забележуваат дека речиси секој или секој втор ден над Скопје надлетуваат хеликоптери.
Од полицијата објаснуваат дека нивните хеликоптери над Скопје летаат само во случаите кога има судење за случајот „Диво Насеље“. Во сите други случаи, според МВР, станува збор за армиски хеликоптери. Колку точно хеликоптери поседува МВР од оваа институција велат дека не може да кажат.
Хеликоптерите на армијата и дел од оние на полицијата се транспортни М8 и М18 и едните и другите се во зелена маскирна боја. Разликата е во ознаката што ја имаат на опашката, но тоа не може да се забележи кога тие се на небото. Полицијата има и хеликоптери во сина боја кои вообичаено се забележуваат како обезбедување за „Диво Насеље“.
И од АРМ со кратко објаснување, дека нивните хеликоптери летаат почесто во деновите кога има инциденти на јужната граница и е потребно побрзо да се реагира. За другите потреби на армијата хеликоптери летаат надвор од населените места.
http://plusinfo.mk/vest/66022/helikopterite-letaat-od-bezbednosni-pricini-ili-za-da-shirat-psihoza


Mimi Shushonedoebana, da ti go shusne M18, glupa kozo

da ti leta Mi-26 nad glava 24/7 da dae gospod da, ti ja oduva gluposta

prvo, toj sto ti odstapil prostor vo PLJUK-INFO e pogolem idiot od tebe..
vakvi "ekspertizi"se posebna "poslastica" pa da pocneme po red: Twisted Evil

seuste NEMAM  videno helikopteri "M8 ili M18", ama Mimica  ete , videla. aj za Mi( Mil-Mi-8)mozebi I "prom'knala " nekoja bukva pa namesto Mi-8 napisala M8. ama M18 , -pa ovco edna barem si mozela da proveris na UIKIPEDIJA Laughing , za da ne kenjas gluposti.

se raboti za helikopterite Mil Mi-17 a ne M18.
..mozda mislela na nekoe dildo, Mimica .. Cool

ponatamu: uaauu, helikopetri na nebo...??
ijaaa. kolku im e cudno, a ?

prvo konstrukciskite , letno-dinamickite karakteristiki na ovoj tip na letala, OVOZMOZUVAAT sletuvanje SEKADE , sto znaci I vo urbani, I vo neurbani, I na uredeni  heliodromi,I na neuredeni prostorii, duri I na pokrivi na zgradi..na primer, kako sto sudot, neli, zatvorot Sutka, bolnicite se opremeni so POJAK pokriv za priem na helikopteri itn.. I da ne moze da sleta, helikpterot moze da lebdi , a po jaze da spusti policajci skoro nasekade vo urbani mesta, ( na zgradi, ulici itn.) ili da podigne povredeni!

za da ne I bide "vanzemaljski cudno" na Mimica I da NE SEE magla I stravoi, megju raja,
da ja poducime deka I- HELIKOPTERITE  ne odat na solarna energija, trosat gorivo I nemaat gorivo za zaebancii,  tuku, letaat po ODREDENI LINII t.e  nivniot let e prethodno planiran, I/ili, spored potrebite, ( bidejki e helicopter, I mu se moze, znaes, Mimice.. Laughing )  t.e ako vrsi nabljuduvanje, ili obezbeduvanje od vozduh. I zatoa NE SE CUDI tolku koga ke vidis deka hekikopterot LETA, posto... toa mu e namenata Laughing Laughing Laughing


a, za da ne plasis I palis raja, treba da se razbere deka   SEKOJ LET NE E BESPLATEN, pa AKO SI GO VIDELA  HELIKOPTEROT  da ti letka nad glava , vo eden pravec, sigirno I ke se vrati pak, zatoa sto ne se prakja tek taka da odnese vojnici/policajci na granica, nekoi gi nosi, a nekoi odtamu gi zema I vrakja, neli, pa da ne pomislis deka se dva helikopteri, ili pak deka ete istiot koj si go videla- se vrakja da te nervira. Laughing
plus, ne se tie dupli autobusi na JSP, koi nosat po 150 penzioneri, pa mora da se vratat po drugite lugje /materijali, mozebi I po nekolku pati, Mimice kozice Laughing , a ti mislis deka mozebi "vlasta gi s'ska helikopterite da ti razvijaat psihoza I se angazirani da go duvaat vazduhot za da ne moze opozicijata da dise" Laughing Laughing

ihh.... PLJUK Info..


Последната промена е направена од VOL на Вто Апр 12 2016, 20:07. Мислењето е променето 1 пати
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 22:24

Никола Груевски

http://24vesti.mk/gruevski-ne-se-pojavi-na-sredbata-so-pahor-i-kitanovikj

континуирано ја срами државата и го злоупотребува народот.

таман, темава е всушност ко измислена за него.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Апр 12 2016, 22:30

cek, cek malce.
ova e SE' sto e "otkrieno" od 24 vesti:
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не се појавил на закажаната средбата со хрватската претседателка Колинда Грабар Китановиќ и словенечкиот претседател Борут Пахор. Хрватската претседателка по долго чекање ја напуштила средбата.
ova e ... celiot tekst? Laughing Laughing Laughing
abe ajdee... abe aajj..
pretsedatelot na VMRO VMRO-DPMNE koja e PARTIJA ne se sretnal so PRETSEDATELKATA na drzava, ama toa za budnite dzavkaci - e isto
inaku, RAMNO na KOLINDA koja e prestedatel na Hrvatska I Pahor koj e pretsedatel na Slovenija,  e GJORGI IVANOV, ama za tokmacive koi uspeale da sostavat celi DVE  recenici, za da ocaraat raja so senzacijava, toa e ravenka so bezbroj nepoznati .

I kako toa ja "srami drzavata " ama IC NE MI E JASNO, zatoa sto toj moze da ja srami partijata a ne drzavata zatoa sto e pretsedatel-na partija. Smile
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 22:45

VOL напиша:cek, cek malce.
ova e SE' sto e "otkrieno" od 24 vesti:
Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски не се појавил на закажаната средбата со хрватската претседателка Колинда Грабар Китановиќ и словенечкиот претседател Борут Пахор. Хрватската претседателка по долго чекање ја напуштила средбата.
ova e ... celiot tekst? Laughing Laughing Laughing
abe ajdee... abe aajj..
pretsedatelot na VMRO VMRO-VMRO-DPMNE koja e PARTIJA ne se sretnal so PRETSEDATELKATA na drzava, ama toa za budnite dzavkaci - e isto
inaku, RAMNO na KOLINDA koja e prestedatel na Hrvatska I Pahor koj e pretsedatel na Slovenija,  e GJORGI IVANOV, ama za tokmacive koi uspeale da sostavat celi DVE  recenici, za da ocaraat raja so senzacijava, toa e ravenka so bezbroj nepoznati .

I kako toa ja "srami drzavata " ama IC NE MI E JASNO, zatoa sto toj moze da ja srami partijata a ne drzavata zatoa sto e pretsedatel-na partija. Smile
па да си гледаше на тв, ќе го видеше прилогот. де факто известија... а шо, треба да фабрикуват приказна м? е не се сите ко сител бе!!!

и не, не е рамно, тие се претседатели на земји членки на ЕУ и НАТО... а хорхе е фикус шо за наша несреќа од време на време проговара трагично!

а ова однесување на касначот му беше вообичаено и дури ја претставуваше државата на највисоко ниво... 

абе абе... мизерија.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Апр 12 2016, 22:48

ostaj sea ti za Horhe, stotuku go izramni Gruevski so Kolinda I Pahor . nitu bil nitu E na isto ramniste, zatoa sto - Gruevski ne e i ne bil Pretsedatel, razbiras...?
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 22:53

VOL напиша:ostaj sea ti za Horhe, stotuku go izramni Gruevski so Kolinda I Pahor . nitu bil nitu E na isto ramniste, zatoa sto - Gruevski ne e i ne bil Pretsedatel, razbiras...?
не те сфатив дека за таков аспект збораш.

и? па ко лидер на партија и довчерашен премиер не треба да биди на време?

да не е вреѓање на неговата личност и дело да се сретни со претседатели на две држави? шо закажал-потврдил средба тогаш?
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Апр 12 2016, 22:55

чучулига напиша:
VOL напиша:ostaj sea ti za Horhe, stotuku go izramni Gruevski so Kolinda I Pahor . nitu bil nitu E na isto ramniste, zatoa sto - Gruevski ne e i ne bil Pretsedatel, razbiras...?
не те сфатив дека за таков аспект збораш.

и? па ко лидер на партија и довчерашен премиер не треба да биди на време?

да не е вреѓање на неговата личност и дело да се сретни со претседатели на две држави? шо закажал-потврдил средба тогаш?

informacijata zosto ne bil na vreme ja nemame.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 22:57

VOL напиша:
чучулига напиша:
VOL напиша:ostaj sea ti za Horhe, stotuku go izramni Gruevski so Kolinda I Pahor . nitu bil nitu E na isto ramniste, zatoa sto - Gruevski ne e i ne bil Pretsedatel, razbiras...?
не те сфатив дека за таков аспект збораш.

и? па ко лидер на партија и довчерашен премиер не треба да биди на време?

да не е вреѓање на неговата личност и дело да се сретни со претседатели на две држави? шо закажал-потврдил средба тогаш?

informacijata zosto ne bil na vreme ja nemame.
ааааа, да не треба да шпекулираме? добро ај... шо и да му се случва во партијата, не е никакво оправдување!
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Апр 12 2016, 23:00

sto da spekulirame, koga, ovie senzacionalistive od 24 ..uspeale da slozat 2 ( so bukvi -dve) recenici I toa treba da e sega -sto.... izvor na informacii?
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by чучулига Вто Апр 12 2016, 23:05

VOL напиша:sto da spekulirame, koga, ovie senzacionalistive od 24 ..uspeale da slozat 2 ( so bukvi -dve) recenici I toa treba da e sega -sto.... izvor na informacii?
претседателите не дале изјави а дотичниот не се појавил па да дава изјава за да знајме нешто... шо поќе сакаш да кажат, ти реков дека не се сите ко сител па да прат популистички филмој...

едноставно, известија за шо се случило.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Апр 12 2016, 23:08

seriozno, daj be link, stvarno ne znam povekje od ova sto ti go nafiluvas vrz ovie dve recenici od 24?
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 2 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 40 Previous  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот