ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 44 of 44 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44

Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 44 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Нед Мар 14 2021, 18:46

Aj!
Sea pojasno bilo...
Pa ova PEDErčE bilo?!
https://republika.mk/scena/estrada/osven-bugarsko-zname-vo-spotot-vasil-garvanliev-ima-i-bugarski-pasosh/

Ima dve rešenija za ovoj slučaj:
1. Totalno ignoriranje na ovaa strumičko zajačka bugarsko esdeesovska  instalacija, del od proektot " visčki sma blgari, nikogaš Makedonija, samo Severna!", t.e bugarizacija i demakefonizacija (  Tambura Todevska so himnata, Maričić so zabranata na "Makedonija" ,
GNILA Carovska so istorijata , Pederle Šišelegov so promena -demakedonizacija na ulicite, Gnasmila Zaharieva so slikanje pred Uçk a totalno ignoriranje na se' makedonsko i mnogu drugi)..
Znači nit da se sluša nit glasa nit gleda tuku gasi..

2. Da go naguzime.

Problemot e so pod broj 1 , mu e gajle, platen e za ovoj rezil, on bi zajački evrići u šupak i seedno dal e slušan ili ne.
A pod broj dva, ke se izradue samo, usluga mu praime.
Bre, šo muka si imame so zajačkive .....
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 44 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Вто Мар 23 2021, 10:09

VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 44 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Вто Мар 23 2021, 15:01

Кај го спомна ... еве го де ...ја... тресе ли тресе глупости...

https://www.slobodenpecat.mk/kostadinov-ako-sakaat-vmro-dpmne-aa-i-levicza-da-blokiraat-neka-gi-vratat-platite-ovoj-mesecz/

.. и нека не рони крокодилски солзи по опозицијата ... знаеме колку им се потребни .. потребни им се само како декор во собраниската сала и да можат се да си изгласаат....

... и нека не извртува ... опозицијата присуствува и учествува на расправите само кога треба да се  гласа си оди незадоволни од надменото тотално игнорирање на се што од неа доаѓа како предлог...
.. и јбг... кога мнозинството неќе ни „а“ да чуе од опозицијата а не па нешто и да прифати тогаш на опозицијата и не и остануваат други методи за борба освен затрупување со амандмани и неприсуство на гласање... т.е. се во рамките на легалното..

... п.с. ..изгледа тој има заборавено како тие се однесуваа кога беа опозиција ... па и за платите...

п.с на п.с.   ние и немаме пратеници кои се представници на народот ... имаме 120 чипирани створови кои само притискаат на тастерот за на кој ќе им султаните на партиите речат да го притиснат ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 44 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king Чет Мар 25 2021, 22:09

https://iportal.mk/stav/jovanovikj-vo-opozicijata-nema-eden-seriozen-lider-analitichar-politichar-vo-sdsm-okolu-sdsm-ima-premnogu/

такви ко него „аналитичари“ нека во сдснмк има што повеќе ... кога го читам ни гоце тодоровски ни ванчо петрушевски поеќе не ме изнасмеале...
п.с. тој бе по зајко бетер од лиде лиде по филипчесупермен... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10716
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 44 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL Пет Мар 26 2021, 20:02

...velat vo rodnoto selo , nikogaš so čupe od ženski rod ne go videle...
A i baegi mekotelen bil...
VOL
VOL

Posts : 16825
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ  во Македонија - Page 44 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 44 of 44 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот