ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Страна 41 of 41 Previous  1 ... 22 ... 39, 40, 41

Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Апр 13 2020, 18:26

Шилегов почнува да го урива „Скопје 2014“

Za toa li nabivte narod ko duneci u kjumez, govna neprokopsani.. kako kurvicinja podlo?
https://expres.mk/etnos-shilegov-pochnuva-da-go-uriva-skopje-2014/
VOL
VOL

Posts : 16495
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пон Апр 13 2020, 20:30

Па нормално.... кога не знаат да нешто изградат ... ќе рушат, мајстори се за тоа....
... а приказната за ризик од поплавување на мачка на опаш ... нигде никој нема покажано издржана студија и симулација за такво нешто, галиите тука беа кога беше и оној од пред некоја година  повеќечасовен библиски потоп во Скопје,  со рекла казала приказни плашат народ, а со оглед на ширината и височината на кејот таму без проблем и Сава би течела, проблемот настанува по завршетокот на уреденото корито на Вардар... маџари и хиподром со години пред „лаѓите“  се изложени на поплави па никој ништо не презел...

... туку работата е во инатот и патолошката омраза кон се од вмро.... а петре и сдс нека не се занесуваат дека вечно ќе бидат власт, демократијата е заебана работа, денес си утре не си и така у круг... а инатот и омразата раѓаат само уште поголем инат и омраза...
... може да се случи да утре некоја друга власт ги натера да се вратат како што било и сето тоа самите си го платат... ама не, овие не мислат за утре, ко бесни и гладни кучиња дрпаат денес ко да ќе нема утре...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10387
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Апр 13 2020, 22:34

Polesno na ranetata mu dusicka ke bide da , na primer, go rusi zajcev rid.
Imase om ideja da go devastiral glinenion rid na koj e nasadena americka ambasada ,  ke kopal tuneli demek.
Mozda i toj rid bi go rusel da ne e americkana ambasada...kojznae. 
Ali za  Zajcev Rid, ima mozda razlog coekot. Mozda licni pricini..
Da go unisti toa " duvlo na razvrat". 
A Petle e domakjin coek. Saka da i pomogne na zaednicata, saka da gi svati i da im pomogne na mnogumina propijaneti koi zenite im " rabotat trekja smena" na Vodno ili nekoj od vukojebnite ridovi u okolina..
Vodno e pregolemo pa bolje da se zabrani neli, u znaku osvete...
Ali pohotni domakjici znaat da "jogiraat" i na poniski ridovi.
 Na primer Zajcev Rid...
I taka natamu.. do nekade, razbirlivo e socustvoto i tagata koja Petle ja deli so nemokjnite ali ranjeni muskarci. To mu dodje nesto kao " braća po muci".." pobratimi u pienje" ..i slicno..
E sea so mu smeta pola skopje....
VOL
VOL

Posts : 16495
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Апр 15 2020, 00:06

https://alfa.mk/ojo-molchi-trichkovski-mu-se-zakanuva-na-hristijan-m/

Не му замерајте на чоечето, него одамна „корона“ го јаде у главата...
... ојо, него не му е потребно, потребна му е стручна помош за менталното му стање...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10387
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Нед Апр 19 2020, 10:50

https://meta.mk/skopskite-gradonachalniczi-so-poddrshka-za-policzaјczite-shto-go-odrzhuvaat-policziskiot-chas-galeriјa/

1. Podrska? ...... ?........ ? 

2. Na GRAGJANITE 
Na BOLNITE 
Na onie vo Samoizolacija treba da im dade podrska
Na onie koi ostanaa BEZ rabota na siromasnite
A ovoj  civilen samonacalnik ....mozese mozea seto toa
makar i bez konatakt, so akt, cin...
Ova setanje niz gradov za vreme na policiski cas pri redovno izvrsuvanje na relativno nerizicna rabota bez rizik na zaraza- dremenje na punkt niz prazni ulici... e nepotreben PR.

3. samonacalnicive imaat posebna vrsta na imunitet pa se šlaat navamu natamu? Ili pak nivniot " dopir" blagoslovuva koj dojde u nivna blizina? 
Inaku dotur na hrana si e redovna rabota. MvR si ima i vozila i sistem za logistika i ne in nedostasuva nisto posebno.
Gazirani sokovi , gricki.... nebare zurki ke pravat od dosada po raskrsnici.

4."odabranite" kako na primer Petle Šišelegov, dosega NIKADE gi nemaše , ama BAŠ sega im tekna da " razdavale" ko za zadušnica, sokcinja i gricki po punktovi, koga nabija cel narod ko u konz- lager doma a pred crkvite nasadija vooruzeni stormtruperi  da tamanat 
sekoj sto ke se priblizi na crkvive....kako da se sinagogi u Berlin 1940.

...za nekoj si Petle Šišelegov na raat da si idat u prazni crkvi kako samo nivni da se, bez " stoka od narod" naokolu?

Ili ide marula so jajca vareni , so rakija, a? Ke lecime koroni?
VOL
VOL

Posts : 16495
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Нед Апр 19 2020, 13:08

Ili ide marula so jajca vareni , so rakija, a?
Си пробал да на марулата и јајцата додадеш и сланина?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10387
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Нед Апр 19 2020, 16:38

Jok. 
Ali valjda vredi. Ke probam.
VOL
VOL

Posts : 16495
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Апр 22 2020, 11:46

VOL
VOL

Posts : 16495
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Саб Апр 25 2020, 23:16

https://www.libertas.mk/pravnichki-ponzi-shemi/

Првиот пасус....
..понатаму не вреди да се губи време на читање...

Шо убаво самиот себе се опишал ... Twisted Evil Twisted Evil

-------------------
--------------------

...и ова....

https://frontline.mk/2020/04/25/mickoski-iako-faten-in-flagrante-veli-deka-snimkata-e-stara-polovina-godina/

...гледам тоа сликичките  со оној црвениот правоаголник ... и некако не ми е јасно да некој стави рачен часовник врз латекс ракавици ... Very Happy Very Happy

..и друго ... првпат глеам видео снимка што покажува само време (час, минути)  на снимање без дата.... ?????????

..и трето ...снимката е од сугурносна камера внатре во приватен објект, е сега како таа се нашла во медиумите?????????

.... газдата или некој од неговите им ја дал...?????
..или ... му го имаат хакирано системот и украдено снимките?????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10387
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Апр 27 2020, 05:54

i sea treba da se zanimavame so Micko... 
toa e se' sto SDS mozese da iscedi od svoite gestapo agenturi?

scratch
VOL
VOL

Posts : 16495
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Апр 27 2020, 06:36

vidi ti , ozraceniov so govna jade... Shocked

a be pickatimajcina stoko edna, a ti izglea nulta- severdzan si, pa se  makedoncite ti se odvratna sorta, a?

ke se vratis ti od taa tirana, mamu tibam prevrtlivo, ke fatis pa tambura da svirkas po partiski zurki....

https://expres.mk/gi-eesh-glupavive-makjedonci-nash-diplomat-go-kodoshi-svojot-narod-kaj-borisov-foto/
VOL
VOL

Posts : 16495
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Апр 27 2020, 06:38

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Zlatko-003

vidi vidi...

ovoj bil diplomat vo Albanija koj treba da gi zastapuva i makedoncive tamu.....

a be ova GOVNO ne smee da se pojavi u mala Prespa i okolinata kade ziveat makedonci vo albanija.

https://plusinfo.mk/ori-anski-so-drski-navredi-za-makedoncite-foto/
VOL
VOL

Posts : 16495
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Сре Апр 29 2020, 02:40

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 EWn8719WAAAyLRu?format=jpg&name=small

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 EWn872FXkAMjkQ-?format=jpg&name=small

И оваа искомплексирана шизофренична карикатура од чоек со ваков сељачки речник е стаен за Директор на Македонскиот културен центар во Тирана.... која ли култура ја „продава“??????

Тој бе кога дува ветер под тоа палтенцето сигурно го носи сидрото на сдс.... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10387
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Сре Апр 29 2020, 05:48

Toa e taa bolest na "pomazanite'
Decenii ko bubreg u loj, mazeni galeni zastiteni ufilmani deka se nad rasa i deka nadvor od nivniot svet nema lugje tuku samo nepismena stoka.
Nauceni da bidat  faleni nagraduvani galeni u toj partisko - burzoaski svet, oni ne mozat da zamislat kako nekoj koj  ne znaat " cij sin ili kjerka ili vnuk e" ,  znaci ako nekoj ne e "odobren" od Це-Ка, " ne e nas".
Toj ne moze da spomne nieden koj ne e so "odobrenje" neli, vo ponovo vreme, koj ne se pojavuval na sviranki na zajacki zurki...
Takvite se ili niska rasa za nego ili dusmanski umetnici, kolku i da vredat.
Do tolku e poremeten sto duri i tie sto gi spomnal, bez razlika sto davale podrska na vlasta mozebi se dobri umetnici del od niv, sigurno bi se sramele od ovoj nivni "kolega" i negovata " griza" za toa kako nekoj da im brcnal u medot koj, spored "staroto dobro pravilo u partija" e strogo zabraneto za site i se ide na Goli Otok tuku e namenet samo za pomazanite sincinja i kjerkicinja na raznorazni direktorcinja i funkcionercinja ...
Ovoj e tolku bezvreden i lud sto gi deli umetnicite po partiska linija sto samo toj i negovite si gi zacrtuvaat.
 No, na bezvrednite im se potrebni vakvi trulezi koga nema  sposobnost za nisto a na onoj sto ima znaenje i znae da tvori, komponira, pee, rezira , glumi, pisuva itn, ne im treba politika  da gi zastituva, partija da im ja kompenzira nesposobnosta i da gi im ispolnuva zelbi " tate, ja sakam da bidam.... muzicar- ke bides sine sega ke se javam kaj komesarot"...
Zatoa za ovoj neznam kako da go narecam... cel svet e u  krugot " tozija- unkovski- stefanovski" nebare se vecni i ne smee nikoj drug da bide umetnik. Nedaj boze nekoj da dojde odnadvor ili bez pecat na SDS! Togas poluduvaat, kako ovoj origjanski , proglasuvaat eres, bogohulie, 
Inkvizicija!
So oca, origjanski ne gi navreduva tie so gi pluka tuku i tie sto gi brani.
Ne sekoj e srekjen vakov "recnik i kultura" na vakov nacin da gi "opejuva" i glorificira i svesno da gi redi i opejuva so partiski stihitvorbi na najvulgaren nacin sto retko koj dovolno ostvaren i sposoben umetnik go posakuva. Nivnata nagrada i falenje e publikata .
Ili ja imas ili ja nemas. I nagradite ili se namesteni nezasluzeni  ko za pomazani, ili se zasluzeni od srce i mu se radyvaat...

Mòzebi Slatko Origjanski sega ke mu sviri drndupki na mitinzi na Bojko Borisov, soglasno najnoviot hit na ponasanje u sds, " makedoncite se  glupi i nepismeni" i " da zivee najubaviot i najpametniot ni Bojko"...
Tezga si e tezga.
A mazga si e mazga..
VOL
VOL

Posts : 16495
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Пон Мај 11 2020, 08:00

https://www.brif.mk/video-vasev-mitskoski-ne-uspea-da-ja-sokrie-povrzanosta-so-kicheets-da-ne-cheka-tuku-da-se-prijavi-vo-shutka/

Ајдеееее...... уште една сдс тарабука....
.... од снимки во кои ама баш ништо нема сдс троловите накалемија се и сешто ...
...рекетот водел до вмро, ајде бе, видовме кој се се сликал со бокица13 Twisted Evil Twisted Evil
... да беше рекетот вмровско масло уште лани мајка ќе им расплачеа...
...абе ни самите не веруваат во она што сакаат народот да го убедат...

.... ама се им е џабе, џабе се препотуваат, она пцуењето и фалењето дека се е негово е врв на се, жив песок, можат да се препелкаат колку сакаат ништо не ги пере... народ нафта не пие... сдс бродот е тешко торпедиран... Very Happy

.... ги видовме и вмро и сдс, ни ебаа мамата .... ако на овој народ му е дојден паметот не треба да гласа за ниедна од нив....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10387
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Чет Мај 14 2020, 09:37

https://frontline.mk/2020/05/14/sha-iri-izbori-e-ima-ne-vie-koga-sakate-tuku-togash-koga-dpmne-e-kazhe/

Е...јбг.... сдс нек се потсети какви се вратоломии не правеше за предходните парламентарни избори... бараше те ова те она, се закануваше со неучествување, па одложуваше, па без опозиција нема да има избори... и на крај пак ги изгубија изборите а на власт се устоличија со заткулисни игри...

... и нормално дека сега опозиција ќе заебава, без опозиција нема избори,  ги маваат со нивни камен по нивна глава...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10387
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Чет Мај 14 2020, 21:06

https://lokalno.mk/manchevski-vmro-dpmne-ja-kritikuva-vladata-a-saka-istata-vlada-da-ostane-podolgo-na-vlast/

Па подобро да ве уште некој месец истрпат на власт него касапница да напраи короната.... јбг.... магаре или змија...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10387
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by king on Саб Мај 23 2020, 12:56

https://lokalno.mk/shilegov-opozitsijata-ja-zamara-javnosta-so-sumi-za-trevnikot-za-da-ne-zboruvme-deka-tamu-trebalo-da-ima-zgrada-od-20-metri/

Само насловот ... другото е тра-ла-ла....

.... збори за некаква си зграда а зграда нема ... т.е.  си ја трга мувата од капата за она прескапото пасиште у сред центар со муабети кога баба би била дедо....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10387
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Саб Мај 23 2020, 18:57

E bravo be, junak eden,more kakov junak, tuku heroj , delija nad deliite,
Cipiripi flizur nad flizurite, usmrden ..ups, pardon,  mokasini nad mokasinite, vitezu sdsovcji, betmenot na Shkupi, ...itn..
..da ne bese ti, zlite sili ke go plasea gradot so zgradi so niknuvale do 20 metra, srekja Vardar ni te isfrli na bregot, da se iznaspasuvas po gradot, i namesto zlite jazici na zlite sili da s'skaat zli provokacii za mitovi i legendi okolu 20 metarskata, troglavata, zgrada so blue ogan i jade zivi  minuvaci....Ti go spasi gradot so... LiVAda , so pasiste, so treva sočna, nacki sea sto ke niknela troglavata lamjesta zgrada...
A be za pola milion evra travka po travka e sadena licno , od mladi omladinki na SKOJ na SDS, travki koi cela godina se noseni pod vunesti miški za da uzree toa travata, i na kraj da bide zasadena u pasisteto na Siselegov..ete neka znaat zlite jazici , zasto kosta livada pola milion evra!
VOL
VOL

Posts : 16495
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by VOL on Пон Мај 25 2020, 14:59

дури девет од заразените се од скопската општина Чаир .....
 а сите девет заразени од Чаир се од иста фамилија.
https://republika.mk/vesti/Makedonija/devet-od-novozabolenite-se-od-ista-familija-od-chair/

Ne be od baklavi krkanje in se slosilo kakva korona. Neli umrela koronata, taka kaza reizot, a koga reisot je kaze i Pendarovski i zajko stojat mirno...
VOL
VOL

Posts : 16495
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЏУКЕЛИТЕ во Македонија - Page 41 Empty Re: ЏУКЕЛИТЕ во Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 41 of 41 Previous  1 ... 22 ... 39, 40, 41

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот