ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

+2
чучулига
кнез
6 posters

Страна 11 of 14 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next

Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king Сре Ное 01 2017, 00:27

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=125545#.WfkFnJgorTc

Демократите ама баш ги заболе за некоја си Кореја таму ....
.... болката им е тоа што ..ако се погледне географијата, последиците на тој нуклеарен напад директно ќе ги осетат Кина, Русија, Јужна Кореја и Јапонија што неминовно ќе предизвика нуклеарен одговор од Кина и Русија

.... туку што запнале толку за таа С.Кореја .... чоекон арно им вели ... остајте ме раат и никого нема да рчкам.....
... ама за извозниците на демократија важи само едно правило... „јас смеам да имам средства за да сосе гаки те запалам а ти не смееш да имаш ни стап за тресење прашина од теписи ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king Сре Ное 01 2017, 00:36

https://sdk.mk/index.php/svet/126-milioni-amerikantsi-bile-izlozheni-na-ruska-propaganda-preku-fejsbuk-tviter-gugl-jutjub-za-vreme-na-izborite/

.... ааааааааааа .... а CCN  и слични чија пропаганда е насекаде у светот .... никому ништо ..

... е јбг ... боли кога некој со твој камен по твоја глава .... Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king Сре Ное 01 2017, 00:39

Упссс .... уште еден ...

http://novatv.mk/napad-vo-nujork-8-ubieni-od-mazh-koj-vozel-kamion/

.... јбг ... бесмислени напади и жртви по системот ... кому иде ...
.... освен создавање привремена локална несигурност никаков друг ефект .... живот иде даље ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king Чет Ное 02 2017, 21:14

хихихи....

http://vecer.mk/svet/rusite-go-shokiraa-svetot-otkrile-koj-e-tramp-i-chii-igrach-e

...а, глуп бил Трамп .... а?
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king Пон Ное 06 2017, 02:06

Повторно по којзнае кој пат маскр ....

https://sdk.mk/index.php/svet/detsa-bremena-zhena-megu-zhrtvite-na-masakrot-vo-teksas/
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by VOL Чет Ное 30 2017, 22:00

ama se zasekira Tramp.. Laughing Laughing Laughing

http://makfax.com.mk/daily-news/%d1%82%d0%b5%d1%80%d0%b5%d0%b7%d0%b0-%d0%bc%d0%b5%d1%98-%d0%bd%d0%b5-%d1%81%d0%b5-%d0%bf%d0%bb%d0%b0%d1%88%d0%b0%d0%bc-%d0%b4%d0%b0-%d0%b3%d0%be-%d0%ba%d1%80%d0%b8%d1%82%d0%b8%d0%ba%d1%83%d0%b2%d0%b0/
„Тереза, немој да се фокусираш на мене, фокусирај се на деструктивниот радикален исламистички тероризам што се случува во Обединетото Кралство. Нам ни е добро“, напиша Трамп на „Твитер“.

bas se potrese Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by VOL Вто Дек 19 2017, 04:03

poglup(ava)predstavnik vo UN so poteklo od sanatoriumskite labaratorii, nemale.

ako nekoj se sekjava na nesrekjnata fuflica i nejzinite izjavi od Krim-Donbas do SIrija, nema da se iznenadi za nedostatokot na inteligencija na visokot na arogancija na  "ambasadorkava" so kompleks na dokazuvanje na amerikanizam.. ( inaku indisko poteklo po obata roditeli, rasist, i izraelski pulen, plus poneznata polovina i e aktivno voeno lice..)


Сите останати 14 членки на Советот за безбедност гласа за нацртот на резолуцијата.
Со овој потег САД дополнително се изолираа кога станува збор за спорната одлука на Трамп донесена претходно месецов, пишува Ројтерс.
Американската амбасадорка во ОН Ники Хејли кажа дека ставила вето на резолуцијата во ОН „во знак на однрана на американскиот суверенитет и улогата на Америка во мировниот процес на Блискиот Исток“, пренесува Асошиејтед прес.
„Ниедна земја нема да им кажува на Соединетите Американски Држави каде треба да ја постават својата амбасада“, кажа Хејли пред Советот за безбедност откако го стави првото вето на САД по повеќе од шест години.

cel svet kazue deka treba da se pocituvaat site strani.
ovaa kako da prezentira povekje svoi dusevni tegobi, potrebi, a mozda i ja fatil proliv vo momentot na glasanje.

https://www.mkd.mk/svet/vesti/sad-osameni-vo-sovetot-za-bezbednost-na-on-navreda-koja-nema-da-se-zaboravi-video

licno, bas mi e gajle dali ke go priznale Erusalim za glaven grad : vo buniloto i zabeganosta em potrebata od "pobeda" a makar i Pirova, ameriludacite baraat makar "zrak nadez" za da si go "osvetlat" obrazot.

Kina se' pojaka, Severna Koreja uporno se drzi za jajca i imgo pokazuva sredniot prst, rusite si isteraa svoeto vo Ukraina, Sirija..
a amerikancite svatija deka do tuka mozat, i deka duri ni sopstvenata opaska vekje ne mozat da si ja brkaat. So kuridte nikade ne stignaa, turcite im sutnaa kloca od Indzirlik( B61 ne se povekje tamu!)

smesna e odlukava na amerimoronite vo ON, a uste posmesna e koga vakvi spodobi ko ovaa Hejli ke ja obrazlozi i "cvrsto" objavi.

go priznale Erusalim deka bil-Erusali,. bre. proglasete sega praznik doma.
na gluposta.

taman go izgubivte "u dva potga" cel arapski svet Laughing Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by VOL Чет Дек 21 2017, 07:28

lele, lele, lele..

gasenico-glaviot "go vrozvrakja udarot".

https://www.slobodnaevropa.mk/a/28930382.html


Трамп се закани со укинување на помошта на земјите кои во ОН ќе гласаат против САД

pa kolku ke se potresat pa Rusite,izmegju dve smeenja uste od orospiceno Hejli sto kako moron samo taa digna raka vo ON a site bea protiv, lele majko.uste na vozduh nemaat sankcii, jadni, samo zatoa sto nema ventill za vozduh na disenje i planetaren e,  a ne americki,
uste na toa nemaat sankcii rusive , od amerikancite i n ivnite pudlici - cel zapaden svet, a funckioniraat.

aj sto gi spizdi arapive, sega ke gi spizdi i Kina , od koja cela amerika zavisi ko Grcka  od Germanija,  Indijcive, Brazil, i drugi orgomni koi amerikancive ne samo sto ne uspeaja da gi stavat pod svoe tuku se povekje gi stavaat na nisan. a pregolemi se za da gi imaat kako potencijalni sopernici.!

ama ako., samo napred.Smile
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by concrete Чет Дек 21 2017, 08:50

На уса и остануат два избора: да си ја подвитка опашка и да си се врати во дувлото или да повлече од кук. Имајќи го во вид краткоумието на нивните икони од типот на Вајатите и Док Холидеите за очекување е второто.Како инаку би завршиле во стилот на Буч и Санденс,Седумте,Дванаесте и таквите некои величенствени или Дивата Орда сосе генералот Мапаче???
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by VOL Чет Дек 21 2017, 21:47

sanatoriumskite stitenici mora da se osvestat, i da se nadevame deka nivnoto otvaranje oci i socuvanje so realnosta ke bide bezbolno.
celiot svet ke mora da bida vnimatelen so tie lugje, da im pomaga, da gi podrzuva , za da ne gi strefi sok, panika..

site znaat deka ju es ej se lideri vo mnogu sferi, i gi cenat, ama ke mora tie pre-ceneti da zapocnat so evolucijata na mentalitetot koj im e zastanat vo vremeto koga se osvojuvale indijanskite teritorii, besele konjokradci, saloon-ot bil i kafana i gradsko sobranie vo gradcinjata, a sekoj od niv kuburi, ko denes smartfoni...
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king Пет Дек 22 2017, 01:21

VOL напиша:lele, lele, lele..

gasenico-glaviot "go vrozvrakja udarot".

https://www.slobodnaevropa.mk/a/28930382.html


Трамп се закани со укинување на помошта на земјите кои во ОН ќе гласаат против САД
Се јави турчинот

https://www.mkd.mk/svet/vesti/erdogan-mu-poracha-na-tramp-turcija-ne-e-na-prodazhba

... ваков, таков чоекот има муда ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by VOL Пет Дек 22 2017, 06:37

aha,ima.
„Господине Трамп, со своите долари не можете да ја купите демократската волја на Турција“, кажа Ердоган во Анкара,

si ibalo majkata, demokratija vo turcija, kako ne be Laughing Laughing Laughing
on a se nasol da kazuva ..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by concrete Пет Дек 22 2017, 09:07

VOL напиша:aha,ima.
„Господине Трамп, со своите долари не можете да ја купите демократската волја на Турција“, кажа Ердоган во Анкара,

si ibalo majkata, demokratija vo turcija, kako ne be Laughing Laughing Laughing
on a se nasol da kazuva ..
..мисли веројатно на турска демократија бе, тоа ти е бренд ко и смоква од Самарканд .. Smile
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king Вто Јан 02 2018, 12:57

http://www.mrt.com.mk/node/45797

Уште само да некој објасни што значи тоа „рекреативна употреба“ ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by concrete Вто Јан 02 2018, 14:11

king напиша:http://www.mrt.com.mk/node/45797

Уште само да некој објасни што значи тоа „рекреативна употреба“ ...
Што ти е гајле, Македонија треба да го следи примерот на Калифорнија. Таа е најдобар пример за нас кој треба да се следи во секој поглед. Од вино, преку се друго до враќање на афионот на нивите, и козите по планините.. Smile
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king Сре Јан 10 2018, 19:58

поставила забрането прашање.... и завршила со лисици ...

http://kanal5.com.mk/vesti_detail.asp?ID=142598
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king Нед Јан 14 2018, 19:02

Ахахахааааааа ... се усрале ....

http://24vesti.com.mk/lazhen-alarm-za-raketen-napad-vrz-havaite-0

хихихи... се криеле во кади, децата ги фрлале во канализација, пишувале тестаменти  .....

http://lokalno.mk/video-foto-38-te-minuti-na-uzhas-na-havaite-kako-ostrovojanite-panichno-reagiraa-na-lazhniot-signal-od-opasnost-od-balistichki-proektil/
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king Сре Мар 28 2018, 10:41

хихихи....
... џабе Путин најавува нови проектили ... не му требаат .... овие си се и сами довални... Evil or Very Mad Evil or Very Mad

http://makfax.com.mk/svet/%d0%b2%d0%b8%d0%b4%d0%b5%d0%be-%d0%b4%d0%b5%d1%84%d0%b5%d0%ba%d1%82-%d0%bd%d0%b0-%d0%b0%d0%bc%d0%b5%d1%80%d0%b8%d0%ba%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8%d0%be%d1%82-%d1%81%d0%b8%d1%81%d1%82%d0%b5%d0%bc/
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king Саб Апр 28 2018, 21:48

Нели се чаталеа дека сите испалени ракети стигнале до целите .... од каде сега тие во Русија....

https://mk.rbth.com/science/80998-tomahavk-vo-ruski-race?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=RSS

...америте сериозно треба да поработат на својата стелт технологија бидејки очигледно не ја бива .... кога кој стигне им ја руши .. Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by VOL Нед Апр 29 2018, 07:19

mnogu nemsasno sklopen tekst , i bezveze preveden .
iako poentata e pogodena.

"smrt" za tomahavkite, seciranje na raketi,
sudbina polosa od smrtta za raketite ( ? Smile ? )
autopsija, operaciona masa...
i nekolkupati se spomnuvaa taa "smrt za raketite"

prvo, tomahavk e SPORA raketa i e odamna poznata za rusite
najcesto gi turkaat so protivavionska artilerija ( no samo ako pvo topovite se radarsk vodeni,) za uspesno LOCKiranje i naveduvanje na artilerijata.
raketata leta POD 1 mach i e nesto pobrza od patnicki komercijalen avion!

znaci, poglednete gi tragite na neboto od patnickine avioni, - otprilika toa e toa! avionite maksimum 700-800 na saat ke nagazat, na nad 10 000 metri gi gledame kako tocka koja ispusta 2 ili 4 tragi beli, ( od kondenzacijata na taa visina...) a raketata e nesto slicno, samo mozebi 100-150 km pobrza.
krstarecka e zatoa sto sledi konfiguracija na teren. Leta pratejki go reljefot na zemjata, t,e na povrsinata na zemjata.

ima moznost da menuva visina na let, no toa ne e raketa koja ke gi "zeza" domorodcite dole, t.e ako odbranata ispali raketa da go presretne tomahavkot, , toj nema protivmerki, kako avionite.

prednostite mu se , patekata na let koja se programira odnapred, GPS naveduvanje koe tesko se poprecuva od strana na onoj sto se brani, zatoa sto signalot doagja od satelit i e globalen, a tomahavkot samo go "fakja" prima informacii i gi sledi koordinatite,.... potoa niskiot let, POD radarot..
 no dobro vrzana protiv avionska artilerija vodena od radar, moze da soborat tomahavki vo let!

uste pouspesna se zemnite protivavionski raketni sistemi.

dovolno e samo da se otkrijat, t.e da gi "fati" radar, i da gi "zakluci" ( taka se veli , toa e ona "lock")  i toa e skoro sigurna "smrt" za tomahavkot.
zatoa sto site protivavionski raketi ispaleni od zemja, se POBRZI od tomahavkot imaat pomal domet, no se agilni, brzo menuvaat pravec, najcesto so vgradeni sistemi protiv-poprecuvanje , koe go imaat avionite no ne i tomahavkot, i kako sto spomnav, ako tomahavkot leta so 0.9 maha, protivavionskite raketi letaat so 2-3 i povekje maha, taka da tomahavkot e odnapred osuden na "smrt" Smile

e sega, ako ispalat 100 komada ( otprilike dva broda nosat tolkava kolicina i plus nesto sitno... Wink ) , so RAZLICNI programirani pateki- ili pak od razlicni mesta, dolu na zemjata branitelot treba da otvori 16 oci i da gi zagree radarite da ti otkrie site, t.e da gi napregne site mozni kapaciteti za da ne propsusti nekoja raketa zatoa sto ne se znae dali ke drmne vo mnogu vazna cel, ( komanden bunker, radiorelee jazol,radarski kompleks itn) ili ke padne na lazna cel ( kako sto se ispozaebaa vo SR J 1999, koga mnogu tomohavki  bea ispaleni na lazni celi-mamki...)
soboruvanjeteo NE E PROBLEM koga ke se otkrie tomohavkot, dokazano vo SIrija,i prethodno SR Jugoslavija.

ps: vo sustina , site ovie "pametni" raketi se opremeni soi kompjuterski procesori , od koi tesko da se izvlece nesto zatoa sto ne davaat celosni podatoci ako se zaplenat- se "polnat" so informacii za celta , patekata na let itn,ILI pred samoto lansiranje, ili vo tekot na letot, preku satelitski link,
se pretpostavuva deka so pogagjanje na celta, normalni celata raketa se unistuva a ako ne se sluci detonacija, od "elektronikata" tesko da ostane nesto uptreblivo, ili se samounistuva ili nema nikakvi podatoci zatoa sto e vodena "onlajn" a ne se skladiraat vo memoriskite cipovi na sistemot na naveduvanje.
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by concrete Пон Апр 30 2018, 08:08

Томохавката не е ни ракета, туку беспилотно мало млазно авионче. Имаат мислам вилиамсови турбо вентилаторски какви што подоцна почнаа да вградуваат и во оние приватните микро џетови. Ракета , поише гас генератор е бустерот кој ја ифрла од контејнерот на брод и и дава почетна брзина. За да не рула како авион. Кога се лансира од авион мислам дека бустер не и ни треба...А бидејќи нема жив створ у неа тоа испалување може да биде со големо забрзување , не смета.. Smile После лета по зададена патека користејќи инерцијален систем за навигација и гпс бекап за корекција..евентуална. Има и други трикови , ама генерално тоа е тоа. Носи нешто поише од тон боева глава по избор.
Е сеа брзите топови спрегнати со радарско наведување, поврзани во мрежа за координација на дејство ги растураат ко глинени  голуби. Ракети се користат за покривање на поголеми простори, а бидејќи овие летаат со подзвучна брзина се лесни мети. Предност кога се појавија им беше многу нислото летање , со следење на теренот , а под нивото на радарите. Сега тоа не важи. Радарите отидоа каде каде. Можат и од горе да ги скенираат ,па нека се и залепени за земја. А ако ги лоцираат и заклучат,како што вика VOL им нема спас. Мислам дека американците сеа повеќе свадбарски ги пукаат. Да потрошат залихи, пуни им се магацини со нив .. Smile
Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 76995_6zgax6si8fmvlzv6oknbpsenc
concrete
concrete

Posts : 7035
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king Саб Мај 19 2018, 00:47

Пак по којзнае кој пат ...


10 мртви во пукање во училиште во Санта Фе

https://www.mkd.mk/svet/vesti/10-mrtvi-vo-pukanje-vo-uchilishte-vo-santa-fe-video

Америко ..земјо  обеќана ...
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by VOL Саб Мај 19 2018, 08:49

toa ti e toa, odsekogas najzaebana bil  "vnatresniot dusman" odosto nadvoesniot Laughing

na ovie ne im treba protivraketen stit, da se branele od neznamkakvi raketni napadi, na ovie im treba po eden psihijatar za sekoj ucenik, plus sekoe skolo da go preselat vo nekoj sanatorium..
VOL
VOL

Posts : 17150
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by king Саб Мај 19 2018, 11:38

VOL напиша:toa ti e toa, odsekogas najzaebana bil  "vnatresniot dusman" odosto nadvoesniot Laughing

na ovie ne im treba protivraketen stit, da se branele od neznamkakvi raketni napadi, na ovie im treba po eden psihijatar za sekoj ucenik, plus sekoe skolo da go preselat vo nekoj sanatorium..

Заебанцијата е во тоа ... на жалост на останатиот свет, што таквите случаи со посебни потреби ја водат и ќе ја водат таа земја ....
king
king

Posts : 11124
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) ) - Page 11 Empty Re: Унитед Санаториумс оф Америка (ili:strav i trepet za vanzemaljcite.. :) )

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 11 of 14 Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот