ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Општо за пред изборите 2016

Страна 17 of 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next

Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Окт 26 2016, 15:53

Абе што слушам по телевизиите и другите медиуми ... благонадежнит Љубчо и Сестра Љубе на тешки маки биле, не знаат кое столче да го одберат, да имаат по некој министер, директор или да пропаднат ко оние у погорниот пост ... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Сре Окт 26 2016, 19:35

пропаѓаат..., освен ако Грујо не реши да се упросечи и да почне да го лиже тоа што го исплукал.....
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Окт 26 2016, 20:01

concrete напиша:пропаѓаат..., освен ако Грујо не реши да се упросечи и да почне да го лиже тоа што го исплукал.....
Па ако е вистина дека ги поканил да коалицираат .... најверојатно веќе почнал ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Саб Окт 29 2016, 23:12

http://lokalno.mk/trajanov-za-sloboden-pechat-zasega-tretiot-politichki-blok-tezhi-okolu-100-000-glasa/

100 000 гласа ..12-14 пратеници .....
...ахахааааааааааааа ....дефинитивно нешто не е во ред со него ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Окт 30 2016, 12:47

ХИХИХИ.....

.... вака предизборно ... на сите устите им се полни со ... граѓаните ...
..делат и „шаком и капом“ а по изборите само собираат .... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Пон Окт 31 2016, 20:46

Makedonija odamna nema vekje gragjani..
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пон Ное 07 2016, 13:53

Во листите на сдсм има секакви само сдсм-оФци нема ... Twisted Evil Very Happy Twisted Evil


ахахахаааааааа ...и Лилето го стаиле .....  Twisted Evil Twisted Evil

..........

http://vecer.mk/Makedonija/shto-ostana-od-sdsm-provincija-zagubena-niz-sharenite-skopskite-ulici

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Пон Ное 07 2016, 15:09

..јеби га Кинг, требаше тој шљам да се потепа веднаш со доаѓањето на вмро на власт , сега е доцна. Башка најголемите сдсм трангефрангеристи веќе се набутаа во вмро...Да си пука во своја нога за да се откачи од оковот...може само вистински јунак, боксер аматер никако... Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Вто Ное 08 2016, 19:14

Mora da se pojavi opozicija.....
Kakva i da e.
Zaev moze da se supci sam so sebe , si ja onadi partijata sto go crpna - nacrpi od toa vukoseksacinite, od kaj i da e..
Zarem govnobugaristanskoto pederce ljuBco pak da go gledame..''.razmena na terirorii ''- da mu se menjaat dupaci zad nego ..crnjacki ,dolgokuresti.
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Вто Ное 08 2016, 23:16

ахахааааааааааа... насловот

http://fokus.mk/pendarovski-po-padot-na-diktaturata-parite-ke-gi-vratime-kaj-narodot/

.... ептен некој ќе му поверува  .....

.... кај кој народ само не ми е јасно ... за него нема народ има само стокаTwisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Сре Ное 09 2016, 08:06

king напиша:ахахааааааааааа... насловот

http://fokus.mk/pendarovski-po-padot-na-diktaturata-parite-ke-gi-vratime-kaj-narodot/

.... ептен некој ќе му поверува  .....

.... кај кој народ само не ми е јасно ... за него нема народ има само стокаTwisted Evil Twisted Evil
није могуќе да таа вуцибатина уште се смуца околу и тресе зелени?????
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Ное 09 2016, 12:46

Абе, допрва ќе се цмуца, го стаиле прв на листа ...  му нашле ухлебување за наредните четири години ....
... колку да не трпи за леб ....

... друго ... онаа шекерната пред некој ден читам ... рекла нешто као дека не е важно кој на кое место е на листите ... абе лесно е да се јаде гурабии а сам сабе да се опнеш на прво место на листа ... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Сре Ное 09 2016, 14:01

king напиша:Абе, допрва ќе се цмуца, го стаиле прв на листа ...  му нашле ухлебување за наредните четири години ....
... колку да не трпи за леб ....

... друго ... онаа шекерната пред некој ден читам ... рекла нешто као дека не е важно кој на кое место е на листите ... абе лесно е да се јаде гурабии а сам сабе да се опнеш на прво место на листа ... Twisted Evil
..ГУРАБОЈАДАЧКА  од раѓање....... Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Сре Ное 09 2016, 17:20

Pregolem del zivotot i pominal bez maka so pionerski em omladinski preporaki, so etiketa " ...Nase dete, sigurno, ke go praime funkcioner..", premnogu e vodena vo karierata, podrzavana, zastituvana,sponzorirana...
Naucena da se muva po fotelji, da demek raboti nesto, demek nesto ostvarue....
A NIkakvi rezultati, nula, od nejzinoto rabotenje partisko. Ili drzavno. Po sto nekoj ke ja pamti edna Radmila sekerinska ,po ke delo, odluka , potfat, bilo sto?! Osven sto stalno se upikue u nekakvi komissii ,odbori, listi, stabovi.... Da ne VOLONTIRALA nekade od ljubav ili se kade samo kaj sto moze da dzapne nekoe parice? Ili da ne obucila novi kadri za zamena, za novi vreminja, novi sili...?
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Сре Ное 09 2016, 19:41

VOL напиша:Pregolem del zivotot i pominal bez maka so pionerski em omladinski preporaki, so etiketa " ...Nase dete, sigurno, ke go praime funkcioner..", premnogu e vodena vo karierata, podrzavana, zastituvana,sponzorirana...
Naucena da se muva po fotelji, da demek raboti nesto, demek nesto ostvarue....
A NIkakvi rezultati, nula, od nejzinoto rabotenje partisko. Ili drzavno. Po sto nekoj ke ja pamti edna Radmila sekerinska ,po ke delo, odluka , potfat, bilo sto?! Osven sto stalno se upikue u nekakvi komissii ,odbori, listi, stabovi.... Da ne VOLONTIRALA nekade od ljubav ili se kade samo kaj sto moze da dzapne nekoe parice? Ili da ne obucila novi kadri za zamena, za novi vreminja, novi sili...?
..удала се бе из љубави, познаам еден батка , мислам у холандија кој ќе ви го потврди тоа...  Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Нед Ное 13 2016, 08:16

lele...

...Љубе Бошкоски рече дека патот по кој што тргнале е тежок, но со победничиот двоец засилени со генералот Ангелов имаат сили и ќе се движат кон врвот, кон Хималаите. Тој додаде дека за вистинските вмровци само врвовите хималајски можат да бидат лимит....

..mori... majko..

de neka se kacat vekje ednas, aman, belkim od tamu nema siminjanje, neka si osvojuvaat i vselena, aman!
http://novatv.mk/vmro-za-Makedonija-ochekuva-poddrshka-od-staroto-chlenstvo-i-15-pratenitsi/
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Нед Ное 13 2016, 10:35

....а бе "џенералот"  тука е??? Зошто некој спомна дека инструкциите ги дава од Ирак или некоја друга вукојебина каде платенички се бори за демократија и слобода на угнетените... Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Нед Ное 13 2016, 12:46

izmeDZu dva odmora, ratova po vuseksacini, a posle ratovanje, malo na izbori, I taka..
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Ное 13 2016, 13:20


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Нед Ное 13 2016, 13:26

Cuculovski cucnal vistinata.
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Нед Ное 13 2016, 14:26

...треба да се праша кој ќе го владее и крчми имотот на сдсм...не е мал..Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Нед Ное 13 2016, 19:21

pa, vidi sea konkreten, sdsm kako partija nema da zgasne, ama da vidi vlast, nema sansi so vakov raspored na silite.
prvo, ovie tokmaci koi sega se na celo na taa partija NIKOGAS nema ja donesat na vlast ednostavno zatoa sto nikogas ne bile na vlast- pojma nemaat ni kako.
VMRO VMRO-DPMNE ima edna interesna karakteristika- samoprocistuvanje, zatoa I e sutnat bugaristanecov, ljuBGco, i "plejada" drugi ...
SDSM kako partija go imase Kiki d' Prezident, kj vlece koreni od "ratot" do 45, pa posle celo postoenje na DFJ/FNRJ/SFRJ bes evo politikata/poltickata ekonomija na taa drzava, za ovaa uloga za preCednik na nezavisna Makedonija da mu dojde kako, nekoe hobi... starite poznanstva, stari vrski, iskustvo itn.. setto toa bese pridobivka i za SDSM... pa potoa negoviot ucenik , Branko..
i eden kup SDSMovci koi vlecat koreni od "onaa" Makedonija koja bese vo mnogu pogolema , poslozena i pomokjna drzava od ovaa.

i so nivno izumiranje, se gubi i SDSM. dojdoa nivnite "vnuci" nedouceni, koi se obucuvale na nekakvi kvazi -demokratski kursevi po nekakvi si vukosekscini, i toa ne nadvor, ( barem da steknat nekakvo iskustvo) tuku doma, koga takvite vukojebni mamlazi doagjaat kaj nas da ni solat pamet... pa nasite omladinci em omladinki pohadjaat nivni predavanja- presrekni ko na Oksford da diplomirale....

i kade e sega toj Zajakot vo ovaa prikazna?
kade se "pecel" toj kako politicar, strateg, menadzer, ...?
so sitni zdelki so... KRASTAVICI?
onoj poznat, strumicki mentalitet( bi rekol i -makedonski, ama aj posto zajakot e od strumica..) : oberi ovoskite, ili od po nivite, akni u kamion, odnesi do Kosovo, sitni toptan ajt nazad i ete ti traktooor... ili kukja mozda..
i taka se u krug dodeka ne se raspadna Jugoslavija. lesno bese koga se nosea cresi vo Srbija, Crnagora na more, duri i do Hrvatska se odese so kamionite, a sega i Kosovo e "otade jabana"..

e tolku e kapacitetot na Zaev. edno po edno se dve. od tie edno za mene , edno za Viceto, edno za tebe.. ama kako koga se dve..
nejse.

ograniceniot mu kapacitet go navlece da padne na "stranska pomos" a se znae sto ke mu vetat tie: tikvi so rasol, ( a nego i tikvi izgleda go palat, se sitka i toa od niva pa u kamion..ko krastavicki.).. za federalziacija , dvojazicnost...

baremk da mu vetat deka ke go nasadat u fotelja. da mu garantitaat.
ama do tolku e zelka,
prvo se izbrza a proglasi dvojazicnost, nicim izazvan i na iznenaduvanje i na samite albanci,
a potoa uspea da si go iznervira i clenstvoto, prezentirajki gi onie koi toj si gi smeta za bliski, za kandidati za pratenici, pa ostanatite, mu se ljutat.em narod ne go saka iem del od clenstvoto. i toa javno.

dali SDSM e zaloznik na ovoj "kapacitet" i ako e, zosto, so sto se zadolzile, i do koga bre lugje?
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Нед Ное 13 2016, 20:22

сдсм се поеќе заличува на Сталиновата КП на СССР

... само што овој нашиов Сталин е ситна боранија ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10455
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Пон Ное 14 2016, 06:44

http://sdk.mk/index.php/Makedonija/so-krv-pobediv-so-krv-ke-izgubam-protest-i-kamena-protiv-ahmeti-vo-kumanovo/
Како што се гледа од снимките скршени се и стаклата на едно од возилата со кои пристигнала партиската делегација предводена од Али Ахмети.
Лидерот на ДУИ Али Ахмети веќе година и пол не може да стапне во Куманово по инцидентот на 9 и 10 мај 2015 година, кога во кумановската населба “Диво насеље“, при полициската акција против терористичка група загинаа 8-мина полицајци а десетици беа повредени. Од терористите загинаа околу 14-мина. Секогаш кога Ахмети сакал да го посети Куманово, како што пишуваа медиумите, пораката од дел од жителите била дека не бил добредојден, бидејќи населението сметало дека лично Ахмети има вина за кумановскиот инцидент
VOL
VOL

Posts : 16555
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 17 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 17 of 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот