ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Општо за пред изборите 2016

Страна 2 of 18 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next

Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Spray on Вто Јан 12 2016, 22:37

чучулига напиша:
Spray напиша:
чучулига напиша:

ќе има и четврта нова партија во најава еве онака некоја хмммм... ај да ја наречиме, наречиме.... "десница" на пример?
чулулига, може да има и друга опција ама ако се распадне владеачкава па од остатоците да изникнат други десничарски партии.И така се најбројни.
Што мислиш за таква опција?
Генерално, мислам дека би ми било жал за разочараноста на членството кое верва во монолитноста и идеологијата на дпмне.
Можеби и си во право.
сепак монлитноста значи успех за секоја партија а успехот се чува.
Што мислиш , има ли шанси за обединување на опозицијата до конечна победа?
Spray
Spray

Posts : 217
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Вто Јан 12 2016, 22:42

чучулига напиша:
Spray напиша:
чучулига напиша:

ќе има и четврта нова партија во најава еве онака некоја хмммм... ај да ја наречиме, наречиме.... "десница" на пример?
чулулига, може да има и друга опција ама ако се распадне владеачкава па од остатоците да изникнат други десничарски партии.И така се најбројни.
Што мислиш за таква опција?
Генерално, мислам дека би ми било жал за разочараноста на членството кое верва во монолитноста и идеологијата на дпмне.
Ај сети се .... што се се пишуваше кога благонадежниот изрод го шутнаа од партијата?
...вмро .... за неколку месеци ќе се распаднел, трага нема да има од него ... не само што не се распадна туку енормно зајакна и се забетонира веќе 10 години на власт...
... исто како бугаристанецот и грујо е само една пролазна фигура во партијата ...

... но јбг ... нашиот народ е се уште по она комуњарското ... партијата тоа сум јас  ..(додуше сдсм сега е баш таква)....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Вто Јан 12 2016, 22:42

Spray напиша:
чучулига напиша:
Spray напиша:
чучулига напиша:

ќе има и четврта нова партија во најава еве онака некоја хмммм... ај да ја наречиме, наречиме.... "десница" на пример?
чулулига, може да има и друга опција ама ако се распадне владеачкава па од остатоците да изникнат други десничарски партии.И така се најбројни.
Што мислиш за таква опција?
Генерално, мислам дека би ми било жал за разочараноста на членството кое верва во монолитноста и идеологијата на дпмне.
Можеби и си во право.
сепак монлитноста значи успех за секоја партија а успехот се чува.
Што мислиш , има ли шанси за обединување на опозицијата до конечна победа?
Не знам, реално сум целосно надвор од било какви партиски инсајдерски информации па не можам да дам проценка во тој правец.

Можам само да кажам дека колицирањето со Георгиевски беше крајно погрешен потег во мои очи.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Вто Јан 12 2016, 22:45

чучулига напиша:
Не знам, реално сум целосно надвор од било какви партиски инсајдерски информации па не можам да дам проценка во тој правец.

Можам само да кажам дека колицирањето со Георгиевски беше крајно погрешен потег во мои очи.
сдсм и со ѓаволот ќе се уортачи (ако веќе и не) само да се дочепа до власт

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Spray on Вто Јан 12 2016, 22:46

Па непартиското размислување е најобјективно. Она од страна.
Не ти требаат инсајдерски информации, како велат старите, пијан вол оддалеку се тетерави , не мора да помирисаш одблизу.

Spray
Spray

Posts : 217
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Вто Јан 12 2016, 22:49

Spray напиша:Па непартиското размислување е најобјективно. Она од страна.
Не ти требаат инсајдерски информации, како велат старите, пијан вол оддалеку се тетерави , не мора да помирисаш одблизу.

хм...

тогаш, можам само да се надевам на пријатно изненадување.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Spray on Вто Јан 12 2016, 22:51

Без меѓународна помош изненадувањата кај нас се тешко остварливи.
Spray
Spray

Posts : 217
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Вто Јан 12 2016, 22:54

Spray напиша:Без меѓународна помош изненадувањата кај нас се тешко остварливи.
Е аман до кога ќе ни биди потребна то меѓународната помош? Ме иритира то оти не' прај слаби и подложни на сенекави влијанија.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Вто Јан 12 2016, 22:57

чучулига напиша:
Spray напиша:Без меѓународна помош изненадувањата кај нас се тешко остварливи.
Е аман до кога ќе ни биди потребна то меѓународната помош? Ме иритира то оти не' прај слаби и подложни на сенекави влијанија.
Тоа ... помош.... замени го со ... мешање или брцање нос у туги работи ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Spray on Вто Јан 12 2016, 22:57

чучулига напиша:
Spray напиша:Без меѓународна помош изненадувањата кај нас се тешко остварливи.
Е аман до кога ќе ни биди потребна то меѓународната помош? Ме иритира то оти не' прај слаби и подложни на сенекави влијанија.
Не е спорна меѓународната заедница, совети се секогаш добредојдени.
А ако не постојат странците, секој режим ќе нема граници во реализација на своите сништа..
Ердоган на пример, да нема кој да го притисне или советува, нема да остави ниеден опозиционер надвор од решетки.
Spray
Spray

Posts : 217
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Вто Јан 12 2016, 22:59

Spray напиша:
чучулига напиша:
Spray напиша:Без меѓународна помош изненадувањата кај нас се тешко остварливи.
Е аман до кога ќе ни биди потребна то меѓународната помош? Ме иритира то оти не' прај слаби и подложни на сенекави влијанија.
Не е спорна меѓународната заедница, совети се секогаш добредојдени.
А ако не постојат странците, секој режим ќе нема граници во реализација на своите сништа..
Ердоган на пример, да нема кој да го притисне или советува, нема да остави ниеден опозиционер надвор од решетки.
советодавен карактер ми е во ред, ама спасителски... то лично мене ми е понижувачки.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Spray on Вто Јан 12 2016, 23:01

а, диктаторски, е во ред?
Spray
Spray

Posts : 217
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Вто Јан 12 2016, 23:04

чучулига напиша:советодавен карактер ми е во ред, ама спасителски... то лично мене ми е понижувачки.
..совети од лобистички џукели кои единствено ги интересира парата и кои пеат онакви песни какви нарачал оној кој им залепил пара на чело....
..одамна нема такви политичари и државници , што изумре, што беше убиено ко куче по Европа уште пред 30 години....
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Вто Јан 12 2016, 23:08

улогата на спасители, како и секогаш,  е унапред резервирана за бугаристанците

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Вто Јан 12 2016, 23:11

Spray напиша:а, диктаторски, е во ред?
никако!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by VOL on Вто Јан 12 2016, 23:11

king напиша:улогата на спасители, како и секогаш,  е унапред резервирана за бугаристанците
tie ulavi seusta lutaat po istorijata i geografijata da najdat nekogo da spasat .
zasega ima nadez, kaj dolgokurestite pingvini, sijamskite macki, belite foki od grendland i edna vrsta sareni gavrani od Papua nova gvineja..
..ima indicia deka ke trznat na blgarski proizhod..
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Вто Јан 12 2016, 23:13

Ама уникат имаат ... бугаристанскиот јазик е прв официјален јазик на курвите во светот

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Сре Јан 13 2016, 12:28


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Spray on Чет Јан 14 2016, 10:01

Опозицијата може да процени, прецизно да изложи колкаво е нивното членство, според бројот на извадени членски книшки.
ако таа бројка е поголема од 200 000 членови, кои , под претпоставка сите да гласаат за опозиционерската партија, тогаш можеме да сметаме дека секој член би донел минимум уште по еден , кој не е член. Тоа го земам како просек, затоа што некој можеби нема да донесе уште еден кој не е член, а некој повеќе од еден.
тоа би значело околу 400 000. Како бонус, тука се и гласовите на евентуалните гласачи кои гласаат по своја волја а избираат да гласаат за опозицијата.Сметката дома и на пазар не е иста , но сепак треба да се зафатат сериозно со пребројување.
Тоа е солидна маса на гласачи.
Но ако не знае опозицијата како да го искористи ова, во април, повторно ќе се најде на магарешка клупа.
Spray
Spray

Posts : 217
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by чучулига on Чет Јан 14 2016, 10:23

Зошто опозицијата не би знаела да искористи такво нешто?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Чет Јан 14 2016, 13:08

чучулига напиша:Зошто опозицијата не би знаела да искористи такво нешто?
Затоа што се тарабуки.... и цело време само свираат к.... излазеќем сунцу...

.... 200 ООО книшки ..може ..но никако и стварни 200 000 членови...
... а бе книшки секој зема од четири пет партии.... за секој случај, де...

...па у времето на СФРЈ,  кога се беше тотално партизирано, СКЈ никогаш немал повеќе членови од 8 до 9 посто  од вкупното становништво ...

200 000 книшки?
... си ибало мамата...

..они за сигурно имаат бар 200 000 и плус уште нивните фамилии ...  своевремено избркани од работа, на кои сеќавањата за преживеаната голгота и стварањето на директорските тајкуни врз нивни грб им се сеуште свежи...


понатаму ... со политиката на потценување, исмевање на политичкиот противник, барањето виновници насекаде освен кај себе, прогласување на непријатели, изјавите дека интелектуалците се идиоти, дека народот не им чини итн ... а нарочито со ова сега нивно без компас, сељачко (различно е од селанин), збеснато и полудено  раководство нигде не стигнуваат ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Чет Јан 14 2016, 14:01

хихихи... а ха хаааааааааа.... и овие рипнале да го зајко вадат од гомна ... чоекон рече ..оп ... уште пред да рипне и сега не знае како у рикверц ...

http://novatv.mk/index.php?navig=8&cat=2&vest=26673

повеќе од 70 ... од оние со двајца без тројца ... сорос клон здруженија ....

..туку, мери им паметот на оние од нова ... чим се занимаваат со такви дунстери ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Чет Јан 14 2016, 16:36

невладините , можат само узајамно да си се самозадовољаваат, ама за тоа дали има или нема услови за избори кажуваат тие кои треба да одат на нив. Овие можат само гурабии да џвакаат.....
А тоа што сорос ги убедуе дека се некој фактор, па некои дури и се подзанесуат е кривица на нивните родители. Воспитале џаболебари , кои ништо друго не ги научиле.., освен да се подлизуваат и да лицкаат нечие дупе...
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by king on Пет Јан 15 2016, 13:39

http://telma.com.mk/vesti/zaev-imperativ-e-izbirachkiot-spisok-i-mediumite

Зајко бега од изборите ко ѓавол од крст....
... се нешто му фали, вчера едно, денес второ, утре трето ... задутре којзнае на што ќе најде маана...

.... грујо го поеба со условната оставка, мислеа дека ќе го заебат ...
абе, абее ... чоекон едноставно не го бива па и стопати да бил црпнат

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by concrete on Пет Јан 15 2016, 17:17

king напиша:http://telma.com.mk/vesti/zaev-imperativ-e-izbirachkiot-spisok-i-mediumite

Зајко бега од изборите ко ѓавол од крст....
... се нешто му фали, вчера едно, денес второ, утре трето ... задутре којзнае на што ќе најде маана...

.... грујо го поеба со условната оставка, мислеа дека ќе го заебат ...
абе, абее ... чоекон едноставно не го бива па и стопати да бил црпнат
.....зајко не бега од избори, тој едноставно нема ни намера  да оди на избори.  Тој беше ангажиран и употребен за операцијата тргање на Грујо од власт...и како гледам тоа му успеа. Сега доаѓа период на 1000 дена безвластие , што е стручниот назив за техничка влада , после кој период на Македонија ќе може да и се подметнат какви годе сакаш муда за бубези. Сега само седи и гледај што ќе се случува....2001 ќе биде песма лета за 2019 и конечниот Пржино договор....
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Општо за пред изборите 2016 - Page 2 Empty Re: Општо за пред изборите 2016

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 18 Previous  1, 2, 3 ... 10 ... 18  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот