ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

+2
VOL
concrete
6 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete Саб Окт 31 2015, 09:37

..враќал туристи од Шарм ел Шеик во Петроград... 217 патници. Минутка-две после комуникацијата,  пред малку (0815) со контролата во Ларнака исчезнал. Во тој момент бил на 9000 метри..
Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? 1029378872
concrete
concrete

Posts : 7026
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL Саб Окт 31 2015, 09:50

ke bide interesno ako se pokaze deka e namerno urnat.......
..pa posle ke se odmotuva klopceto .pa se si mislam deka ke se vmesa od nekade MH17 koj panda nad Ukraina.
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by king Саб Окт 31 2015, 12:54

Има надеж: Од трупот на уништениот руски авион се слушаат гласови, извлечени првите настрадани


http://tocka.com.mk/1/175545/ima-nadez-od-trupot-na-unisteniot-ruski-avion-se-slusaat-glasovi-izvleceni-prvite-nastradani

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete Саб Окт 31 2015, 15:47

..сите се мртви сигурно, постојано има такви патки за преживеани што е реално невозможно .
Намалил брзина од 700 на 100 во многу кусо време.., осцилирал. качил 1000 па снизил 2000 метра. Паднал со вертикална брзина  од 30 м/сек.
Чудни работи се случуваат со авиониве у задње време.... Crying or Very sad
concrete
concrete

Posts : 7026
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete Нед Ное 01 2015, 12:04

..никако да дадат слика на местото на падот. Има некои кажувања дека авионот е паднат на две локации , поприлично оддалечени, што значи дека се распаднал во воздух, а Ербас не се распаѓа ни под разно сам од себе, ако жестоко не е принуден на тоа. Слушам дека Германските ин Француските компании веќе не летаат на тие коридори...Додека исил се фали дека го соборил авионот...ите други во хор тврдат дека не е така.....
..што ли е работава , само Перун знае...
concrete
concrete

Posts : 7026
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL Нед Ное 01 2015, 13:04

ima sliki be
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL Нед Ное 01 2015, 13:09

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? ImageHandler.ashx?Width=680&HomeDirectory=%2fPortals%2f0%2f&FileName=images%2f2014-04-13%2fplain
Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? 2dfc1e1200000578-3297871-image-a-49_1446315960684
Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Vlcsnap-2015-10-31-23h34m28s195.jpg.688x388_q85_crop_upscale
Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Sinai-avion-ostaci-epa
Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Sinai-avion-ostaci-epa1
Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Sinai-avion-ostaci-epa2
Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Sinai-avion-ostaci-ap
Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Avion-ruski-srusio-se-potraga-egipat-tela_660x330
Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Avion-ruski-srusio-se-tela-potraga-egipat_660x330

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? 1029403316
Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? 650x366
Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? 1024x1024


Последната промена е направена од VOL на Нед Ное 01 2015, 13:29. Мислењето е променето 4 пати.
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL Нед Ное 01 2015, 13:11

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? CSoqEyHXIAADyB_
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by ribar Нед Ное 01 2015, 15:17

Имале проблем со моторите и во текот на неделата контактирале механичари во Шарм ел Шеик.Авионот последен пат на "поправка "бил  во март 2014.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete Нед Ное 01 2015, 15:27

ribar напиша:Имале проблем со моторите и во текот на неделата контактирале механичари во Шарм ел Шеик.Авионот последен пат на "поправка "бил  во март 2014.
...моторите дал од RR дал од GE се поврзани со фабриката(незнам чиви имал авионов)  и не мрдаат без да се јават какви се.
Март 2014???? ...тоа е година ипол???  Авион не е бицикло, нема шанса , освен ако тој авион не бил купен на отпад у Горна Волта.....и возен како таков..., тогаш може да е така. Јас сепак типувам на некој марифет, Стрингер.., или нешто слично....прашање е само кој го направил тоа чирибу-чириба  и со која намера.... Cool
concrete
concrete

Posts : 7026
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL Нед Ное 01 2015, 15:34

321 moze da ima CFM ili V2500 motori...nema rolsrojs ili general elektirk..
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete Нед Ное 01 2015, 15:40

VOL напиша:321 moze da ima CFM ili V2500 motori...nema rolsrojs ili general elektirk..
...затоа јас пазам у кој авион седнуам...
Но сепак е чудно како , констатирале проблеми со моторите , а го пуштиле да полета....со проблем на кој му требело само 25 минута за да стане  катастрофален..????
concrete
concrete

Posts : 7026
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL Нед Ное 01 2015, 15:40

dopolna: CFM56 se.. posto ruskiov bil A321-200
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL Нед Ное 01 2015, 15:41

concrete напиша:
VOL напиша:321 moze da ima CFM ili V2500 motori...nema rolsrojs ili general elektirk..
...затоа јас пазам у кој авион седнуам...
Но сепак е чудно како , констатирале проблеми со моторите , а го пуштиле да полета....со проблем на кој му требело само 25 минута за да стане  катастрофален..????
Laughing Laughing Laughing Laughing

------------------------------
 crnata kutija ke kaze se'.
 da ja pocekame.
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by ribar Нед Ное 01 2015, 15:44

Руските власти му ги заплениле сите документи и ке проверат све ,но дали ке ја соопштат вистината е друга работа.
Некој велат лошото време,како и да е ...

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete Нед Ное 01 2015, 16:16

"Мы нашли трехлетнюю девочку в восьми километрах от основного места крушения (самолета)", — цитирует агентство Франс Пресс офицера, который участвует в поисковых работах. Он отметил, что в настоящий момент спасатели расширили зону поиска до 15 километров от места падения самолета.
_____________________________

«Разрушение произошло в воздухе, и фрагменты разбросаны на большой площади около 20 кв км», — заявил исполнительный директор МАК Виктор Сороченко. При этом он подчеркнул, что делать выводы о причинах катастрофы пока рано.
concrete
concrete

Posts : 7026
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL Нед Ное 01 2015, 16:19

greota, trigodisno devojce....8 kilometra ne e taka neobicno, od mestoto na ostatocite.. znaci baegiod visoko pocnale  problemite.
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete Нед Ное 01 2015, 22:00

concrete
concrete

Posts : 7026
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by VOL Пон Ное 02 2015, 22:49

e ako ispadne deka e vaka...ke bide interesno.
http://dnevnik.mk/?ItemID=56240CF54EF62648BF91C2230D73CE8A
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete Вто Ное 03 2015, 09:20

хммм..па насловот на топикот не го напишав туку така, сеа останува само да видиме : кој , како и зошто...
Гарантирам на невидено дека на крај ќе се види дека нитката на ивица-и-марица завршуе у некој подрум у Вирџинија....
concrete
concrete

Posts : 7026
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by king Вто Ное 03 2015, 22:08


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by concrete Сре Ное 04 2015, 09:16

...така треба со такви , само пак тенденциозна дезинформација...не е заклан, туку само културно европски прободен...неколку пати........
concrete
concrete

Posts : 7026
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by king Чет Ное 05 2015, 15:11

Шпекулации или ... сензационализам ...


Американски портал открива која земја руските служби ја сметаат за одговорна за падот на авионот

http://tocka.com.mk/1/176014/amerikanski-portal-otkriva-koja-zemja-ruskite-sluzbi-ja-smetaat-za-odgovorna-za-padot-na-avionot

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Кој го сруши рускиот ербас на Синај??? Empty Re: Кој го сруши рускиот ербас на Синај???

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот