ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

„Специјален“ обвинител?!?

+8
concrete
Diabolik
хан Ацо
ribar
Прч
Spray
кнез
чучулига
12 posters

Страна 25 of 26 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26  Next

Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Нед Сеп 08 2019, 11:37


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Сре Сеп 11 2019, 20:23

https://telma.com.mk/poseduvaneto-na-izjavi-od-predistraga-i-naredbi-od-istraga-e-krivichno-delo-velat-od-obvinitelstvoto/

А... !?!
... а што беше поседувањето на скоро милион снимени прислушкувани телефонски разговори (за кои не се знае кај се завршија) од страна на една политичка партија?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Spray Вто Сеп 17 2019, 07:01

Најверојатно ќе бара куќен притвор, ако и досега не е сместена таму, наместо во вистински притвор. Досега и пред притворот и од зад решетки, покажа дека е склона на бришење докази, влијание врз сведоци и така натаму.
ако бришеше хард дискови и мобилни телефони тоа го направила со намера и од причина.
доволен индикатор за истражните органи дека нешто има, инаку ако е чиста зошто би уништувала потенцијални докази?
со оглед на тоа дека многумина која токму таа ги гонеше,беа пуштени во домашен притвор , власта може да и дозволи и нејзе да си одседи дома. Ако можеле Мијалков, Камчев, итн зошто не да си ја донесат дома и Катица, која им е клучен играч и не смее да пропее за луѓе од власта вмешани во скандалот?

тоа е секако голема грешка со оглед на нејзините досегашни постапки и намери.

Spray
Spray

Posts : 232
Join date : 2016-01-12

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пон Сеп 23 2019, 10:50

Оваа ... пролупала или другите ги ебе у здрав мозок...

https://fokus.mk/tsrniot-fond-na-sjo-sluzhel-za-svadbi-i-proslavi-a-sega-janeva-gi-bara-parite-za-da-se-odbrani-od-reket/

https://www.mkd.mk/Makedonija/vrabotenite-vo-sjo-sobirale-kolektiven-fond-za-svadbi-i-proslavi-a-za-podaroci-za-janeva

... овој црн фонд... вака гледано од страна ... личи на еден вид рекет...

... е, па ...
... ако се нема пари за адвокат тогаш ќе ти доделат бесплатно по службена должност....

... а кутрата таа, за жалење е, примала минималец... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by трендафил Пон Сеп 23 2019, 13:20

Гледам дека од црниот фонд се купувале и Хард дискови, што значи дека некои од вработените работеле на приватни, не евидентирани дискови, кои сега веројатно се тргнати, а нема трага дека воопшто постоеле. Што се има на нив Господ знае.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by трендафил Пон Сеп 23 2019, 21:30

Најбомбастична изјава во врска со бомбите до сега. Зоран Верушевски денеска изјави на суд под заклетва дека, во врска со бомбите, „Факт е дека таа документација доживеа страотни модификации и компромитирања. Зборувам после моето лишување од слобода“, што би рекле дека истите се  “сечени, лепени, прелепувани и монтирани”.


https://expres.mk/verushevski-so-shokantno-tvrdenje-bombite-bile-modificirani/


Еве што вели за тоа азилантот во Будимпешта Никола Груевски


https://expres.mk/gruevski-e-ova-e-bomba-pogolema-od-site-dosega/

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Вто Сеп 24 2019, 23:14

Kejti Dzan e ocajna.
Ke propee, ednostavno sopstvenata smrdea 
vo malata kelija, legloto, alistata, nebanjata , ke pukne bez luksuz.
Se ke kaze.
Se povekje saka da se iskaze, da si olesni,mozebi i da se spogodi.
Za grickalica za nokti bi kazala koj e kiki friki miki.....za frizeraj se bi kazala a za pedikir-manikir ke gi pee i seriskite broevi na novcanicite...
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Сре Сеп 25 2019, 10:11

VOL напиша:Kejti Dzan e ocajna.
Ke propee, ednostavno sopstvenata smrdea 
vo malata kelija, legloto, alistata, nebanjata , ke pukne bez luksuz.
Se ke kaze.
Se povekje saka da se iskaze, da si olesni,mozebi i da se spogodi.
Za grickalica za nokti bi kazala koj e kiki friki miki.....za frizeraj se bi kazala a za pedikir-manikir ke gi pee i seriskite broevi na novcanicite...
..хммм, а што е со приказната дека руча прасечко во Јасен, заштитена ко во сеф на Белгиска банка ??? Smile
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Сре Сеп 25 2019, 11:08

Pa , prikazna e.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Сре Сеп 25 2019, 11:13

VOL напиша:Pa , prikazna e.
...ко од Жил Верн, се остваруат после 50 години... Smile
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Сре Сеп 25 2019, 11:25

Za da bide vo Jasen , treba da e na "slobodnjacko" u nekoia Vila tamu.
Kontroliraniot pristap i oddalecenosta od civilizacija sigurno nema da i dadat nadez deka moze da izbega. 

Im treba da e izolirana za sa ne ja naceka nekoj da ja slika ili

Ciitaj sega vnimatelno:
Da NE DOJDE Vo KONTAKT so bilo kakvi opozicioneri ili zainteresirani strani vklucuvajki i stranci , koi bi mozele da I PONUDAT olesnesnuvanhe- osloboduvanje , namaluvanje na kazna ili abolicoja koga ke se smeni vlast. Ako otkrie koj se reketaruval...
Ednnostavno NE SMEAT da rizikuvaat sa dojde vo dopir so bilo kakov predlog.
makar i sepnat od zatvorski cuvar.

Zatoa Jaseni, vukojebini, i slicni se i interesni prikazni
Koi moze da drzat voda , kade Zaev moze bez da go vidi nikoj da se sretne so Kata, namesto vo Sutka ili kade i da e co civiliziacija.
Ona sto e seriozno protiv e 
Dovolno e da se sledi kade lutaat advokatite braniteli Frckovska i onoj drugiot: ako ja posetuvaat vo Jasen, ili nekade podlaboko togas nivnite TERENSKi vozila i PRIDRUZBA ke se primetat a istrazhvackoto novinarstvo komotno moze od nova breznica da im postavi sacekusa pred rampata  na rezervatot i da gi napadnat so rafalno skrapanje i snimanje so fotoaparati.ili da si vozat zad niv pa da vidat dali ja opraile prema klientot vo sutka ili obleceni u pantoloni so dzebovi od strana, ko za safari,opraile na nekoe super tajno mesto....
A nema zemjava flota helikopteri nitu pak tajnite vili u koi moze krka katica se redovna linija za eventualno da gi dovleckaat branitelite so klientot. I toa se znae, glefa...
Lesno proverlivo, ama mrzlivi se novinarive pa gataat na kristalni kugli
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Сре Сеп 25 2019, 15:26

Тоа е најлесна работа , ако е тоа во прашање. Работата е дали некој има интерес за тоа. Се друго е рутина. Во последно време и други ликови исчезнаа ко во земја пропаднати. Ни А , ни БУ за нив. Од друга страна Боки тредичи се шатира ко кај оној фризерот за педери. Многу необични работи во трулата земја Данска... Wink
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Сре Сеп 25 2019, 21:45

VOL напиша:
Lesno proverlivo, ama mrzlivi se novinarive pa gataat na kristalni kugli
Да бе мрзливи ... а на секој чекор у Будимпешта го сочекуваат Грујо ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Чет Сеп 26 2019, 07:06

Bas...
Provladinive "novinari" edvaj cekaat da prdne gruevski u bela gakja pa da otkrijat dali nevestata mu prakja tegli ajvar.....

A sprotivniov tabor se bavi so poganjanja namesto da istrazuva, ldalo katica jadela po 2 tulimbi ma rucek ili 4 , otstapeni od cimerka i....

Da bea posposobni i po profesionalni, bandata kako onoj homomanjastion kabranov, kravana Kociski ( na koja pamet ne i doagja i po odlezan zatvor ) boki trtkica i slicni , kako iskusni novinari nemase da vlezat u avanturata narecena 1Tv na Boki Tredici. 
No ocigledno na se se spremni samo da gi ima .

Duri ni onaa ogLupevska koja prai najavni spici za Kod kako uvodna spica za turski film ili serija, se prepelka kako kokoska bez glava , neinteresna e zatoa sto nisto ne dopira , nisto ne "otkriva i istrazuva" , fakja strana i e subjektivna vo komentarite.  

Namesto da ja okupiraat Ruskovska , nejziniot naccin na (ne) rabota , da ja povikuvaat vo debati so nezgodni prasanja novinarisyutkive se bavat so tuzni za kleveta, so kokoskarenje i kodosenje i redovnoto_ poltronsko uvlacenje, sto zasega odlicno vodat razni trtkici, veparordanovci , geyhristovci.... a kako i ne bi, dodeka kape ke skakaat ko pudli okolu epicrpnatiot...
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by трендафил Пет Сеп 27 2019, 09:32

Мислам дека е проблем заробеноста на умот, не толку на државата иако таа сега е на повисоко ниво на заробеност од било кога во времето на кое сум жив сведок, роден сум 1953 година, (полошо било од 1944 и во времето на Информбирото веројатно). И на парите. Лесно му е на некој наполнет со пари од Сорос да напише што сака или што му е нарачано со договор дека ќе му биде платено се, и адвокат и ако изгуби на суд. Со помош на СЈО Црпе и црпнатите поддржувачи на т.н. северна ги елиминираа новинарите поддржувачи на опозицијата што имаат пари, а младите новинари се резервирани затоа што се без финансиска поддршка. За жал никој не може да се мери со парите на евроатлантската меѓународна банда (скратено меѓународна заедница). Само Сорос има вложено близу 100 милиони евра во испирачи на мозок, плус пари од разни амбасади, а сега и од буџетот на државата добиле и добиваат добиваат поддржувачите на Заев. Се надевам дека младите новинари од типот на Александар од Инфомакс со љубов кон татковината и новинарството сепак на крај ќе ја донесат вистината.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by трендафил Сре Окт 02 2019, 16:22

Се појави сомнеж дека СДСМ на СЈО на почеток му има предадено празни дискови и празни листови со наводни транскрипти од разговори. СЈО подоцна има наводно има добивано снимки како која е обработена на Бихаќка или можеби во некоја странска земја пријателка на СДСМ, а непријател на Република Македонија.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Сре Окт 02 2019, 18:50

No...trendafile....
Koja stranska zemja, prijatelka na SDS, a neprijatel na Republika Makedonija...
...pa najgolem neprijatel na Republika Makedonija e tokmu SDS....
Prosto povrakjaat koga ke im dodje da kazat "Republika ...M.."
Ali im doagja svesta koga kje ubacat "Severna"....

Koi stranski neprijatel na Republikata...
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Чет Окт 03 2019, 11:28

УПСССССС!!!!!

https://fokus.mk/tajniot-iskaz-na-kicheets-za-reket-bil-nuden-na-advokat-za-pari/

... гледале во снимките за да видат дали од обвинителството исказот излегол на двор?????????!!!!!!!

... па од каде ќе излезе?
.... работата е кој го изнел!

.... друго ... оние другине двајца обвинети запнале да го видат исказот пред да зборат .... па што има па тие да прават увид во него, или сакаат да видат што тој кажал па да се усогласат....

... и уште нешто ... оние што пријавиле и пријавуваат рекет зошто не се гонат ... па никој не би ги рекетирал ако задникот им е чист...

.... а оној бокица па и катица ... до пред притворот беа ко дрен здрави и се шеткаа по белиот свет а сега набациле по сто дијагнози... Twisted Evil Twisted Evil


.... ааааа, еве го болниот....

https://pressingtv.mk/Makedonija/boki-13-koga-bev-uapsen-ne-begav-tuku-imav-uplateno-odmor-so-prijateli/

наместо за у боница се спремал за одмор.....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пет Окт 04 2019, 16:20

https://lokalno.mk/dokumentot-od-iskazot-na-kamchev-za-reket-ne-protekol-od-krivichniot-sud/

.... пликови и селотејп .... абе ајде ....

... а компјутерот каде е пишуван документот, па серверот каде се складираат .... а тек интернетот.... 

... абе, тој можда е испратен и уште додека е пишуван ....

... ништо чудно ... зошто во голем број на случаи какви администратори на системи имаат вработено, со главна квалификација, ко у времето на сфрј, партиски подобен.... кои единствено научиле да од три обиди едвај успешно приклучат еден мрежен кабел ... Twisted Evil Twisted Evil

.... а овие ни даваат објаснувања ко да живееме пред пеесет години .... lol!

..... од друга страна пак... овие сега на власт не знаат ни глава ни гс кај им е  кога ги тепаат со истиот стап со кој тие се дочепаа до власт...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by трендафил Нед Окт 06 2019, 13:44

VOL напиша:No...trendafile....
Koja stranska zemja, prijatelka na SDS, a neprijatel na Republika Makedonija...
...pa najgolem neprijatel na Republika Makedonija e tokmu SDS....
Prosto povrakjaat koga ke im dodje da kazat "Republika ...M.."
Ali im doagja svesta koga kje ubacat "Severna"....

Koi stranski neprijatel na Republikata...
Реално целата евроатлантска меѓународна банда, поточно сите што ја поддржаа т.н. Лисабонска декларација на ЕУ по која Македонија не смееше да го има нашето име во името плус САД беа, а дел уште се, поддржувачи на СДСМ и на Заев. Вклучувајќи ги и владите со сестрински народни партии на ВМРО. Исто така и пријателите на најголемото етничко малцинство во Македонија, Албанците, а се работи за истите земји. Дали Рекет има нешто сменето ќе видиме наскоро. 
Што се однесува до исказот, мислам дека ако истрагата е завршена повеќе не е тајна, барем не за адвокатите на останатите обвинети, но проблемот е веројатно во тоа што ако исказот во моментов не е познат на другите може по потреба да биде сменет во тек на судењето со пазарење со давателот на исказот. Сличен сомнеж на тој дека СЈО почнало да работи со празни дискови, кои потоа се пополнувале според потребите на преспанската коалиција (вклучувајќи ги тука и странците, да не кажам газдите).
Очигледно е и дека обвинителството и сега е усмерено против една политичка партија и дека ниту на крај на умот не му е да поднесе обвинение против некој од власта, на пример против некој од село Муртино, без разлика дали е црпнат како Заев или е дојден на печалба во Македонија од Австралија како Ден Дончев.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Окт 06 2019, 15:31

Vaka sea.

Ke se obidam da bidam pokonkreten odosto toa go pravam inaku:

Na vlast se doagja so lazenje, ovde
 Ili narod se laze ili sponzorite se lazat.

Sto se sluci odnosno sto.mu se sluci na Gruevski i kompanija- ednostavno, togasnata opozicija a segasna vlast, uspea da go ubedi zapadot deka tokmu tie se sto ke gi resat site problemi i precki koi dotogas stoele na patot na Makedonija vo evrointegraciite.

Dodeka grujo se bavel so sporedni raboti ovie rovarele deka se evroatlantidjani koi tokmu grujo i kompanija gi kocat tie procesi.

Ova so bugaristancive e bonus, luksiziranje licno na Zajacite
, zapadot  ( koj se sekjava na ona coece -Nimic) imal na masa samo grcko makedonskiot spor i ( pod znak prasanje) relaksacijata na odnosite so albancive kaj nas doma.

Duri epten neprirodnata preterana "ljubavi" so DUI, i degutantno preterano spustanje na gakji so niv  ne e nitu bil uslov za priem vo NATO.

Toa e isklucivo sdsovska potreba za glasaci i glasovi vo parlamentot, bidejki i pokraj otvorenata i navistina golema podrska od zapadot, sepak na Zajacite im e ukazano deka mora da imaat nekade nekakvo mnozinstvo.

E tuka zelbite i ambiciite na zajacite se sudruvaat so apetitite i ucenuvackata pozicija na DUI i albancive

Samo nekolkugodisnoto upikuvanje i ubeduvanje na odredeni spic-majstori u SDS vo NATO dovede do podrska od strana na zapadot.
Zatoa sto sds gi ubedile deka se ke storat samo da " ja vnesat zemjata u evroatlantskoto sem3jstvo" a Grujovci se losite, koi ne sakaat zemjava da bleska...

..i normalno, Amerika saka da si go zatvori prostorot na antiruski cador i na balkanot.nema tuka emocii cist bizbis.
Sakas nato eve ti nato.
Slicno e i so ostanatite zemji, evropski.


Moj vpecatok e deka zajacite uspejaa samo da gi naklevetat bivsata vlast i gruevci deka kocat za zapadni integracii i da gi naklevetat deka Gruevci mozda ke se svrtele kon Rusija.  ( se rabotese samo za gasovodot.. nesto sto go ima cel zapad a nas nas ne nasadija sopstvenite superambiciozni sdsovci.)

Samo toa e vistinskiot kamen za sopnuvanje.
Se drugo bea sareni gluposti za publika. Duri eve, i SJO ispadna ne samo deka e lrajno kriminalna banda, tuku deka e direktno vrzano so aktuelnata vlast, i vovlekuva vo prikaznata i zapadni politicari, so sto go privlekuva vnimanieto .... baegi nezgodno za zajacite: kako sega da go ubedat zapadot deka ne vnesuvaat kriminal mito i korupcija i izvonreden bezbednosen rizik za NATO?

VmRO DPMNE bese i seyste e pre-komforna partija vo odnos na prozapadnata  orientacija, tie odsekogas se smetale za prozapadna partija koja e sprotovnost na komunjar-burzuaskata pastva od SDSM.
No premnogu uzivaa vo toj genericki prozapaden kod, trebase da go iskoristat pokazat. I dokazat.

 A so itrostina ispadna deka izrazitite antizapadnjaci olicetvoteni vo moderni sdsmovci denes, gi zaebaa vmrovcite i se prikazaa kako prozapadno borci za evroitegraci i zrtvi na antizapadniot rezim na VMRO DPMNE na celo so Gruevski.

Sega , da napravat veting, lustracija proverki od Brisel- 2/3 od sdsovcive nema da minat bezbednosna proverka za bezbednosen izvod, sertifikat ,kako li go vikaat, za NATO. 
Lustracijata isfrli kodosi i spiuni koi bea clenovi ili bliski na partijava na vlast isklucivo! I pred da se rebrendira (SKM, SKM-PDP,SDSM, toa e istata partija) .
I sega tie ke ne vodele po praviot im pat. Kon Nato
 Zemjo Indijo.

Kaznata za Grujo e na mesto, zatoa sto bese nesposoben da se osvesti deka go mestat ko klen, dodeka uzivase vo 10 godisnito luksuziranje i glumenje na vozd...
 Namesto da se polni smetkata na edna Silvana Boneva  na koja pokraj pari za prevoz najverojatno i uplakjale i pari za uloski, tamponi i rucek koj i sleduva  na relacija Strumica -Skopje , ko u avion, so stjuardesa ...
...mozese da se DADE toj eban Krivolak da si gagjaat NATO vojski , duri i za bezpari, za da se pokaze deka "site sme u jato -za NATO".
Ova samo kao sto bi bilo koga bi bilo
 Ne se povrzani edno so drugo, no zaludno potrosenoto vreme i enerhija gi cinese gubenje na izbori.
 Otstapuvanje delumno i povremeno na nekoj kapacitet ovde kon NATO, ke bese po-kontrilirana postapka odosto da padne toj proces, u racete na podivenite nekontrolirani superservilni sdsovci denes, za koi covek prosto moze da poveruva deka i Vardar ke go zatnat  kaj demir kapija, samo za da se poplavime i da moze NATO nosac na avioni da vplovi , a Sekerinska da se okezi so slem na glava ko poludena od srekja , da ni pokaze deka ete nato e so nas a toa e nejzin, niven uspeh i delo...

Da rezimiram: dodeka grujo se zanimavase so sarenata DIMNA zavesa, trebase da ja prodlaboci lustracijata, da si formira SJO za kriminalite od 1992 -, i da se drzi do originalnata prozapadna partiska orientacija, a burzij komunjar aristokratijata ke nemase sto da bara u eurointegraciite  i ,zapadot komu mi se posraa vo vremeto koga se krsea sankciite kon SRJ pa se svercase nafta naveliko, na steta na doverbata kon Makedonija.....
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Окт 06 2019, 16:05

Floskulata "kocat, ne se  za natooo" e tolku glupava sto ni za slamka za davenik ne e.

Eve nie site sme za nato! I toa ODMA, bez cekanje!

Ama prokletiot kriminall ne koci.
Nikako so Boki Tredici i negovite verni obizavaoci u NATo. To sve da se poapsi

Nato , nemoj duso, sa ne primas dodeka ne se ispozatvori sekoj onon koj ni gi koci evroatlantskite aspiracii i mu lepi raceto a jazikot mu e do zadnikot za lazenje.

Takvi vo eu i nato ne, aramii pusti. Prvo kjorka pa posle racun.

Skopje 2o14? Zatvooor..
Mercedes? Apsaana....
Luj Viton , Reket...?? Zatvrooor.
Ili bric ili ic!
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by трендафил Нед Окт 06 2019, 22:03

Заев го исполни тоа што западот го очекуваше од него. Ги исполни заложбите зацртани во 19 век дека Грците се Македонци, а Македонците можат да бидат или Бугари или некоја нова нација дури и со име македонска. Со влезот во НАТО територијата веќе е изолирана од Русија и Кина, а дали ќе влеземе во ЕУ многу не ги интересира. Тоа е наш проблем. За мене НАТО е само нужно зло за влез во ЕУ, затоа што Македонија како земја тешко дека би влегла во ЕУ без претходно членство во НАТО. Кога сме кај економијата дека членството во НАТО носи странски инвестиции е обична лага се гледа од тоа што 70% од странските инвестиции во регионот се во Србија, земја која не сака членство во НАТО. Но тоа не значи дека евроатлантската меѓународна банда нема да успее и во Србија да инсталира власт што ќе ја внесе државата во НАТО. Ако е потребно поради гласови (да потенцирам гласови, а не гласачи) може и Косово да го вратат во состав на нашиот северен сосед.
Истото се однесува и на Катица Јанева. Си ја исполни задачата, пред се да обезбеди доволно гласови во Собранието за уставни промени, па сега може и во затвор.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Сре Окт 09 2019, 22:36

Специјален обвнител веќе нема ... аш... го фатија..., ене го у притвор поради аферите рекет ...
... темата продолжува во новата тема ... Рекет.....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 25 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 25 of 26 Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот