ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

„Специјален“ обвинител?!?

Страна 23 of 26 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26  Next

Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пет Aвг 24 2018, 08:02

https://sdk.mk/index.php/naslovna/advokatite-manipuliraat-shirat-histerija-pogreshno-chitane-na-obvinenieto-veli-obvinitelkata-ruskovska-za-protsesot-za-27-april/...  имало терористичко загрозување ама не е тоа тероризам и не се терористи ....?????

.... да , да, да .... леб пече водоинсталатер а не пекар ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пон Сеп 24 2018, 22:34

дека не треба СЈО да ја докажува вината на обвинетите, туку обвинетите да ја докажат својата невиност.https://kurir.mk/Makedonija/vesti/deneshen-objavuva-skandal-normalna-i-zakonska-kampanja-sjo-i-mediumite-na-sdsm-ja-prikazuvaat-kako-nezakonska-zaradi-propaganda/

.... што стана со презумцијата на невиност ....
... ова значи дека си го ебал ежот ако не успееш да докажеш дека не си крив и покрај тоа што обвинителството можеби нема никаков доказ освен тужбата...
... а, бе у цел свет се докажува виновност само у сдс судството ... невиност...

..оваа нека одма ја врати дипломата ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Сре Ное 07 2018, 10:47

Упсссс....Мислењето на независната комисија за заштита од дискриминација е прва официјална и институционална реакција и правен став на независен државен орган одговорен пред македонскиот парламентhttps://kurir.mk/Makedonija/vesti/kzd-gruevski-bil-zrtva-na-direktna-diskriminacija-od-strana-na-osnoven-sud-skopje-1-i-sudijkata-kacarska/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пет Јан 04 2019, 22:18

https://republika.mk/vesti/Makedonija/za-ova-se-lezi-katica-janeva-otkri-drzavna-tajna/

!!!???!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
... неписмена багра...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Нед Фед 03 2019, 17:08

Телма ... 03.02.2019

https://telma.com.mk/obvinitelstvoto-so-dokazi-deka-gruevski-so-mesetsi-go-podgotvuval-begstvoto/

ама ... упссс .... министерството за финансии ...23.11.2018

https://365.com.mk/287491/parite-shto-gruevski-gi-ispraznil-od-smetkite-gi-dal-na-advokati

...сеа ... кој и зошто лаже?

п.с. гујо се јави а овие сите како со најлош ноќен кошмар ко попарени срипаа... Very Happy Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by трендафил Нед Мар 17 2019, 17:22

Останува фактот дека северното јавно обвинителство сакаше на шверцерски начин и по истек на мандатот во тој дел да отвара нови обвиненија и дека тоа противзаконско дејство беше прифатено од партизираните судови. Пресметано во блиндирани Мерцедеси СЈО не чини најмалку триесетина, а има пресуда само за еден кој наводно Груевски го купил за себе, а сега во него се возат Зоран Заев и лидерите од евроатлантската меѓународна заедница (да не кажам банда).

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Мар 17 2019, 20:23

zacuduva nepromislenosta, bahatosta i stepenot na arogancija koi se karakteristika na ova teletabis obinitelstvo. se sto mislea deka treba da se zatvori-zatvoreno e.

sto posle?

skoro deset godini odredeni funkcioneri na minatata vlast, ubedlivo ubeduvaa deka bez niv ni sonce ne izgreva a mesecina ceka na dozvola da svetne.

i?

a tek pak ovie teletabisive.....
..strav me fakja ne od toa kakvi se' kreteni se docepuvaat do nekoja forma na vlast- sekogas imalo i ke ima , toa e karakteristika na sekoe opstestvo,
tuku bas od olku "plukni-zalepi', od "denes za utre" , ne pamtime, ova kako se odnesuvaat pa uste vlast im e dadena, toa e strasno.
normalne svet e vo opasnost, ova e kako da se kacis vo avtobus a za sofer, a mudrite zajaci sednale nekoj zabegan od bardovci mu gi vrzale racete za volan,i vozi Misko.
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by трендафил Пон Мар 18 2019, 19:43

СЈО си ја заврши работата за која што беше формирано. Станавме северна и ни се кастрирани историјата, идентитетот и јазикот. Во принцип сакам чесни обвинители што ќе работат по законот, без статус на специјалност. Најмалку што сакам е кога странци вршат влијанија во македонското судство, политика ...
Се надевам и дека ќе се разбуди еднаш народот и ќа почне да реагира на првите знаци за застранување на некоја власт, а дека на клоци ќе ја избрка власта што прави серија на големи грешки (дури и ако се ненамерни).

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Пон Мар 18 2019, 21:13

se e toa ok.
samo velam, deka i kondor koj e rekorder po let, koga togas mora da sleta, i da odi po zemja, ko site,neli...

..a tek misirki, Wink
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Вто Мар 19 2019, 16:53

VOL напиша:se e toa ok.
samo velam, deka i kondor koj e rekorder po let, koga togas mora da sleta, i da odi po zemja, ko site,neli...

..a tek misirki, Wink
„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Turkey10
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Вто Мар 19 2019, 17:13

receptov e onoj- prvo se skube do gola koza pa potoa se puni zguzativno so mirudii?
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by трендафил Вто Мар 19 2019, 18:17

А ДУИ кога ќе дојде на ред ќе треба да се полни слон. Нели тоа е партијата што најдолго време е на власт, а има најмалку притвори. Изгледа се работи за исклучително чесна партија. Гледам дека правосудството изгледа заврши со притвори на Вмровци, па дојде ГРОМ на ред. Ако го споредиме обвинението на Стевче Јакимовски со тоа што се појави во јавноста за Заев, разликата е најмалку 10:1 во полза на премиерот. Не знам дали за да бидеш слободен треба да украдеш повеќе или сепак за името се работи.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Вто Мар 19 2019, 19:59

ne znam zosto voopsto dilema ..
od nebo se gleda koi se i sto bile celo vreme zajacive.
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by трендафил Вто Мар 19 2019, 20:52

Ајде да го спомнам и Стевче Јакимовски кој веќе повеќе од 12 часа е на распит во судот. Се појавуваат веќе информации по социјалните мрежи дека судијата не сака да определи притвор, па се врши притисок врз него. Вака долги испрашувања инаку се сметаат за тортура. Ако добро ги разбирам причините за апсењето тоа се зошто садел цвеќе во жардинерии што требало да ги пополни градот, но не го направил тоа, зошто озеленил површина на која по повеќе децении треба да се изгради пат и зошто верувал во нотарските изјави за некои објекти дека се дивоградби. Во секој случај ќе видиме како ќе се одвиваат понатаму настаните. Сомнително е кога се апси лидер на опозициона партија баш кога се распишани некакви избори.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by трендафил Чет Мар 21 2019, 19:26

Судот за терористи од ИСИЛ заробени во Сирија и испорачани на Македонија затоа што се наши државјани донесе пресуди од по 6 години затвор. Организаторот кој ги прибирал и испраќал во терористичката организација доби 9 години затвор. Домашните, според власта „терористи“ добија повисоки казни, до 18 години за Чавков. http://www.sudstvo.mk/седуммината-македонски-борци-во-исис/

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Нед Мар 24 2019, 18:50

https://www.slobodnaevropa.mk/a/29839284.html

Па, кога сдс под постигнување согласност подразбира да опозицијата прифати се нивно а тие како и секогаш ништо од опозицијата .... тогаш  тешко до согласност...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by трендафил Вто Мар 26 2019, 08:48

Уште нема постапка некој од СЈО и од судовите што тоа го прифатија да одговара за тоа што ова обвинителство не само што продолжи со сопствените истраги, туку и бараше предмети од ОЈО за да подигне обвинение и по истекот на мандатот, па во голем број случаи со тоа овозможи некои дела во меѓувреме да застарат. Застарено дело не може ретроактивно да воскресне, иако некои на СЈО и на Заев им даваат статус на богови.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete Сре Мар 27 2019, 08:11

СЈО кога тогаш ќе го папа стапот. Се надевам нема да бидат "обесени" пост мортем туку ќе ја дочекаат "егзекуцијата" Smile Smile
concrete
concrete

Posts : 7018
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by трендафил Нед Мар 31 2019, 20:57

Во СЈО треба да одговараат тие што поднеле обвиненија по истекот на рокот што ова обвинителство го имаше за тоа, Катица Јанева како командна одговорност и судиите што ги прифатиле тие приватни обвиненија од обвинителите со злоупотреба на печатите од СЈО и службената должност. Јасно е дека власта на шверцерски начин сакаше да ги продолжи надлежностите на ова обвинителство спротивно на законот. Што би рекле на криминален начин. За криминал од тој вид мора да се папа подолг стап.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Нед Мар 31 2019, 21:09

Katica Janeva, ne moze da lezi.
nema sansi da lezi.
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by трендафил Вто Апр 16 2019, 12:59

Мислам дека и е полесно да легне отколку потоа да стане.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Сре Мај 08 2019, 12:49

https://novatv.mk/interpol-odbiva-da-raspishe-megunarodna-poternitsa-za-gruevski-i-boshkoski/

Сепак во Интерпол работат паметни луѓе според закон и пропис а не полтрони и послушници кои работат според нарачките на сдс...
Одбивањето на Интерпол да распише потерница кажува дека со нашиот правен систем нешто многу не е во ред.
На овие кај нас тешко им доаѓа до малиот мозок дека Гујо добил политички азил  во земја членка на ЕУ и што тоа значи... е па нека утре не се чудат ако не добијат датум за почеток на преговори... упс, датум за почеток на подготовки за почнување преговори ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Сре Јун 05 2019, 16:51

https://telma.com.mk/del-od-bombite-na-el-cheka-gi-ima-i-vo-sjo/

Сега сјо наместо да кажува дека некој се занесува треба да одговори како тие снимки излегле надвор... дали од кај нив или од кај предходниот сопственик на снимките!

Аборџините имаат едно оружје, бумеранг, со кое ако си невнимателен и не знаеш да го користиш може да ти се врати по глава... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king Пон Jул 15 2019, 15:18

До пред некој ден се чаталеше дека никој не може да ја смени а сега ова од ведро небо...

https://republika.mk/vesti/Makedonija/katica-janeva-podnese-neotpovikliva-ostavka-vo-sjo/

... чудно!?! Very Happy

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10680
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL Пон Jул 15 2019, 15:44

Ne, ne e cudno.
Crpnatiot koj stigne si go prca.
Poslednovo so prankerive, koga idiotlakot  na firerot koj site go znaeme- izleze na megjunarodna scena, a se sluci blagodarenie na  izrazito niskite moralno intelektualni banjatluci  na glavniot Im banjat tikvar, 

Pa zamisli Kejti Dzan- teletabisova
Sto e uste pozdrkana I ne moze dva zbora so glagol u ista recenica da svrze, so koj strav ocekuva da ja razgolat  i nejze, 
otkako so onaa Fati-mi -go Falus-etai se iskurcija so "Bombite", a ispadna deka bile montirani od SDSovcive, za da dojdat do vlast.
E sega posto Vol odamna tvrdi deka odredeni idioti vo Makedonija bukvalno vezbaat I treniraat da bidat uste pogolemi idioti, za Ginis, eve koga sakaa da si igraat "bombasi", 
eve im samo 3-4 bombi koi gi razgolija, razguzrja,razkvicija, razoblicija, banjatava hunta i nivnite teletabisi.i se si priznaa. I zajakot,. I rashkovski....a katica  jeza ja fakja posto ona bese glaven promotor na "bombite".

Fatime(al zdravo zadrzi kaj ke fatis), si se pribra u svojot
tabor, si ja odraboti zadacata za svojata partija, si ja iskoristi Katica ko partal za nivnite celi a ovaa debelava sea u panika I sama, ke davala ostavki.

E sega koga "divoto mesto" pocinje da zaudara na raspad, 
Teletabisov pocnuva da panici, pa ko lopov so smoki ispod bluza ukradeni od raft u samoposluga pocinje da se dvizi kon izlezot, gledajki vo kamerata I vo kasierkite koi ja posmatraat so prekrsteni race...
Ali, ne deka ima kapacitet da svati kolku zaglibila I kako ke naebe na sud za se- tuku instiktot ko na sekoe zivotinjce, z prezivljavanje, ja tera dzenem da fakja koga glea nesto so ne I e razbirlivo , pa so e sigurno, begaj samo kolku da trcas na nekade davajte ostavki, i koga ne te brka nikoj ....

Zasega.
VOL
VOL

Posts : 16793
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 23 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 23 of 26 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24, 25, 26  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот