ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

„Специјален“ обвинител?!?

Страна 22 of 26 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Next

Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Нед Дек 25 2016, 15:07

ne mi se dopagja KOI "istaknati" clanovi na "nadolazekja" buica ( feeralizacisticka) go pokazuvaat njuskite ...
.. stoka krimogena. vo SEKOE opstestvo, forma, partija, zgoda ili nezgoda... samo da se krka, pie, sere  , krade, manipulira.
VOL
VOL

Posts : 16550
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Нед Дек 25 2016, 15:24

VOL напиша:ne mi se dopagja KOI "istaknati" clanovi na "nadolazekja" buica ( feeralizacisticka) go pokazuvaat njuskite ...
.. stoka krimogena. vo SEKOE opstestvo, forma, partija, zgoda ili nezgoda... samo da se krka, pie, sere  , krade, manipulira.
...тоа е тоа..., но сега треба да се види дали на Грујо му дојде памет, ако не и ако во наредни година и еден месец сите тие папкари , зечеви и слична стока не завршат у кобасици и други сувомесни производи  никој нема да му биде крив ни него ни нам. Уште помалку па ќе не вади ритуално пљукање по разноразни странски особи со посебни потреби.... Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Чет Јан 19 2017, 12:50

Зајко комплетно може да ги си отпушти мрсно платените  адвокати, ионака сјо му ја врши нивната работа ..... Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10451
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Сре Фед 08 2017, 22:51

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/sjo-gi-proveruva-donaciite-za-vmro-VMRO-DPMNE-dosega-bilo-razgovarano-so-stotina

.... каква врска имаат донациите со прислушкувањето за кое е формирано сјо??????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10451
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Чет Сеп 28 2017, 01:52

https://sdk.mk/index.php/naslovna/namesto-na-sudene-za-shamarite-vo-skopje-gruevski-na-sredba-orban-vo-ohrid/

..е добро де ... Орбан е многу „повисока“ личност од некој си таму наш вработен у италијанската амбасада ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10451
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Чет Окт 05 2017, 20:56

мореееее...

не е битно дали се местеле случаи битно е дали имала мандат?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Чет Окт 05 2017, 21:08

pa ako nema mandat znaci deka e nelegalna.
VOL
VOL

Posts : 16550
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Чет Окт 05 2017, 21:12

а сигурен си дека немаа мандат?

шо мислиш за самиот случај на местење на случааи?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Чет Окт 05 2017, 21:18

ne znam koga e prodolzeno-ako e prodolzeno, ama znam deka nekade okolu 30 juni trebase da zavrsat.
VOL
VOL

Posts : 16550
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Чет Окт 05 2017, 21:21

а местењето случаи?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Чет Окт 05 2017, 21:21

cek, cek.
istecen e mandatot ili ne?
aj kazi.
VOL
VOL

Posts : 16550
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Чет Окт 05 2017, 21:23

не знам
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Чет Окт 05 2017, 21:28

ete, istecen neka e.
so praime sea?
do pred nekolku meseci bile legalni.
so posle ?
VOL
VOL

Posts : 16550
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Чет Окт 05 2017, 21:37

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by concrete on Чет Окт 05 2017, 21:40

VOL напиша:ete, istecen neka e.
so praime sea?
do pred nekolku meseci bile legalni.
so posle ?
Незнам дал е легална или не , ама знам дека Грујо треба да се обеси за муда кои изгледа никад ги немал..., башка не л'жел гледајќи не у очи дека Македонија му е убер аллес Cool
Сеа уживај и трагикомедииве на Гица и Зајко ( замена за Жабацот). Него му е срам да глуми такви долни улоги.
Чекај да го видиш репертоарот после локалниве кои Бејли звани Окац ќе им ги намести на тацна. Sad
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Чет Окт 05 2017, 21:43

valjda procita ubavo so pisuvaat, pa mozes da povrzes so temava..
VOL
VOL

Posts : 16550
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by чучулига on Чет Окт 05 2017, 21:45

Мандатот на сјо е 5 години.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Чет Окт 05 2017, 21:50

qrac moj.
VOL
VOL

Posts : 16550
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Саб Окт 07 2017, 23:56

http://novatv.mk/panchevski-obvini-deka-istrazhitel-na-sjo-mu-go-ukral-kluchot-od-domot/


Поранешниот претседател на Кривичниот суд, Владимир Панчевски , обвинува дека при претресот во неговиот дом, истражител од Специјалното јавно обвинителство му го украл клучот. Тој ова тврдење го темели врз основа на снимка од надзорна камера во неговиот дом, која ја споделил во медиумите.
Судијата Панчевски тврди дека ова видео е најфрапантниот доказ за начинот на кој работи СЈО и притисоците што ги врши врз него но и за притисоците што треба да ги очекуваат и неговите колеги.
Според него снимката служи како доказ за криминалот и подметнувањата со кои се служи СЈО.
„Не говорам за вербални закани и физичко насилство, туку за најподмолна конструкција и криминал од времето на УДБА“, вели Панчевски....

VOL
VOL

Posts : 16550
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Пон Ное 06 2017, 21:28

jeee.. dojde slobodataaa..! "dfrikinvmrovcite" se sega pobedenii..
sega dojde zivotot na krilata na slobodata, i site se srekni i veseli!

nema povekje "partiski manipulacii so organite na vlast, sudstvo end drzavni institucii.."
novata vlast nema da postavuva partiski resenija! nema da ima partiski vojnici, i vojnicki, nitu pak da se cica pari od clanstvoto partisko!
se ke bide na princip "seti se snajke.."
a niedna "snaa" nema da bide partiski piknata na vazna funkcija zbog zaradi partiski zaslugi! znaci, dojde slobodata, banjajte se vo nea sega...


„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 -уплатница-520x298
VOL
VOL

Posts : 16550
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Чет Ное 16 2017, 22:32

http://fokus.mk/janeva-ima-predistrazhni-postapki-i-za-funktsioneri-od-segashnata-vlast/

.... да, да, да ... има ....
... ама за оние другине на гала прес конференции ги најавуваше, а сега само срамежливо ..има и за другите ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10451
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by king on Пон Ное 20 2017, 22:38

упс ...

http://tv21.tv/mk/?p=154459

.... дали снимките се докази ...????

... е па сеа треба по истиот аршин .... како беше она ... виш јавен интерес .... над приватниот ... и тајниот ...

... ама јбг ... секој ден се повеќе и повеќе се потврдува она за Мурто и Курто ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10451
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Вто Јан 02 2018, 21:46

SKOLLA za ORALTORI

1.zadrzi dah  i otvori usta ovako..:


„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Fatima-Fetai-670x447


2:otvori usta u kalibar , i polako sisaj vazduj prema ustima.. da se uvuce "subjekt" putem sisalice ko usisivac..


„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Fatttimee


3.:ako je "kalibar" "subjekta" za usisavanje mali, moze i ovako:

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Hqdefaultjasno?
jasno..
ajde sega ti, student , malo da vezbas: znaci kako smo ucili, usta u pozicija, usisavaj, usisavaj, taaako...„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Fatime-fetai-i-lence-ristovska1..taaako..

, sada malo da ga krivis viljica malo da mesas, jasno studenat?:

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Hqdefault

..ali ako subjekat je neki govedo, ima da ga sisas kako neki RAINBOW masina , hej, razumes? ovako:„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Fatime-Fetai
svecano dodeluenje na sveditelstva na polumatura u skoLLa za oraltori..

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Special%20prosecution%20Katica%20Janeva%20by%20MIA%20(1)

NIE POLOZIHME POLUMATURA !

..eva ja vezbam sega .. za matura


„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Maxresdefault
Ja koa ke smrsam, sakam da bidam kako FATI-FA-SAN, moja nebeska uciteljica i duhovno-oralni lider!bONZAII!!( okjes , qrac moj, debela...)

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Specijalno-obvinitelstvo-katica-janeva-lence-fetai-24-Custom-520x347

------------------------------------------------------------------------------------------

sekoja slicnost so likovite e krano slicajna, a likovite se epten izmisleni.
ne se obiduvajte da vezbate kati od prikazot od skoLLata za oraltori kako vo primerite doma ili sami.
pravete go toa samo vo prisustvo na iskusnA osoba koja ima pominato minimum polumaturski ispit
vo skoLLata. Vo slucaj na itna potreba ili nesakani posledici pri samovezbanje
 vednas da se obratite kaj ovlasteniot ORALTOR ili da se javite vo najbliskata
ambulanta koja ima ovlasten i obucen medicinski personal za oraltorstvo.
VOL
VOL

Posts : 16550
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by VOL on Вто Јан 02 2018, 21:55

zlite jazici od ANIMA DUNDI vo juris protiv sveticite od SJO
https://kurir.mk/Makedonija/vesti/anima-mundi-treba-da-se-oderat-zivi-30-rakuni-za-da-se-obleche-fatime-fetai-vo-bundata-od-830-evra/

Анима мунди: Треба да се одерат живи 30 ракуни за да се облече Фатиме Фетаи во бундата од 830 евраsmetame deka osobata so inicijali FF ( ne e fukara fuflesta!!!) ima pravo da si ja pokrie svojata Dun..Bunda, snaga, de, so Bunda,
na krajot od kraistata ladno e, furi od site strani, a ako sobava koja e ocito so tenok stas i bez prirodni masni naslagi za da vrsi samozagrevanje , ima potreba od krzno od ubieni zivotinji, za da ne i nastine..snagata.
vetar puse, duva odozdole, ja bi i preporacal i KRZNO dole da odgaja, da ne nastine slucajno.
VOL
VOL

Posts : 16550
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

„Специјален“ обвинител?!? - Page 22 Empty Re: „Специјален“ обвинител?!?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 26 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23, 24, 25, 26  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот