ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Музика на Македонците...

3 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Музика на Македонците... - Page 2 Empty Re: Музика на Македонците...

Пишување by VOL Нед Мар 05 2017, 18:52

potseti, ne se sekjavam bas za nastanot.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Музика на Македонците... - Page 2 Empty Re: Музика на Македонците...

Пишување by чучулига Нед Мар 05 2017, 18:54

Е а како се сеќаваш дека удрил жена тогаш?

Ти не знајш ни шо пишиш.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Музика на Македонците... - Page 2 Empty Re: Музика на Македонците...

Пишување by VOL Нед Мар 05 2017, 19:01

navistina?08.05.2008, 19:31
Фрчкоски делел шлаканици во женска тепачка
Музика на Македонците... - Page 2 04756992AA847543A4D990ECAAF74BB2
Прекршочни пријави за професорот и за неговата сопруга поради тепачка со двајца скопјани
Јулијана Кимовска
Даниела Трпчевска


Професорот Љубомир Фрчкоски и неговата сопруга Ирена завршија во полициска станица по тепачка со дваесет и четиригодишна скопјанка и нејзиниот пријател на паркинг во центарот на Скопје.

Инцидентот се случил завчера во 20,30 часот откако двајца млади скопјани чекале 40 минути за да го одглават своето возило од паркингот, на кој биле „заробени“ од автомобилот на Ирена Фрчкоска. Таа со детето пазарувала во околните продавници, а нејзиното паркирано возило им попречило на Катерина Велјановска и нејзиниот пријател Александар Блажевски да излезат.

Нервозата на двете страни била доволна да избие курцшлус. Вербалните расправии што започнале меѓу двете жени, според полицијата, завршиле со размена на тупаници и шлаканици меѓу мажите.

Професорот Фрчкоски не одрекува дека учествувал во инцидентот. Но, според него, се' се случило бидејќи момчето и девојката ги вознемириле неговата сопруга и детето.

Расправијата започнала откако двајцата скопјани 40 минути стоеле на паркингот, барајќи го сопственикот на возилото кој им го попречил излезот. „Автомобилот беше оставен на улицата и не можевме никако да поминеме. Едно време забележавме жена со дете која туркаше количка со продукти и се доближи до возилото. Изреволтирани, ја прашавме зошто го оставила возилото среде пат и дека нема смисла што моравме толку долго да ја чекаме. По ова, следуваше остра вербална дискусија и ни се закани дека ќе извади пиштол и ќе не' убие“, раскажува вознемирено Велјановска.

Таа во телефонската изјава за „Утрински весник“ вели дека се стаписала, кога жената, која воопшто не ја познава, одеднаш почнала да пребарува по возилото, постојано повторувајќи „ќе видите која сум јас!“

Како што изјавиле нападнатите и во полицијата, сопругата на Фрчкоски во еден момент кренала рака да се пресмета со девојката, но во тоа ги спречил Александар Блажевски, по што сите заминале кон своите возила.

„Кога се обидовме да го напуштиме паркингот, таа со автомобилот возеше лево-десно не дозволувајќи ни да излеземе и постојано разговараше на телефон со некои пријатели. По неколку минути, пристигнаа двајца повозрасни лица кај неа кои се обидоа да дознаат што се случува“, раскажува Катерина, која повикала полиција за да го расчисти инцидентот.

Велјановска, дипломиран студент на Правниот факултет, раскажува дека била шокирана кога одеднаш кај нивното возило се појавил нејзиниот некогашен професор Фрчкоски и без никакво предупредување почнал да го удира Александар, кој седел зад воланот. Таа додава дека потоа професорот се нафрлил и врз неа, влечејќи ја за коса.

Фрчкоски во изјавата на „Утрински“ објаснува дека му се јавила сопругата која била видно вознемирена и го повикала итно да дојде на паркингот. „Сопругата вознемирана ми се јави, а претходно повикала и полиција. Таа не сакала да го помести автомобилот се' додека полицијата не пристигне на паркингот. Јас дојдов десетина минути пред полицијата и се вознемирив кога ги видов сопругата и детето расплакани од целата ситуација“, ни изјави професорот Фрчкоски во телефонски разговор. Потврдувајќи дека му удрил две шлаканици на момчето, но дека тоа било резултат на вознемиреноста, бидејќи неговата сопруга била физички и вербално нападната од момчето и девојката.

Од полицијата велат дека едвај успеале да го смират професорот при расправијата.

„Полицајците му кажале да се смири, но тој одбил, поради што морале да применат ’зафат‘“, вели помошник-министерот за односи со јавност, Иво Котевски. Велјановска тврди дека едвај куртулила, бидејќи во еден момент била нападната и од двајцата, кои ја удирале со се' што стигнале.

Инцидентот завршил во полициска станица, каде што учесниците во инцидентот дале изјави за тепачката. „Мојата сопруга даде изјава за настанот, а јас само ја придружував во полициската станица“, вели Фрчкоски. Против него полицијата поднесе прекршочна пријава за физички напад и малтретирање, а пријави добија и неговата сопруга и Велјановска за расправија на јавно место и тепачка
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Музика на Македонците... - Page 2 Empty Re: Музика на Македонците...

Пишување by чучулига Нед Мар 05 2017, 19:06

Ето видиш?

Тој не ја исшамарал дотичната, дечкото нејзин го исшамарал.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Музика на Македонците... - Page 2 Empty Re: Музика на Македонците...

Пишување by VOL Нед Мар 05 2017, 19:06

me interesirase TI sto ke -potsetis za nastanot, Wink ,ama sega ko me napraj deka ne sum znael sto pisuvam... poveli , eve ti go Frcko
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Музика на Македонците... - Page 2 Empty Re: Музика на Македонците...

Пишување by VOL Нед Мар 05 2017, 19:07

чучулига напиша:Ето видиш?

Тој не ја исшамарал дотичната, дечкото нејзин го исшамарал.
ha..hahahah.. aaahahahahah..

isuse..
ok. se predavam, ti pobedi. Laughing
lele....
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Музика на Македонците... - Page 2 Empty Re: Музика на Македонците...

Пишување by чучулига Нед Мар 05 2017, 19:08

Ете јас памтев дека жена му била трудна (а то не била) - туку 'само' детето нивно било таму за време на ситуацијата.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Музика на Македонците... - Page 2 Empty Re: Музика на Македонците...

Пишување by чучулига Нед Мар 05 2017, 19:09

VOL напиша:
чучулига напиша:Ето видиш?

Тој не ја исшамарал дотичната, дечкото нејзин го исшамарал.
ha..hahahah.. aaahahahahah..

isuse..
ok. se predavam, ti pobedi. Laughing
lele....
не се смеј.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Музика на Македонците... - Page 2 Empty Re: Музика на Македонците...

Пишување by VOL Нед Мар 05 2017, 19:11

znaes so? ke si se smeam.
cvrcki
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Музика на Македонците... - Page 2 Empty Re: Музика на Македонците...

Пишување by VOL Нед Мар 05 2017, 19:12

edna caska jeger, I znam deka ke si legnam na raat.Wink , soon.

taka da ke si se smeam. mene samar frcko ne mi mava sigurno, ispod cest mi e, a I straholik sum, namkjoriste namurteno , los, zloben..
taka da, super mi e,

taka da si znaes.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Музика на Македонците... - Page 2 Empty Re: Музика на Македонците...

Пишување by VOL Саб Мар 17 2018, 14:02

so pesnata OGAN da (ve) GORI
govedoto vi posakuva TOPLA prolet , kopilinja banjati preavnicki
Ogan da gori
Toj shto kje mi zbori
Da te ostavam
Ogan da go gori
Toj shto kje mi zbori
Da zaboravam, Makedonijo

Kade da sum takov sum
Ne te davam nikomu
Kade da sum takov sum
Ne ta davam nikomu
Da te krsti prkrstuva
Neka tepa otepuva
Makedonijo

Kade da sum takov aum
Ne te davam nikomu
Kade da sum takov sum
Ne te davam nikomu
Da te krsti prekrstuva
Neka tepa otepuva
Makedonijo
Makedonijo

Eeeeej, zhiva da si Makedonijo

Slushajte Makedonci
Chuvajte go imeto
Slushajte Makedonci
Chuvajte go imeto
Makedonsko nashe ime
Nedavame da zagine
Makedonijo

Slushajte Makedonci
Chuvajte go imeto
Slushajte Makedonci
Chuvajte go imeto
Makedonsko nashe ime
Nedavame da zagina
Makedonijo
Makedonijo

Eeeeej, zhiva da si makedonijo

Koj mozhe da ostavi
Ili da zaboravi
Koj mozhe da ostavi
Ili da zaboravi
Goce Delchev, Pitu Guli
Dame Gruev, Sandanski
Makedonijo
Makedonijo

Koj mozhe da ostavi
Ili da zaboravi
Koj mozhe da ostavi
Ili da zaboravi
Goce Delchev, Pitu Guli
Dame Gruev, Sandanski
Makedonijo
Makedonijo

Eeeeej, zhiva da si Makedonijo
-----------------

semkata da vi se sotre za navek.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Музика на Македонците... - Page 2 Empty Re: Музика на Македонците...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот