ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

+3
concrete
чучулига
king
7 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by concrete Пон Фед 15 2016, 23:04

хан Ацо напиша:
king напиша:„Ебала“ те шумадиска крв и нино белов ....
... овде за друго и друг прајме муабет ...
Праиме муабет за тоа дека ми е чудно како не најдовте барем еден Македонец за кандидат.А со тебе се кладим дека ќе изберат Бугарката Бокова.
..па нормално бе ,   у криза за пари се , една за две червени поише им одговара од мангуп со скупи животни навики.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by king Пон Фед 15 2016, 23:30

хан Ацо напиша:
king напиша:„Ебала“ те шумадиска крв и нино белов ....
... овде за друго и друг прајме муабет ...
Праиме муабет за тоа дека ми е чудно како не најдовте барем еден Македонец за кандидат.А со тебе се кладим дека ќе изберат Бугарката Бокова.
Бокова????
.... ме интересира потеклото на нејзиното презиме .... бок-ова .... Twisted Evil
...што е тоа ..ова ... помеѓу боковите Twisted Evil Twisted Evil
...
king
king

Posts : 11108
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by хан Ацо Вто Фед 16 2016, 06:08

king напиша:
хан Ацо напиша:
king напиша:„Ебала“ те шумадиска крв и нино белов ....
... овде за друго и друг прајме муабет ...
Праиме муабет за тоа дека ми е чудно како не најдовте барем еден Македонец за кандидат.А со тебе се кладим дека ќе изберат Бугарката Бокова.
Бокова????
.... ме интересира потеклото на нејзиното презиме .... бок-ова .... Twisted Evil
...што е тоа ..ова ... помеѓу боковите Twisted Evil Twisted Evil
...
Потеклото и е македонско.
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by VOL Вто Фед 16 2016, 07:16

oo..vidi vidi... a sega prepoznavas "makedonci" i "makedonsko" a? Smile Smile Smile
daleku e "lunata" da kopate po "blgarskio proizhod na universumot"
zeleno i kiselo grozjeto?
ah bre..
VOL
VOL

Posts : 17149
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by concrete Вто Фед 16 2016, 09:24

хан Ацо напиша:
king напиша:
хан Ацо напиша:
king напиша:„Ебала“ те шумадиска крв и нино белов ....
... овде за друго и друг прајме муабет ...
Праиме муабет за тоа дека ми е чудно како не најдовте барем еден Македонец за кандидат.А со тебе се кладим дека ќе изберат Бугарката Бокова.
Бокова????
.... ме интересира потеклото на нејзиното презиме .... бок-ова .... Twisted Evil
...што е тоа ..ова ... помеѓу боковите Twisted Evil Twisted Evil
...
Потеклото и е македонско.
...најнормално бе, зар очекуваша нешто од остатокот татари, турци и цигани????
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by кнез Вто Фед 16 2016, 09:33

хан Ацо напиша:
king напиша:„Ебала“ те шумадиска крв и нино белов ....
... овде за друго и друг прајме муабет ...
Праиме муабет за тоа дека ми е чудно како не најдовте барем еден Македонец за кандидат.А со тебе се кладим дека ќе изберат Бугарката Бокова.
Вие од толку мажи како ја најдовте жена кандидат и тоа за во ОН.Изгледа нема мажи во Бугарија,се се тоа некој педерчиња на кого американците им го ебат номерото на крштелното.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by хан Ацо Вто Фед 16 2016, 10:26

кнез напиша:
хан Ацо напиша:
king напиша:„Ебала“ те шумадиска крв и нино белов ....
... овде за друго и друг прајме муабет ...
Праиме муабет за тоа дека ми е чудно како не најдовте барем еден Македонец за кандидат.А со тебе се кладим дека ќе изберат Бугарката Бокова.
Вие од толку мажи како ја најдовте жена кандидат и тоа за во ОН.Изгледа нема мажи во Бугарија,се се тоа некој педерчиња на кого американците им го ебат номерото на крштелното.
Изгледа си ти далеку од темава,следниот генерален секретар на ОН треба да биде жена од Источна Европа со православна вера,ете за тоа Бокова е нашиот кандидат.А вие со Керим далеку ќе стигнете,мало морген Laughing
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by хан Ацо Вто Фед 16 2016, 10:29

concrete напиша:
хан Ацо напиша:
king напиша:
хан Ацо напиша:
king напиша:„Ебала“ те шумадиска крв и нино белов ....
... овде за друго и друг прајме муабет ...
Праиме муабет за тоа дека ми е чудно како не најдовте барем еден Македонец за кандидат.А со тебе се кладим дека ќе изберат Бугарката Бокова.
Бокова????
.... ме интересира потеклото на нејзиното презиме .... бок-ова .... Twisted Evil
...што е тоа ..ова ... помеѓу боковите Twisted Evil Twisted Evil
...
Потеклото и е македонско.
...најнормално бе, зар очекуваша нешто од остатокот татари, турци и цигани????
Нема остаток,сите сме Македонци,дури и нашиве цигани са Македонци.
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by king Вто Фед 16 2016, 12:18

хан Ацо напиша:
Нема остаток,сите сме Македонци,дури и нашиве цигани са Македонци.
Сите сте македонци а се викате Бугарија?????????????
king
king

Posts : 11108
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by хан Ацо Вто Фед 16 2016, 12:58

king напиша:
хан Ацо напиша:
Нема остаток,сите сме Македонци,дури и нашиве цигани са Македонци.
Сите сте македонци а се викате Бугарија?????????????
Каква Бугарија?!Сите белци по светот са Македонци.
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by кнез Вто Фед 16 2016, 13:29

Ете така бе Ацко.Сега ќе ти биде многу полесно

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by king Вто Фед 16 2016, 13:58

Aцко е наш ... убацен у бугарски редови ... Very Happy Twisted Evil

.... нешто платата му касни ама нека не бере гајле ... и бонус ќе добие ..... Very Happy
king
king

Posts : 11108
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by хан Ацо Вто Фед 16 2016, 14:33

king напиша:Aцко е наш ... убацен у бугарски редови ... Very Happy Twisted Evil

.... нешто платата му касни ама нека не бере гајле ... и бонус ќе добие ..... Very Happy
Добро се зезамо,сви смо фрајери овде Laughing
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by king Вто Фед 16 2016, 16:16

хан Ацо напиша:
king напиша:Aцко е наш ... убацен у бугарски редови ... Very Happy Twisted Evil

.... нешто платата му касни ама нека не бере гајле ... и бонус ќе добие ..... Very Happy
Добро се зезамо,сви смо фрајери овде Laughing
Да бе ....

... те нема, те нема ... па сега од нигде пак ја промоли њушката  ....
... ти стана досадно   откако виде дека се до еден се потенцијални благонадежни? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11108
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by VOL Вто Фед 16 2016, 16:44

samo skaj iz d limit tamu, za bugaromongolcive Laughing

...a ovde setaat kako bugaristanski orospicinja so mini suknjicinja, begju tezgite na bitpazar negde, 90-91', leva ruka na vime desna na gz, potkleknati, da ne gi zguzat instantno lice mesto Smile..
so se veli, da se zacuvaat za prava ljubaff- princot so bel ko dve cerveni- koj prv si ja vidi negova e Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 17149
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by gestapo Вто Фед 16 2016, 17:38

VOL напиша:
хан Ацо напиша:
concrete напиша:
хан Ацо напиша:Стварно не разбирам како може да предлагате еден Турчин за македонски кандидат!
...жив си??  драго ми е .., си помислив те изела степата.... Very Happy
..зошто бе да не предлагаме некој "турчин" кој се вика Срџан, кога американци избрале за президент некој нигер со американско име Барак Обама???? Wink
Сеуште сум жив.
Па предложете некој Македонец,зошто треба да се споредувате со америте,они са олош и џубре?!
se glea deka tece vo tebe sumadiska krv Laughing
toa mue nasledstvo od balkanskite vojni koga nekoj sumadiec i go nacukal do usi na nekoja bugarska nevesta...
gestapo
gestapo

Posts : 175
Join date : 2015-01-12

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by хан Ацо Вто Фед 16 2016, 19:49

king напиша:
хан Ацо напиша:
king напиша:Aцко е наш ... убацен у бугарски редови ... Very Happy Twisted Evil

.... нешто платата му касни ама нека не бере гајле ... и бонус ќе добие ..... Very Happy
Добро се зезамо,сви смо фрајери овде Laughing
Да бе ....

... те нема, те нема ... па сега од нигде пак ја промоли њушката  ....
... ти стана досадно   откако виде дека се до еден се потенцијални благонадежни? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Сите сте благонадеждни,само дека некои уште не сте се осознале.
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by king Вто Фед 16 2016, 20:29

хан Ацо напиша:
king напиша:
хан Ацо напиша:
king напиша:Aцко е наш ... убацен у бугарски редови ... Very Happy Twisted Evil

.... нешто платата му касни ама нека не бере гајле ... и бонус ќе добие ..... Very Happy
Добро се зезамо,сви смо фрајери овде Laughing
Да бе ....

... те нема, те нема ... па сега од нигде пак ја промоли њушката  ....
... ти стана досадно   откако виде дека се до еден се потенцијални благонадежни? Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Сите сте благонадеждни,само дека некои уште не сте се осознале.
A бе .... нешто начув ...
... тие црвените што многу бугарки со години љубоморно ги чуваа ... почнале да ги даваат на DNK експертиза .... во надеж да на своите деца конечно им го најдат таткото или дедото ... Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11108
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by чучулига Вто Фед 16 2016, 21:26

Шо  се овие збеснотилаци на темава м?

Лелеееее, еј... цел ден бришам пребришвам, дај бе поштовање малку да му се сневиди не мора и овде сега да се замарам...!!!

Ако имате нешто поќе за овај бруката криминална да кажите арно, ако не, правец онаму долу в кафана за вакви дрндупки!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by хан Ацо Сре Фед 17 2016, 07:06

чучулига напиша:Шо  се овие збеснотилаци на темава м?

Лелеееее, еј... цел ден бришам пребришвам, дај бе поштовање малку да му се сневиди не мора и овде сега да се замарам...!!!

Ако имате нешто поќе за овај бруката криминална да кажите арно, ако не, правец онаму долу в кафана за вакви дрндупки!!!
Чучулиго,ова на сликава е твоето куче?
хан Ацо
хан Ацо

Posts : 333
Join date : 2014-11-15
Location : Бугариjа

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by чучулига Сре Фед 17 2016, 10:11

Ацо, 

не се вика срџан керим, а овде за него, за керим е муабетот ако не си прочитал. инаку!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by king Сре Фед 17 2016, 13:42

чучулига напиша:Ацо, 

не се вика срџан керим, а овде за него, за керим е муабетот ако не си прочитал. инаку!
А ти ко да не знаеш дека шумадијците на знаат да изговорат Ѓ .... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11108
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by king Пет Сеп 09 2016, 20:36

Срѓан Керим меѓу првите четири по 4. круг на гласање


http://www.utrinski.mk/default.asp?ItemID=AE5D49490D028B4FA47948BC741C39B5
king
king

Posts : 11108
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by concrete Пет Сеп 09 2016, 21:34

...ако е така Срѓан..побеѓује..!!!! Shocked
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН - Page 2 Empty Re: Керим – македонски кандидат за генерален секретар на ОН

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот