ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Украина ... ???!!!

+8
Laba
Centarec
Il presidente
чучулига
Arhimed
concrete
кнез
punter ohrid
12 posters

Страна 20 of 21 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next

Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Вто Сеп 29 2015, 17:06

pazi, -"atomska..." Laughing
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Вто Сеп 29 2015, 17:25

VOL напиша:pazi, -"atomska..." Laughing
....не заебаај , изградбата на замокот градиште не стави на картата на цели , барем за нешто од три килотона..., а така фино си беффме земја тотално неинтересна за трошење нешто така скапо.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7026
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Вто Сеп 29 2015, 17:58

ako de, barem americkite orospii nema kaj da se skrijat , sipki so ke se kacuvaat po pokrivi  kao u Sajgon,da gi sobere nekoj Hjui Twisted Evil
....ke nema krovovi Laughing

I ke si gi lovime, za vlastita zabava , tutti -frutti, i drugi zabavno kulturni aktivnosti ..
Украина ... ???!!! - Page 20 1398851336593.cached
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Нед Окт 04 2015, 14:23

Забрането за украинци


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Пон Окт 05 2015, 11:47

Овој па ....

http://republika.mk/?p=491887

..... никакако да разбере дека работата и не е баш до оружјето ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Пет Окт 30 2015, 09:07

http://www.telegraf.mk/aktuelno/svet/317626-ukraina-eksplozija-vo-skladiste-za-municija-dvajca-zaginati-video

..kaко што чув на телевизија во складот имало преку 3500 тони муниција  .... и бил во дел на Украина што не е под контрола на бунтовниците...

... упс ... мириса на спецназ масло ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Чет Дек 03 2015, 19:38

Генерал украјинске државне безбедности Александар Третјак прешао на страну ДНР
http://vostok.rs/index.php?option=btg_novosti&catnovosti=0&idnovost=81863&General-ukrajinske-drzavne-bezbednosti-Aleksandar-Tretjak-presao-na-stranu-DNR#.VmCLwMtdHIW

..to be continued... Twisted Evil Laughing Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Чет Дек 03 2015, 20:11

Ко што тргнало ... на оние што од улица ја земаа власта, за владеење од Украина ќе им остане само Припјат, Лиманск и уште некое село две околу саркофагот на Чернобил ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Чет Јан 14 2016, 21:34

Овој будалава па ... си праи бајрам со умот .... тргнал по умот на грузијскиот му колега ....

http://www.makdenes.org/archive/news/20160114/428/428.html?id=27488176


абе нек иде нек му објасни на народот што добро му донесе насилниот преврат!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Чет Јан 14 2016, 21:40

pa dobro:
Saakashvili se catalese  za dva dena rusite mu vlegoa i gi rasturija na sostavni i nesostavni delovi i izlegoa,
rusite ostanaa vo odcepenite republiki
Saakashvili duvna za Ukraina ( doma ne smee da se vrati!) , da mu bil sovetnik na Porosehnko
Porosenkova Ukraina i pokraj sovetite na "strucnjakov" si eba mamata,

Sega Porosenko se sili,
samo sto ima edna golema razlika
rusite se vekje tuka..
i se ostanati..
samo se ceka koj USVET kje go fati Porosenko, ama se si mislam deka od negovite ke dobie kloca..
zaradi osvojuvanje na vtoroto mesto -srebren dildo so crnecki dimenzii, vo Ginisovata kniga na rekorrdi-odsek: najglup preCednik na planetava u 21 vek,
....
....
zlatniot crnecki dildo e vekje dodelen. Na drugar mu  sovetnik , em ex gruziski preCednik.
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Чет Aвг 04 2016, 23:07

Идејки по паметот на западот стигнаа до ...

http://lokalno.mk/ukrainski-pratenik-od-industriska-drzhava-se-pretvorivme-ne-vo-banana-tuku-vo-republika-na-tsvekloto/

..плус ...изгубен Крим, плус... изгубена контрола на значаен дел од преостанатата територија ... и плус .... поголемко парче радиоактивна земја околу и во два града и неколку села ...
...наздравје ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Чет Aвг 04 2016, 23:14

DNR/LNR ( doneck/lugansk, drugoto klasika, "narodna republika Wink  ) bese oblast so koncentrirana industrija .. tuka se "kalese ukrainskiot celik"
sega neka sviraat qurc.. pardon.. u kaval.

Krim izvonredno strateski poluostrov,go imas Krim, kontroliras celo more.i to go izgubija.
sto e navazno, separatistite uspeaja da formiraat teritorija koja fizicki e vo dpir so "majkata", se odrzaa pred naletite na ukrainskata vojska koja se obiduvase da I oddeli sto e mozno povekje od ruskata granica...ama ne uspeaja.
e sega neka im e so srekja noviot sosed.
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Пет Aвг 12 2016, 23:33


Вториот фатен украински диверзант: Во крв требало да бидат потопени аеродром и автобуска станица


Треба ли да ги снајде грузиската судбина за да им дојде умот ...??
... тој кретенот од украински председател уште и грузиецот го зел за советник ... ти ибам глупите ... ќорав слеп води ..

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Нед Сеп 25 2016, 17:54


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Пет Ное 18 2016, 23:22

http://mk.rbth.com/politics/2016/11/18/saakashvili-podgotvuva-nova-revolucija-vo-ukraina_649131

Овој бе многу се осоколил, кога дојде, кога го примија ко последен пацов, кога му пораснаа апетитите ....
.... тури и таквото на Украина со глупандери ко овој

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Сре Ное 23 2016, 23:12

Упссс...


За што се зборува во „Украина во оган“ од Оливер Стоун

http://mk.rbth.com/news/2016/11/23/za-shto-se-zboruva-vo-ukraina-vo-ogan-od-oliver-stoun_650453


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Нед Ное 27 2016, 13:26


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Вто Дек 20 2016, 19:54


Се вжештува на украинскиот фронт! Со камиони се изнесуваат трупови на украински војници од Дебалцево…


http://lokalno.mk/se-vzheshtuva-na-ukrainskiot-front-so-kamioni-se-iznesuvaat-trupovi-na-ukrainski-vojnitsi-od-debaltsevo-stotitsi-dezertirale-od-armijata/

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by VOL Вто Дек 20 2016, 22:12

treba da bidat svesni, vlastite vo Kiev- ko sto ne se, deka Rusija e prezafatena so svoi problem- ko sto e, so ambasadorov, Sirija, postojan I zakani, NATO I tn,.... za da ima trpenie za ukrainskive izleti.
dosega Putin manevrirase I manipulirase so mirovni dogovori, pa prekrsuvanja, pa pak mirovni dogovori, iako oficijalno Rusija, ne e ucesnik vo konfliktot tuku ukrainskite gragjani koi se odlucija na separatizam -a toa se vo najgolem del ukraincite so ruski custva I ruskoto malcinstvo vo Ukraina.
... ne veruvam deka , ako dosega "broele do deset',deka sega ke brojat povekje od tri.. a kako mi izgleda, ke bide I deka ic nema da odbrojuvaat, pre da go pritisnat kopceto..

a zimava , pogotovo -  nivnata, ama IC ne e prijatelska so bilo kakva ofanziva, neka e Napoleonova, Hitlerova, I Porosenkova...
.. kaj se kopaat jami za grobovi na zamrznata zemja... neli..
VOL
VOL

Posts : 17031
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Вто Дек 20 2016, 23:14

...изгледа и таму има поприлично испрани мозоци , добро омастени со соросови пари...., кои кур ги боли за украина....
concrete
concrete

Posts : 7026
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Чет Дек 22 2016, 13:37


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Пон Јан 30 2017, 23:14

На овие ...

http://lokalno.mk/video-zhestoki-presmetki-vo-donbas-desetitsi-ubieni-i-raneti-kaj-kievskite-vojnitsi/

..не им треба непријател, сами себе по кој знае кој пат си се доволни ...


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by concrete Вто Јан 31 2017, 00:40

...не е за заебанција работата и Украинци во глобала ни криви ни дужни стално го јадат стапот.., којзнае по кој пат последните 100 години.... Наоној соросоидот Порошенко требаше одамна некој да му скине глава...ги сотре...
concrete
concrete

Posts : 7026
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Чет Мар 23 2017, 13:20


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by king Вто Jул 18 2017, 12:15

http://standard.mk/vo-donbas-proglasena-republika-malorusija/

Ете му го „на“ на „западот“ ...
... што си мислеа тие, дека само тие можат да си играат со судбините на народите, државите и границите, дека само нивно е правото да растураат држави и ствараат нови квази државички?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10949
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Украина ... ???!!! - Page 20 Empty Re: Украина ... ???!!!

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 20 of 21 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот