ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

3 posters

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... - Page 2 Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Вто Мар 15 2016, 22:42

еве јас

а, кој ги праша за јогата?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... - Page 2 Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by VOL Вто Мар 15 2016, 22:55

Cedo Bozje
Vi blagodarime sto ja koristite uslugata " nasamo, so svetiot Otec"
za makedonski pritisnete eden.

tiit. eden.

Vi Blagodarime.
za da donirate 61,5 denari bez ddv, pritisnete eden.
za da razgovarate so sveti operator, pritisnete dva. uslugata e bezplatna vo prvite 61.5 sekundi. sekoja naredna minuta se naplakja po 61.5 denari.

tiit. dva.
...
.. Bo blagodarime sto ja koristite uslugata "razgovor so operator"
ve molime pocekajte. nasite svetci operatori vo momentot se zafateni.
" OOce nas izeeejesiii na nebesiii"( 5 minuti..)
.....
vi bladodarime sto pocekavte. Ve molime ostavete poraka . Porakata e bezplatna ,ako se jauvate od Aruba, Tongo ili Marijanskite ostrovi. Porakata ke ve cini 61.5 denari. ostavete poraka po zvucniot signal.
...."Ammiiiiiinnnn"....
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... - Page 2 Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Сре Мар 16 2016, 00:14

Која е ова Христијанска Црква - Блага Вест?

http://www.libertas.mk/reaktsija-na-dots-d-r-lazar-jovevski-na-tekstot-istselitelot-od-praven-fakultet/
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... - Page 2 Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by VOL Сре Мар 16 2016, 06:31

sekta bre.

http://www.kovz.gov.mk/?ItemID=BFF253DF95C88
84785FFD6B65A39654E

I toa podmolna
https://blagavest.bg/bg/About/About_Us

a toj LINGUR , fakjac na "isceleni" takozvani nekakov si "professor"
dobil prostor, da "reagira" na "libertas"
http://www.libertas.mk/reaktsija-na-dots-d-r-lazar-jovevski-na-tekstot-istselitelot-od-praven-fakultet/

..haha.. "fakjac na isceleni"
ebati orospijata prodadena ebati.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... - Page 2 Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by VOL Пет Ное 04 2016, 17:04

neka mu e so sreka..
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... - Page 2 Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Саб Окт 21 2017, 10:50

Види ги курнази овие попојте бе

https://www.mkd.mk/Makedonija/vladikata-agatangel-vovede-nov-arach-za-fotografiranje-vo-ili-pred-crkva-500-ili-1500

Сите фото студија од овој крај ја потврдуваат оваа информација и велат дека имале и средба со владиката Агатангел на оваа тема, но без успех. Еден од сопствениците на фото студијата од Повардарието вели дека владиката им рекол оти во сите цркви ќе мораат да плаќаат по 500 денари доколку сакаат да фотографираат, „така сакал Господ“.

Данок! Само данок за нив е мајката!!!

ц ц ц
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... - Page 2 Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 2 Previous  1, 2

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот