ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by concrete Нед Апр 12 2015, 11:42

Добро утро на сите Православни Христијани, на ден Велигден..: ХРИСТОС ВОКРЕСЕ!!
РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Z
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by VOL Нед Апр 12 2015, 13:36

Vaistina..za mnogu godini
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Нед Апр 12 2015, 16:22

За многу години!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Сре Јун 03 2015, 21:55

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Вто Јун 23 2015, 18:02

А шо вежби нуди црквата за замена м? Фрлање анатеми во далечина само тие можат очигледно а верниците шо се "навлекле" на јога шо да прат?

Македонската црква бара сите што практикуваат јога да престанат, да се покајат и исповедаат


Грешници низаедни тие јога ќе вежбале!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Сре Јун 24 2015, 11:33

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by concrete Сре Јун 24 2015, 12:26

....што ти е заебанцијава со јогата не те разбирам... Very Happy
Мислиш на овие:
РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... 2307-Siva-Yoga
или на овие:
РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Images?q=tbn:ANd9GcTtVNi7Og2McKwI2_05QJKfkPi8gQzIooQoFZRKUD-zfOQNuWjn
мислам дека црквата збори за Хинду религиозниот правец , а Грујо за нешто сосема друго... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Сре Јун 24 2015, 12:32

Црквата збора за овие конкретен

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Images?q=tbn:ANd9GcTtVNi7Og2McKwI2_05QJKfkPi8gQzIooQoFZRKUD-zfOQNuWjn 

за истото на груевски.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by concrete Сре Јун 24 2015, 14:19

чучулига напиша:Црквата збора за овие конкретен

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Images?q=tbn:ANd9GcTtVNi7Og2McKwI2_05QJKfkPi8gQzIooQoFZRKUD-zfOQNuWjn 

за истото на груевски.
имаш грешка , или некој поп незнае, или некој тенденциозни пљампа. Црквата ја интересира религијата, таа , барем нашата одамна не се бави со евентуалните воајерски проблеми на нејзината паства... Со спортот мислам ич...
Е сеа , ако некој низ јога вежбите и медитацијата протиња нешто друго , страно на нашиот народ , тоа е друга работа. Таквите на клада од одма.... Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Сре Јун 24 2015, 14:38

Ене го линкот погоре па види.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Сре Дек 16 2015, 20:31

Ако некогаш ви текнало да се думате како изгледал Исус, група научници решиле да ви удоволат, еве го нивниот одговор

http://plusinfo.mk/vest/51268/naucnici-i-forenzicari-otkrile-kako-isus-navistina-izgledal-foto
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by concrete Сре Дек 16 2015, 21:50

..на основа на што, гледање и пилешки џигери??? Така ни кажуваат и како изгледаат диносаурусите, на основа на 3 коски вкупно од нив и мноооогу фантазија... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Сре Дек 16 2015, 21:55

Пиши таму конкретен.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by concrete Чет Дек 17 2015, 09:19

чучулига напиша:Пиши таму конкретен.
не бе само си зборам сам на себе Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Пет Јан 08 2016, 13:23

Не постел?! Се луксузирал?!...

Просто, просто... мхм да... е ај еве: Shocked Shocked Shocked  

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... 7857854-670x719
http://www.libertas.mk/поглаварот-стефан-на-мрсна-трпеза-во-с/

Е сега озбилно: резил!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by concrete Пет Јан 08 2016, 13:52

..сеа овде има две можности..... 1. некој од либертас на основа на насоки од газдите јаде говна,за празник.. и 2. овој Св.Стефан е орта будала. Не викам дека може и не е, ама некако не ми личи на таков .... Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Пет Јан 08 2016, 14:33

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by concrete Пет Јан 08 2016, 15:41

чучулига напиша:Ами ова:

http://www.libertas.mk/владиката-петар-не-смееме-да-го-спречу/

Абе аааааааај....

Shocked Shocked Shocked
хммм, такви будали има во сите земји, меѓу сите јавни личности и во сите цркви...и што сеа???
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Пет Јан 08 2016, 15:44

ништо.

само бев експресивна. оти шо?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Вто Мар 15 2016, 09:38

Shocked Shocked Shocked 

А???!!!http://www.libertas.mk/foto-video-istselitelot-na-pravniot-fakultet/

Shocked Shocked Shocked 


lol! lol!lol! 

Абе не треба црквата да изреагира на ова м?

Ај баш да видам!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by concrete Вто Мар 15 2016, 09:48

чучулига напиша:Shocked Shocked Shocked 

А???!!!http://www.libertas.mk/foto-video-istselitelot-na-pravniot-fakultet/

Shocked Shocked Shocked 


lol! lol!lol! 

Абе не треба црквата да изреагира на ова м?

Ај баш да видам!!!
...нема веза , вакви мангуп-исцелители се познати и функционираат само кај американските кретени. Овој го донеле некои од она црквата на госпожа претседателска вдовица или некои дупелизци на феудалецот од замокот Градиште. Немаат овој батка у дизајнирана кошула , ниту тие гуските падајуќи на теме ама никаква  врска со МПЦ ...гарантирано... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Вто Мар 15 2016, 10:26

Добро... 

за јогата се прогласи црквата (вчера видов на сител луѓе децата си ги носат на јога, анатемисани се? - ме интересира) ај сега нека го извести народот да не зајдува по овие... то, то сакам да го чујам/видам!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by VOL Вто Мар 15 2016, 22:22

zosto ne moze da svati-sekoj a mozda I nekoj, deka, vakvi kvaziamerigovnarski finti vo nekoje seliste, pominuva na kloci, niz spalir sirovi surioci rakijosani zavuneti mazista..
.. ova sranje e pomodarstvo nekakvi, po koe se palat samo nedonosenite.
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by чучулига Вто Мар 15 2016, 22:25

МПЦ нека си кажи.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by VOL Вто Мар 15 2016, 22:27

so ke kaze, koj gi prasal?
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ... Empty Re: РЕЛИГИЈА,БОГОВИ,ВЕРУВАЊА ,АНГЕЛИ И ДЕМОНИ...

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот