ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Претседатели на Република Македонија

5 posters

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by king Саб Мар 28 2015, 02:10

concrete напиша:
чучулига напиша:
 Trakinardi ‏
[ltr]@kapetan_taki[/ltr]Светскa Бaнкa имa листa нa кoмпaнии сo кoи не се препoрaчувa сoрaбoткa, пoштo се oсoмничени зa кoрупцијa. #Ж енд Миле лaјк дис лист. 


Објаснување за случано неинформирани: фирмата од Кина која ја договорил груевски за неговото мито била суспендирана заради сомнежи за корупција.
...да бе и директорката и нејзиниот љубовник ги стрелаа пред некој ден на стадион.... Shocked
Претседатели на Република Македонија 20080310-china_death_penalty%20Reuter44
Во Кина ги стрелаат .....

... а кај нас ги аболицираат ... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
king
king

Posts : 11104
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига Саб Мар 28 2015, 02:14

Ма немој... а то фикусот (да нема недоразбирања, мислам на преЦедникот, хорхе, немиот)  има огранчување на помилувања?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL Саб Мар 28 2015, 04:39

чучулига напиша:Ма немој... а то фикусот (да нема недоразбирања, мислам на преЦедникот, хорхе, немиот)  има огранчување на помилувања?
koj preCednik od makedonskive - 4 total.. ti e ok..?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига Саб Мар 28 2015, 04:50

Бранко Црвенковски,
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL Саб Мар 28 2015, 04:52

чучулига напиша:Бранко Црвенковски,
partiski oboena esdeesemovka
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига Саб Мар 28 2015, 05:05

Шо знам...

не би рекла.

од сите наброени, сигурна сум дека единствено тој ко онај водителот Хауард Стрн би можел да доведи жена до безгрешно задоволство.

Така.


Последната промена е направена од чучулига на Саб Мар 28 2015, 11:26. Мислењето е променето 1 пати
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL Саб Мар 28 2015, 05:07

znaci, Brane tebe te doveduva do.... zadovolstvo?
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига Саб Мар 28 2015, 05:09

А шо, Бранко напрајл Хауард Стрн стант?

Ако е така, дајте аудио, ке проверам и ќе кажам.


Последната промена е направена од чучулига на Саб Мар 28 2015, 11:26. Мислењето е променето 1 пати
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL Саб Мар 28 2015, 05:14

kako i da e , se palis na Brane.. ko sekoja okorela es de esovka
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига Саб Мар 28 2015, 05:17

Ја сега...

ме праша ти кажав...

а шо, Хорхе бе... на него да се палам...???

па од одма треба да ме убиете, каменувајте по желба.

Мислам, стварно!!!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by concrete Саб Мар 28 2015, 09:26

чучулига напиша:Ја сега...

ме праша ти кажав...

а шо, Хорхе бе... на него да се палам...???

па од одма треба да ме убиете, каменувајте по желба.

Мислам, стварно!!!
...убивање, каменување???  не заебаај тоа би било ко да уништиш залиха најдобра жолта , не сме бе ние ко оние кретени елиотнесовци Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7029
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига Саб Мар 28 2015, 11:24

Не, навистина...

која е улогата на Хорхе?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL Саб Мар 28 2015, 11:29

Pa za pocetok da ne bide nisto slicno na branko
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига Саб Мар 28 2015, 11:31

Па не е. Ни оддалеку.

И?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL Саб Мар 28 2015, 11:32

Nema "i".
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига Саб Мар 28 2015, 11:36

Сериозна сум сега.

За мене нема оправдување оти во меоменти на политичка криза ја игнорира Македонија.

Ти му имаш? (оправдување)
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL Саб Мар 28 2015, 11:43

to e to.
 dovolno off topic..
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига Саб Мар 28 2015, 11:45

Каков црн оф топик Вол?

Зпораме за претседателот на Македонија во оваја ситуација!
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL Саб Мар 28 2015, 11:48

zborime za precednikot,ama ako sakas da trivijaliziras, za da go opejuvas Branko, kako deklarirana es de  es ovka, ne bi mozele tuka da prodolzime.
kraj off topic.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига Саб Мар 28 2015, 11:51

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Не го спомнувам поќе Бранко.

За хорхе прашвам.
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL Саб Мар 28 2015, 11:57

poveli sega ovde.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига Саб Мар 28 2015, 11:58

Кое е твоето мислење за непојавувањето на претседателот во јавноста?
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL Саб Мар 28 2015, 12:03

pa, bidejki ne sum partiski oboen i ne zastapuvam niedna strana kako tebe, moeto mislenje za potrebata od mesanje na aktuelniot pretsedatel vo potrebite za samoreklamiranje na gradjaninot Zaev prema makedonskata publika, i obvinuvanjata za malverzacii na vladata..se daleku od potrebite za bilo kakva vmesuvanje, ili intervencii( za sto nema ni potreba ni ingerencii!) od strana na Pretsedatelot.
Jasno se odredeni negovite funkcii prava i obvrski a toj, sigurno nema da reagira na izborot na :Zvezde Granda", ili "Pinkove Zvezde" ili pak izbor na Evrovizija.. na koe nivo ZASEGA se ovie "bombi" koncerti po univerzalni sali ili "kongresi na vladeackata partija".

bidejki kako funkcija e PRETSEDATEL na SITE GRAGJANI pa nema sto da "fakja strana " ( Univerzalana ili Boris Trajkovski sala..)
za partiski potrebi.

to e to.
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by чучулига Саб Мар 28 2015, 12:06

Мхм...

нема институционална криза, наводи за корупција во извршниот државен врв, нема ништо шо ги засега СИТЕ ГРАЃАНИ...

хммммм...
чучулига
чучулига

Posts : 13528
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by VOL Саб Мар 28 2015, 14:25

instituciite sovrseno funkcionitaat. kade vide institucionalna kriza?

korupcija vo drzavniot vrv, sekogas imalo-i ke ima. pogotovo vo vakvi mali, drzavi ko nasava.

site gradjani? pa mal del se mnogu nervozni, a mnozinstvoto, ne gleda kako sto ti gledas.. sepak se raboto, de jure a bogami i de facto, za vonistitucionalna , nevladina organizacija (treba li i za ova da objasnam zosto e taka?) koja uspesno odrzuva 14 live talk show, koi se zasega BEZ pravna tezina, a najgilem efekt e sto privlekoa vnimanie... no NE i reakcija koja zasluzuva vnimanie.

a Pretsedatelot si e pretsedatel. SITE gradjani ovde, ne se zasegnati. bi bile, koga bi bile SITE pod ista opasnost ( vojna, opsta katastrofa od najgolemi razmeri isl.)
ne treba da se ocekuva reakcija od Pretsedatelot , tuku od sudot.

..mislev deka vie od SDSM, pred da kazete nesto, razmisluvate i od drugata strana,kako opozicija toa bi trebalo da bide "alpha".. do "omega" ni VMRO ne e dojdeno...
VOL
VOL

Posts : 17146
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Претседатели на Република Македонија Empty Re: Претседатели на Република Македонија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 3 1, 2, 3  Next

Вратете се на почетокот

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот