ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Селфиманија

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Go down

Селфиманија Empty Селфиманија

Пишување by чучулига Пет Мар 27 2015, 17:23

Добро шо се случва?

http://www.motika.com.mk/najzabeganiot-internet-trend-do-sega-selfi-posle-seks-so-nepoznata-lichnost/

Налет шо сите се (себе)сликат ама па бе уште трендов: после секс со непознат!!!

Добро бе, има пилоти во то авионите, м?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by king Саб Мар 28 2015, 02:17

Декаденцијата, малограѓанштината и снобизмот веќе земаа невидени размери, технолошкиот развој и масовната распространетост на безброј гаџети кои ни дозволуваат да се повеќе и повеќе „друштвени“ активности обавуваме од фотеља без да го мрднеме газот надвор си го зема својот данок...

Селфиманија 10382721_681668215233193_5621909417630335309_n


Последната промена е направена од king на Саб Мар 28 2015, 02:38. Мислењето е променето 1 пати

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by чучулига Саб Мар 28 2015, 02:28

Во ред...

кога да очекуваме селфи од утринска столица...

оти онака ладно поминваме преку то дека еве сме станале животни и се париме безочно а утрото после ни е битно да објавиме дека ни смета "ортакот"...

Шо знам, сум старовремска, ептен...

И сум горда на то!

А  то дека секоја будала стегнала дојки, напрчила дак фејс,... еј а шо прат мажите еквивалентно?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by VOL Саб Мар 28 2015, 02:30

naprcuvaat.. toa sto imaat da naprcat..
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by king Саб Мар 28 2015, 02:34

чучулига напиша:Во ред...

кога да очекуваме селфи од утринска столица...

Селфиманија 34pko5t

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by чучулига Саб Мар 28 2015, 02:37

Убајна...

пу, брат ми е женет инаку немаше да знам која е поарна за невеста.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by king Саб Мар 28 2015, 02:40

Ај па и и ти, зар мора да е за невеста ....
..може и да е само некоја ... за која наутро би направил селфи со „некоја“ фаца ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by VOL Саб Мар 28 2015, 02:43

so pa ti za brat ti...eve i zatebe nekoj. Laughing
Селфиманија Images?q=tbn:ANd9GcQW0ajLrfvKVO7a4f02s6C5uZ84VIkkY3DxJTjbXXygHNWEjkSr
Селфиманија Images?q=tbn:ANd9GcSWplZ9kHWEnB4cuCNQ-0oKgQb2fMB5SF4mFvH-VL0-1r0vtTOe
Селфиманија Mirror-fail-fat
Селфиманија 9k=
VOL
VOL

Posts : 16893
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by чучулига Саб Мар 28 2015, 02:43

Ти не си свесен колку ми е глупо ко ќе прочитам дека е во ред да се "онадам" туку така....
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by чучулига Саб Мар 28 2015, 02:45

Фала Вол...

арна бев бе.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by king Саб Мар 28 2015, 10:33

Селфикоптер - селфиманија со елисa

Снимањето селфи или сликиње сами себе е популарно од кога се појавија и фотоапаратите доволно мали за да ги држите во рака, но оваа забава стана глобален феномен дури кога дојдоа мобилните телефони со камерите.
Селфи сликите станаа така популарни што нема човек на планетата кој барем една не направил. Оваа мода влијаеше и на мобилните телефони, па произведувачите почнаа во своите апарати да вградуваат се подобри и подобри предни камери за луѓето да добијат што подобра форографија. Некои компании, како Самсунг, на пазарите исфрлија модели наменети токму за популацијата која сака да прави селфи.
А сега целата приказна отиде чекор понатаму со селфикоптерот, камера која е закачена за дрон, а може да се носи на рака. Овој концепт неодамна победи на Интеловиот натпревар и освои награда од 50.000 долари.
_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by king Саб Мар 28 2015, 10:34

Селфиманија 1151911-selfi-300x221

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by king Саб Апр 04 2015, 22:20

Калаштура

Селфиманија 924561_278095882382751_1265989665_n

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by чучулига Саб Апр 04 2015, 22:31

Не те бендисва?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by king Саб Апр 04 2015, 22:36

Јелена карлеуша ...???!!!!

..иди бре ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by concrete Саб Апр 04 2015, 22:37

чучулига напиша:Не те бендисва?
...ова е траверстит бе.., од авион се гледа Shocked
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by чучулига Саб Апр 04 2015, 22:40

Е ако прашав де.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by king Саб Апр 04 2015, 22:40

Чучулига ... еве ти уште едно селфи на карлеуша

Селфиманија 10748199_1524248297835320_650441957_n

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by чучулига Саб Апр 04 2015, 22:41

concrete напиша:
чучулига напиша:Не те бендисва?
...ова е траверстит бе.., од авион се гледа Shocked
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

ауууу... кутра жена, да ве прочита од негде ќе се разочара.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by king Саб Апр 04 2015, 22:41

..и уште едно

Селфиманија Fb59c590045711e3a04722000aeb1017_7

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by чучулига Саб Апр 04 2015, 22:42

king напиша:Чучулига ... еве ти уште едно селфи на карлеуша

Е фала ти... 

туку, женава е мајка на две деца...
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by concrete Саб Апр 04 2015, 22:48

чучулига напиша:
king напиша:Чучулига ... еве ти уште едно селфи на карлеуша

Е фала ти... 

туку, женава е мајка на две деца...
...сигурна си???, мора да ги украла негде Cool
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by чучулига Саб Апр 04 2015, 22:51

Така пиши конкретен.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by concrete Саб Апр 04 2015, 23:48

чучулига напиша:Така пиши конкретен.
хе ...таму кај неа викаат: папир све трпи... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by king Пет Апр 17 2015, 06:38

Креатура .. карикатура

Селфиманија 8c92e2334645205

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10774
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Селфиманија Empty Re: Селфиманија

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 5 1, 2, 3, 4, 5  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот