ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Страна 39 of 41 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Next

Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL on Нед Јун 14 2015, 10:44

samo "sanjaj"..  Laughing Laughing
VOL
VOL

Posts : 16587
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Нед Јун 14 2015, 19:13

jambo напиша:ЛДП до Груевски: Не се заканувај! те чека соочување со истражните органи, а не со народот

..ce odi kuchevo vo zatvor..Very Happy
ЛДП до ... граѓаните на „слободната“ територија општина Центар ....
... не ви треба зелен пазар ... таму ќе има бензиска ...

http://sitel.com.mk/press-24-bomba-na-povidok-golem-urbanistichki-skandal-vo-centar-0

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL on Нед Јун 14 2015, 21:12

"gradot ubav , pak ke nikne, ovde sonce onde cvet , onde benziska,..."
ovie spomenici, ovoj benziska..
koga bre ke dojde rimejkot na '63 -aman.
VOL
VOL

Posts : 16587
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by jambo on Пон Јун 15 2015, 16:13

ГраѓанГруевски од премиерската фунција, а ако тоа не се случи во овој рок, тогаш се најавува радикализирање на меркитеанска непослушност, а можно е дури и прекинување на преговорите. Иако нова лидерска средба се уште не е закажана, се о како блокада ни за Макeдoнија“: Ако Груевски не замине за 10 данска непослушност, а можно е дури и преки е дури и прекинување на преговорите. Иако нова лидерска средба се уште не е закажана, се оешение за составот нување на преговорите. Иако нова лидерска средба се уште не е закажана, се оешение за составот на преодната владата и за датумот на повлекување на Никола а институции, граѓчекува таа да се одржи до крајот на неделава.abeUUUUUUUe gotovo ....ispuUUUUUstikla,saUUUUUUUprca

kako riuuuuuuOV E .....gragjaUUUUUUenici....Very Happy:D


po kojznae koj pat- link!

jambo

Posts : 631
Join date : 2014-12-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Пон Јун 15 2015, 17:42

Зајко ... многу желби стиснал у шоља кафе ...
..а грујо ..не е дедо мраз ...

...а одговорот им стигна...


ВМРО-ДПМНЕ: Само „happy face“ ќе им остане на СДСМ. народот ќе им


Ова е период кога фрустрираното и криминално раководство на СДСМ може да  живее со своите желби и фантазии дека ќе го надмудри народот во Република Македонија и ќе се дограби до власт без поддршка на граѓаните, пишува ВМРО-ДПМНЕ во соопштение._________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Вто Јун 16 2015, 12:04

Заев: Против мене е цела држава

Против мене е цела држава, изјави претседателот на СДСМ Зоран Заев во своето синоќешно гостување во емисијата „360“ степени, која се емитуваше на Алсат-М телевизија.
Кога непромислените изјави се во прашање, тоа не е ништо ново барем кога станува збор за првиот човек на опозицијата. Имено, тој во гостувањето на Алсат-М во еден момент рече дека против него била целата држава, за потоа да сфати што кажа и се поправи дека мислел на државните институции.
Заев при гостувањето во емисијата воедно признава дека според рејтинзите и анкетите, владејачката ВМРО-ДПМНЕ води пред опозициската СДСМ. Според Заев, премиерот Груевски и ВМРО-ДППМНЕ имале поголема поддршка меѓу граѓаните, односно дека Груевски високо опстојувал на анкетите и неговата поддршка не опаѓала.
Заев јавно запраша зошто поддршката за Груевски не опаѓала, уште еднаш потврдувајќи дека самиот е свесен дека таканаречените бомби и деструктивното сценарио кое го спроведува дефинитивно не наидува на поддршка кај мнозинството граѓани.
Според експертите, токму ова е главната причина Заев да бега од избори и да игра на карта за рушење на преговорите, бидејќи да се плаши да се соочи со народната волја која очигледно и нему му е добро позната.

http://republika.mk/?p=444127
 Г-дин ..ЛАПСУС ... Very Happy Very Happy

.. особено интересно е болдираното ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Вто Јун 16 2015, 14:03

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Вто Јун 16 2015, 16:59

Ништо не му верувам ..се додека не пушти  „разговори“ помеѓу опозиционери...
..и тоа стварни разговори ... а не кои колачи да и купи на керка му ...

... само во тој случај ќе може да се каже дека е поборник за вистината ... вака селективно .... намерите му се крајно подли .... едните сака да ги оцрни а другите ги држи во заложништво ..
.. ако зајко е муж и му држат гаќите ...... тогаш ... нека неселективно  објави, ама баш за сите .. ... па кај пукне нека пукне ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL on Вто Јун 16 2015, 17:05

zajko...+... muz.. ne idat u ista recenica... zajko...+ gakji... ide.. na primer.. ako se dodade i kokorajko- togas e e kompletno
VOL
VOL

Posts : 16587
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Вто Јун 16 2015, 17:06

А зошто би ги пуштал.... а и кога би пуштил, шо со то?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Вто Јун 16 2015, 17:23

чучулига напиша:А зошто би ги пуштал.... а и кога би пуштил, шо со то?
Па .... за да некој друг не ги пушти ... па да биде ...оф леле, што ни требаше оваа работа ....
..како викаат ..стапот има два краја ...
... па чим зајко ги има „снимките“ тогаш сигурно и другите ги имаат или лесно можат да дојдат до нив, но изгледа сеуште не е дојден правиот момент за обелоденување (на власт се, а со тоа би прекршиле куп закони) ... но во иднина може се да се очекува ....
..затоа ...први ред партер и чекај ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Вто Јун 16 2015, 17:27

А од кај би ги имале или како би дошле до нив?
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Вто Јун 16 2015, 17:30

Па нели власта снимала?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Вто Јун 16 2015, 17:36

Е добро де. Ама, тие велеја дека не снимале.

Туку, еве прва реакција на денешната бомба од албанскиот политички табор

http://www.plusinfo.mk/vest/30570/ndp-se-vide-vistinskoto-lice-na-dui-i-na-nejziniot-lider
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Вто Јун 30 2015, 18:18


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Сре Jул 01 2015, 22:40

Го добивме македоноскиот Јосип Броз .... Twisted Evil Twisted Evil... чоеков си умислил дека сите до еден ќе изгинат за него ...
... е кога ќе дојдат да го приберат ... ќе се разочара ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete on Сре Jул 01 2015, 22:55

king напиша:Го добивме македоноскиот Јосип Броз .... Twisted Evil Twisted Evil... чоеков си умислил дека сите до еден ќе изгинат за него ...
... е кога ќе дојдат да го приберат ... ќе се разочара ...
.....ќе легне шеќерната пред марицата сигурно.....само преку неа прегазена ќе можат да го однесат Wink
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Сре Jул 01 2015, 22:57

concrete напиша:
.....ќе легне шеќерната пред марицата сигурно.....само преку неа прегазена ќе можат да го однесат Wink
Да бе .... и да си ја испрља скапата и гардероба ... Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete on Сре Jул 01 2015, 23:01

king напиша:
concrete напиша:
.....ќе легне шеќерната пред марицата сигурно.....само преку неа прегазена ќе можат да го однесат Wink
Да бе .... и да си ја испрља скапата и гардероба ... Twisted Evil Twisted Evil
....немој така.... и во кал ќе се валка , ако треба кога се идеолошки принципи во прашање. Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Саб Jул 04 2015, 23:41

Струмичани продолжуваат јавно да го изразуваат револтот кон Заев
Жителите на Струмица продолжуваат јавно да го изразуваат револтот поради нереализираните ветувања на градоначалникот Зоран Заев. 
Денеска струмичани побараа одговор зошто не е реализирано ветувањето за изградба на пречистителна станица, за која како што изјавил Заев, биле издвоени над 9 милиони евра. Бараат одговор каде се парите.

http://www.alfa.mk/News.aspx?ID=96107
Стварно .... џе су паре!!!!

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete on Нед Jул 05 2015, 08:09

Слушам некои муабети дека оној верушевски се пазари. Незнам колку се точни , а колку некој пушта димни облачиња од под влажна черга, ама знаејќи го дотичниот , извесно точни се таквите мрморење. А ако е тоа така тогаш зајко го папа до балчак и пола метро преку него. Има таа будала да плаче ко мало дете.., глупиот тој зајак кој во еден момент помисли дека е нешто повеќе од теле...па уште и со петта нога... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL on Нед Jул 05 2015, 10:40

"muabetite" na tema Verusevski i negovoto mozno otvaranje "4 prsta" odamna gi pisav. pretpostavki, a ne muabeti. muabeti sigurno nema da cueme, neli..koj go poznava (Smile ) znae deka e dovolno inteligenten da ne zaglavi ko najglupoto sustetstvo na makedonskata politicka scena vo  minatoto -ljube pa mozebi i ke ispazari pomala kazna ili nesto.. ( dodusa i zajakot uporno se trudi da go stigne a ne go prestignal samo zatoa sto seuste zad zajakot ima mnogu povekje publika i kvazi sovetnici odosto "lost-in-spejs" Ljube..)

so onakov veparoid od ..kahm... sin, koj mu ja zabiberi karierata uste koga mu go ljozna sluzbeniot golf na tatka mu-glavna faca, da prai rsum po skopskite ulici( tate glavna faca, a?), pa potoa so negovo oruzje ispuka eden kup slucai, a bogami i avtomatska puska izrafalira po "protivnicite", Verusevski do krajot na zivotot ke bide DOLZEN nekomu: na prethodnite, zatoa sto mu progleduvaa niz prsti, na ovie zatoa sto mu davaat (mozebi!mozebi i ne!) sansa za kakov takov zivot- a bogami i da mu "oprostat" grevovi negovi licni ( malo morgen Twisted Evil ) a posebno na sin mu. da ne kvaci u egzil po raznorazni Grcii Laughing

"row-modelot" na sinot na verusevski- Arkan zavrsi - kako zavrsi. Ako mislese sinceto na tate, deka ako na Arkan tatko mu bil potpukovnk -bezbednjak u JNA, a ovde tatence Zoki u DKB.UBK.MBK,DRK... a on "isto ko Arkan" da besnee..kolku li moze a bide umen i tatko mu, koj mozese seto toa da go resi so dva samara i edna kloca??


familijata si ja rasturi zatoa sto se pre-ceni. kodos-spiunskite vestini i... kahm..  renometo na vrven strucnjak -beogradska skola gi stavi u funkcija na "privatnjaci".

vsusnost i ne e taka umen.
1. dobar razuznavac NEMA da zamesa "babi i zabi". identitetot mozebi i ke mu se znae, ama Verusevski, zamesal cela familija: ima za sto da go ucenuvaat! zena mu vo pritvor , familija u egzil.
epten se precenil.

2. OSTAVIL tragi zad sebe, spored seto ova - toj stanal "free lancer"  vo sliuzba na privatnjaci: go pretvoril svojot zivot i dom vo gnezdo na raznorazni zbirstini od podatoci koi gi prodaval ili mozebi i menjal.. za KOJA cel?za free odmor na havai ili grcija, za stan u centar, za nov dzip ( od onie , "prekrasnite" , ko na Golum Trickovski?) za drzavata i nacionalnite interesi sigurno NE. zatoa sto od niv KRADEL informacii.

3. ednas spiun cel zivot spiun. posledno rabotno mesto mu bese vo FON. A kako rakovoditel vo drzavnata bezbednost.. raspolagal so brojni  i vazni podatoci. od kade da znaeme deka tie se sigurni vo negovi race? deka gazda Fiat ne dobil nesto od nego..?a preku Fijat- nekoja , stranska sluzba, da receme , eve ,***ska neka bide..?
za pari se moze.
a za mnogu pari se' se moze.

suma sumarum, ocekuvan kraj, na eden potencijal, i inteligenten coek, koj ja zavlece cela familija vo kriminal, a kako razuznavac, osven sto naprai belji, ne vredi mnogu.. vistinskite razuznavaci ne nosat i soprugi so sebe u zatvor.
    cesto, ne znaat ni sto rabotat, a ne pak da im bide toa familijaren biznis.decata da im se kurcat so sluzbeni pistoli i koli , da ranuvaat  civili...?
ete KOLKU vredi Verusevski.
povekje vredi nekoj kopilj stotuku  primen vo kontrarazuznavanje, koj dosol do klucnite dokazi za aktivnostite na verusevski.barem , si ja zavrsil rabotata, cesno i za drzavata.
pa sega, koj kako saka..
VOL
VOL

Posts : 16587
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete on Нед Jул 05 2015, 12:12

Верушевски е паметен,глуп, наивен или препреден.., дали ја рента жената си или не....ич не е важно, тој си го носи својот крст накај Голгота. Муабетот ми беше за оној зецовот Заев, кој ако Грујо не е само фино украсена шампита од кај Апче, туку она што тој тврди дека е.......  има да го папа ко бела лала.
Јас на неговиот зајачки ум со долги уши неможам да се начудам.... и на неверојатната сдсм глупоќа и немање ни ронка чувство за она што од милоште се нарекува Македонска Држава и Македонски народ во неа.... И после се чешаат и чудат што тоа им се случува...
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL on Нед Jул 05 2015, 12:16

ne gledam sdsm ovde...dodusa ne gi gleam vekje .. 3..5..7..9.. + godini Very Happy.. ova "ilegalava" im stana zabava, pomegju 2 odmori, leten i zimski..
ili mozebi popravilno ke bese da napisev..."pomegju dva, dobro plateni, dolgi, egzoricni odmori"..vo nivni manir.. vo nekoja toplo-morska dalecna ( makar i grcija da e) zemLja kaj so samo "odbranite" letuvaat/zimuvaat, a zalutanite  za toa vreme kvacat vo satori..
VOL
VOL

Posts : 16587
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete on Нед Jул 05 2015, 12:27

VOL напиша:ne gledam sdsm ovde...dodusa ne gi gleam vekje .. 3..5..7..9.. + godini Very Happy.. ova "ilegalava" im stana zabava, pomegju 2 odmori, leten i zimski..
ili mozebi popravilno ke bese da napisev..."pomegju dva, dobro plateni, dolgi, egzoricni odmori"..vo nivni manir.. vo nekoja toplo-morska dalecna ( makar i grcija da e) zemLja kaj so samo "odbranite" letuvaat/zimuvaat, a zalutanite  za toa vreme kvacat vo satori..
..последен пут кога слушнав за него, зецовот-заев се уште беше претседтел на сдсм, а колку знам г'з и гаќи се со верушевски и целата негова бомбашка стратегија се потпира на муницијата која овој му ја додава при бомбардирањево на актуелната влада.... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 39 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 39 of 41 Previous  1 ... 21 ... 38, 39, 40, 41  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот