ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Страна 22 of 41 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 41  Next

Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by кнез on Сре Апр 22 2015, 12:48

Нема дилема дека се одтидени за Москва.За Анкара беа неколкупати и ваљда бараа помош(политичка економска и воена)Што добиле ќе видиме.
А ако сега се спремаат и договараат да одат за Москва тогаш се тотални глупаци .
Говорот на Грујо во Прилеп и претходниот јасно укажуваат дека знае со ш то се соочува и ако мисли да игра на блеф тогаш тој е глуп ко тенџере.
concrete напиша:
кнез напиша:Го слушнав нецелосно Грујо во Прилеп.
Ми делува похрабро отколку на почетокот.
На што го темели тоа и дали мојата проценка е погрешна ќе видиме.
Јас на негово место би се спремал за вистинска војна а се помалку од тоа би било седмица на лото.Ако има некој договор за заедничко дејствување со Србија многу би ни помогнало.
Може да му помогне и веројатен раскол кај шиптариве кој ќе се поделат на линијата Турција-САД.
Има само една карта на која може да игра , да одлета во Москва и да побара воздушен мост до аеродромите во Скопје и Охрид, како и летилиштето Каратманово со кој Русија ќе пребаци едно 3-4000 уморни војници на одмор во Македонија , со кондициони вежби на Криволак.....и со соодветна количина на S300 за чадори, па доволно Ми 24 у нешто Су25  , за да ги ладат.........до даљег Cool

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by кнез on Сре Апр 22 2015, 12:52

о Русите сакаат Турски Поток мора да влезат во играва и тоа  не знам дали во обликот кој го напишал Конкрете иако би сакал да е така ама многу отворено и видливо да застанат на наша страна

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Сре Апр 22 2015, 14:18

Во живо

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete on Сре Апр 22 2015, 18:17

...зајко-бани е дефинитивно будала, за жалење е човекот...
Денес нема мислам на овој простор уште еден таков издишан балон, не само за жалење и за плачење е... Sad
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by VOL on Сре Апр 22 2015, 18:19

concrete напиша:...зајко-бани е дефинитивно будала, за жалење е човекот...
Денес нема мислам на овој простор уште еден таков издишан балон, не само за жалење и за плачење е... Sad

.....zosto?
VOL
VOL

Posts : 16587
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete on Сре Апр 22 2015, 18:42

..зошто има големи уши...
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Сре Апр 22 2015, 20:09

чучулига напиша:Во живо
Бошко Буха   ... да трошеше толку бомби по бункер .... германците ќе му изградеа споменик ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Сре Апр 22 2015, 20:11

Секој со својата перцепција кингу.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete on Чет Апр 23 2015, 09:34

еве уште една...перцепција:

................... ако не можат да ги украдат гласовите, за својот пораз ќе ја обвинат владата за „местење" и тоа ќе го искористат како сигнал за покренување на „обоена револуција" со полна сила.
Заев и силите зад него сакаат да ѝ го променат уставното име на Македонија, што потоа целосно би го променило нејзиниот идентитет. Исто како што Турчинов, Јаценјук и Порошенко радикално го променија идентитетот на Украина во кусото време во кое беа на власт, така и Заев и неговите партнери ќе ѝ го направат истото на Македонија, доколку успеат со државниот удар.
Никој веќе не ја препознава старата Украина, таа неповратно е претворена во сосема поинаков ентитет денес. Ваква иста судбина на хипер-приватизација, економски колапс и граѓанска војна ја чека Македонија, ако Заев ја преземе власта и тоа ќе биде крај на земјата што светот ја познава во моментов.

Со еден збор: Македонија победи во нападот на странска шпионажа и сега се бори за својата  иднина......................
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Чет Апр 23 2015, 11:39


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Чет Апр 23 2015, 15:00

Денешните објавени снимки во Велес

чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Чет Апр 23 2015, 15:03

Чучулига ...
... обожаваш да слушаш трач муабети ...?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Чет Апр 23 2015, 15:35

Мхм... 

со душа ја чекав пролетта мечките да се разбудат за да кажат шо има најново низ планина!
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by concrete on Чет Апр 23 2015, 15:41

чучулига напиша:Мхм... 

со душа ја чекав пролетта мечките да се разбудат за да кажат шо има најново низ планина!
..кај па тие би знаеле што има најново низ планината , ако ја преспале зимата???? Wink
concrete
concrete

Posts : 6980
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Чет Апр 23 2015, 15:43

Laughing Laughing Laughing 

Со нив си го имам муабетот.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by Arhimed on Чет Апр 23 2015, 19:22

Во една од снимките е објавено за Сопот.

Објавено е како Мијалков и Јанкуловска коментираат за можната изнуда со ќутек (го коментираат бунењето на селаните од Сопот, поточно делот кога еден човек го снемало, а после се јавил како сведок на обвинителството за Сопот), и дека други докази немало.
Иако од судот биле убедени дека сорителите се тие, сепак доказите се изнудени.

Убаво Заев што го објави ова. Сега кој ќе треба да лежи во затвор за монтирањето на Сопот?

Arhimed

Posts : 242
Join date : 2014-06-11
Location : Мисисага, Канада

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by king on Чет Апр 23 2015, 20:32

Бомбашот има амнезија ... за се што направи неговата партија кога беше на власт...
... слична амнезија имаат и бугарите зе 1941-1944 ... Twisted Evil Twisted Evil


Чадиев: Велешани паметат дека Велес во време на СДСМ од најразвиен индустриски центар стана најсиромашен град


..истото го снајде и Прилеп, Штип .... ма цела Македонија ја запустеа ...
...добивме градови на духови... со зомбирани бесцелно лутајучи жители ...
... а и она малку пари тргани на страна, им ги собраа по таканаречените штедилници ...
... и со кој образ сега се пењават дека они ќе оправале ... 

...или оставиле нешто недовршено ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10487
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by кнез on Пет Апр 24 2015, 21:09

Вчера беше американскиот амбасадор на Телма денес Горан Милиќ Јутел.Се собираат странските сили да им помогнат на нашите изроди во рушење на македонската држава.
Се сеќавате каква пропагандна логистика направи Горан Милиќ-Јутел во уништувањето и разгорувањето на братоубиствената војна во Југославија.
Тоа гомно американско таа крвопија американска која свилено се облекува и така мирно без возбудување зборува се -плашам да не излаже и многу помлади генерации кој не го знаат нетовото портфолио.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 21:14

Се' е до свилата.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by кнез on Пет Апр 24 2015, 21:24

Нема поголема деградација за еден човек од тоа бидеш карактерно глувче како Јутеловецот.
За пари да работиш на потстрекнување  на братоубиствено убивање на својот народ.
Да мораш да глумиш и да правиш такво гомно од себе е најниското ниво на човековата совест.
За таквите за жал нема доволно ефективна казна со која би била задоволена правдата и воспоставена рамнотежата.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Пет Апр 24 2015, 21:34

Знајш шо?

Е баш вам, баш кај вас лежи објаснувањето на зафркнатата држава и таквие стандарди.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by Прч on Саб Апр 25 2015, 03:07

кнез напиша:Се собираат странските сили да им помогнат на нашите изроди 
Кој да не потсети дека, макар да се тече, се се менува, сепак се е исто:
Нано Ружин напиша:Во 2003 во Брисел и Вашингтон, лично генералниот секретар на НАТО Робертсон и Комесарот за проширување на ЕУ Крис Патен, како и бројните македонски интелектуалци од власта и опзозијата, со симпатии гледаа на современиот млад, динамичен, менаџер и политичар Груевски, кој по секоја цена требаше да стане прв човек на ВМРО-ДПМНЕ наместо излитаниот националист и албаномрзец Љубчо Георгиевски. 

(од колумната Храбриот кукавичлук на Груевски)
Уште малку потсетување: настани по кои ќе ја памтиме 2003 се:

 1. Почетокот на бомбардирањето на Авганистан, стриктно по кошер стандардите, започнато прецизно до минута во време на рамаданскиот пост;
 2. Конечната разврска на прашањето за превласт во бугарската мафија, исто така стриктно по кошер стандардите, прецизно до милиметар со еден единствен куршум директно во срцето на шефот на Мултигруп, сето беспрекорно извршено под директен надзор на Џејмс Пердју.

Битен дел од точка 2 се и кадровските измени во скопската филијала на Мултигруп. Кошер пораката на Љубчо Георгиевски, што, како и кога треба да направи, во Софија му беше врачена лично и персонално од архитектот на бугарската евроатлантска иднина, Соломон Паси.
Американската контрола од овој момент е десеткратно зголемена, како на исток, така и на запад од Осогово.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by кнез on Саб Апр 25 2015, 08:30

Прч се помисив дали да ти реплицирам,само од една причина зошто полека добивам впечаток дека ти си тука токму само да го напаѓаш Грујо на неконвенционален начин за разлика од другите и да си комплементарен со останатите .
Како си ги промашил понатамошните настани во Панорама и делењето на ВМРО десетиците изјави на Љубчо за неговта најолема грешка,изјавите за губењето на идеолошката матрица на неговото ВМРО во однос на ова кое го води Грујо.........
Идејата да се постави Грујо беше могу едноставна,тој беше најпопуларен министер во таа влада,па требаше едноставно да се искористи еднократно за да се врати на власт и како формален или неформален лидер пак да си ја тера Љубчо.
Грујо тоа не го дозволи и со тоа заврши една голема работа за Македонија.
Овие работи се општопознати и твоиве обвинувања навистина изгледаат за мене малку разочарувачки зошто мислев дека си искрен критичар и со тоа загрижен Македонец ама знаеш како викаат,и најдобрит глумец е сепак само глумец.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by Прч on Нед Апр 26 2015, 08:24

Немој толку да си осетлив.

Грујо не ми бил симпатичен ни тогаш кога “душманите“ од СДСМ го креваа во облаци и се крстеа во него (периодот 2003 - 2006). Имав прилика да го гледам одблиску, на дело, во 2005, кога народот беа бесни поради надмениот и арогантен начин на кој СДСМ ја извршуваа наредбата за територијлна поделба. Грујо умееше да ги води протестите на таков смотан начин, што впечатокот беше дека се прави нешто само колку да се рече дека има протести, а не да се покаже вистински отпор. Веројатно и тоа е една од причините поради кои грујо во тоа време беше подеднакво омилен како кај стопаните од НАТО, така и кај противниците од СДСМ. Опозиција по мерка, кава што беше неопходно да има тогаш.

Уште од самиот почеток не можев да ја проголтам приказбата за “најдобар министер н сите времиња“. Премногу заудараше на манџа праена со зачини од странска држава. Како што времето покажа, сите приказни за и околу грујо се налик на стиропорниот барок по скоските надлештва. Лажен сјај, лажна величина без зрно суштина однатре.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by чучулига on Пон Апр 27 2015, 18:02

Ептен апла порака од германската амбасадорка во Македонија  

http://www.plusinfo.mk/vest/23759/germanskata-ambasadorka-poracuva-ostavki-i-nepristrasna-istraga
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел - Page 22 Empty Re: ЗАЕВ ОСОМНИЧЕН ЗА ПУЧ - трет дел

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 22 of 41 Previous  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 41  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот