ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Кога ке се смени власта?

+2
чучулига
Morski galeb
6 posters

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Go down

Кога ке се смени власта?

Кога ке се смени власта? Vote_lcap0%Кога ке се смени власта? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Кога ке се смени власта? Vote_lcap50%Кога ке се смени власта? Vote_rcap 50% 
[ 1 ]
Кога ке се смени власта? Vote_lcap0%Кога ке се смени власта? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Кога ке се смени власта? Vote_lcap0%Кога ке се смени власта? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Кога ке се смени власта? Vote_lcap50%Кога ке се смени власта? Vote_rcap 50% 
[ 1 ]
Кога ке се смени власта? Vote_lcap0%Кога ке се смени власта? Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Општо гласови : 2
 
Poll closed

Кога ке се смени власта? Empty Кога ке се смени власта?

Пишување by Morski galeb Нед Мар 15 2015, 22:07

Началникот вика 40 дена.


Кога ке се смени власта? 2pplj0h

Ваше мислење?

Morski galeb

Posts : 120
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by чучулига Нед Мар 15 2015, 22:17

На твитер прочитав 23.03.

аааааа...

пред некое време ми кажаја дека Мијалков бил болен... по сликава, ќе да ми кажале точно.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by Morski galeb Нед Мар 15 2015, 22:22

И на Мијалков му стана јасно колку е саат, само на неговиот налудничав братучед му се присторува пустина.

Morski galeb

Posts : 120
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by чучулига Нед Мар 15 2015, 22:23

Кој како мисли, така ќе го снајди.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by Morski galeb Нед Мар 15 2015, 22:32

Му е галје на Мијалков од удобноста на затворската келија ќе си пишува крими романи.
Мартин Скорсезе ќе му прави биографски филм.

Morski galeb

Posts : 120
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by VOL Нед Мар 15 2015, 22:33

seuste cekam nesto interesno na temava, iskreno, ne ja gledam poentata.. ne mi e jasno zasto ja terate pod kluc...
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by чучулига Нед Мар 15 2015, 22:37

За ти така мачо да ја заклучиш... зато!
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by VOL Нед Мар 15 2015, 22:39

ne be. sami ke si ja utepate Laughing
ne zaklucuvam jas nisto, sto ti e..
samo ne mi e jasno so e poentava, so anketava "30,60.90 dena.."
pa uste i "40 dena".
 a kako ke se smeni vlasta. ke padne "rezimot". toa me interesira. ostaj anketive..
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by чучулига Нед Мар 15 2015, 22:46

Па... ако то шо мене ми кажале дека Мијалков е болен е вистина.... то за 30, 60, 90 дена си е некако поетски последователно...

Ама друго ми е мене... од муабетите слушнати... Мијалков ми стои ко много или неизвестен или па превеан...

Интересно во секој случај.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by VOL Нед Мар 15 2015, 22:48

"mene mi kaza edno vrapce, edno sabajle, na edna granka, a prozorot otvoren..."
mene pak mi stoi deka nikako ne mozam da se vmesam vo niedna grupa, koja ima iskluceno razum, analiza i logika, od mislovniot proces pred da kaze nesto ( ili napise).
sto znam, aj neka sum ja glupiot... Shocked
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by чучулига Нед Мар 15 2015, 22:52

Ти во секој случај треба да си изолиран.

Razz Razz Razz
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by VOL Нед Мар 15 2015, 22:58

vidis ,ne sum. a ako mislis od tvoevo iskustvo ( te izolirale) da preneses po narod, ne ide.
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by чучулига Нед Мар 15 2015, 23:14

Ааааа

јас сум изолирана за меѓународно добро...

има разлика

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by VOL Нед Мар 15 2015, 23:23

tvoj problem.ako ti cini , sedi si izolirana , so da ti kazam.. Laughing
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by чучулига Нед Мар 15 2015, 23:30

Пу... ај да не ја упропастуваме темата на колегата.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by VOL Нед Мар 15 2015, 23:31

da. vo pravo si.
VOL
VOL

Posts : 16993
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by Centarec Нед Мар 15 2015, 23:34

власта ќе падне недела према понеделник. е ама кој е друг муабет : )

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by concrete Нед Мар 15 2015, 23:55

Centarec напиша:власта ќе падне недела према понеделник. е ама кој е друг муабет : )
...јас мислам оној оној понеделник , кога Грујо ќе ги добие урбанистичките планови за купот негови украдени локации кои ги спомнуе Чучулига...  После веќе не му треба никој.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by чучулига Пон Мар 16 2015, 00:03

Море конкретен... абе чуј таму то снимките... завршена работа е то пред формирањето на новата влада....

ехехеееееее
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by concrete Пон Мар 16 2015, 00:12

чучулига напиша:Море конкретен... абе чуј таму то снимките... завршена работа е то пред формирањето на новата влада....

ехехеееееее
...а бе ти пак...снимките па снимките, рековме веќе тоа се на зајко некои скаламуциии.., може ли некој да каже кое ЗЕМЈИШТЕ, КОИ МАРКИЦИ, КАКВА ПРОМЕНА НА УРБАНИСТИЧКИ.., КОГА И КАКО....  Тоа веќе не е рекла-казала-циленце-миленце-земал-дал...тоа е многу прецизно следлива материја у која нема криење..... Wink
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by чучулига Пон Мар 16 2015, 00:15

Не ми клепај на со едно око без врска

Mad
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by concrete Пон Мар 16 2015, 00:24

чучулига напиша:Не ми клепај на со едно око без врска

Mad
Чекај ти озбилно тврдиш дека имаш информации дека Грујо правел некаков криминал со нелегално земјиште кое некако го присвоил и со Миленце урбанистички го легализираат по некои негови ќејфови????  Или се заебаваш???
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by чучулига Пон Мар 16 2015, 00:25

Mad Mad Mad Mad Mad
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by concrete Пон Мар 16 2015, 00:26

Што туку се кострешиш..озбилно прашам, а прашањето е многу просто....
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by чучулига Пон Мар 16 2015, 00:27

Сакам се кострешам сакам не...

И?
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Кога ке се смени власта? Empty Re: Кога ке се смени власта?

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 1 of 2 1, 2  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот