ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Техничка влада

Страна 21 of 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next

Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Пон Јан 25 2016, 13:24

...ја по јубилејни 25 пут...не се тие сдсм лингури проблемот, туку раката на која тие марионети се натакнати. А таа завршува во замокот на ридот Градиште.
..другата ги држи чврсто мудата на  Грујо. Кога го стиснат.. тој ко член на  Виенскиот хор евнуси вoзвишено и со т'нок глас пее. Тоа е проблемот кој го имаме пред нас.., не овие трици и кучини кои ги спомнуваш...
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Пон Јан 25 2016, 21:44

ХИХИХИ


Германската фирма потврди: Оливер Спасовски го измисли криминалот со возачките дозволи


.......

.......


Еве како лажеше Спасовски
-Скандалозни размери завзема истрагата што ја отворив за начинот на којшто МВР, раководено од Јанкулоска, Груевски и нивните соработници издавало лични документи.  Веќе обелоденив дека МВР незаконски издавало и печатело лични карти на лица на незаконски начин и со тоа обезбедувале право на глас и други права.  Денеска ќе обелоденам нови злоупотреби на лични документи, што можеби се користат и за други намени во држават или надвор. Истрагата што ја отворив во МВР овојпат дојде до 70.000 дупликат возачки дозволи во МВР!Истрагата покажува вмешаност во скандалот на висок раководител во МВР.Ќе објаснам кратко за што се работи.Откако откривме дека во МВР незаконски се печатат и издаваат лични документи, формирав Комисија со задача веднаш да влезе во магацинот на МВР и да изврши попис на сите обрасци за лични документи што се наоѓаат таму, рече Спасовски на прес-конференцијата на 14-ти јануари.
Спасовски рече дека пронајдени се 70.000 формулари за возачки дозволи, што се внесени во магацинот на МВР на 26 ноември 2015 година, непосредно по неговото доаѓање во Министерството за внатрешни работи.
-Но, овие 70.000 возачки дозволи не се евидентирани дека воопшто постојат, во магацинскиот компјутер! Со дупликатот возачки дозволи можеби се прави обид за сериозни злоупотреби на идентитети на граѓани. Може и вашиот е меѓу нив.Спречивме злопупотреба на идентитети. Јас не се согласив да бидат повлечеи овие 70.000 возачки дозволи од фирмата, туку ќе формирам Комисија којашто ќе ги уништи овие формулари.И спречивме можен криминал. Постојат сериозни индиции, зборувања во јавноста дека има можеби продажба и тука и надвор од Р.Македонија, продажба на возачки дозволи, со одредена цена по којашто се движат тие формулари. И ако тоа е така, или ако се спроведува така 70.000 формулари ќе гарантираат повеќе милиони евра, нелегален прилив од нелегално издадени документи.И затоа сите овие индиции коишто доаѓаат, ова откривање на формуларите со изненадно влегувањето на Комисијата покажува, или мене ми индицира дека можно било да бидат злоупотребени овие формулари, меѓутоа да бидат злоупотребувани и други документи или идентитети, рече Спасовски.http://kurir.mk/svet/vesti-svet/germanskata-firma-potvrdi-oliver-spasovski-go-izmisli-kriminalot-so-vozachkite-dozvoli/

.... Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


... уводната реченица е бисер над бисерите ...

Скандалозни размери завзема истрагата што ја отворив за начинот на којшто МВР, раководено од Јанкулоска, Груевски и нивните соработници издавало лични документи

... отворил истрага ... ахахахааааааааааа


...секој што макар и малку држи до себе, по ваква бламажа од срам би го снемало на неодредено време ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by Прч on Пон Јан 25 2016, 22:51

concrete напиша:...ја по јубилејни 25 пут...не се тие сдсм лингури проблемот, туку раката на која тие марионети се натакнати. А таа завршува во замокот на ридот Градиште.
..другата ги држи чврсто мудата на  Грујо. Кога го стиснат.. тој ко член на  Виенскиот хор евнуси вoзвишено и со т'нок глас пее. Тоа е проблемот кој го имаме пред нас.., не овие трици и кучини кои ги спомнуваш...

Апсолутно и 103,2% си во право. Јебеш га, мора да го стиснат од време на време, да не падне некоја октава, после на публиката нема да и биде интересно.

Изгледа Тричко е во право уште повеќе од тебе: кога не би биле зајачките епизоди, народот би цркнал од досада:другарот Тошко Живков денес рече ова, другарот Тодор Живков денес отвори този обект, другарот Тодор днес бе приет вв Сојуза, итн итн - ќе почнат да ги гасат телевизорите или да заспиваат пред екраните.

Вака, со народните непријатели подржани од странските реакционерни режими, животот веќе си добива свој смисол, знаеме зошто живееме и зошто се бориме.

Јес да е претставата сељачки и просто режирана, ама од Холивуд толку знаат и умеат. Прости им Боже!
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Вто Јан 26 2016, 13:16

....катастрофа бе... еве и дивкава , т.е. заменава за црну кафу  илити Грујо, ко од перница извадена. Неможам да се опасуљам како не потценуат со ова сценаријава...... за мали деца у јасли повеќе се трудат....со гачките.
Но после дебелката дама у чипка...се е можно... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Сре Јан 27 2016, 12:39

Интересно

http://www.mkd.mk/Makedonija/politika/zoshto-mvr-ne-gi-iskluchuva-od-soobrakjaj-grchkite-diplomatski-vozila


..ете му на оливерчо нов предизвик  за решавање Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Нед Јан 31 2016, 15:10


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Нед Јан 31 2016, 17:35

king напиша:Овој ... е министер за внатрешни или ....

http://plusinfo.mk/vest/56171/spasovski-vo-demirhisarsko-zaedno-ja-menuvame-nenarodnata-vlast-nazad-nema-video-
..демократија бе , може да јаде говна колку сака , може да се уфилмуе каде сака , а не пак у демирхисарско..Нормално тогаш најдемократски ненародната власт има да му јебе милу му мајку ..., кога ќе биде избрана. Све според правила на демократија... Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by ribar on Чет Фед 11 2016, 22:31

concrete напиша:....катастрофа бе.... Very Happy Very Happy
Е мој конкрете кога ти велев ќе имат Техничка влада велеше рибарски приказни.
Ти кажав дека немат да избори во април и тогаш беа рибарски приказни.
Е сега до 15 јуни ке се десат 2 сензационални работи,  ама за тебе,за мене ке бидат според очекувањата,зато пакуј ствари и иди према Бегешу и гледај си сеир.

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Пет Фед 12 2016, 01:25

ribar напиша:
concrete напиша:....катастрофа бе.... Very Happy Very Happy
Е мој конкрете кога ти велев ќе имат Техничка влада велеше рибарски приказни.
Ти кажав дека немат да избори во април и тогаш беа рибарски приказни.
Е сега до 15 јуни ке се десат 2 сензационални работи,  ама за тебе,за мене ке бидат според очекувањата,зато пакуј ствари и иди према Бегешу и гледај си сеир.
...ти бе упорно пробаш да докажеш дека кога VOL тврди како си клен забеган.... е у право.. ???
Једино сензационално што може нас да не задеси се две работи: насилно со окупација да не направат септичка јама за таложење на делот  мигранти звано срање ..и второ тоа да го направат со повторно користење на шипатарскиот башибозук и сдсм-овските квислинзи. За тоа се слагам...многу извесно е... Cool
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Пет Фед 12 2016, 06:34

...ти бе упорно пробаш да докажеш дека кога VOL тврди како си клен забеган.... е у право.. ???

..toa e odamna dokazano, on sega samo odrzava prosek..
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by ribar on Пет Фед 12 2016, 15:54

concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:....катастрофа бе.... Very Happy Very Happy
Е мој конкрете кога ти велев ќе имат Техничка влада велеше рибарски приказни.
Ти кажав дека немат да избори во април и тогаш беа рибарски приказни.
Е сега до 15 јуни ке се десат 2 сензационални работи,  ама за тебе,за мене ке бидат според очекувањата,зато пакуј ствари и иди према Бегешу и гледај си сеир.
...ти бе упорно пробаш да докажеш дека кога VOL тврди како си клен забеган.... е у право.. ???
Једино сензационално што може нас да не задеси се две работи: насилно со окупација да не направат септичка јама за таложење на делот  мигранти звано срање ..и второ тоа да го направат со повторно користење на шипатарскиот башибозук и сдсм-овските квислинзи. За тоа се слагам...многу извесно е... Cool

Наскоро ке слушниш за првата вест ,акцијата ТИТАНИК....за другата вест малку покасно.
Глупиот куртон ќе завршит како згужвана пластична  чаша на пиво фест.
ТРАЖИЛИ СТЕ  ГЛЕДАЈТЕ.
Конкрете шта кажеш сада?Кој е забеган јас или ЧИПИРАНИТЕ?

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Пет Фед 12 2016, 22:02

ribar напиша:
concrete напиша:
ribar напиша:
concrete напиша:....катастрофа бе.... Very Happy Very Happy
Е мој конкрете кога ти велев ќе имат Техничка влада велеше рибарски приказни.
Ти кажав дека немат да избори во април и тогаш беа рибарски приказни.
Е сега до 15 јуни ке се десат 2 сензационални работи,  ама за тебе,за мене ке бидат според очекувањата,зато пакуј ствари и иди према Бегешу и гледај си сеир.
...ти бе упорно пробаш да докажеш дека кога VOL тврди како си клен забеган.... е у право.. ???
Једино сензационално што може нас да не задеси се две работи: насилно со окупација да не направат септичка јама за таложење на делот  мигранти звано срање ..и второ тоа да го направат со повторно користење на шипатарскиот башибозук и сдсм-овските квислинзи. За тоа се слагам...многу извесно е... Cool

Наскоро ке слушниш за првата вест ,акцијата ТИТАНИК....за другата вест малку покасно.
Глупиот куртон ќе завршит како згужвана пластична  чаша на пиво фест.
ТРАЖИЛИ СТЕ  ГЛЕДАЈТЕ.
Конкрете шта кажеш сада?Кој е забеган јас или ЧИПИРАНИТЕ?
потражи..негде овде ти напишафф, а телефонот е 0043 662 634 634  ...,подобри се од Виена ти гарантирам.... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Саб Фед 13 2016, 14:11

Аууууууу...


Бездушноста на СДСМ: Ременски го затвори дневниот центар за деца со оштетен вид
http://zurnal.net/?p=15171

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Саб Фед 13 2016, 17:55

Ременски..., кај само ги наоѓаат вакви самоходни комплекси , неизживеани личности со големо его и мислење за себе дека се генијалци на кои некои сељаци и криминалци не им допуштаат да блеснат во полн сјај Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by VOL on Саб Фед 13 2016, 18:35

na tehnickive,ministri , najdobro ke im bese da ne se q-ro pecaat mnogu, samo negativni kritiki ke navlecat.
 namesto da pomognat na nivnata partija, tie davaat "hrana" za teskata artilerija  od kalibarot na Latas.

.. I po desetina godini vo "egzil" arogancijata ne gi napustila.. kako vikaat starite
" daj mu vlast na eden den da vidis so coek e"
VOL
VOL

Posts : 16546
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by ribar on Сре Фед 17 2016, 16:29

Избори ке имат само кога ке го затворат Пастирот и неговата дружина.

http://a1on.mk/wordpress/archives/581936

ribar

Posts : 415
Join date : 2014-11-27

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Сре Фед 17 2016, 16:43

Ти читаш ли насловот на темата или онака ко што си целиот у конфузија само шлакаш кај ќе ти дојде?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Сре Фед 17 2016, 18:47

ribar напиша:Избори ке имат само кога ке го затворат Пастирот и неговата дружина.

http://a1on.mk/wordpress/archives/581936
....сакаш да кажеш дека и покрај сите амбасадорски , соросоидни и други пумпања на гориво у дупе на зајко, сдсм НЕМА НИКАКВА ШАНСА,  додека спомнативе се во игра..., да се лансира у владина орбита??????
........једина шанса да пркнат е само , ако некако да ги фрлат во зандана, небитно како и што....по амерички терк.
Мислам дека да пробате да ги утепате е посигурно, вака никогаш не се знае... Wink
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Нед Фед 21 2016, 12:31

педерот...

http://plusinfo.mk/vest/58748/van-haute-vlada-shto-treba-da-organizira-izbori-nosi-zakoni


... а да спомнеше дека и не треба да техничките министри се занимаваат само и само со кадровска политика и ухлебување на ссм-оФци на државни јасли ... па и да спомнеше дека поред организирањето на избори не треба да се бафта и со намерното кочење на нормалното тековно функционирање на државата ....
... на гомнарот некако ич не му текнува за тоа ....
... нема време од галењето на мачките ....

.... туку и оваа опозицијата е тарабука ... со воодушевување го следат неговиот фејсбук ... и никако да сфатат дека дотичниот си игра дрндувки со сите нас овде ... а во тие нас спаѓаат и тие ...

.... а и овие од власта .... наместо да му се заблагодарат за „несебичниот и добронамерен“ ангажман досега ( а притоа и му доделат некакво си признание, почест, захвалница) и дека понатаму можеме сами, тие и ..... ај да не пишуем повеќе зошто ќе треба да ги пцујам ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Нед Фед 21 2016, 23:56

..негде овде спомнав дека мислам како додека Грујо се фемка и прави европеец, напушта функција на која НАРОД го избрал за да се куропеца наоколу и се праи констриктивен.., забораа дека не сме го избрале због лепота и боксерско скакутање туку затоа што ВЕТИЛ НЕШТО.
Колку се сеќавам тоа не беше обеќање дека ќе ја РАСКУРЦА МАКЕДОНИЈА...или нешто негде не сум разбрал или погрешно сум сватил....
Ко што очекуев, а читам у Вечер од на Бојо зетот( уште ли е таму???) дека
ЕУ и САД: Избори може некогаш, а може ни тогаш!  
.......па уште и ОЧЕКУВАНО!!
Од кого бе очекувано????, зар сме го избрале да ни кажуе што е очекувано..????,се си мислев дека треба да реализира тоа што ние очекуваме, на основа на обеќања, а не да ни се праи паметен.... Evil or Very Mad Evil or Very Mad
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by Прч on Вто Фед 23 2016, 00:33

concrete напиша: забораа дека не сме го избрале због лепота и боксерско скакутање туку затоа што ВЕТИЛ НЕШТО.
Ветувањата се најефтина роба во политиката, па не вреди многу да се вознемируваме за нив. Но, ова другото, “сме го избрале“ е веќе сериозна дезинформација.

Груевски е дојден на позицијата што ја има не затоа што “сме го избрале“, туку со декрет на Соломон Паси. Како дел од масовните тектонски поместувања во структурата на блгарската мафија извршени под директен надзор на мајсторот за рамковни проекти Џемс Пердју, веднаш по спектакуларната ликвидација на Илија Павлов во март 2003, и следователното раскурцување на Мултигруп, перестројката во скопската филијала на софискиот синдикат беше само природен и логичен дел од процесот извршен по сите кошер-ритуали без никаква грешка во чекори. Кирил Пендев, кумот на Љубчо и непосреден претпоставен на Грујо, беше повлечен назад за да се активира во политички ребрендираниот Мултигруп; Љубчо доби статус на “средно богат гражданин“;  а Грујо - “европски ориентиран лидер“.

Соросоидните предавнички сдсмовски дупелисци во тоа време со егзалтација го поздравија воздигањето на новиот лидер на Мултигруп во Македонија. Мислам дека со невидените фалби по нивните предавнички медиуми во тоа време (2003-2006), тие самите го изградија ореолот “од Бога пратен“ околу главата на Грујо.

И што имаше да се бира во 2006? На една страна целосно компромитираниот предавнички квислиншки тим на СДСМ; на спротивната - митот за европска партија со европски лидер (дури и му пуштаа гласови дека е геј, за да биде сликата целосна).

За кошер-стопаните, СДСМ имаше статус на употребен презерватив без можност да биде рециклиран. Соросоидите завршија една многу важна етапа; но за да се прејде на наредната, постбадинтеровска фаза, потребни беа сосема други методи и начини на работа.

“Од Бога пратениот“ досега им има завршено огромна работа и се има докажано како ептен доходовна инвестиција; арно ама, како што одат работите, копилето се повеќе личи како да е малку премногу забегано, и навистина се занесува и си верува дека е реинкарнација лично на Ванчо Михајлов. Веќе им прави и очигледна штета на имиџот.

Да беше некој друг, досега сигурно ќе имаше проблеми со моторите на Кингерот. Газдите очигледно не сакаат да ја преземат таа мерка, зашто, во крајна линија, не веруваат дека ќе можат да најдат друг кој би бил достојна замена, некој исто толкав лудак што со исто толкава тапоупоритост и толкав самоуништувачки бес би им ги извршувал наредбите и би ги спроведувал директивите долу на теренот. Па затоа сега применуваат резервен план Б, зајко-тиреков-ми рече.

Зами чаша пиво, семки, и уживај во серија. Ќе има уште интересни продолженија.
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Вто Фед 23 2016, 09:01

Прч напиша:
concrete напиша: забораа дека не сме го избрале због лепота и боксерско скакутање туку затоа што ВЕТИЛ НЕШТО.
Ветувањата се најефтина роба во политиката, па не вреди многу да се вознемируваме за нив. Но, ова другото, “сме го избрале“ е веќе сериозна дезинформација.Зами чаша пиво, семки, и уживај во серија. Ќе има уште интересни продолженија.
..таков си правиот и у пун сјај  стара куќо, ...нешто се одаде таму Down Under  на хедонизам, па те нема ко некад.. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Чет Апр 07 2016, 22:57

Иако знаел дека ќе си даде оставка .... потпишувал решенија ....
... а како што се гледа од линкот од кога стапил на функција за овие неколку месеци дури 500 решенија потпишал .... се у склад со  „ќе јадеме живи луѓе“

http://sitel.com.mk/100-nezakonski-reshenija-na-samo-nekolku-chasa-pred-raspushtanjeto-na-sobranieto-potpishal

.. овој бе хаос направил ...
...ма они и само затоа влегоа у влада ... што поголем хаос да направат ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by concrete on Чет Апр 07 2016, 23:09

king напиша:Иако знаел дека ќе си даде оставка .... потпишувал решенија ....
... а како што се гледа од линкот од кога стапил на функција за овие неколку месеци дури 500 решенија потпишал .... се у склад со  „ќе јадеме живи луѓе“

http://sitel.com.mk/100-nezakonski-reshenija-na-samo-nekolku-chasa-pred-raspushtanjeto-na-sobranieto-potpishal

.. овој бе хаос направил ...
...ма они и само затоа влегоа у влада ... што поголем хаос да направат ...
...будала, ........тој во основа е многу несигурна...проблематична личност...занимливо е како менторите на сдсм избраа клинички школски случаи , ко него , онаа ременска ..тајфата од сјо да не ја спомнуваме....мора да си имаат некоја логика , која уште не сме ја прокљувале... Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 6973
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by king on Сре Мај 18 2016, 09:04


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10446
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Техничка влада - Page 21 Empty Re: Техничка влада

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 21 of 22 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот