ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Таканаречени „независни“ новинари

+6
ribar
Прч
Arhimed
кнез
Centarec
чучулига
10 posters

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by Centarec Сре Мар 25 2015, 18:23

дека нешто паметно кажаа двајцата, не. да се замлатеа ќе беше шоу. вака ќе морам да им фактурирам 52 минути од животов.

Centarec

Posts : 996
Join date : 2014-11-16

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига Сре Мар 25 2015, 18:26

Ич да не му ја мислиш, кој ги тркала... фактурирај му!

Барем ненаплатени побарувања ќе имаш да прикажиш.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king Сре Мар 25 2015, 23:57

Емисијата на Васко Ефтов „Во центар“ е цензурирана на Алсат - Еве зошто е прекината

http://sitel.com.mk/emisijata-na-vasko-eftov-vo-centar-e-cenzurirana-na-alsat-eve-zoshto-e-prekinata

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL Чет Мар 26 2015, 00:04

ke si najde Eftov "dom",
ama Zekiri i Alsat se razoblicija kako nezavisni, zasekogas..
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига Чет Мар 26 2015, 00:12

Зекири го има моето највисоко почитување!
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL Чет Мар 26 2015, 00:13

ne brzaj tolku so zaklucoci
ova ti e nepromislena reakcija.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига Чет Мар 26 2015, 00:19

Аман ти пак со заднински информации...

реков еднаш и не неосновано..

првично, јавно, најизсекирани, со реакции се јавија македонските албанци.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL Чет Мар 26 2015, 00:21

zosto zadninski
ovde edinstveno zadninsko e ona sto se raboti zad grbot na makedoncite
jas sum si vo svoja drzava, sto ima zadninski da razmsiluvam,
zadninski moze nekoj planski i smisleno da ne raboti,
nema valjda ko slepec da poveruvam vo beskrajno dobrite nameri na ikonata na demokratijata, ALsat.. samo zatoa sto  ima podrska., od kogo? ke kazes?
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига Чет Мар 26 2015, 00:22

Од мене?
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL Чет Мар 26 2015, 00:29

ti si samo zrtva, celna grupa na vakvite "nezavisni novinari"
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king Чет Мар 26 2015, 00:30

VOL напиша:ti si samo zrtva, celna grupa na vakvite "nezavisni novinari"
Заведена жртва ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига Чет Мар 26 2015, 00:33

Аууууу...

јас жртвата... бар не сум на сител курир и таквите.

Одма ми дојде поарно.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king Чет Мар 26 2015, 00:39

Си, на ... геросопапуљас ....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига Чет Мар 26 2015, 00:45

Се думам дали треба да одам да повратам....
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Фабрика 2

Пишување by king Вто Мар 31 2015, 23:50

Опааааа ...


Нов скандал на повидок: Ефтов отворa нова афера „Фабрика 2“


Нов скандал во кој директно се вклучени СДСМ и СОРОС кој важи за гласен поддржувач и финансиер на опозициските активности, е на повидок. Еминентниот новинар и еден од главните поддржувачи на СДСМ во медиумскиот простор Васко Ефтов, отвора нова афера во која според новинарот, вклучен е СДСМ под раководство на Зоран Заев и Радмила Шекеринска.

Во интервју за Утрински весник, Ефтов истакнува дека постојат поголем број новинари кои се организирани во одредена групација која тој jа нарекува „Фабрика 2“, а која пак има за цел жестока критика кон Владата и поддршка на СДСМ.
Групацијата која била во тесна соработка со СДСМ, според Ефтов е координирана од еден центар во кој силно влијание имал и уредникот на албанската Алсат ТВ, Мухамед Зекири.
-Не гледам назнаки дека некој во СДСМ има лидерски амбиции да го наследи Заев. Повеќе гледам тактика да биде оставен Заев да потоне со својата погрешна стратегија. Но, мислам дека е видлива една друга тенденција, а тоа е обидот на Зоран Заев и Радмила Шекеринска преку формирање „фабрика 2“ да го исплукаат и медиумски линчуваат секој што не размислува или не се согласува со нивната политика. Не треба да бидеме наивни и да не гледаме дека во тој проект „фабрика 2“ се регрутирани многу новинари кои беа дел и од проектот „фабрика 1“ на Владо Бучковски. Во најголем дел, во тој проект „фабрика 2“ се регрутирани новинари кои работат во медиуми финансирани од Фондацијата „Сорос“, новинари кои се блиски на таа Фондација или новинари кои работат на проекти финансирани од странски грантови. Анализата на уредувачката политика на Алсат М остава простор за сомнеж дека дел од уредувачкиот тим на телевизијата е битен фактор во тој проект „фабрика 2“. Случајно или намерно, името на главниот уредник на Алсат М, во анкетите на опозицискиот неделник „Фокус“, беше споменато како иден директор на Македонската радио-телевизија, во случај опозицијата да ја преземе власта во државата. И лани, кога беше аферата со Македонска банка, и денес Алсат М се јавува како носач на авиони за политиката на Зоран Заев, вели Ефтов во интервјуто за Утрински весник.
Аферата за која говори Ефтов, потсетува на „Фабрика 1“ во која тогашната влада на СДСМ ангажираше новинари. Медиумите тогаш пишуваат дека дел од нив се Борјан Јовановски, Сабина Факиќ, Герман Филков. Ова не е прв случај каде се забележува тесната соработка на новинари со СДСМ.
Јавноста веќе имаше можност да слушне за новинарката Оливера Трајковска која има фирма со пратеничката на СДСМ Софија Куновска, за Роберт Поповски кој е директор на прес службата на СДСМ, како и Весна Ковачевска- Трпчевска.
„Фабрика 2“, новата афера на повидок, покажува дека опозицијата иако декларативно се залага за слобода на говорот, на дело го покажува спротивното. СДСМ со своите постапки се демантира покажувајќи дека контролира и финансира новинари кои одработуваат за партиските интереси на лидерот на СДСМ, Заев.

http://falanga.com.au/nov-skandal-na-povidok-eftov-otvora-nova-afera--fabrika-2

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by Прч Сре Апр 01 2015, 12:08

курир логика: “СДСМ ќе покаже дека се залага за слобода на говорот, кога ќе почне да финансира новинари што одработуваат за грујо. Ако СДСМ го поткрепува Заев, тоа значи дека се против слободата на изразувањето“.

И сега некој треба да води дебата по овие тези и пленумски документи... Rolling Eyes
Прч
Прч

Posts : 231
Join date : 2015-01-08

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by concrete Сре Апр 01 2015, 12:55

Прч напиша:курир логика: “СДСМ ќе покаже дека се залага за слобода на говорот, кога ќе почне да финансира новинари што одработуваат за грујо. Ако СДСМ го поткрепува Заев, тоа значи дека се против слободата на изразувањето“.

И сега некој треба да води дебата по овие тези и пленумски документи... Rolling Eyes
хммм најлогичен заклучок, во ништо спорен. Ако вмро ја има таа логика тогаш се најобични лицемерни говеда во однос на "слободата на говорот".
Милам дека станува збор за друго нешто... т.е. суштината е на друго место. Некаде во зоната: , а кој ја финансира сдсм, за да може да финансира зајачки патувачки циркус, соодветна пиротехника и фабрика2.
Веројатно ти е познато која пара е тоа.... Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king Сре Апр 01 2015, 15:43

Еве уште еден пример за непристрасност

заглавието ..... имаме само фотка и ништо друго ... ни прашања ни одговори ...

е па сега кој е куртон ... мене повеќе ми личи дека е оној кој ја пласирал оваа  „вест“

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL Сре Апр 01 2015, 21:11

ВИДЕО: Ова не е Ал Џезира - погледнете ја руската репортажа за Македонија
Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Asdasd243

http://press24.mk/video-ova-ne-e-al-dzhezira-poglednete-ja-ruskata-reportazha-za-Makedonija
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига Сре Апр 01 2015, 21:15

И шо?

Русите ќе ја оправдуват восприемната иридентистичка Македонија???

Е браво.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL Сре Апр 01 2015, 21:18

чучулига напиша:И шо?

Русите ќе ја оправдуват восприемната иридентистичка Македонија???

Е браво.
Makedonija NIKOGAS ne bila iredentisticka , vnimavaj sto pisuvas.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига Сре Апр 01 2015, 21:31

Секогаш... абе ме интригира најчесно..

ко ќе се исмејуват бугарите заради нивната згазеност од руската чизма.. и овде на форумов попаметните ги драпат за то...

и повикот дека сме незавсисни, исклучиво под руската нога.

Шо знам, не сум ич паметна.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL Сре Апр 01 2015, 21:32

чучулига напиша: не сум ич паметна.
ova e odgovorot.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига Сре Апр 01 2015, 21:35

Аааа...

така?

Е фала.
чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL Сре Апр 01 2015, 21:37

nema potreba mene da mi zablagodaruvas za nesto sto se trudis vo sekoj post da go istaknes.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 2 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 2 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот