ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Таканаречени „независни“ новинари

+6
ribar
Прч
Arhimed
кнез
Centarec
чучулига
10 posters

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by кнез Сре Јун 01 2016, 18:24

Единствената работа која не им оди на американците е медиската победа која требаше да ја донесе Телма како главен американски медиски стожер.Телма требаше да стане А1,ама не стана.Мене ме бендисува ако причините ги гледаат во новинарите,зошто е тоа грешка.Се надевам дека ќе им треба доолго време да ги откријат вистинските причини.

кнез

Posts : 688
Join date : 2014-06-04

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by concrete Сре Јун 01 2016, 20:41

Интересно е Кнеже ...колку доолго и колку темелито не работат...., да бевме французи до сега ќе се викавме чироки и ќе игравме дождовни танци... Very Happy Very Happy
Ми паѓаат на ум онака рандом...: 100-те ганц нови Санос градски автобуса во хангарот во Ѓорче( додека по Скопје се возеа кршеви) кои после 2 години се појавија на Стенковец за да развезат шиптараана, па волшебната гимназија НОВА која една гуска и нејзиниот гусан трговец со чанти.....после година и кусур обука кај вујкото у ЛосАнгелес со чирибу-чириба ја направија од кал... Smile  ...па.........  ај сеа не ми се нит мисли , нит збори..... Very Happy Very Happy Very Happy
Ваљда ќе дочекаме да видиме кој последен ќе се смеее....
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by чучулига Сре Јун 08 2016, 21:54

scratch scratch scratch 

Ајдеееееее

Исмаел Ицко, Крис од Скопје....

хаоси бе ова... 

Laughing Laughing Laughing

чучулига
чучулига

Posts : 13512
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king Саб Ное 26 2016, 00:07

Еве го испрдокот ....

http://okno.mk/node/59752

.... ај тој што е полуден ама какви ли се оние што му ги објавуваат глупостите ...

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by concrete Саб Ное 26 2016, 09:53

king напиша:Еве го испрдокот ....

http://okno.mk/node/59752

.... ај тој што е полуден ама какви ли се оние што му ги објавуваат глупостите ...
..овој Тричко ко куче гледа на Македонија : ја мириса, ја лиже, ја дроби и ја сере!
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king Пет Дек 16 2016, 23:45

http://telma.com.mk/vesti/kje-ima-li-odgovornost-za-govorot-na-omraza


... ауууууу.... а како не се сети да и од тричковски побара одговорност за ширење омраза?????

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL Нед Дек 18 2016, 12:01

Golum pickovski trickovski  ne moze da bide odgovoren vekje za nisto.
dijagnozata mu e postavena.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king Саб Сеп 22 2018, 11:40

Ај, ај, ај ... брука...

https://republika.mk/962301

...уште колку подоле ќе паднеме?

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king Саб Окт 27 2018, 16:35

https://makfax.com.mk/Makedonija/%d1%81%d0%b5%d0%bb%d0%bc%d0%b0%d0%bd%d0%b8-%d0%b8-%d0%bc%d0%bd%d1%80-%d0%b4%d0%b0-%d0%bf%d0%be%d0%b1%d0%b0%d1%80%d0%b0-%d0%be%d0%b1%d1%98%d0%b0%d0%b2%d1%83%d0%b2%d0%b0%d1%9a%d0%b5-%d0%bd%d0%b0-%d0%b8/

Не знам што ги бара .... нека погледне по архивите на нетот кој што зборел и пишувал последниве месеци.....

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL Чет Фед 28 2019, 17:59

SDS kje mora da se resetira, pred da iscezne kako faktor od politickata scena vo REPUBLIKA Makedonija.
do tabula raza.
radi poblag spomen , ako nisto drugo...

koga do tolku bea ocajni,da go zdenat ovoj STVOR so SREDNO SKOLO za direktor na togasnata MRT a sega SMRT....

....a sega ova isto ocajno-paranoicno-histericno sustestvo so poltron-podlizurkovski karakter se javilo da glumi ludilo pred publika ko nekoj voditel, , da go gledaat site- a negovite da se krstat, da si velat vo sebe "lele ama treska.." " koj go pusti na televizija..." , "sramota, trgnete go..." itn..

togas banjatite se BAEGI vo ocajna zona.

ako ovoj STVOR e udarnata pesnica i perjanica na SDS.... 
neka si go skrijat nekade zanavek, da ne se rezili i da ne gi rezili

Mickovski, e zabean sogovornik. 
ne komentiram kakov politicar e , nitu dali e korumpiran ili ne, nitu dali e iskren ili ne.

toa e za sudot na javnosta, ili nekoi drugi sudovi, no daleku sme od toa.

istoto i za ovoj Ordanovski: ne moze da napisam deka kradel mastiki od samoposluga. ne kazuvam ni deka e pedofil, nitu deka e lopov...
nema potreba . ne osuduvam nikogo koj ne e dokazan, osuden vo legalna sudska postapka. nitu ke go navreduvam na nevideno, naprotiv. 

Saso Ordanovski e mediumska PATETIKA, za zalenje. sustestvoto e.. BOLEN.

kako i negovata partija.

https://www.youtube.com/watch?v=3lYEn9rmihc
greska na Mickovski, e sto voopsto se pojavuva vo vakvi situacii....
jes da ne e padnat na kolena posle ovaa "emisija", no samo gubenje vreme e .


SE' e kazano od  55min 18 sec ( 55:18) od videoto, koga ovoj Ordanovski TOTALNO se gubi a Micko edvaj se vozdrzuva da ne prsne od smea.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL Чет Фед 28 2019, 18:58

... e pa, aj neka jadam trici, ama izglea ne kje e taka:

http://avmu.mk/1-%D1%82%D0%B2-%D0%BD%D0%B5-%D0%B3%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D1%87%D0%B8%D1%82%D1%83%D0%B2%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%81%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B0/


e pa ako OVIE go kazuvaat OVA

1 ТВ НЕ ГИ ПОЧИТУВА ПРОФЕСИОНАЛНИТЕ СТАНДАРДИ 

Скопје, 28.02.2019 – Во врска со интервјуто на новинарот Сашо Ордановски со претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски, емитувано сношти на 1ТВ, првичните наоди од надзорот на Агенцијата укажуваат дека во делови од интервјуто, новинарот ги прекршува начелата за почитување на достоинството на личноста, за пресумпција на невиноста и за објективно и непристрасно прикажување на настаните со еднаков третман на различните гледишта и мислења од член 61 од Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги.

Извештајот ќе биде објавен на веб страницата и доставен до Советот на Агенцијата, а во меѓувреме, регулаторното тело нагласува дека професионалното работење на медиумите подразбира почитување на сите начела за вршење на дејноста кои се потпираат на новинарските стандарди.
a ordanovski kao nekoj "bard nvinarski" na SDS......

of lele majko, a izbori idat  Razz Razz Razz
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by concrete Пет Мар 01 2019, 10:30

.....кој бе новинар , одамна е  тоа само прасе рането на америчко свинско корито...со хормонска крма за гоење. Smile
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by king Пет Мар 01 2019, 16:19

VOL напиша:
koga do tolku bea ocajni,da go zdenat ovoj STVOR so SREDNO SKOLO za direktor na togasnata MRT a sega SMRT....
.... т.е.  на триесет  години.... па овој бе студирал новинарство над 12 години!!!!!! lol! lol!


...и од тоа малку на википедија ... јасно се гледа шаблонот .... „Титов пионер“ Twisted Evil Twisted Evil

_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10867
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by трендафил Сре Сеп 25 2019, 09:14

Власта и понатаму се пресметува со новинарите. Обвинителството вчера соопшти дека ќе го гони новинарот Александар Митевски, уредник на Инфомакс, за наводно откривање на службена тајна за објавени информации од записникот од сослушувањето на Орце Камчев кога го пријавувал случајот Рекет. Тогаш беше објавена и првата страна од документот на која се гледа дека нема напишано никакв степен на тајност, а нејасно е и како некој што не е службеник може да биде обврзан со службена тајна. Според сите конвенции и пресуди според меѓународните конвенции, јавниот интерес е повисок од тајноста и новинар кога ќе добие такви информации е малтене должен да ги објави. Доколку е вистински новинар, а не нечиј поданик.

На снимката разговорот со прогонетиот новинар започнува на 7:18.


трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by concrete Сре Сеп 25 2019, 10:04

Ѓоко Џого би рекој: вунена времена   Smile
concrete
concrete

Posts : 7024
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by VOL Сре Сеп 25 2019, 11:07

Sakaat nekako da dojdat vo situacija kako za Kezarovski. Im treba osveta.
VOL
VOL

Posts : 16977
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by трендафил Пет Сеп 27 2019, 12:14

За Кежаровски никогаш нема да ја дознаеме вистината затоа што македонското судство најде „соломонско“ решение. Во негативна смисла соломонско. По поништувањето на пресудата чекаа доволно долго случајот да застари и како таков е завршен. Нема пресуда. Кежаровски, ако е невин, е оштетен затоа што сега нема право на отштета за преживеаното.
Во случајот со новинарот на Инфомакс работата е чиста. Точно е дека по македонските закони записниците се тајна, но според пресудите (повеќе) на судот во Хаг јавниот интерес е над таа тајна. А пресудите на овој суд стануваат дел од правниот систем. Работата е јасна. Заевистите знаат дека на крај новинарот ќе биде ослободен, дома или во Хаг, но намера им е да се изживуваат што повече и подолго со него за памет на другите новинари. Не секој е спремен на секојдневни малтретирања по судови што ќе ги спречат во нормално професионално и приватно делување. Но режим е режим за да ги малтретира противниците, а тој самиот да ужива. Нејасно е и зошто Сашо Ордановски на пример доби сертификат за достапност до сите документи и со највисок степен на тајност. Дали можеби за да пронајде некој документ со кој може да се рекетира некој противник на евроатлантската меѓународна банда и СДСМ? Да потсетам и на судењата на СДСМ на Ченто, испраќањето од страна на СДСМ на Панко Брашнаров во концентрациониот логор Голи Оток или убиството на струмичките студенти. Сега некој ќе рече дека СДСМ нема врска со овие работи, но ако јас сега сум роден во Северна Македонија во 1953 година, кога ни најблесавиот Македонец не помислувал на таква будалаштина, тогаш нормално е овие злодела да се стават на сметка на СДСМ, како што сега се вика партијата на тогашните комунисти.

трендафил

Posts : 144
Join date : 2017-12-02

Вратете се на почетокот Go down

Таканаречени „независни“ новинари - Page 7 Empty Re: Таканаречени „независни“ новинари

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 7 of 7 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот