ВЕТЕРНИЦА
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

S.O.S.....S.O.S....

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Go down

S.O.S.....S.O.S.... - Page 4 Empty Re: S.O.S.....S.O.S....

Пишување by чучулига Пон Aвг 15 2016, 23:58

цк.
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

S.O.S.....S.O.S.... - Page 4 Empty Re: S.O.S.....S.O.S....

Пишување by VOL Пон Aвг 15 2016, 23:59

e pa da daj gorniot poplava da ti gi udaj toa anunakite- e na! Twisted Evil
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

S.O.S.....S.O.S.... - Page 4 Empty Re: S.O.S.....S.O.S....

Пишување by чучулига Вто Aвг 16 2016, 00:01

Laughing Laughing Laughing
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

S.O.S.....S.O.S.... - Page 4 Empty Re: S.O.S.....S.O.S....

Пишување by VOL Вто Aвг 16 2016, 00:05

..posle ke kisnete nakisnati  pred ..kahm... mojava .. Volovska.. arka Twisted Evil ..so se ananasunaki.. da im go nacukam ja ..
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

S.O.S.....S.O.S.... - Page 4 Empty Re: S.O.S.....S.O.S....

Пишување by concrete Вто Aвг 16 2016, 10:17

..сва среќа што беше само летна кишица, па пројдовме како пројдовме...а замислете навистина да беше малку по-библиски дождот???  ..кај ќе ни беше крајот... Crying or Very sad
Гледам ова филмчето погоре од Москва, куќи, улици, подвожњаци, среденост.. итн... после нека каже некој дека наши луѓе не ги описмениле и култивисале..... Very Happy Very Happy
S.O.S.....S.O.S.... - Page 4 11m846w
concrete
concrete

Posts : 7020
Join date : 2013-01-10

Вратете се на почетокот Go down

S.O.S.....S.O.S.... - Page 4 Empty Re: S.O.S.....S.O.S....

Пишување by king Вто Aвг 16 2016, 23:53


_________________
Види аватар!
king
king

Posts : 10782
Join date : 2014-02-19

Вратете се на почетокот Go down

S.O.S.....S.O.S.... - Page 4 Empty Re: S.O.S.....S.O.S....

Пишување by чучулига Вто Апр 18 2017, 23:10

 

[size=40]Да и помогнеме на самохраната мајка Наташа: Додека лежам во болница, син ми мисли дека сум на службено патување!


18/04/2017
[/size]

S.O.S.....S.O.S.... - Page 4 18034988_10212447835414662_504932835_n-696x696
Наташа Николовска (39) од Скопје, самохрана мајка на малиот Марио бара помош од хуманите граѓани, за да се избори со тешката болест, рак на желудник. Болеста и била дијагностицирана на почетокот на април, а пред осум дена таа веќе се оперирала. Сумата која што и е потребна да го продолжи лекувањето со озонска терапија изнесува 12.000 евра, и храбрата мајка верува дека хуманоста на нашиот народ ќе и помогне да ја победи болеста и да го израсне своето дете. Иако се уште е во болница, каде што прима терапија, таа собра сили да разговара со нас, со цел да ја пренесеме нејзината порака до сите добронамерници.
,,Кога заврши 2016 година, мислев дека ја затворив најтешката врата зад себе. Таа година го изгубив сопругот, имаше само 43 години, го покоси разорен инфаркт. Ми се сруши светот, имавме убав живот, среќен брак, љубов… Се обидов да продолжам понатаму, ја насочив целата моја љубов и енергија кон синчето Марио. Но, не било така. Најтешката врата не беше затворена… На почетокот на април, на денот на мојот роденден ја дознав дијагнозата – рак на желудникот. Неверување, шок… Но Марио, тој е тука, и јас немав време да мислам на ништо лошо. Цврсто сум убедена дека ова ќе остане зад нас, имам сили да се борам, тврдам дека ќе излезам како победник! Моето дете нема ниту полни шест години, јас морам да бидам тука за него, на есен да го испратам на училиште. Токму затоа апелирам до јавноста, до секој кој што може да ми помогне да го продолжам лекувањето, да даде свој скромен придонес на телефоните за донации’’ – раскажува Наташа.
Таа додава дека терапијата која што и е неопхдна и за која што лекарите во ,,Филип Втори’’ и појасниле дека веќе дала доста позитивни резултати кај други пациенти, е нешто во кое што верува дека ќе биде спас и за неа. Токму за лекувањето во ,,Филип Втори’’ и е потребна сумата од 12.000 евра, а веќе се отворени и телефоните за донации.
,,Јас сум жилава личност, ќе успеам! Морам да си го изведам детето на правиот пат, да бидам тука за него. Сакам тој да израсне во успешен човек, да биде дури подобар и поуспешен и од мене и неговиот татко! Тоа ми е животна цел. А за него секоја жртва се исплати. Овој период, додека сум во болница, блиските на Марио му кажуваат дека мама е на службено патување. Сето ова е тешко, знам, но имам сила и ќе одам само напред. Знам дека народот кај нас е доста хуман. Верувам дека ќе се соберат потребните средства, дека ќе добијам шанса’’ – вели мајката.
Сите оние кои што сакаат да донираат, тоа можат да го сторат на следниве телефонски броеви:
070 143 117
075 143 474
077 143 474

Наташа вели дека деновиве ќе биде отворена и жиро сметка за донации, за сите оние кои што сакаат да донираат надвор од земјава, и дополнително ќе биде објавена во ,,Фокус’’.

http://fokus.mk/da-i-pomogneme-na-samohranata-majka-natasha-dodeka-lezham-vo-bolnitsa-sin-mi-misli-deka-sum-na-sluzhbeno-patuvane/
 
чучулига
чучулига

Posts : 13499
Join date : 2014-07-11

Вратете се на почетокот Go down

S.O.S.....S.O.S.... - Page 4 Empty Re: S.O.S.....S.O.S....

Пишување by VOL Вто Aвг 01 2017, 07:14

Pozarive pak pocnaa.
Od teren kazuvaat deka pozarite traat, gradonacalnikot Dade izjava vo zivo deka s.Trebovlje e vo opasnost, deka I'm fali personal za gasenje.
..nekoja budala od vlasta sabajlevo davase nekakva izjava , total no glupa I neinformiracka, pobrza da kazes deka vladata se okozila da pomogne, a narodov sirel dezinformacii pa uste lupna deka dva (celi) pesadiski voda of 4 bataljon of kasarna kicevo bile na teren I komandantski ko petel kaza deka "ke sedat na teren dodeka ne se izgasi skroz..' 
..(koj mu bar bre I kakvi vlecki nosat vojnicite?! I'll I'ma ili nema, a brojkata e mala  on veli 60 lugje?! Ama ne e ni svesen sto lupa)..
Zajko se srema za bugariziranje na Ilinden, vladava ke ladi supak u Grcija, rada tradicionalno na jahta u egejsko..
A doma gori li gori.
Jbt politikata.
VOL
VOL

Posts : 16901
Join date : 2014-11-25

Вратете се на почетокот Go down

S.O.S.....S.O.S.... - Page 4 Empty Re: S.O.S.....S.O.S....

Пишување by Sponsored content


Sponsored content


Вратете се на почетокот Go down

Страна 4 of 4 Previous  1, 2, 3, 4

Вратете се на почетокот


 
Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот